|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Zivot u inostranstvu, vase misljenje


Da
  70% (120)
Ne, nikad
  5% (10)
Mozda za neki kraci vremenski period
  23% (41)


Ukupno glasova: 171


(Posljednji glas : 9.4.2014 1:03:19)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
15.9.2008 10:41:06   
jupajdi
IZVORNA PORUKA: amrino

Ja licno- ne bih mogla...Mozda na neki period ok ali ono zastalno- ne definitivno. 


I ja ovako mislim, ali ko zna. Možda me nekad put odvede u inostranstvo.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
15.9.2008 10:44:44   
jupajdi
IZVORNA PORUKA: amrino

ne treba zabotaviti odakle dolazimo i ko smo i treba ocuvati nasu tradiciju koliko je to moguce i da nasa djeca koju cekamo budu sposobna da na maternjem jeziku pricaju sa svojom rodbinom koja je u Bosni .


Super si ovo napisala.
Ja imam dva rodjaka- (djeca maminog brata)- koji zive u Kanadi i koji ne znaju bosanski...Kada su dolazili- morali smo se sporazumijevati na engleskom...da ne govorim da stariji clanovi porodice tetke, amidze...nisu mogli s njima razmijeniti ni jednu jedinu rijec...Ne mogu vam opisati kako je zalosno to bilo. user posted image Prosto ne mogu da vjerujem kako to roditelji dopuste.



I ja imam sličan slučaj.
Rođaci od muža, pa njihova djeca, ne znaju bosanski jezik. Žive u inostranstvu, i misle da je moderno znati švedski, a ne znati maternji jezik. Ti roditelji su zaboravili ko su i odakle su, gdje su rođeni.
To je stvarno žalosno. user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
15.9.2008 11:13:45   
mynxlee
ha, ima nas svakakvih. mnogi kada odu tamo i zavedu ih svjetla svjetskih metropola, pocnu se stidjeti onoga sto jesu i odakle poticu. e, to je zalosno, a toga ima koliko god hocete. furaju se na taj neki stil zivota. ja, npr. kad sam vidjela i kakve su te svabe i ostale pridoslice, a ima ih mali milion, jos sam vise ponosnija svojim porijeklom i veca sam bosanka ovdje, nego dole u Bosni.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
16.9.2008 14:37:39   
lu
predala sam dokumente za boravak u Njemackoj a s tim se poklopilo i to da sam bila u trecem mjesecu trudnoce, u mjedjuvremenu je donesen zakon o polaganju njemackog jezika koji sam polozila u petom mjesecu trudnoce sa 96 boda ( da se malo pohvalim), a kada su me obavjestili iz ambasade bila sam u sestom i u razgovoru sa muzem donijela odluku da se porodim u BiH, sto sam i uradila. Lav putuje s nama u oktobru, on je sada veca beba a bilo mi ga je zao voditi ranije. na zalost, cesto se u Bosni osjetim kao stranac i nekako mi je lakse biti stranac nagdje vani nego u svojoj zemlji. kada je rijec o institucijama u Njemackoj, ljubazni su i profesionalni, nemam primjedbe. slazem se s mamama koje kazu da ti je dom tamo gdje ti je obitelj. user posted image

< Poruku je uredio lu -- 16.9.2008 14:38:18 >

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
17.9.2008 14:15:45   
mynxlee
dobro de, nemoj se hvaliti i ja sam imala preko 90 bodova hehehe... user posted image e, i ja sam polagala trudna, ali bila sam trudna tek nekih 2-3 sedmice. dosla sam u Njemacku i odlucila sam se poroditi ovdje. vec sam bila kod doktora i mogu reci da im je sve na nivou za razliku od stanja dole kod nas, bar od onog zdravstva od kojeg ja dolazim. doktori ti pruzaju ruku, rukuju se s tobom, vode te u poseban ured da prvo popricaju s buducim roditeljima, a onda se ide u ordinaciju da se izvrsi pregled.
sestro, pregledaju te detaljno... ja se ukocila lezeci raskrecena onako na onoj stolici. odmah vade sve nalaze. sve s osmjehom na licu. ma nema im se sta reci. e, a ja ko da me neko bacio. kud ne znam jezik, kud ovaj moj dzuvegija sa mnom, kud njemu to sve prvi put, jer sam ja isla sve na preglede dole u Bosnu sama, a on bio ovdje, kud me raskrecise pred njim onako, a on naspram mene, vidim ja koluta ocima, nije mu lako, ali nije ni meni. cuj, neprijatno ti bude. njih dvoje na njemacki govore, a ja svaku stotu uhvatim. pokazuje mu na UZV gdje je glava, gdje su rukice i nogice, srceko, bubrezi, a on nista ne konta. njemu sve mrljavo. poslije ga pitam sta su pricali, on nista ne zna. bio je u takvom soku da je sve zaboravio. pitam se sta bi bilo da ide sa mnom u radjaonu. hehehe... mislim da bi se porodio prije mene. uh, ljubi ga zena.


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu lu)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
17.9.2008 15:29:19   
Anoniman
i ja sam troje user posted image user posted image user posted image rodila u njemackoj i stvarno mogu reci da su doktori,babice i svi super-MM je bio prisutan na sva tri poroda,a i na pregledima je po nekad bio-dobro je podnio-ha,ha-nek malo vide kako je nama!samo mogu reci bolnica je bila ko hotel-svoja soba,kupatilo,tv,telefon ,narucujes za sutri dan sta da ti donesu da jedes i ako ti se ne svidi sta donesu u sobu-dadnu zeton. u prizemlju ima veliki restoran i sam se posluzis sta hoces,jedes zajedno sa doktorima i ostalim-stvarno im je super!sad bi se jos jednom porodila ha,ha...

(odgovor članu mynxlee)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
17.9.2008 17:20:22   
mynxlee
ne znam kakve su im bolnice, ali ove privatne prakse su im za 10. kako si se porodila, prirodnim putem ili carskim rezom?

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
17.9.2008 21:37:29   
lu
 ne mogu rijecima da opisem kako se zene ponizeno osjecaju kada dodju u UKC, posebno ako ne ponesu 50 km jer kad babici stavis u djep, to je sasvim druga prica. no to je neka druga tema a za svaki naredni porod uvijek bih se odlucila za Njemacku.  


< Poruku je uredio lu -- 17.9.2008 21:39:12 >

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
17.9.2008 22:37:40   
Mrka
E, drage moje, to sto ste ispricale za iskustva u Njemackoj, tako je i u Svicarskoj. Kad odes u bolnicu kao da si u hotelu. A tek ljubaznost doktora, sestara, pa i cistacica... Jako im je dobro, sto dodje zenska i pita sta ces za dorucak, rucak, veceru...Znaci, neces dobiti nesto sto ne volis ili ne jedes. Ja obavezno naglasim da jedem sve i uglavnom sve volim, sem svinjetine, tako da mi donese menü sta sve nude bez svinjetine.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu lu)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
18.9.2008 13:10:36   
mynxlee
ma kad samo pomislim dole kod nas u Brckom kako je prljavo, nista mi drugo ne treba. dobro se djeca i rode bez nekih infekcija, a i mame ostanu dobrih zivaca.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
18.9.2008 14:54:04   
mamica84
ja sam u slo, kad gledamo financiski zivot vani je zahvalan, a sta nam vrijedi to materijalno kad nema duha, nema duse, svi su sa svojim obavezama okupirani, svi se samo bore da sto vise zarade, da imaju sto bolja auta, nigdje ljubavi, nigdje milosti. one najvaznije karakteristike koje krase covjeka ovdje su staromodne. moras biti hladan da bi bio cool. na sve nacine nastojim da se vratim u bosnu, nas narod je veseliji, uvjek ces dobiti poziv na kahvu... materijalno je prolazno. ljudi su se malo izgubili u svemu tome. treba ipak biti covjek, a ne robot.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
18.9.2008 17:35:36   
M kao Mama
Joj, kako bih ja rado malo negdje drugo živjela, mene za Sarajevo nažalost vežu samo tužna sjećanja, tako da bih voljela da život sa svojim suprugom i Lajlom živim negjde drugo, daleko od Sarajeva, od BiH, ali mislim da za sada od te priče nema ništa, koliko kod da je teško u Njemačkoj, Norveškoj ili nekoj trećoj zemlji, vjerujte ovdje je svaki dan sve teže i teže, svaki dan je sve gora situacija, ja ne kukam, bogu hvala ima onoliko koliko imam, ali radim na tavkvom mjestu da svaki dan se susrećem sa socijalnim slučajevima, svakim danom sve je više gladnih, sve je više penzionera koji rove po kontejnerima ili su u redu za pomoć u NArodnoj kuhinji, a najviše od svega me je strah da se istorija ne ponovi, rata me najviše strah, zato bih voljela da živim negdje daleko, gdje je život uređen, gdje nema ovoliko nacionalnish stranaka, gdje nema entiteta, tri predjsednika, samo iz jednog razloga da moja Lajla ne doživi ono što sam ja  

(odgovor članu mamica84)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
18.9.2008 21:58:39   
mamica84
draga mama alma, nemoj tako govoriti, ja sam ratno dijete, bjezala sam od granata, bila gladna, promrzla i jos na to mi je i babo poginuo u ratu, al sam zato izasla cvrsta osoba, odlucna, odgovorna i znam cjeniti zivot, za razliku od djece koja nisu nista prosla. moj muz je zivio vani za vrijeme rata, on ne zna sta je to biti gladan il kako je izgubiti oca tako tragicno, nhije nikad patio i zato je sad razmazeno derisre, ja mu niucemu ne mogu udovoljiti, stalno je nezadovoljan iako ima sve, ali nasa djeca koja odrastaju u bosni u takvim okolnostima, kao i tvoje dijete ce izrasti u osobu, bice spremno pomoci drugima, znace za bol, imace nekog osjecaj, ato je najvaznije, ja kad vidim ovu ovdje djecu, pa oni ni svoje roditelje ne vole, vjeruj mi............................

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
18.9.2008 22:00:19   
mamica84
izvinite na greskama, jako sam zurila. pusaaaaa

(odgovor članu mamica84)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
18.9.2008 22:27:00   
Mrka
Da, da mama Alma! Nazalost, svi mi sto smo vani volimo vise biti u svojoj zemlji sa svojim narodom. Nazalost, kao sto si i sama rekla u Bosni je svakim danom sve teze i teze. Znam, kako je bilo kada sam zivljela dole, a vidim koliko je puno lose od tada. Izgleda da ce svakim danom biti sve teze i teze.
Ja licno, ne trazim nikakav nacin, niti neko loto, ni bingo da bih se vratila dole. Ne razmisljam o tome. Mrzim platiti nekome da mi cini uslugu, da me pregleda, da ne cekam...Mrzim taj nacin zivljenja dole. Ko ima i malo duse i vrati se dole s kesom novca (sto je gotovo ne moguce) i ostane zivljeti, a pri tome sve svoje usluge i probleme zavrsava novcem, za mene je jako bijedan. To znaci da onaj sto nema, ili nema sansu da moze imati nesto vise, moze cekati u redu za pregled citav dan ili bilo sta drugo, ne bitno...
Tu sem gdje jesam i lijepo mi je. Zadovoljna sam. Novac nikome ne pada sa neba, to svi znamo. Moras raditi da bi i imao. Ovdje je jedini problem sto nisi medju svojim narodom, sto nas nema toliko da bi mogao stalno na kafice. No, i opet nas ima toliko da se bar svaki vikend mozemo druziti i obilaziti i ispijati kafice do mile volje. Bar ovdje gdje sam ja.
Najbolje bi bilo kada bi svako od nas imao priliku oticu negdje u inostranstvo na godinu dana zivljeti, raditi i sve ostalo. Tek tad bi razumljeli jedni druge i mogli bi vidjeti koje su razlike izmedju Bosne i drzave u kojoj ste. Koja je razlika u zdravstvu, koja u opcini ako nesto trebas, koja u banci, u shoping centrima, koje usluge...
Sto se tice djece, takva su kako ih roditelji vaspitaju. Ne znam kakva ce biti moja, trudicemo se da ih dobro vaspitamo. Ali imala sam ovdje priliku da vidim svakakvih situacija od primjera da bi svako zeio imati tako vaspitanu dijecu, pa do totalno razmazenih i bezobraznih scena. Ali, brate dragi, imala sam takvih istih situacija vidjeti i u Bosni.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu mamica84)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
21.9.2008 15:47:59   
tresnjicaaa
Vidis nika razlika izmedu nas je i u tome sto si ti kratak period boravila u tim raznim zemljama. Ja sam ko djevojka mnogo putovala i super mi je svuda bilo. Jedno je u neku zemlju otici posjete radi, a jedno je u njoj zivjeti. Ja sam u Libiji 3 godine i super mi je ovdje. Ali cu uvijek biti stranac. U njoihovim, a i u mojim ocima. Arapi su skroz drugi svijet za razliku od nas. I ja nikad ne bih mogla zivjeti zivotom kojim oni zive. A oni ne bi mogli biti kao ja, i to je ok. Slazem se sa tobom samo u jednoj stvari da kako se organizujes tako ce i da ti bude. Ja sam se dobro organizovala i dobro mi je zato, ali ne osjecam da pripadam ovoj zemlji niti ovom narodu. Moja zemlja je moja zemlja. I svoje dijete odgajam u tom duhu sto se mnogo razlikuje od nacina na koji arapi odgajaju svoju djecu.
Jednog dana kada nades svoju zemlju mozda ces prepoznati stvari o kojim ti govorim. Zelim ti srecu u tome jer je vrlo bitno pripadati nekamo.


_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
21.9.2008 16:18:50   
nikka
IZVORNA PORUKA: tresnjicaaa

Jednog dana kada nades svoju zemlju mozda ces prepoznati stvari o kojim ti govorim. Zelim ti srecu u tome jer je vrlo bitno pripadati nekamo.


Ja pripadam svojoj obitelji i nijedna država na svijetu mi ništa posebno nikada neće značiti,a ja sam itekako svjesna tko sam,što sam, odakle dolazim i u kojem duhu ću da odgajam svoje dijete i kojim vrijednostima da ga učim,a te vrijednosti nema niti jedna država na svijetu,o tome ja pričam.

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
21.9.2008 16:40:40   
liebevoll
I ja zivim vec tri godine u Njemackoj. Udala se, muz mi je roden ovde, skolovao se ovde, ima dobar posao, pa je bilo logicno da ja, iako sam zavrsila fakultet u Sarajevu dodem u Njemacku. Sad, sta da vam kazem...sve ispocetka. Jezik je najvaznije nauciti,onda vam je sve pod nogama. Mogu reci da sam ga savladala, mada ne sasvim, ali to ce doci vremenom. U biti je lijepo, zivimo sami, radimo na bebi... u pravu su djevojke prije mene koje kazu da su im bolnice stvarno maksimalno uredene i sve to, ali im doktori nemaju pojma sa zivotom, i mislim da svaka bolja medicinska sestra u Sarajevu zna kao i njihovi doktori. To sam osjetila kako na svojoj, tako i na kozi uzih clanova moje familije... Sve stoji, i ljubaznost, i humanost, aparati, savremeno opremljene ordinacije, ali nasi doktori im mogu biti profesori, vjerujte mi.
Druga stvar su ovi ovde bosanci. Ima raznih likova, od smijesnih do tragicnih, a medu djecom je "in" da ne znaju bosanski, pa im se bajke citaju na njemackom (!?), s njima se prica na nekoj cudnoj mjesavini njemacko-bosanskog jezika. Masovno se uzimaju njemacki pasosi, zaboga, daj da se stovise poistovjetimo sa njemcima.... U biti ljudi zaboravljaju ko su, posebno odakle se, da do juce nisu imali kako treba sapun da se operu,da su prali ves na rijeci, a sada izvoljevaju, ovo im valja, ne valja.... To me, iskreno nenormalno nervira.
Ja se trudim da se integrisem u ovo drustvo, ali znam da nikada necu zaboraviti ko sam, odakle poticem, i da cu sa svojom djecom UVJEK pricati na bosanskom jeziku.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
21.9.2008 21:44:39   
tresnjicaaa
Ma lijepo je to sve. Ja samo kazem da normalno pored toga sto pripadamo svojim porodicama i sto one pripadaju nama i pored ljudskih vrijednosti lijepo je imati i neke nacionalne. Lijepo je imati neku zemlju za koju te veze porodica, prijatelji, djetinjstvo i sve one lijepe stvari u zivotu. Nekome to znaci vise, nekome manje. Eto meni puno znaci.

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 11:24:03   
Anoniman
zaboravila sam dodati posto ovamo ima puno bolnica za porod sam izaberes bolnicu koja ti se svidi,mozes u svaku bolnicu otici da vidis i oni te upoznaju i pokazu sta sve nude-imaju kade,ako hoces u vodi da se porodis,stolice sjedeci,lezeci kako izaberes,ako hoces nude i kucnu atmosferu,cak i kuci mogu doci.prvi mjesec kad se porodis dolazi babica koju izaberes kuci da pregleda bebu, tebe ,savjete ti da i donese ako sta treba npr,kreme i sl.A u bolnici kad se porodis oni ti objasne sve oko bebe kako da kupas,oblacis ,hranis-detaljno pregledaju bebu i tebe prije nego sto te otpuste-mene su pitali posto su znali da jos dvoje imam kuci dali imam koga kuci da mi pomogne,dali mi je stres kuci,pa tek me onda otpustili.imala bih puno jos toga napisati sve je pozitivno to ovamo.ali sve u svemu pozelimo se bosne i familije i nase atmosfere tamo,voljela bi da i nasi rade tamo ovako,jer su mi bas moje rodice i prijateljice pricale kako im je bilo na kosevu-to je stvarno ne ljudski,ako bas nemaju opremu i uslove ko ovamo mogu se makar ljudski ponasati i sa svojom prijatnoscu olaksati porodiljama ,a i svima ostalim.. 

(odgovor članu tresnjicaaa)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 11:31:23   
ElmaB
Moj suprug je jedno vrijeme, prije nego smo se upoznali, zivio u Australiji. Bio je veoma zadovoljan, ali eto vratio se. Kada smo se vjencali i dobili Teu, razmisljali smo i mi da odemo. On ovdje nema nikoga osim nas i njemu je lako otici, jer s njim bi isli svi ljudi koje on voli. A, ja... Svi ljudi do kojih mi je stalo su ovdje. Prvenstveno moja porodica i prijatelji. I nekako mislim da nam je kasno da negdje drugo pocnemo sve iz pocetka. Meni je 33 godine, a njemu 40. Troje djece i gdje smo prispjeli? Stvarati sve iz pocetka! Ne, znam, ali mislim da ne bih mogla otici sa spoznajom da se nikada vise necu vratiti! Neka me tu gdje sam rodjena i ja i moja djeca!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 12:04:49   
Romali
Ne bih bila sretna da moram otići živjeti u inostranstvu, ali što se mora, nije teško. Npr.da nemamo posao ni ja, ni MM, da smo bez stana i bilo kakvih normalnih uslova za život, išli bi bilo gdje gdje bismo to mogli ostvariti. Što kažu- trbuhom za kruhom.
E sad, pošto oboje radimo, imamo stan i osnovne uslove za život, nikad, ama baš nikad mi to ne pada napamet. Volim svoju zemlju i ljude u njoj, svoj jezik i osjećaj pripadnosti. Znam kakva sam i svjesna sam da bi se bilo gdje u svijetu osjećala kao građanin drugog reda.
Hvala Bogu pa ne moram, barem za sada, razmišljati o odlasku. Nadam se da će što manje ljudi imati potrebu napuštati ovu našu BiHuser posted image .


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 13:30:54   
medolino
Ja nikada ne bih otišla iz BiH
jer je jedino mi jue nedostajao posao i sada sam njega dobila i nemam šta tražiti vani

jer su mi svi ovdje i ne bih mogla podnijeti da ih viđam jednom godišnje  uh
to bi mi bila gora kazna pa makar imala tamo milion

zato sam ja za malo al sretna i svi na okupu nego milion i nigdje nikoga sami npr ja muž


_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 13:50:07   
Lulu_
ne volim njemce i njihovu laznu kulturu zivljenja.
ponasaju se kao da su izmislili sve na ovom svijetu a populaciju im je 75 od 100 nenormalno debela i asocijalna.
djeca se ne igraju napolju jer im je sav svijet tv i igrice a kamoli da idu u muzicku skolu, ples ili neke druge aktivnosti van skole. i ako su napolju onda su to uglavnom asocijlana djeca o kojima se niko ne brine . naravno vidjet cete i par ne njemaca jadnih koji su doveli svoju djecu na igraliste i jos se pokusavaju otrgnuti od tog moronskog nacina zivljenja gdje sa 18 godina odes od kuce jer ti roditelji kazu do sad smo mi za tebe placali sad molim te preuzmi brigu na sebe.
UZAS !!!
ne bih se nikada vise tamo vratil;a.mrze malu djecu a okrecu se za svakim stenetom da ga pomiluju i pitaju koliko je staro sta najvise voli da jede i kad piski i kaki...a kad vide zenu sa kolicima ne sklanjaju se sa puta jer mi smo ti koji se trebamo skloniti pa za Boga sto uopce radjamo ta mala smetala same smo sebi krive otprilike tako misle oni. i kad onda jednom sretnes nekoga tko ti zeli pomoci ponjeti kolica uz stube onda ga tako tupavo pogledas jer na to nisi navikao tako da i sam u tom trenutku postanes isti takav moron kao sto su i oni sami.i tako se te stvari vrte u krug iz dana u dan.
a da ti ne pricam kakve su im skole...ma strahote...posaljes djete u skolu gdje ce je garant cvilit jer joj je cista kosa i hlace joj se ne vuku po podu posto je to gore hit.
odnos prema familiji im je kranje zalostan. nikad se ne posjecuju a da ne pricam o tome da majke i deke cuvaju unuke ili im poklanjaju paznje ma ni u ludilu.
a sto se tice drustvenog zivotu on odprilike izgleda ovako...kad zelis sa nekim na kafu moras da se najavis jedno 3 sedmice unaprijed da te taj netko zabiljezi u svoj notes a potom moras sam svoju kafu platit a druga strana plati svoju kafu i taj izlazak tako glup kakav jest izadje luksuz jer kafe kostaju smjesno puno.
sve one ljepe stvari koje gledamo na tv.one njihove zabavne parkove,bazene , oktoberfest, koncerte, prodavnice to si izbijte iz glave jer za takve stvari se uglavnom nema para osim ako nemas neko strasno radno mjesto a to ako imas poslje njega ti nije ni do tebe.
i uz to jos dodje da nas iz dana u dan sve vise mrze i da za nas na tako dobrim radnim mjestima uglavnom nema mjesta
eh kad na kraju nesto postignes i ako uopste postignes ondanemas nikoga za kafe jer se sa nasima ne druzis jer nemas vremena za nas bosanski zivot a za njemece si bosanac...
huh imam ja jos mnogo toga za reci ali ne moze da sten ovdje
i jos nesto.najvise mrzim ljude koji odzgo dodju i kao ne znaju pricati nas i govore GORE KOD NAS ovo i gore kod nas ono a ustvari stede cjelu godinu da dodju kod nas i da odmore svoju dusu
NARAVNO IZUZETCI POTVRDJUJU PRAVILA

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu PegPerego)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 13:52:49   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: emana

zaboravila sam dodati posto ovamo ima puno bolnica za porod sam izaberes bolnicu koja ti se svidi,mozes u svaku bolnicu otici da vidis i oni te upoznaju i pokazu sta sve nude-imaju kade,ako hoces u vodi da se porodis,stolice sjedeci,lezeci kako izaberes,ako hoces nude i kucnu atmosferu,cak i kuci mogu doci.prvi mjesec kad se porodis dolazi babica koju izaberes kuci da pregleda bebu, tebe ,savjete ti da i donese ako sta treba npr,kreme i sl.A u bolnici kad se porodis oni ti objasne sve oko bebe kako da kupas,oblacis ,hranis-

ok sve je to tako ali zato pate jadne zene koje se ne otvaraju lahko i nije im genetska predispozicija da se lahko ili sredje lahko poradjaju po 20 sati jer ne zele carski rez eh pa hvala onda i na tim kadama i na toj atmosferi

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *