|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zimnica
19.8.2010 11:20:29   
ena0002
IZVORNA PORUKA: ledy blue

Ima jos sitnica ena user posted image ..ma znas da sam ja ocajna kucanica...a svi smo ...masala ..a zima duuugaaauser posted image

user posted image user posted image user posted image  a zaboravila si stelju user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: zimnica
19.8.2010 11:21:04   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: kolacic

divna si hanady, volis kuhati kao i jauser posted image  samo je kod mene problem sto mi je sad puno vruce da se pecem kod sporeta a pri kraju sam trudnoce,,, inace toliki sam fanatik za kuhanjem, ljude davim receptimauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
muz mi se udebljao za pola godine 6 kg, ovaj, malo se ubucio jer se ja stalno bavim necim novim, a zadovoljstvo mi je vatrostalna posuda iz koje uvijek izadje nesto fino, mirisljavo, spremno za njam njam njam.... Hajde mi daj neki lagani recept za danas, nekih pola sata spremanja, neka varijanta corbice, pravila sam begovu on my way, ali ja bih neku novu, ili nesto drugo, lagano jelo.. da pripremim svom mm  sebi i bebici nasoj? user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_12063/mpage_31/key_/tm.htm#690892user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 127
   [Obrisana poruka]
19.8.2010 11:23:51   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 128
   RE: zimnica
19.8.2010 11:24:26   
M kao Mama
Ovca jelza ražnja ili za pomalo, hahahaha, e baš me nasmija

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 129
   [Obrisana poruka]
19.8.2010 11:26:27   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 130
   RE: zimnica
19.8.2010 11:28:05   
ledy blue
ja u tursiju stavim kupus izrezan na cetvrtine ..paprike ona male tzv paradasjzuse..paprike napunjene ribanim kupusom...mrkvu..karfiol...zeleni paradasjz i krastavce i sve prelijem smjesom od 10l vode 300gr.soli  300gr.secera  i 1 bocica esencije od 2dl. i 1 konzervans...

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: zimnica
19.8.2010 11:28:14   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: w.pooh


IZVORNA PORUKA: w.pooh

Ja nikada nisam spremala zimnicu user posted image user posted image Ove godine imam želju da napravim ribani kupus i onu turšiju(mrkva, karfiol, čitavi krastavci, četvrtine kupusa i ne znam šta još ide user posted image ), pa bih zamolila nekoga da mi napiše na koji način sve ovo da pripremim i šta mi sve treba (al imajte na umu da to nikada nisam radila user posted image user posted image ). Mnoooogggooo zahvalna user posted image

Eh i kako stavljate to voće u zamrzivač?

user posted image Nekouser posted image Bilo kouser posted image

evo uzeh svoju svesku ovako ide kod mene
1 kg crvenog luka
2 kg kupusa
2 kg mrkve
2 kg paradjaz
2 lg paprika
2 lg karfiola
malo hrena
1 dl ulja
300 gr soli
1 vinobran ( mala kesica)
200 ml esencije
10 l vode

Sve povrce dobro oprati u hladnoj vodi, ocistit,i  kupus izrezati na četvrtine i redatii u pripremljeno veće bure. Najbolje bi bilo resati po jedan red od svakog povrća i tako sve dok se ne upotrebi svo povrce. Kad je ljepo slozeno dodati još nekoliko malih krijen očišćenog  hrena. Sve pritisnuti sa daskom koja prekriva čitavu povrsinu i na dasku staviti neki teret.
ja sam vam to ovako rješila ...ima na pijaci da se kupe one platike kao za tegle unutra da se pritisne...samo ova veće pa taman za moje bure od 20 l za turšiju...a pritisnem...male flaše od ledenog čaja one po pola litra oprane sređene i napunjene vodom... Moze i kamen ali prije toga mora da se dobro opere i obavezni staviti u kesu neku malo deblju.

Na kraju sve preliti sa sa smjesom
prokhati 10 l vode sa 2 dl  esencije, 300g soli,  i 10 g vinobrana.

zatvoriti i čekati na nadođe .


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: zimnica
19.8.2010 11:29:09   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: buba29

šta se podrazumijeva pod zimnicu user posted image user posted image

kod mene je škrinja već puna user posted image  jel to to

buranija,mrkva,špinat,peršun i cijela ovca user posted image user posted image  (mislim zaklana) user posted image user posted image


taman pored te ovce šta će ti više...
kos eod trave najeo...sem ovce naravnouser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: zimnica
19.8.2010 11:29:41   
ena0002
IZVORNA PORUKA: buba29

šta se podrazumijeva pod zimnicu user posted image user posted image

kod mene je škrinja već puna user posted image  jel to to

buranija,mrkva,špinat,peršun i cijela ovca user posted image user posted image  (mislim zaklana) user posted image user posted image


Ti si svoje odradila user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: zimnica
19.8.2010 11:30:26   
ledy blue
ih ova henedy bas precizna zena u opisu user posted image ....

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 135
   [Obrisana poruka]
19.8.2010 11:32:52   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ena0002)
  Neposredna veza do poruke: 136
   RE: zimnica
19.8.2010 11:33:04   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ledy blue

ih ova henedy bas precizna zena u opisu user posted image ....

pa kja tako volim....
ja kad nekoga pitam za recept...ako mi sve u grame ne kaže meni recept uspjet neće....

nebi mi vjerovale ja vam sve vagom vagam....

ja tortu kad pravim...uvijek mi uspije al uvijek moja sveska ispred meneuser posted image user posted image user posted image user posted image i vaga narvno...
50g brašna...kod mene je taman 50 ni gr dole ni gram goreuser posted image user posted image user posted image user posted image

a ja sve kontam kad me neko puta isti ko ja...
pa ja sve ono što sam naletila na porbleme tipa ovih plastičnih flađša odmah da vam rješim da nedumate po dvije godine ko ja od debičlnog kamena u turšijiuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: zimnica
19.8.2010 11:33:48   
veeseelaa
buba uze mi riječi iz usta, mislim za ovu ovcu user posted image user posted image user posted image  ja sam da se kupi tele cijelo, zakolje i lijepo izreže i u zamrzivač, ako je puno za jednu porodicu, tele podijeliti na dvije-tri porodice a boranije i ostalog će biti user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: zimnica
19.8.2010 11:34:23   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: buba29

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ej žene mene sramota reći ali ja ništa od tih stvari što ide u tegle user posted image user posted image  neznam napraviti,a strašno volim to sve domaće user posted image user posted image

nego ima li ko da se odgovorimo,da trampimo

ja ću vama zeleniša iz bašče (ovoga što sam i sebi strpala u škrinju) user posted image user posted image

a vi meni po jednu teglu toga što pravite user posted image user posted image user posted image

ps buranije imam na prodaju user posted image user posted image user posted image

koja ti je buranija bubo koje imaš na pšordajuuser posted image
ja vi na PP


a ovou tegkle....
najlakši recept na dunjaluku ali i najukusniji imama za krastaviceuser posted image
probaj sa njima...
ja ti dam recepti i jednu teglu kad napravimuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: zimnica
19.8.2010 11:34:50   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: buba29

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ej žene mene sramota reći ali ja ništa od tih stvari što ide u tegle user posted image user posted image  neznam napraviti,a strašno volim to sve domaće user posted image user posted image

nego ima li ko da se odgovorimo,da trampimo

ja ću vama zeleniša iz bašče (ovoga što sam i sebi strpala u škrinju) user posted image user posted image

a vi meni po jednu teglu toga što pravite user posted image user posted image user posted image

ps buranije imam na prodaju user posted image user posted image user posted image


možel meni zeleniš a ja tebi par praznih tegli user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 19.8.2010 11:35:13 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: zimnica
19.8.2010 11:35:15   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

buba uze mi riječi iz usta, mislim za ovu ovcu user posted image user posted image user posted image  ja sam da se kupi tele cijelo, zakolje i lijepo izreže i u zamrzivač, ako je puno za jednu porodicu, tele podijeliti na dvije-tri porodice a boranije i ostalog će biti user posted image user posted image

meni dosta but....
al da mi ga mesar fin lijepo istranžira...
moj muž je rođen da osakatit mesouser posted image user posted image user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: zimnica
19.8.2010 11:35:21   
kolacic
hvala Hanady user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: zimnica
19.8.2010 11:35:48   
veeseelaa
ma uzeti profesionalca da zakolje i izreže

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 143
   [Obrisana poruka]
19.8.2010 11:37:54   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 144
   RE: zimnica
19.8.2010 11:39:27   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: buba29

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

buba uze mi riječi iz usta, mislim za ovu ovcu user posted image user posted image user posted image  ja sam da se kupi tele cijelo, zakolje i lijepo izreže i u zamrzivač, ako je puno za jednu porodicu, tele podijeliti na dvije-tri porodice a boranije i ostalog će biti user posted image user posted image


ma mila mm je pravi mesaroš,nije bitno koje je meso,ali nekako janjetinu izdvaja pa je sebi to pripremio za zimu,ako je ne pojedemo do tad user posted image user posted image user posted image

isjekli je na komade,ja je spakovala u kesice,zavarila mašinicom i super,a Boga mi mi žao i buranije da propadne pa sam i nje podosta spakovala,ma mi smo ti svi pomašala user posted image user posted image  pa se baš moramo pripremiti user posted image user posted image  kako smo krenuli trebaće nam još jedna škrinja user posted image user posted image

jesi poslala PP kako ti rekoh....
user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 145
   [Obrisana poruka]
19.8.2010 11:41:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 146
   RE: zimnica
19.8.2010 11:42:36   
veeseelaa
hej kuku, moja svekrva pravi zimnicu ko da ih ima pedesetoro, meni to čudno
Bure kupusa, bure paprika, bure ovog, bure onog, rasol, pune 2 škrinje, 50 tegli ajvara, da se naježiš user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
2-3 vrta imaju hahhaha

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: zimnica
19.8.2010 11:43:22   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: buba29

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

koja ti je buranija bubo koje imaš na pšordajuuser posted image
ja vi na PP


a ovou tegkle....
najlakši recept na dunjaluku ali i najukusniji imama za krastaviceuser posted image
probaj sa njima...
ja ti dam recepti i jednu teglu kad napravimuser posted image



ma kakv pp nek svi znaju user posted image user posted image

imam one žute,moj svekar kaže da se ta zove puterica,znam da se ko led lomi i da je njam njam
ima neka zelena sa crnim prugicama i ona je extra,uglavnom ni jedna nema onih žica sa strane user posted image user posted image

mila ja tebi dostavim teglu praznu,krastavaca koliko treba user posted image user posted image  i ti to meni napraviš,a gratis dobiješ 1kg buranije za 1 teglu gotovih krastavaca user posted image user posted image user posted image user posted image  


e te mi pošalji

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: zimnica
19.8.2010 11:43:58   
Mirkica
Handy ja sad zaljevam cvjece na terasi i mislim na tebe , reko ako Handy jos gdje napsie da ima i vrta user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ja vise niakd necu reci da sma domacica user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: zimnica
19.8.2010 11:44:12   
ledy blue
Hendy ..ja to sve ''ofrlje'' user posted image ...jedino ono sto se bas mora izvagati...
ja volim pripremiti domace salate...nego da mi se desi...kao sto se desavalo...da kupim kisele paprike..a ono one filovane mesom user posted image

W.pooh kad smo vec kod paprika.ako u tursiju budes stavljala one paradjzuse..obavezno ih malo zasijeci i proviri da nema mesa u njima...user posted image zna se desiti..


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *