|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
13.2.2009 15:42:30   
boje
Bila sam juce kod doktora i rekao mi je da to uopste nije kasno. Rezultati su mnogo bolji nego prosli put.MM je 3 meseca pio speman, cink i naftilong od 200mg.Jako smo srecni za sada i puni smo nade.Sledece sto treba da uradim je HSG.Da li je neka od vas to radila? Puno hvalauser posted image

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
13.2.2009 15:53:38   
ena0002
Boje ove tablete sto si navela je li vam ih doktor preporucio, i idu li na recept ili se kupuju?

(odgovor članu boje)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
13.2.2009 19:19:22   
sabas
nisam cula za lijek 'naftilong' ako nije problem da nam napises koji su sastojci lijeka , i naravno da li ide na recept ili se kupuje i jos koji je dr preporucio
a sto se tice op imaju posebno teme i apsolutno sve pise kome se obratiti koji nalazi pripreme
pozz

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
19.2.2009 14:19:54   
karlos
Evo da Vam jos jedan MM predstavi svoj slucaj u nadi da ce i drugima pomoci...
spermogram I put  5.3 miliona.spermica..zatim lek Proxeed 3 meseca
spermogram II put  9 miliona....opet Proxeed 3 meseca
spermogram III put 38 miliona......

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
19.2.2009 14:48:24   
sabas
karlos
hvala na pozitivnim informacijama do sada (koliko ja znam tj iz iskustva forrumasica tj nihovig M) da je ovo prvi put da su rezulatati tako dobro
Dali je predhodila operacija prije terapije proxeed-om , jer rezultati (opet iskustva) da proxedd daje rezultate poslije op zahvata

(odgovor članu karlos)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
20.2.2009 9:33:08   
karlos
Evo da ti odgovorim...nikakav hirurski zahvat tj. operacija nije prethodila
terapiji Proxeedom, tacno je da su skupe, na zalost oko 50 eura za 15 dana...znaci 100 eura mesecno,....to sam dobio odmax posle prvog uradjenog spermograma, uz konsultaciju doktora koji mi je rekao da je to najbolji lek trenutno ali da je skup....ostali parametri su isto popravljeni....pokretljivost je 45 %....tako da cu sada da uzimam vitamin E i C...u ponedeljak konsultacija sa docom, pa cu javim dalji tretman...svima sve najbolje...zelim...user posted image

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
20.2.2009 11:33:32   
karlos
Da ne zaboravim...za sve koji traze lek Profertil....13.500,00 dinara 180 kapsula to je za tri meseca pošto se pije po jedna ujutru i uveče.

Proverena informacija:

Salju pouzecem koliko tableta zelite.

Kontakt:

APOTEKA IRIS, RUMENACKA 15, 21000 NOVI SAD, TEL. 012/544-515.

DA REZIMIRAMO: Preparat je jako slican Proxeed-u, ali je tri puta jeftiniji!
Profertil, sastav:

L-Carnitin 440 mg
L-Arginin 250 mg
Coenzym Q10 15 mg
Vitamin E 120 mg
Zink 40 mg
Selen 60mcg
Folsäure 800 mcg
Glulathion 80 mg
samo sto nema fruktozu i drugu aminokiselinu Acetil L-karnitin..ja ga nisam koristio...pa ako ovo nekome moze da pomogne...

(odgovor članu karlos)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
20.2.2009 22:11:39   
prevareni
Pozdrav,ja sam pio Proksed 6,5 mjeseci i meni nista nije pomogao,a kosta  123,40 km. i nikom nebih preporucio,a za 3 mje.dok sam pio Pro-fertil kapsule 2x1 nalaz mi je se popravio duplo i u nekim segmentima i troduplo za samo 3 mje.a kostao je u Austriji (gdje ga oni proizvode )116 eura,pa ko ima problema te prirode neka nabavi Pro-fertil.Proksid je kopija prema onom sto sam ja ispitivao.Sretno svima.

(odgovor članu karlos)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
21.2.2009 1:58:05   
sabas
karlos
mozes li molim te napisati koliko to iznosi u EUR, da li se lijek moze kupiti bez recepta i imali ga kupiti u Beogradu
hvala

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
21.2.2009 15:46:41   
lejlas30
Cure moje, ovo mi sad seka nadje na netu, ja procitah i rekoh da podijelim i s vama. Meni je prica bas interesantna user posted image

Trudna sam i već dugo se kanim da napisem ovde naše iskustvo jer smo uspeli da pobedimo muski sterilitet! Greh bi bio da ovo sacuvam samo za sebe jer se možda neko nalazi u sličnoj situaciji. Pa da pocnem od početka...

MM je otkrio da ima probleme sa spermom pre jedno desetak god. Broj spermatozoida je bio dobar ali je vecina bila nepravilnog oblika i nedovoljno pokretljiva. Brzo se ustanovilo se da je oplodnja jajnih celija sa njegovom spermom na vrlo niskom nivou, ispod 30%. Leukocita u spermi nije bilo.

Pretrazujuci literaturu u vezi polenske groznice, od koje MM
takođe pati, nalazim na ovaj naucni rad objavljen u januaru 2006 god od strane francuskih doktora Olive i Multignera(Ketotifen improves sperm motility and sperm morphology in male patients with leukocytospermia and unexplained infertility. Fertility and Sterility, Volume 85, Issue 1, Pages 240-243 A. Oliva, L. Multigner). Ukratko, ovi francuski doktori su uradili klinicko ispitavanje u kojem su 12 nedelja davali ketotifen tablete (1mg svakih 12 sati) 55-orici muskaraca koji su imali leukocite u spermi (MM nije imao) i neobjasnjenu neplodnost. Već posle 4 nedelje tretmana, broj leukocita u spermi je drasticno smanjen dok je pokretljivost spermatozoida značajno povecana. Posle 8 nedelja, značajno povecanje u broju normalno oblikovanih spermatozoida je ustanovljeno i to se zadrzalo još 4 nedelje posle zavrsetka tretmana. 6 meseci posle zavrsetka tretmana su posmatrali da li je doslo do spontanih, prirodnih
trudnoća. Od ovih 55 slučajeva, 16 spontanih trudnoća je zabelezeno (29.1%).

Ketotifen je antihistamin koji se već dugo izdaje na recept samo onim osobama koje pate od polenske groznice. Na zapadu ga pravi farmaceutska kompanija Novartis u vidu tableta a kod nas Galenika u vidu sirupa(Galitifen). Nije registrovan za poboljsanje sperme.

E, sada... Kada je prostudirao ovo klinicko ispitivanje, MM je odlucio
da i on proba ovaj lek, iako nije imao leukocite u spermi. Međutim, MM je tvrdoglava osoba... Umesto kao sav normalan i pametan svet da ode kod doktora i zatrazi da dobije ketotifen na recept pa da zna doktor šta pije u slučaju da lek ima nezeljene efekte, MM je otisao u Beograd da poseti svoju familiju i vratio se sa 20 bocica Galitifen sirupa koji se nalazi u slobodnoj prodaji u apotekama u Srbiji! Ja sam bila uzasno protiv toga da on tako slobodno pije ovaj lek, ali njegovo opravdanje je bilo da je to samo antihistamin... ja i danas mislim da je to bilo uzasno neodgovorno sa njegove strane... ali on tako zna da bude tvrdoglav...Elem, svako jutro i vece je uzimao po 5ml sirupa sto je 2mg ketotifena dnevno. Poceo je u maju i pio sve do skoro(mada sam ga ja molila da prekine posle 12 nedelja jer je klinicko ispitivanje trajalo samo 12 nedelja).. međutim tvrdoglava glava je htela po svome... i ja na kraju ostanem trudna!

Pre toga, tokom leta,ja sam insistirala da se pripremimo finansijski i
psihicki za još jedan IVF jer sam bila skeptik u vezi ovog leka. U
avgustu smo otisli da posetimo jednu novu kliniku i tu smo oboje prošli još jednom kroz sva ona ispitivanja. Značajno je to što su MM
rekli da mu je već tada nivo normalno oblikovanih spermatozoida skoro bio na normali, tek nešto ispod normale, a da ima normalan nivo onih pokretljivih! A pre toga, hiljadu puta je radio spermogram i uvek su mu rezultati bili losi!

Po preporuci lekara iz te klnike, nismo radili još taj jedan IVF nego
smo održavali normalne odnose i eto...rezultat nas je stigao...

Neću nikom da dajem laznu nadu. Ono gore spomenuto istrazivanje je pokazalo da je doslo samo do 29% porasta u trudnoćama kada se pije ovaj lek, sto je možda mali broj na papiru ali značajan porast kad se krene od nule. Takođe, MM nije imao leukocite u spermi, znaci on nije bio tipicni pacijent, ali mu je izgleda ovaj lek ipak pomogao. Ja iskreno verujem da mu je ketotifen popravio spermogram jer MM ništa nije menjao u vezi ishrane, stresa, niti je uzimao ikakve vitamine i minerale.

Eto... to je nasa prica... možda nekom pomogne... 
 

< Poruku je uredio lejlas30 -- 21.2.2009 15:49:10 >


_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
21.2.2009 16:20:03   
lidijavk
Ćao prvi put se javljam ja i muž smo dugo u braku i douser posted image još nismo došli. liječili smo se u hrvatskoj i bih ali rezultata nije bilo . čula sam za neku kliniku u splitu koja ima jako dobre rezultate da li ste šta čule o tom,ima li neko iskustva,radili smo 4 inseminacije

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
21.2.2009 16:21:32   
lidijavk
MM je pio proxed 3 mjeseca i nikakvih pomaka nije bilo to sam zaboravila reć

(odgovor članu lidijavk)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
21.2.2009 20:43:57   
ena0002
Lejlas a ima li taj sirup kupiti kod nas? Mislim da nista nije viska probati, ali uz nadzor ljekara. Jer od padutina i proxeed-a nikakve fajde, na zalos, a itekako su skupi user posted image

(odgovor članu lidijavk)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
22.2.2009 10:08:53   
lejlas30
Mislim da ovaj Galitifen ima i u nasim apotekama user posted image

_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
23.2.2009 8:05:27   
karlos
IZVORNA PORUKA: sabas

karlos
mozes li molim te napisati koliko to iznosi u EUR, da li se lijek moze kupiti bez recepta i imali ga kupiti u Beogradu
hvala


Evo recimo ako je evro 95...za 13 500 din..(ukoliko nije poskupeo).treba oko 142 eura...za Beograd ne znam.....ali sam Vam naveo da ga ima u Novom sadu i da salju pouzecem koliko tableta vam treba....da lek se moze kupiti bez recepta kao i Proxxed ...usput imate i tel i lako se da proveriti...pozz

< Poruku je uredio karlos -- 23.2.2009 8:06:33 >

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
23.2.2009 8:18:29   
karlos
IZVORNA PORUKA: prevareni

Pozdrav,ja sam pio Proksed 6,5 mjeseci i meni nista nije pomogao,a kosta  123,40 km. i nikom nebih preporucio,a za 3 mje.dok sam pio Pro-fertil kapsule 2x1 nalaz mi je se popravio duplo i u nekim segmentima i troduplo za samo 3 mje.a kostao je u Austriji (gdje ga oni proizvode )116 eura,pa ko ima problema te prirode neka nabavi Pro-fertil.Proksid je kopija prema onom sto sam ja ispitivao.Sretno svima.

Drago mi je da ti je pomogao Pro-fertil i zelim ti sve najbolje druze, meni je licno Proxeed pomogao kao sto mozes da vidis prema gore navedenim reziltatima....ocigledno je da je sve individualno i razlicite su reakcije na lekove...no, dobro je iznositi misljenja pa neka ljudi sami odluce naravno uz konsultaciju sa doktorom sta im je ciniti..jos nesto spermatogeneza traje tacno 72 dana plus 2 dana da spermatozoidi sazre i plus 7-10 dana da budu apsolutno spremni.....zato se i koristi terapija 3 meseca....nije mi jasno samo kako pre isteka 3 meseca rezultati budu bolji a spermatogeneza nije ni zavrsena, jer je neko naveo u prethodnim postovima da je posle 30 dana imao bolje rezultatate.....usput da te ispravim lek Proxeed plus nije kopija...to je orginalni lek iz USA.....pozz i sve najbolje

< Poruku je uredio karlos -- 23.2.2009 8:25:40 >

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
23.2.2009 18:15:04   
prevareni
Karlos,proksed plus je upravo iz SAD a ne iz okolnih zemalja(proksed koji sam ja pio je proizveden u Italiji a uvozi ga Tuzla,i nigdje nepise da se radi po licenci iz SAD),a ja sam pio i proksed 6,5 mje.i nista a Pro-fertil samo 3 mje. i odmah sam radio nalaz spermiograma nakon 1 mje. u toku terapije i nalaz je tada za mene fenomenalan biojer se vidio ucinak,i sto kazes za sazrijevanje i spermatozoida 3 mje,si upravu ali ni meni nije jasno kako to moze da bude.Sve najbolje. 

(odgovor članu karlos)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
24.2.2009 7:38:45   
karlos
Da, bas tako...mozda sam ja nacinio gresku u pocetku jer dok sam citao video sam da pisete proksed i mislio sam da je to u stvari Proxeed plus koji sam ja koristio, ....jer se ovaj moj lek tako i cita....no leka Proxeed plus ima u celoj Srbiji, moze se nabaviti bez recepta, znaci u slobodnoj prodaji ...jedino sto je skup......za 15 dana terapije 5700 dinara.........ali ako daje rezultate...sta cemo....
takodje mi je drago da je lek Pro-fertil efikasan a 3 puta jeftiniji....samo napred i bez predaje...svima sve najbolje zelim user posted image

< Poruku je uredio karlos -- 24.2.2009 7:40:03 >

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
28.2.2009 22:19:40   
gugi
MM je 6 mj. pio Proxeed i puno mu je poboljsao nalaz (broj se povecao sa 1 mil na 2, volumen sa 0.5 na 2, a slabo pokretni sa 14 % na 43 %, progresivno pokretni su ostali na nuli). Jedino hormon FSH nije prestao rasti. MM, nazalost nije promijenio svoje zivotne navike (pusenje), ali ipak je bilo pomaka.
Nakon toga smo isli na prvi put na IVF i uspjeli ali je zavrsilo kiretazom, tako da smo sada nabavili Profertil koji je mnogo povoljniji, a sastav je skoro isti kao i Proxeed. Takodjer znam i da je M jedne prijateljice uz to uzimao i Tribestan - bugarski, te je uspio smanjiti FSH, a buduci da ima dijagnozu azoospermia (sa nijednim spermijem), na zadnjoj kontroli su mu nasli 40 spermica.

Lidijavk mi smo svoj prvi IVF radili u klinici u Splitu i uspjeli smo, i stvarno ih mogu preporuciti.

(odgovor članu karlos)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
1.3.2009 21:02:16   
bjaca
pozz dragi moji i moj mm je radio spermiogram urolog kaze da nalazi i nisu tako losi al moj doktor kaze suprotno propisao mu sljedece lijekove na 3 mjeseca
CIPRINOL 2x1-10 dana
CLOMID 1x1 90 dana
proviron 3x1 45 dana
sve je ok i pare nisu problem al mi zao da se jadnicak kljuka tolikim tabletama pa ce mo traziti savjet jos jednog doktora a uz to uzeli smo u obzir i narodnu medicinu sto nam je i urolog preporucio
culi smo da suhe sljive,med,orasi mogu dosta pomoci pa konstantno to i koristimo
pronasla sam na nekom sajtu savjet neke zene koja kaze da je dobro koristiti sljedece

u 1 kg meda izmjesati po 100 grama
oraha kokosa badema sjemenki suncokreta,bundeve,suhe sljive,smokve i sveko jutro uzimati po 1 kasiku pa i navece pred spavanje ja se nadam da ce nam ovo pomoci

(odgovor članu gugi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
2.3.2009 18:01:47   
ena0002
CIPRINOL 2x1-10 dana
CLOMID 1x1 90 dana
proviron 3x1 45 dana

Da li nam neko zna rastumaciti ovdje sta je antibiotik, a koje tablete su za poboljsanje spermica user posted image

(odgovor članu bjaca)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
2.3.2009 18:55:14   
mamy Sabina
Ciprinol je antibiotik

za provirol sam skontala na netu da je zamjena za padutin,
Clomid je koliko vidim komifen

nadam se da sam sve ovo tacno pohvatala ,da te ne bih dodatno zbunila Enauser posted image

otvori linkove za Ciprinol i Clomid iznad


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
2.3.2009 22:43:46   
ena0002
Hvala mamy, tako  nekako sam i mislila. Najvise me interesovalo sta je ovdje zamjena za padutin, jer doktori vecinom propisu padutin ili proxeed.
Bjaca a koja je dijagnoza tm za spermiogram i gdje ga je radio?

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
4.3.2009 13:08:40   
ledy blue
evo i mene sa vama
muz je radio nalaze kod Rade,i utvrdzena je oligoastenospermija,jeste da je apstinencija bila 14 dana, ali doktor Godinjak  nije nista preporucio samo neke obicne lijekove za upalu,da oboje pijemo, radili smo i insiminaciju,prvi put al bezuspjesno.
   samo je drRada preporucila da muz ode kod urologa na pregled.
jeli neko imao slicna iskustva.?? Mislim da sobzirom kakav je dr Godinjak strucnjak,ne bi predlozio tek tako insiminaciju da nemisli da bi to moglo pomoci.. mada mi je cudno za te lijekove.
molim vas znate li jel lijekove propisuje nas ginekolog ili ste i vi morali kod urologa zbog loseg spermograma.?

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Što bi muškarci trebali piti za plodnost
4.3.2009 15:21:07   
riba78
Ledy blue dobro nam došla user posted image user posted image user posted image

ako se pokaže problem sa spermogramom ,mora kod urolga ,

MM sada mora otići kod urologa Rada ga šalje ,ima jako puno leukocita ,da se to ispita user posted image

ja sam radila 5 inseminacija ,nažalost neuspiješnih ,nalaz MM oligospermia

sada nam je Rada rekla uz ovolike leukocite da nemože doći do oplodnje user posted image moramo prvo riješiti te leukocit
pa dalje u borbu za user posted image


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *