|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudničko bolovanje...
3.5.2014 12:43:39   
elma_87
Za otvaranje bolovanja trebas otici kod ginekologa koji ti vodi trudnocu i objasniti mu situaciju. On ce ti napisati nalaz po kojem predlaze bolovanje. Sa tim nalazom ides u ambulantnu kod porodicnog ljekara i on ti otvara bolovanje.

(odgovor članu elma_87)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Trudničko bolovanje...
5.5.2014 10:56:16   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: TiruTiru

Jutro, ima li iko iskustva sa slijedecim. Trudnoca, pa recimo 3. mjesec, poslodavac odmah po dolasku do informacije da je u pitanju trudnoca, odluci dati trudnici otkaz... Ono sto je meni palo na pamet je otici i otvoriti bolovanje, al ne vidim na koji nacin i na racun cega. Jel imao neko slucno iskustvo, neki savjet???


Treba otići do doktora i objasniti o čemu je riječ(ili eventualno slagati da se ne osjećaj najbolje, mada ne bih išla na ovo), i u tom slučaju, doktor porodične medicine, na osnovu mišljenja ginekologa, otvara trudničko bolovanje. Kad si na bolovanju, niko te ne smije otpustiti...U slučaju otkaza, prvo se pozove radna inspekcija da utvrdi činjenično stanje, s tim da oni (koliko me sjećanje služi) ne ulaze u suštinu problema, već će samo u svom rješenju navesti da je došlo do kršenja propisa, te upućuju na Sud (tj. inspekcija te ne može vratiti na posao, ali poslodavcu će izdati prekršajnu). A na sudu ćeš dobiti 100%.




_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Trudničko bolovanje...
14.7.2014 8:18:28   
Misty_mama
Pozdrav. U prethodnoj trudnoći nisam bila zaposlena, išla sam privatno na preglede, zadnji mjesec otišla u Opštu bolnicu, tamo se porodila, i to je to.. Dakle, po pitanju trudnoće nikada nisam otišla u dom zdravlja, za recepte i uputnice išla kod doktorice opšte prakse u mojoj ambulanti, i koliko sam upućena, nije mi otvaran trudnički karton.
Sada sam ponovo trudna, ovaj put radim, i zanima me, da bih otvorila bolovanje, da li moram imati taj trudnički karton? Moj karton je u Zavodu za zdravstvenu zaštitu radnika. Ponovo idem privatno na preglede. Da li moram biti prijavljena kod nekog ginekologa u ovom Zavodu (ako tamo uopšte postoji ginekolog?), ili domu zdravlja, ili..? user posted image

Hvala unaprijed!

_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Trudničko bolovanje...
22.7.2014 18:53:35   
AAvalon
zamolila bih pravnice da mi pomognu, ako mogu... user posted image

imam pitanje vezano za bolovanje radi komplikacija u trudnoci. naime, prije je bilo (barem u TK, ne znam za druge kantone) da tokom bolovanja radi komplikacija u trudnoci, firma isplacuje punu platu, a Fond to onda nadoknadi poslodavcu.
Medjutim, sada mi kazu da se nedavno zakon izmijenio i da Fond vise nece vrsiti nadoknadu poslodavcu u slucaju ovakvog bolovanja (vec samo porodiljskog i povrede na radu).
znaci, moja pitanja su:
1. da li ste upoznate sa tim novim zakonom, i da li je sad to zaista tako da poslodavac nece dobiti nikakav povrat sredstava?
2. ako pitanje naknade tokom ovakvog bolovanja nije regulisano pravilnikom o radu, sta onda meni garantuje da bi oni u slucaju takvog bolovanja isplacivali ili bili duzni isplatiti punu platu? je li postoji zakon koji kaze da je poslodavac duzan to da isplacuje u punom iznosu?

Hvala vam puno na vremenu user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Trudničko bolovanje...
23.7.2014 10:49:11   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Misty_mama

Pozdrav. U prethodnoj trudnoći nisam bila zaposlena, išla sam privatno na preglede, zadnji mjesec otišla u Opštu bolnicu, tamo se porodila, i to je to.. Dakle, po pitanju trudnoće nikada nisam otišla u dom zdravlja, za recepte i uputnice išla kod doktorice opšte prakse u mojoj ambulanti, i koliko sam upućena, nije mi otvaran trudnički karton.
Sada sam ponovo trudna, ovaj put radim, i zanima me, da bih otvorila bolovanje, da li moram imati taj trudnički karton? Moj karton je u Zavodu za zdravstvenu zaštitu radnika. Ponovo idem privatno na preglede. Da li moram biti prijavljena kod nekog ginekologa u ovom Zavodu (ako tamo uopšte postoji ginekolog?), ili domu zdravlja, ili..? user posted image

Hvala unaprijed!


I kod mene je takva situacija. I koliko sam shvatila, taj trudnički karton uopće nije bitan (nažalost). Meni ga niko nije ni tražio u prvoj trudnoći. Samo su me pitali u Općoj bolnici pred porod je li mi trudnoća bila uredna, koja sam sedmica, uzeli one generalne podatke... Ja sam imala veliku uputnicu, dobila je u Skerlićevoj bez problema - samo otišla jedan dan kod njih, rekla da vodim trudnoću u Općoj i da mi treba za ctg, porod i otvaranje porodiljskog. Dobila uputnicu bez pregleda, bez ičega. Samo rekla kad mi je očekivani termin poroda.

Sad isto idem samo privatno, a, aBd, planiram od septembra/oktobra u Opću ponovo (s tim da se moram raspitati kako ide sad sa uputnicama, naručivanjem, i sl.)
Od porodične doktorice uzimam uputnice za nalaze, recepte i sve što mi treba. I planiram da odem u Skerlićevu samo po veliku uputnicu i da mi otvore porodiljsko (ja ću ga namjerno ranije otvoriti, 28 dana prije termina)...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Trudničko bolovanje...
16.8.2014 15:47:59   
Mushu
Veeeeliki pozdrav cure. Imam neke nedoumice i puna mi je glava jer mi svako drugacije kaze.
Prije dva dana sam saznala da sam trudna. Otisla svom gin.privatno i dala mi je preporuku za bolovanje. Pitanje je mogu li sa preporukom za bolovanje od privatnika otici kod dr.opce prakse da mi otvori bolovanje?

I da li moram imati i ginekologa u dz? Nista meni vise nije jasno kada kod koga idem. Rekose mi da kasnije moram i na GAK..

Sludjena sam pomozite mi

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Trudničko bolovanje...
8.9.2014 9:14:59   
Irilda
Pozdrav trudnjace moje :) Je li neka od vas u posljedne vrijeme isla na tu komisiju, cula sam da sad nema komisije uopste nego samo mjesecno na osnovu nalaza doktor opste medicine produzava bolovanje (u mom slucaju na svakom nalazu pise mirovanje strogo) i ja nosim doznake mjeseecno poslodavcu, ima li neko kakvih inforacija?
Mushu ja sam bolovanje prvi mjesec otvorila kod dok.opste medicine dakle vazi njegov nalaz, a sve recepte i uputnice uzimam kod svoje doktorice opst.med.. Na GAK otisla kad sam imala par problemcica bez uputnice, a trudnocu vodim u Opstoj svaki put ti treba samo uputnica od opsteg doktora, dakle nemam karton u svom DZ

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Trudničko bolovanje...
8.9.2014 9:30:02   
Mushu
Meni je dr.opste praxe rekao da nema vise komisije i da ne moze da otvori bolovanje na osnvu nalaza privatnika. Danas idem u opstu bolnicu prvi put pa cu da vidim sta i kako. Necu ni ici u DZ ako mi prihvati bolovanje iz opste b.

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu Irilda)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Trudničko bolovanje...
8.9.2014 10:03:40   
vila_7

IZVORNA PORUKA: Mushu

Meni je dr.opste praxe rekao da nema vise komisije i da ne moze da otvori bolovanje na osnvu nalaza privatnika. Danas idem u opstu bolnicu prvi put pa cu da vidim sta i kako. Necu ni ici u DZ ako mi prihvati bolovanje iz opste b.



Pa na osnovu cega onda mozes otvoriti?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Trudničko bolovanje...
8.9.2014 10:07:51   
Mushu
Kaze mi da mi je potreban nalaz bilo kojeg drzavnog ginekologauser posted image

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Trudničko bolovanje...
8.9.2014 10:10:43   
vila_7
Aha, pa i ja sam tako - odem ginekologu u drzavnoj ambulanti ali sa nalazom svog ginekologa i onda ona samo prepise nalaz i onda odem dr.opće prakse - i otvori bolovanje, i tako svaki mjesec

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Trudničko bolovanje...
8.9.2014 10:36:19   
Irilda
Kao sto kate Vila neka ti oni napisu,nisam nesto citala prethodne postove ali ako ti je u cilju bolovanje kazes kako svaka dva sata moras leci malo da odmoris sto na poslu nije moguce. Dakle te komisije nema, e bas vam hvala obradovale ste me jer mi nesto bi muka da idem i ganjam to a smijem do wc-a i nazada

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Trudničko bolovanje...
13.10.2014 21:41:09   
geeketta
Pozdrav, ja sam se odskora pridruzila klubu trudnjacica user posted image , i zanima me da li je neka od vas bila na trudnickom bolovanju (komplikacije) a da je imala vecu platu od prosjeka u kantonu, jer mi nije jasno da li je poslodavac po zakonu duzan trudnici koja je na bolovanju vise od 42 dana da isplati 100% NJENE plate ili 100% njene plate s tim da ona ne moze biti veca od prosjecne plate u kantonu? Zanimaju me iskustva iz prakse, da li ste stvarno dobivale svoju platu ako je ona veca od prosjeka? Hvala :)

(odgovor članu Irilda)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Trudničko bolovanje...
13.10.2014 21:50:23   
coki
Ja sam bila na bolovanju, ..., komplikacije u trudnoći, ..., plata iznad prosjeka. Da, ..., imala sam punu platu, ..., bez toplog obroka. Samo je bitno da ti doktorica na doznakama napise, ..., odnosno zaokruzi komplikacije u trudnoći.....Pozzzzz.

(odgovor članu geeketta)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Trudničko bolovanje...
13.10.2014 21:54:15   
geeketta
Hvala ti puno na odgovoru, nasla sam razlicite odgovore na netu, a i svi su vec stari nekoliko godina i ne spominju se plate iznad prosjeka, pa me zanimalo neko "svjezije" iskustvo :).
Mogu li jos smao da te pitam, jesi li zaposlena u privatnom ili drzavnom sektoru, posto u drzavnom cesto idu u korist uposlenika, dok privatnici uvijek slijede zakon samo onoliko koliko moraju :)

HVala ti jos jednom na odgovoru user posted image

(odgovor članu coki)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Trudničko bolovanje...
13.10.2014 22:10:58   
coki
Ja sam zaposlena u drzavnom sektoru, ..., frisko sam bila na bolovanju, od aprila ove godine do avgusta kada sam se i porodila. Samo znam da je bitno da doktorica opste prakse zaokruzi komplikacija u trudnoći, ..., a ona mi je trazila papir na kojem doktor ginekologije mora naznaciti da je komplikacija u trudnoci. U mom slucaju ssu oba doktora bila iz doma zdravlja....

(odgovor članu geeketta)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Trudničko bolovanje...
21.3.2016 11:33:26   
anidla
Da li neko zna koliko se sad placa trudnicama bolovanje, komplikacije u trudnoci?

Hvala :)

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu coki)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Trudničko bolovanje...
21.3.2016 11:41:08   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: anidla

Da li neko zna koliko se sad placa trudnicama bolovanje, komplikacije u trudnoci?

Hvala :)


100% tvoje plate. user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Trudničko bolovanje...
21.3.2016 11:46:51   
anidla

IZVORNA PORUKA: Neca xxx


IZVORNA PORUKA: anidla

Da li neko zna koliko se sad placa trudnicama bolovanje, komplikacije u trudnoci?

Hvala :)


100% tvoje plate. user posted image



Hvalaaaa user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Trudničko bolovanje...
21.3.2016 12:10:47   
škorpija

IZVORNA PORUKA: anidla


IZVORNA PORUKA: Neca xxx


IZVORNA PORUKA: anidla

Da li neko zna koliko se sad placa trudnicama bolovanje, komplikacije u trudnoci?

Hvala :)


100% tvoje plate. user posted image



Hvalaaaa user posted image


Naravno bez toplog obroka i naknade za prijevoz 😊

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Trudničko bolovanje...
21.3.2016 12:12:20   
anidla

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: anidla


IZVORNA PORUKA: Neca xxx


IZVORNA PORUKA: anidla

Da li neko zna koliko se sad placa trudnicama bolovanje, komplikacije u trudnoci?

Hvala :)


100% tvoje plate. user posted image



Hvalaaaa user posted image


Naravno bez toplog obroka i naknade za prijevoz 😊



halal bilo user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Trudničko bolovanje...
9.4.2017 10:59:23   
Sabyk
Pozdrav, prvi put sam na forumu pa nisam sigurna ni pisem li post na pravom mjestu hehe. Interesuje me, u kom slucaju i da li se moze uzeti trudnicko bolovanje na pocetku trudnoce, u kojem trajanju i naknada!Hvala

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 222
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *