|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 11:05:28   
škorpija
hanady ja nisam iskoristila godišnji od prošle godine, imam još 12 radnih dana, mogu li ga koristiti ove godine i do kad, u frimi mi svi govore, nemoj ga tražiti još će te napasti, odmarala si godinu i još hoćeš godišnjiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 11:13:05   
Nunichi
Auuu ja imam cijeli godisnji od prosle godine...valjda. user posted image
Ja sam u oktobru 2008 otisla na trudnicko bolovanje, pa od kraja februara 2009 sam na porodiljskom.
Taman oko rodjendana uzmem sve i uzivam s puslicom. user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 12:31:13   
Nedi
Godisnji iz predhodne godine se moze iskoristiti najakasnije do 30.06. tekuće godine, znači godišnji iz 2009. godine se koristi do 30.06.2010. godine, ako se ne iskoristi propada.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 12:51:14   
Nellica
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: Nellica

Hvala ti za info, idem odmah pisati za god. odmah po isteku trudničkog, da me ne zakinu za regres.

user posted image user posted image user posted image
jedna moja kolegica meni tako prošle godine nosi 155 KM i pred svima mi daje vani na tarasi...ja je gledam¸...kaže ona jarane tvoje su umalo me zajuser posted image za regres dali nam 360 realno tvoje je pola...e kad se nisam upiškila od smijeha majkemi. narvno nisma uzela al je bila orginalana od sreće što je strefi lova nenadano user posted image user posted image user posted image user posted image



Pisala sam ja njima da me ne zeznu, pa mi propade more user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ......, a kolegica ti je extra, sjetiću te se u junu kada  lova legne na račun ....user posted image user posted image user posted image user posted image , ako je bude uopće zbog recesije... sve su nam skresali 

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 12:52:12   
aamra
IZVORNA PORUKA: Nedi

Godisnji iz predhodne godine se moze iskoristiti najakasnije do 30.06. tekuće godine, znači godišnji iz 2009. godine se koristi do 30.06.2010. godine, ako se ne iskoristi propada.


Drugi dio g.o. se moze koristiti do 30.06. naredne godine, s tim da se 1.dio od minimalno 12 dana mora koristiti u tekucoj godini

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 12:53:21   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: škorpija

hanady ja nisam iskoristila godišnji od prošle godine, imam još 12 radnih dana, mogu li ga koristiti ove godine i do kad, u frimi mi svi govore, nemoj ga tražiti još će te napasti, odmarala si godinu i još hoćeš godišnjiuser posted image


po zakonu do 30.6 tekuće godine možete koristi godišnji iz prethodne godine da bi ostvarili pravo na korištenje godišnjeg iz tekuće godine ali s tim da si minmalni dio godišnjeg te godine ( 12 dana) koristila u godini na koju se odnosi...pošto ti to u firmi ''neko'' sugeriše da nekoristiš tih 12 dana...trebala bi vidjeti sa glavnima u računosvodtvu da im halališ tih 12 dana a da onda koristiš bez porblema ovaj iz tekuće godina kada ti ga odobre, ali rješi to na vrijeme mila moja prije 30.6 da znaš...i kako ja tebe skontah nisi ništa koristila a imaš samo 12 dana...to nije ni minimum po zakonu najmanje je 18 dana + ostalo na djecu, radni staž, bolesti hronične, stručnu spremu itd od zavisnoti uređenja firma. kako ti nemaš puno dana uopšte nije ti dat ni ovaj zakonski dio od 18 dana...očito u tvojoj firmi zakon malo ne šrima...sugeriram brzu reakciju u slučaju da su vam prethodnih godina isplaćivali regres.user posted image


< Poruku je uredio Hanady -- 24.2.2010 12:57:37 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 12:54:01   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Auuu ja imam cijeli godisnji od prosle godine...valjda. user posted image
Ja sam u oktobru 2008 otisla na trudnicko bolovanje, pa od kraja februara 2009 sam na porodiljskom.
Taman oko rodjendana uzmem sve i uzivam s puslicom. user posted image


to je najbolja varijanta...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 12:54:46   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Nellica

IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: Nellica

Hvala ti za info, idem odmah pisati za god. odmah po isteku trudničkog, da me ne zakinu za regres.

user posted image user posted image user posted image
jedna moja kolegica meni tako prošle godine nosi 155 KM i pred svima mi daje vani na tarasi...ja je gledam¸...kaže ona jarane tvoje su umalo me zajuser posted image za regres dali nam 360 realno tvoje je pola...e kad se nisam upiškila od smijeha majkemi. narvno nisma uzela al je bila orginalana od sreće što je strefi lova nenadano user posted image user posted image user posted image user posted image



Pisala sam ja njima da me ne zeznu, pa mi propade more user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ......, a kolegica ti je extra, sjetiću te se u junu kada  lova legne na račun ....user posted image user posted image user posted image user posted image , ako je bude uopće zbog recesije... sve su nam skresali 


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 12:57:14   
Nedi
IZVORNA PORUKA: aamra

IZVORNA PORUKA: Nedi

Godisnji iz predhodne godine se moze iskoristiti najakasnije do 30.06. tekuće godine, znači godišnji iz 2009. godine se koristi do 30.06.2010. godine, ako se ne iskoristi propada.


Drugi dio g.o. se moze koristiti do 30.06. naredne godine, s tim da se 1.dio od minimalno 12 dana mora koristiti u tekucoj godini



Pogrešno sam se izrazila, mislila sam na ostatak godišnjeg iz predhodne godine, valjda sto sam JAuser posted image iskoristila tih 12 i mislila na ostatak refleksno kontam da su i drugi.


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu aamra)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 13:09:43   
škorpija
IZVORNA PORUKA: škorpija

hanady ja nisam iskoristila godišnji od prošle godine, imam još 12 radnih dana, mogu li ga koristiti ove godine i do kad, u frimi mi svi govore, nemoj ga tražiti još će te napasti, odmarala si godinu i još hoćeš godišnji


po zakonu do 30.6 tekuće godine možete koristi godišnji iz prethodne godine da bi ostvarili pravo na korištenje godišnjeg iz tekuće godine ali s tim da si minmalni dio godišnjeg te godine ( 12 dana) koristila u godini na koju se odnosi...pošto ti to u firmi ''neko'' sugeriše da nekoristiš tih 12 dana...trebala bi vidjeti sa glavnima u računosvodtvu da im halališ tih 12 dana a da onda koristiš bez porblema ovaj iz tekuće godina kada ti ga odobre, ali rješi to na vrijeme mila moja prije 30.6 da znaš...i kako ja tebe skontah nisi ništa koristila a imaš samo 12 dana...to nije ni minimum po zakonu najmanje je 18 dana + ostalo na djecu, radni staž, bolesti hronične, stručnu spremu itd od zavisnoti uređenja firma. kako ti nemaš puno dana uopšte nije ti dat ni ovaj zakonski dio od 18 dana...očito u tvojoj firmi zakon malo ne šrima...sugeriram brzu reakciju u slučaju da su vam prethodnih godina isplaćivali regres.


imam ja 18 dana, ali sam 6 iskoristila prošle godine, znači da halalim ovaj da mi ne prave probleme za ovogodišnji odmoruser posted image user posted image . a regres, za TO mojoj firmi niko nikad nije čuo, šta je touser posted image  

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 13:19:27   
škorpija
ustvari ako sam dobro skontala, nema  ni pravo da koristim stari godišnji jer glavni dio od 12 dana nisam iskoristila prošle godine, uh jest dobro kad ovako pravnik stručno odgovara, draga barem ću te pićem počastiti kad se vidimouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 13:22:26   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: škorpija

ustvari ako sam dobro skontala, nema  ni pravo da koristim stari godišnji jer glavni dio od 12 dana nisam iskoristila prošle godine, uh jest dobro kad ovako pravnik stručno odgovara, draga barem ću te pićem počastiti kad se vidimouser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
naučila si taman tako...

ih piće za ovo...bjež ba...hajd samo da se stignemo da ga popijemo pa makar svaka sebi platila user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 13:24:33   
anidla
jel to Hanady daje besplatne pravne savjete user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

de mi molim te reci, imam li ja pravo uzeti novi godisnji u ovoj godini jer sam stari ispucala ? Naime, pitam te to jer mi je neko nekad rekao da ne mogujer nisam kao radila godinu dana...a ja mislila poslije trudnickog uzeti jos nekih 15 dana do Noinog prvog rodjendana user posted image

kod mene ide to 18 dana plus jedan dan na moj radni staz, plus 2 dana na dijete do 7 godina i plus dva dana za rad u smjenama


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 13:31:00   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: anidla

jel to Hanady daje besplatne pravne savjete user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

de mi molim te reci, imam li ja pravo uzeti novi godisnji u ovoj godini jer sam stari ispucala ? Naime, pitam te to jer mi je neko nekad rekao da ne mogujer nisam kao radila godinu dana...a ja mislila poslije trudnickog uzeti jos nekih 15 dana do Noinog prvog rodjendana user posted image

kod mene ide to 18 dana plus jedan dan na moj radni staz, plus 2 dana na dijete do 7 godina i plus dva dana za rad u smjenama



e to što pitaš zavisi od praviknika firme...a uglavnom ide ovako ...ne ne možeš uzeti odmah nakon trudničkog iz nove godine jer si godinu dana odmarala pa se prednost daje drugim zaposlenicima. Plan i porgram godišnjih odmora predaje se u maju i dok svi zaposlenici iskoriste 2 dio do 30.6 pa tek onda kreću iz nove godine a da nebude da neko fali. Većina firmi ovo poštuje...e sad ti najbolje znaš kako tvoja firma ima pravilnikim i kakvi su odnosi po pitanju toga. zakosnki to nebi bio prijestup od strane firme i da ti ga da ali ako je podzakonski akt (odluka, pravilnik) portivan tome onda je drugačije. zakon nije izričit u ovome pa se poslodavcu daje mogućnost uređenja odnosa u firmi podzakonskim aktom na način da vodi račuhna da svi zaposlenici isto budu tretirani.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 13:40:12   
Nedi
Ja sam počela raditi  14.10. i 1.11. me puste na godišnji od 12 dana , hvala im što mi niko nije pravio problem oko toga i dobila sam regres za tu godinu i to oko 650KM - kad nisam u nesvijest pala. Bila sam odsutna više od 15 mjeseci u kontinuitetu.

Sve zavisi od pravilnika i koliko su spremni da ti daju pogodnosti


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 13:41:10   
Apotekarka
Ja nisam niti regres dobila a u drzavnoj sam firmiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 13:48:02   
Nedi
Apotekarka koliko znam u državnim firmama se regres svima isplaćuje isti dan bez obzira na to kada koriste godišnji odmor, a kod nas je npr regulisano tako da se regres isplaćuje uz platu za taj mjesec. Znači vi svi dobijete mislim u 7. mjesecu, a mi u bilo kojem koji kači 1. radni dan godišnjeg odmora

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 13:49:57   
anidla
hanady user posted image user posted image user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 13:50:44   
Apotekarka
Apotekarka koliko znam u državnim firmama se regres svima isplaćuje isti dan bez obzira na to kada koriste godišnji odmor, a kod nas je npr regulisano tako da se regres isplaćuje uz platu za taj mjesec. Znači vi svi dobijete mislim u 7. mjesecu, a mi u bilo kojem koji kači 1. radni dan godišnjeg odmora
J ga dobila nisam a bilo mi glupo da molim za pare koje sam svakako trebala dobiti,niti mi je itko isplatio 20 dana bolovanja koje sam trebala dobitiuser posted image user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 13:56:07   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Nedi

Apotekarka koliko znam u državnim firmama se regres svima isplaćuje isti dan bez obzira na to kada koriste godišnji odmor, a kod nas je npr regulisano tako da se regres isplaćuje uz platu za taj mjesec. Znači vi svi dobijete mislim u 7. mjesecu, a mi u bilo kojem koji kači 1. radni dan godišnjeg odmora


dobije se regres samo ako si na njega pravo ostavrio. ako se zna da si na bolovanju preko 42 dana u zavisnoti od dijagnoze na doszankama ili porodiljskom odsustvu u periodu kada trebaš korisiti godišnji regeras dobiti nećeš i naravno u slučaju da nisi napunio 6 mjeseci radnoga staža za ostvarivanje prava na godišnji uopte pa tako i na regres.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 13:59:01   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Apotekarka


Ja ga dobila nisam a bilo mi glupo da molim za pare koje sam svakako trebala dobiti,niti mi je itko isplatio 20 dana bolovanja koje sam trebala dobitiuser posted image user posted image


de mi javi na pp od kada radiš u toj firmi, od kada si na bolovanju, kada su isplatili regres drugima i kojih 20 dana bolovanja ti nisu platili...nema tu šta da tražiš il netražiš neka ako je tvoje...ako si u državnoj firmi onda im se javlja višak para...bolje da ih daju kome pripadaju već da ih neko ''pokupi''.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 13:59:27   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: Nedi

Apotekarka koliko znam u državnim firmama se regres svima isplaćuje isti dan bez obzira na to kada koriste godišnji odmor, a kod nas je npr regulisano tako da se regres isplaćuje uz platu za taj mjesec. Znači vi svi dobijete mislim u 7. mjesecu, a mi u bilo kojem koji kači 1. radni dan godišnjeg odmora


dobije se regres samo ako si na njega pravo ostavrio. ako se zna da si na bolovanju preko 42 dana u zavisnoti od dijagnoze na doszankama ili porodiljskom odsustvu u periodu kada trebaš korisiti godišnji regeras dobiti nećeš i naravno u slučaju da nisi napunio 6 mjeseci radnoga staža za ostvarivanje prava na godišnji uopte pa tako i na regres.




Kako sam skontala apotekarku ona ima pravo na regres, koristila je godisnji npr u oktobru a oni su isplaćivali regres npr u julu i preskočili je. Jesam li dobro shvatila? Ili nisamuser posted image ?


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 14:01:32   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: Apotekarka


Ja ga dobila nisam a bilo mi glupo da molim za pare koje sam svakako trebala dobiti,niti mi je itko isplatio 20 dana bolovanja koje sam trebala dobitiuser posted image user posted image


de mi javi na pp od kada radiš u toj firmi, od kada si na bolovanju, kada su isplatili regres drugima i kojih 20 dana bolovanja ti nisu platili...nema tu šta da tražiš il netražiš neka ako je tvoje...ako si u državnoj firmi onda im se javlja višak para...bolje da ih daju kome pripadaju već da ih neko ''pokupi''.






Ova ti je zlatna, ako ih neko već nije pokupio...


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 14:03:04   
Hanady RR
e zavisi jel joj ugovor na određeno ili neodređeno vijeme...jesu li joj pravili prekide između ugovora i to...ima tu svašta...a moguće su mlaverzacije vjeruj. pa i ako ih je pokupio...oho mu se kad ga mi safatamouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Trudničko bolovanje...
24.2.2010 14:14:06   
Nedi
Ma joj....sa čime se svakodnevno susrećem vjeruj da se loše osjećam poslije radnog dana i uvijek sam na strani oštećenog i mrzim kad neko tako "pokupi" nesto sto mu ne pripada. Ali radim na tome da nam bude boljeuser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *