|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudničko bolovanje...
13.3.2012 12:35:16   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Evo sad računam, ma očito da ću morati otići još jednom na komisiju, jer sam mislila akobogda 1. juna otvoriti godišnji, jer imam 23 dana, a pretpostavljam da ću se najvjerovatnije morati ranije vratiti malo na posao, tako da za kasnije ne razmišljam, hajd kad zapšne tebe ću Hanady da zovem da me usmjeriš, ja ko mazga sa ovim


jel ti subore ulaze godišnji...
da te ja sračunam odmahuser posted image
dala si mi sve podatke


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Trudničko bolovanje...
13.3.2012 12:36:25   
M kao Mama
ne, samo radni dani

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Trudničko bolovanje...
13.3.2012 12:40:06   
Hanady RR
od 23. maja idi na bolovanju

sa 23. majem ideš na godišnji..
dan tvoga termina 23. jun je vikend ...subota što ti ide u prilog...elem lijepo ako prevališ dan jedan nije ti frka...sa 25 da si na dopustu što je ponedeljak...

sad sa kojim danom si na komisiji..de mi kaži do kojeg tačno datuma sada su ti dali?

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Trudničko bolovanje...
13.3.2012 12:42:32   
M kao Mama
pa 16. u petak idem na komisiju zadnji put mi dali 42 dana zbog injekcija, sad kada vidim koliko će mi dati ima da uklopimo,jer imam i starog godišnjeg, hahahahahahha

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Trudničko bolovanje...
13.3.2012 12:46:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

pa 16. u petak idem na komisiju zadnji put mi dali 42 dana zbog injekcija, sad kada vidim koliko će mi dati ima da uklopimo,jer imam i starog godišnjeg, hahahahahahha


e znači na ova 23 dana imaš i starog koji je ostao...
onda moramo i to ugurat jer drag nema novoga bez staog a nema regresa bez novog...
user posted image

najbolje da uzmeš starog ' 12 dana od novog...pa se vartiš na posao pa onda tamo lijepo krajem avgusta ponovo uzmeš ostatg toga da vodiš bebu na moreuser posted image

ako je do 16. komisija...daće ti dva mjeseca...
do 16. maja...
kako ti je u ovoj računici mojoj to u razlici od 7 dana...
lijepo im kažeš....
ja sa 23. majem idem na godišnji ...jel mi možete pisati i tih 7 dana da ne dolazim opet samo radi 7 dana...kontaš.user posted image
al najprije u frimi završi da ti pišu godišnji tada 100%...
to si trebala već sutra znatiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Trudničko bolovanje...
13.3.2012 12:53:44   
M kao Mama
možda kod vas, kod nas sve može, prošle godine nisam uspjela da iskoristim stari od posla, ma skontat ćemo mi to

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Trudničko bolovanje...
13.3.2012 12:59:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

možda kod vas, kod nas sve može, prošle godine nisam uspjela da iskoristim stari od posla, ma skontat ćemo mi to



kakvo vas i nas kad gajgulimo zakonski osnov da ne soatenš bez regresauser posted image

ne radiš sada, nemaš posla...

nemoj d ate n poslu zeznu da ne možeš na novi godišnji jer nisi iskoristila stari...
a ne uzmeš li novi nema regersa ....

hajd ti fino...prije petka skontaj sa firmom...koliko imaš staroga ...
pa uzi od starog i 12 dana od novog...

kasnije dal će ti dati da koristiš i ovih 11 dana iz novog nije ti sad gorući porblem to zavisi od posla naravno kod vas...
al da sad imaš načisto...
nazovi firmu i pitaj koliko imaš od starog i da ti pišu rješenje na vrijeme da ideš s mirom na komisiju...
jer sko ti doeš na komisiju kasnije radi 7 dana reć ti nememožemo mi mi vam dajemo 28 dana prije...
pa pogubit ćeš i godišnje i regrese....

preusko si došla sad do petka...
de malo to utančini na vrijeme...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Trudničko bolovanje...
24.9.2012 15:29:58   
vila_7
Nadam se da ce mi neko moci odgovoriti....
Sad MM isao po doznake za ovaj mjesec-dobio ih al ga dr.fino naljepila! Uglavnom kao sad ce im doci inspekcija za bolovanja i mene dr.zapisala da i moje razmotre, i da misli da ce mi ga cak i ukinuti user posted image user posted image user posted image . Kao eto nemam neke prvostepenske nalaze ja jedina!!! Zvala prijateljicu koja je isto na bolovanju i ona radi kao i ja - ode kod privatnika, sa specijalistickim nalazom dodje na medicinu rada i dobije doznake i kad se sljedeci put treba javiti.....
E sad da li stvarno oni meni mogu ukinuti bolovanje ako imam specijalisticki nalaz od svog da trebam mirovati user posted image user posted image user posted image

P.S. od pocetka trudnoce sam na bolovanju - sad sam u 7-om mjesecu trudnoce

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Trudničko bolovanje...
24.9.2012 23:55:26   
beba258
jesi li ti u sa i gdje ideš na komisiju? jesu li tvoji nalazi samo od privatnika? ja sam prošle sedmice bila na Komisiji i za moju dijagnozu preteći spontani kažu da mogu dati 60 dana bolovanja, ukupno user posted image ja trudnoću vodim na Jezeru pa ću vidjeti sa dr šta on kaže na ovo?

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Trudničko bolovanje...
25.9.2012 8:32:11   
zagy
Mislim da komisija može dati max 60 dana, nakon toga opet nalaz i na komisiju. Ja išla sa nalazom privatnika i bez problema dobila bolovanje, i koliko sam shvatila ako ti ginekolog napiše mirovanje oni ne ulaze u analizu i daju bolovanje. Jedino bolovanje ti ne daju 28 dana prije poroda, tada moraš otvoriti porodiljno.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu beba258)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Trudničko bolovanje...
25.9.2012 8:33:13   
veeseelaa
Jedino bolovanje ti ne daju 28 dana prije poroda, tada moraš otvoriti porodiljno.


moja snaha je bila na bolovanju cijelo vrijeme trudnoće, portodiljno je otvorila od dana poroda


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Trudničko bolovanje...
25.9.2012 10:52:45   
RICI
beba 258 bolovanje ti u komadu komisija daje 2 mjeseca a poslije dva mjeseca ponovo na komisiju i oni ti produze, ja sam cuvala trudnocu cak ja nisam ni isla na komisiju moj muz je to obavljao, samo produze bolovanje nakon dva mjeseca i sve tako do poroda, a od datuma poroda kreće porodiljski dopust.

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Trudničko bolovanje...
27.9.2012 13:02:01   
Pretty mamma
Drage moje,
da ne čitam sada sve (na poslu sam pa da me ne bi sankcionirali), imam samo jedno pitanje.
Ako sam na bolovanju radi komplikacija u trudnoći, da li se isplaćuje 80 % ili 100% plaća?
Moji u firmi stoje iz manj cifre, naravno, a na stranici zzo sam našla da se radi o 100%-tnom iznosu.
Ako ima netko inormaciju molim i član zakona na koji da se pozovem.
Radi se o privatnoj virmi, dakle nije budžet u pitanju.
Hvala!

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Trudničko bolovanje...
27.9.2012 13:08:18   
Super Beba
IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Drage moje,
da ne čitam sada sve (na poslu sam pa da me ne bi sankcionirali), imam samo jedno pitanje.
Ako sam na bolovanju radi komplikacija u trudnoći, da li se isplaćuje 80 % ili 100% plaća?
Moji u firmi stoje iz manj cifre, naravno, a na stranici zzo sam našla da se radi o 100%-tnom iznosu.
Ako ima netko inormaciju molim i član zakona na koji da se pozovem.
Radi se o privatnoj virmi, dakle nije budžet u pitanju.
Hvala!


U skladu sa članom 47. Zakona o zdravstvenom osiguranju ("Službene novine Federacije BiH", br. 30/97, 7/02, 70/08 i 48/11) isplaćuje ti se 100%.

Više infa: http://www.fmoh.gov.ba/index.php/zakoni-i-strategije/zakoni/zakon-o-zdravstvenom-osiguranju


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Trudničko bolovanje...
27.9.2012 13:32:31   
Pretty mamma
Hvala ti puno!
Evo proslijedila sam svojima pa da vidim što kažu...

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Trudničko bolovanje...
2.10.2012 11:14:56   
nidzi
Drage moje imam i ja jedno pitanjce,s obzirom da ne znam kome da se obratim..ustvari vise me zanima vase misljenje..trudna sam 32 sedmice a od 26-te sam na bolovanju zbog komplikacija izazvanih krvarenjem...imam stresan i terenski posao..nisam se libila nicega i sve sam radila dok se to nije desilo kad mi je gin rekao ..mlada uspori malo..eh od tada mirovanje..ostalo mi je dosta posla nedovrsenog a s obzirom da sam jedina na tim poslovima posao se svakim danom sve vise slaze...od prije 2 sedmice poceo je sef da me zove da dodem i odradim ono sto nisam zavrsila..otisla sam iako se vodi bolovanje da zavrsim par tih stvari koje su ostale na pola...medutim taj isti dan mene sef salje da otvorim slucaj koji nisam ni zaprimila i pravo na teren...naravno od tada nisam otisla na posao..on i dalje zove i govori kako ja necu da radim..kako ce on meni ovo zapamtiti, te kako sam mu samo napravila problem time sto sam otisla na bolovanje...cak je od mene trazio i da prekinem bolovanje da bih odradila taj slucaj i da se ponovo vratim na bolovanje..mozda sam zakomplikovala situaciju, ali vjerujte komplikovano i jeste..mene sad zanima s pravne strane poslovi koji su dosli nakon datuma mog odlaska na bolovanje- da li mogu biti odgovorna za njih ja ili sef sto nije organizovao posao usljed nedostatka osobe koja je radila na tim poslovima...i da li je pametno prekinuti bolovanje po vasem misljenju..u pitanju je budžet-nije privatnik- da jeste do sada bi me garant otpustio...hvala vam unaprijed

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Trudničko bolovanje...
2.10.2012 11:19:10   
Hanady RR
nidzi...
najprije nisi dogovorna za odbijanje radnih zadataka kda si na bolovanju...
bolovanje je zakonska varijanta koja štiti tvoj zdravlje u ovom slučaju majku i dijete i nisi odgovorna odraditi poslove koji tome škode...
nadasve otvorila si bolovanje...tvoj šef to mora poštivati...
znam da si kod rpivatnika nebi ti sada bilo veselo...iako ni tada prekidanje bolovanja nebi smio tražiti...al nakon povrtaka na posao našao bi način privatnik da se osveti...
ovaj šef...je bezobrazan i istom reci da bolovanje ne možep zatvoriti po preporuci doktora...
da je zdravlje bebe ugroženo radom na terenu i da moraš strogo mirovati...

i ne idi na posao...smao telefonom s anjim korodiniraj ako mu možeš pomoći savjetom...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu nidzi)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Trudničko bolovanje...
2.10.2012 11:24:13   
veeseelaa
ja bi tog šefa nokautirala

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Trudničko bolovanje...
2.10.2012 11:25:51   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja bi tog šefa nokautirala


žena pita kako da izbjegne porbleme i otkaz...user posted image
ovo baš i nije svajet vrijedan pomena u njenoj situacijiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Trudničko bolovanje...
2.10.2012 14:23:44   
helene
pozdrav za sve ,imam pitanje,kakva su moja prava ,obzirom da sam na tudnickom bolovanju radi komplikacija u trudnoci,od 6 tjedna(sada sam u 9-tom),ugovor mi je na odredjeno do 25.10.,odmah sam im dostavila doznake i dalje ne znam sta me ceka.
nisam jos u stanju da idem da se raspitujem kod poslodavca jer moram mirovati.
da li mi mogu dati otkaz?sta poslije isteka ugovora?radim u ovoj firmi godinu i 7mjeseci,sve po ugovoru na 3 mjeseca.nije privanik,mada nisu sjajni....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 145
   [Obrisana poruka]
2.10.2012 14:28:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu helene)
  Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Trudničko bolovanje...
2.10.2012 14:29:08   
Hanady RR

ako ti ugovor traje do 25.10...onda to tada i radiš...
nema tu otkaza jer to je ugvoro na određeno vrijeme....

eh sad...dali je poslodavc mislio da ti ga porduži ...opet...nakon 25.10 pa to ne učini jer si trudna i na bolovanju...to je već drugi problemuser posted image al nažalot pravno ne rješiv...jer je poslodavac zaštićen ugovorom na određeno vrijeme

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu helene)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Trudničko bolovanje...
2.10.2012 14:29:32   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja bi tog šefa nokautirala


žena pita kako da izbjegne porbleme i otkaz...user posted image
ovo baš i nije svajet vrijedan pomena u njenoj situacijiuser posted image


tebi nije meni jest, na bezobrazluk ja tako, mm i couser posted image
i vrlo je učinkovit user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Trudničko bolovanje...
2.10.2012 14:30:36   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja bi tog šefa nokautirala


žena pita kako da izbjegne porbleme i otkaz...user posted image
ovo baš i nije svajet vrijedan pomena u njenoj situacijiuser posted image


tebi nije meni jest, na bezobrazluk ja tako, mm i couser posted image
i vrlo je učinkovit user posted image



to su priče za malu djecuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Trudničko bolovanje...
2.10.2012 14:32:15   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Iman83

Mislim da ti ne mogu dati orkaz dokle god si na trudničkom bolovanju, barem je tako slučaj bio s mojom poznanicom. Radila je u banci na određeno, znala je da joj neće produžiti. Silom prilika ostala je trudna i dobila otkaz tek nakon što je prekinula trudničko bolovanje, a ne po isteku ugovora o radu.
A opet, neka naše pravnice pojasne te zakonske finese.user posted image

Sretno sa trudnoćomuser posted image


Ovo nije tačno...Ugovor na određeno vrijeme prestaje sa danom kada je u njemu napisano....
Jedino ako firma ima pravlnik za jednogodišnjim ugovorima gdje bez prekida od 2 godine isti po zakonu postaju automatizmom ugovori na neodređeno vrijeme...
ona je mogla to iskoriti eventulano....

ovdje je ugovor na svako 3 mjeseca..to opet zakosni nije korektno ali moguće

< Poruku je uredio Hanady RR -- 2.10.2012 14:40:44 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *