|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krmelji u ocima bebe
5.1.2011 13:42:14   
koka i po
nece bona veselice..
pregled oka traje brzo ...
najvaznije je da u tom trenutku dijete cvrsto drzis ...i za par sekundi je gotovo...user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Krmelji u ocima bebe
5.1.2011 13:48:13   
veeseelaa
ma kod se ona moja koksi počne bacakati strašno, petoro ljudi je mora držati
A šta je ono 'nako majko moja user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Krmelji u ocima bebe
5.1.2011 13:50:24   
koka i po
nista user posted image ...
vidjet ces....user posted image ..
dobit ces kapi eventualno mast i problem rijesen user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 8:43:20   
veeseelaa
bili sinoć kod dr, udarismo na pauzu aaaaa pa smo baš čekali
dr je bacila pogled na oke i rekla konjuktivitis blagi???? ja sam plaho iznenadjena, kako može samo bacanjem pogleda na oči djeteta ovako nešto konstatovati?????
ja zinula, rekoh jel moguće, treba li kakav dodatni pregled???? veli ne, blagi je konjuktivitis, došli ste na vakat, garant se neće ponavljati nakon ove terapije, nemate potrebe brinuti
aaaaa baš me okahri
dade nam kapi torex (mislim da nisam fulila naziv), ukapavati djetetu 3 puta dnveno po jednu kap u oba oka i dala nam acidi borici da vaticom ukoliko bude krmelja očistimo oko

Sinoć i jutro smo stavili kapi, jutros malena nema krmelja nikako al oko desno je poprilično crveno
Kapi sam dala teti u vrtiću da joj danas nakon spavanja stavi

Helem nije mi jasno da ovakvu dijagnozu bez dodatnih pregleda dr ustanovi??? šta mislite????


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 8:49:02   
Adana
Veeseelaa zao mi je sto malena ima konjuktivitis. user posted image
I meni, i Asji je istom metodom ustanovljen isti. user posted image  A mislim da je svaka "upala" oka konjuktivitis, i vjerovatno na osnovu simptoma - crvenilo, svrbez, pojacano suzenje, krmalje i sl. - se donese i dijagnoza...

Asja je koristila iste te kapi + neku mast. I simptomi su se povukli nakon jednog dana... Bitno je i da pazis da puno ne dira oke...

Zelim joj brzo ozdravljenje

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 8:52:43   
veeseelaa
hvala Adana
ma ona nešto i ne dira okice rukama al znaš kako je to kod dvogodišnjaka ne možeš im ništa utuviti u glavuuser posted image  stalno je ružim i ganjam da peremo rukice al ona za minut u nešto se uvali user posted image user posted image user posted image  
Nadam se da će biti dobro
Mene je u biti strah hoće li se nakon izlječenja i da li se konjuktivitis vraća????
kako je bilo u tvom slučaju?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 8:53:29   
veeseelaa
a mm kaže gdje će se bolest tako zvati KONJUKTIVITIS, on sav u čudu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 8:57:42   
Adana
Ma znam da su nestasni... :) Samo ti pazi koliko mozes upratiti da ne trlja okice i da ih ne dira prljavim rukicama.

Asja je do sada 2x imala konjuktivitis (ili kako ga ja od milja zovem kobilitis user posted image ).
Prvi put ga je fasovala od mene, bila je bepce, i nekako je uspjela prenijeti sama sebi, ili ja njoj. ne znam... user posted image
A drugi put je bilo ljetos, igrala se u bazencicu sa djecom i ujutro oke zatvorene...

U oba puta se sve smirilo nakon dana terapije, koju smo do kraja ispostovali.
Mislim da se ne bi trebao vracati onako spontano... Bar mislim... user posted image

Sretno!!!

< Poruku je uredio Adana -- 6.1.2011 8:58:21 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 9:00:06   
Majčica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa


Kapi sam dala teti u vrtiću da joj danas nakon spavanja stavi




Nama tete u vrticu nisu htjele stavljati kapi, posto je konjuktivitis prelazan i takvo im je pravilo. Dobre te teteuser posted image


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 9:07:28   
veeseelaa
hoće ove tete sve, privatni je vrtić pa gledaju da svakom ugode.... mislim ne mogu ni ja svakih 10 dana biti na bolovanju, da je drugačije vrtić mi onda ne bi bio isplativ, davale su one njoj i antibiotik i skidale temp i svašta nešto i vodili računa o njenoj guzi kad se ospeuser posted image
Zaista se trude na kraju krajeva svjesni da bi ja dijete kao i mnogi drugi ispisala da je drugačije
Ipak za 300 KM mjesečno očekujem to, a inače se revanširam posebno na svaki njihov fin gest

Adana hvala za info, ja nemam pojma gdje je i kako moja mala pokupila konjuktivitisuser posted image , od mene, mm i ostalih članova porodice nije, nisam primjetila da nijedno dijete ima konjuktivitis u vrtićuuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 9:14:47   
Adana
Mislim da ne mora nuzno pokupiti od nekoga... mada mozda grijesim...
Ja nemam pojma kako ga dobih... Znam da me uvece "zuljalo" oko i kontala upalo nesto, kad ono ujutru strahota...
Moze biti da je samo "zapoganila" user posted image  oko, ili da joj je upalo malo prasine pa ona rukicom to trljala pa nadrazila sluznicu...
Bitno je samo da kapi pomognu, a sada odakle je manje je bitno. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 9:16:52   
Hanady RR
na vrijeme ste otišle...nije strašno.

Vidiš ti neko dijete je možda i imalo konjuktivitid u vrtiću al nije se znalo....
tako će još neko dijete i do nje moći dobiti...al zato vodi računa kad joj prođe ti nju stalno štiti...kapima...i eventualno i neku mast da uzmeš da bakterija ponovo u krugu vrtiću ne dospije do nje.
tako je to kad s epojavi zna u krug da ide danima...maša mu, vazda neki belaj da se čovjek brineuser posted image

Nije on opsan ako se na vrijeme ragira.

Samo mu je mana što ga se može dobivti stalno, nije ono imaš ga jednom i nećeš više....
zato treba biti pažljiv stalno.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 9:21:23   
veeseelaa
u pravu si Hanady, ja ću terapiju i kad prodje ponavljati s vremena na vrijeme
Ne može to škoditi????

Adana user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 9:29:50   
Adana
Ne znam sta bih ti rekla... tako na svoju ruku, bez potrebe davati djetetu lijek... ali opet ti si njena mama, a mame najbolje znaju... user posted image

Sacekaj da prvo ovaj prodje, pa pitaj doktora za savjet... Sto hanady rece ako je ko od djece bolestan nema garancije da ga malena nece opet pokupiti. Ali eto srecom imaju lijekovi, i kada se na vrijeme primjene brzo reaguju. :)

I da, nema na cemu. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 9:35:31   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 10:13:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja ću terapiju i kad prodje ponavljati s vremena na vrijeme
Ne može to škoditi????
 
vesela nije to ništa opasno, konjuktivitis zna biti neugodan zbog svraba, pečenja ali nije opasan čak se može izliječiti sam spontano bez medikamenata. Mala je dobila tobrex kapi i upotrebljavaj ih kako je propisano, nemaš potrebe poslije izlječenja. On se ne vraća tek tako sam od sebe ali ga može opet pokupiti prelazan je, i ovo što Adana kaže prljave rukice i xxx drugih faktora...  upali se ta konjuktiva (veza-spoj koja veže rožnjaču i kapak)

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 10:56:47   
Anoniman
 Zaboravih ti napisati da pretjerana upotreba kapi za oči dovodi do smanjenja prirodnog vlaženja oka što dovodi do ovisnosti, zato upotrebljavaj samo onako kako je propisano.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 10:58:58   
veeseelaa
hvla Breskvice puno, ljubim te

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 11:02:32   
Anoniman
Vesela, mi nikad nismo imali s konjukt. problema, ali malena od moje zaove jeste. Nemoj se brinuti. Brzo prodje. Imala ga je 2-3 puta, pokupi dijete iz vrtica. Prelazan je. Vjerovatno je i Ajsica tako. Prodje za 4-5 dana...Bizo ce biti gotojo...user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Krmelji u ocima bebe
6.1.2011 11:06:29   
veeseelaa
Pahuljčice hvala puno user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Krmelji u ocima bebe
27.2.2011 14:44:02   
Emica_sa
Imam malu bebu od 9 dana i jutros je jedva otvorila oko,non stop joj cure krmelje zelene,nije rodena vaginalno tako da iskljucujem mogucnost infekcije,ali bas sam se zabrinula jer jedva je oko otvorila...sta da radim???nije se valjda toliko prehladila jer i kaslje pomalo??

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Krmelji u ocima bebe
27.2.2011 14:49:54   
tekja
beba je infekciju mogla pokupiti i u bolnici...
 
...one u pocetku i kisu i kaslju, jer prociscavaju disne puteve, a ako nema drugih naznaka prehlade, onda bih ja to kao razlog krmeljanja iskljucila.....
 
...mi smo kapi za oci dobili u bolnici odmah, jer su mu se kapci crvenili, ali tek nakon sto sam par puta svojim mlijekom mu zakapala iste prestale su krmeljati.

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Krmelji u ocima bebe
27.2.2011 15:02:21   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Imam malu bebu od 9 dana i jutros je jedva otvorila oko,non stop joj cure krmelje zelene,nije rodena vaginalno tako da iskljucujem mogucnost infekcije,ali bas sam se zabrinula jer jedva je oko otvorila...sta da radim???nije se valjda toliko prehladila jer i kaslje pomalo??


mi smo s tim imali problema do 6. mjeseca, nakon toga se povuklo samo od sebe, i vodili smo bebi doktoru, davali su nam neke kapi od kojih bi se situacija popravila na par dana pa cim prestanemo davati kapi opet sve po starom... i onda nam je neko rekao da sacekamo do 6. mjeseca sa bilo kakvih intervencijama i fakat se to povuce samo od sebe! ponekad je oko "krmeljalo" (joj izraza user posted image ) manje, nekad vise, ponekad ujutro bebi nije mogao otvoriti oko ali nam nikad nije bilo zelenkaste boje vec onako zuckasto user posted image
cisti mu oko kamilicom nekoliko puta na dan i to od vanjskog dijela ka unutrasnjem, znaci prema nosu, znam da djeluje kontra ali nam je tako savjetovala pedijatrica...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Krmelji u ocima bebe
27.2.2011 17:48:57   
Emica_sa
Ne znam sta da radim mala je,ne vodi mi se doktoru,ali kapak joj j pravo natekao i non stop curi gusto zeleno,cistila sam kamilicom,ali bas sam se prepala mrzim infekcije...user posted image user posted image

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Krmelji u ocima bebe
28.2.2011 16:13:24   
mimiE
i mi smo imali krmelje od desetog danauser posted image user posted image user posted image   ali na sreću znamo tetu koja radi sa oftamologom.. user posted image koja nam je rekla da se radi o začepljenom suznom kanalu. ona nam je preporučila masažu: svaki put kada dojim(tad je najlakše jer je beba mirna) sam masirala oko bebi tako što se ide ispod oka od vanjskog ruba oka prema nosu, i kod nosića i oka (gdje izlaze suze) se malo pritisne da to zeleno izađe.beba je plakala kada nam je teta pokazivala,i kada sam ja masirala, ali nama je pomoglo, za par dana je sve nestalo.. nadam se da sam dobro objasnilauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *