|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Zivot u inostranstvu, vase misljenje


Da
  70% (120)
Ne, nikad
  5% (10)
Mozda za neki kraci vremenski period
  23% (41)


Ukupno glasova: 171


(Posljednji glas : 9.4.2014 1:03:19)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
5.9.2013 23:43:37   
Amrino

IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: Amrino



IZVORNA PORUKA: Amrino (Napisano 09.09.2008. na istoj temi)

Ja licno- ne bih mogla...Mozda na neki period ok ali ono zastalno- ne definitivno. 



Nikad ne reci nikad user posted image user posted image user posted image .
Ovo "ne definitivno" se pretvorilo u "definitivno bih- da mogu" user posted image user posted image user posted image

bas tako nikad ne reci nikad, ne znas sta zivot nosi mi planiramo jedno ali bude kako Allah hoce


user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
6.9.2013 9:04:14   
Emmy
Maštam o tomeuser posted image , ovdje , u BiH nažalost stvarno ne vidim perspektivu, posebno za mlade ljude user posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 9:19:04   
Emmy
Drage moje, moje maštanje iz posta iznad čini se da postaje stvarnost, u kratkom vremenu su se desile stvari koje su mi otvorile nova vrata. Ja trebam uskoro odlučiti pa ću zamoliti za malu pomoć forumašica koje su imale sličnu situaciju. Mi odrasli ćemo se nekako snaći, ja već imam posao zagarantovan, mm ne, ali smatramo da možda za početak to nije tako loše kako bi se posvetio djeci. Moja velika briga je starija kćerka koja u decembru puni 7 godina, a krenula je u prvi razred, možda već naredno polugodište da je upišem u novu školu. Malenoj je 3 i ona ide ovdje u vrtić, ali bi je tamo također upisali u novi vrtić. Eh sad, briga je jezik, riječ je o Italiji, one apsolutno ne znaju niti jednu riječ. Ima li neko iskustva koliko brzo djeca mogu jezik savladati i mada je to individualno, makar uopšteno kako to djeca doživljavaju. Jasno mi je da je svaki početak težak, pretpostavljam da će biti tu još problema, ali sad me brine kako će oni doživjeti potpuno novu jezičku sredinu. Ako neko ima još neki savjet, bilo bi super. I ako ima neka naša forumašica koja već živi u Italiji, ako može da mi se javi na pp, voljela bih malo više shvatiti kako funkcioniše obrazovni sistem, da li dijete upisati u javnu ili privatnu školu, itd. Hvalauser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 9:35:19   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Emmy

Drage moje, moje maštanje iz posta iznad čini se da postaje stvarnost, u kratkom vremenu su se desile stvari koje su mi otvorile nova vrata. Ja trebam uskoro odlučiti pa ću zamoliti za malu pomoć forumašica koje su imale sličnu situaciju. Mi odrasli ćemo se nekako snaći, ja već imam posao zagarantovan, mm ne, ali smatramo da možda za početak to nije tako loše kako bi se posvetio djeci. Moja velika briga je starija kćerka koja u decembru puni 7 godina, a krenula je u prvi razred, možda već naredno polugodište da je upišem u novu školu. Malenoj je 3 i ona ide ovdje u vrtić, ali bi je tamo također upisali u novi vrtić. Eh sad, briga je jezik, riječ je o Italiji, one apsolutno ne znaju niti jednu riječ. Ima li neko iskustva koliko brzo djeca mogu jezik savladati i mada je to individualno, makar uopšteno kako to djeca doživljavaju. Jasno mi je da je svaki početak težak, pretpostavljam da će biti tu još problema, ali sad me brine kako će oni doživjeti potpuno novu jezičku sredinu. Ako neko ima još neki savjet, bilo bi super. I ako ima neka naša forumašica koja već živi u Italiji, ako može da mi se javi na pp, voljela bih malo više shvatiti kako funkcioniše obrazovni sistem, da li dijete upisati u javnu ili privatnu školu, itd. Hvalauser posted image


Emmy moj sin je krenuo u obdaniste sa 3 godine bez rjeci Njemackog onako pomalo ali sve funkcionise superrrrr BOgu hvala oni se snadju vec nakon 1 mjesec vidim poceo je i da prica :))) , tako da ne sikiraj se sto se male tice . Sto se tice starije od 7 godina ona je vec svejsna svega ali vjeruj mi za 2.3 mjeseca da je druga prica posebnooo jer je Italijanski jezi jako lak za nauciti tako svi kazu , a njen mali cisiti mozak ce to sve da brzo pohvati , da ce joj biti tesko hoce , nova sredina , strani jezik ali brzo ce to sve prebroditi SRETNOOO.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 9:59:34   
Emmy
Draga Mirkice hvala ti puno na rijecima podrske i korisnim informacijama. Ja sam veliki teoreticar, i uvijek znam smiriti druge, ali kada sam ja u pitanju, licno, onda mi je tesko razumno razmisljati. Upravu si za italijanski, mnogi su mi to rekli, gledam po sebi kada slusam dosta toga razumijem. Neki dan je neko tako fino rekao da smo cesto robovi svojih navika, ma koliko cudno zvucalo oko same "filozofije palanke", imam i ja malo tih momenata tipa straha sta se desava s one strane brda, strah od nepoznatog. Zelja da iskoristim jedinstvenu priliku ipak je veca od strahova. Stalno sebi ponavljam i mislim da je to tako tacno da ce djeca dozivljeti zivotne promjene onako kako mi ih mi predstavimo i kako oni vide da ih mi sami dozivljavamo. Mirkiceuser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 10:02:07   
Hanady RR
Emmy nemoj propustiti priliku.
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 10:07:30   
Emmy

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Emmy nemoj propustiti priliku.
user posted image

user posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 10:11:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Emmy


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Emmy nemoj propustiti priliku.
user posted image

user posted image

user posted image user posted image

i donesi nam svega na BBuser posted image
user posted image user posted image

Vi to možete, sigurna sma...jednostavno Vi ste VIuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 10:50:19   
teacher75
aaaa Emmy, Italijauser posted image user posted image zavidim ti... sretno!user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 11:27:41   
Emmy
@Hanady, uh, hvala ti, misli su mi 100 na sat, falicete svi, ali ja sam tu, ostajem s rr rajom forever, pa makar virtuelno, a ideja je da odemo na dvije godine, znaci privremeno, posao bi me "cekao" ovdje, ali nakon 2 godine, ko znauser posted image
@Teacher75, che bella Italia, uvijek me odusevljavala, nisam ni sanjala da cu nekad imati priliku za ovo. Ljetos, u junu nekad, iz Pule gdje smo ljetovali odemo jedan dan provesti u Trstu i naglas razmisljamo mm i ja kako bi bilo fino malo zivjeti tamo, tada nije bilo ni naznaka, ni slutili nismo da cemo vrlo brzo nakon toga pricati o preseljenju, "zaoprave"user posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 11:32:39   
Visnja RR
Emmy sretno...nedsajaćeš uživo ...virtuelno znamo da ćeš biti s nama

koji dio Čizme?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 11:45:22   
Crnkica
Meni se Italija posebno sviđa,i znam da mi nebi bilo mrsko da je bolje upoznamuser posted image

Emmy sretno user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 11:53:56   
hatepsut
Emmy svu srecu vam zelim! Iskreno ti zavidim,pozitivno naravno.Nasa forumasica mir@h je u Italiji,kontaktirat cu je da ti se javi,mada je ona tamo rodila ali sam sigurna da ti moze dati neki savjet.A pitst cu i rodicu,ona je otisla s djecakom na lijecenje.tamo su ostali zivjeti i dobili jos jedno dijete,pa cu ti prenijeti kako je to kod njih izgledalo.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 11:56:43   
Emmy
@Visnjauser posted image isli bi u Milanouser posted image
@Crnkica hvalauser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 11:58:22   
Emmy

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Emmy svu srecu vam zelim! Iskreno ti zavidim,pozitivno naravno.Nasa forumasica mir@h je u Italiji,kontaktirat cu je da ti se javi,mada je ona tamo rodila ali sam sigurna da ti moze dati neki savjet.A pitst cu i rodicu,ona je otisla s djecakom na lijecenje.tamo su ostali zivjeti i dobili jos jedno dijete,pa cu ti prenijeti kako je to kod njih izgledalo.

Hatepsut draga moja hvala ti, mnogo mi to znaci, svaka informacija mi je dobrodoslauser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 12:00:14   
Emmy
Ne trebam posebno napominjati, kada sve to bude zvanicno, pretpostavljam za 2-3 mjeseca, ja cu se javljati redovno i uvijek biti tu za one koji budu imali slicne dilemeuser posted image . Mi smo 99% odlucili.user posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 12:29:22   
melin
evo jedno ohrabrnje ,ja zivim u Italiji i jako smo zdovoljni...

_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 12:41:40   
Emmy

IZVORNA PORUKA: melin

evo jedno ohrabrnje ,ja zivim u Italiji i jako smo zdovoljni...

Melin,hvala tiuser posted image , posaljem ti pp

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu melin)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 12:52:31   
madam x
Ja bih u Turskuuser posted image ako neko zna kako, nek mi kažeuser posted image

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 13:26:06   
Galicia
Emmy, sretno. Svaki pocetak je tezak, ali bice to sve okej. Ja vam zelim srecu. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 13:44:12   
Emmy

IZVORNA PORUKA: Galicia

Emmy, sretno. Svaki pocetak je tezak, ali bice to sve okej. Ja vam zelim srecu. user posted image

Hvala Galiciauser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 14:40:49   
Pikapolonica
Prije svega, puno srece zelim. user posted image

A sad ono gdje ja mogu dati savjet jeste za stariju kcerkicu.
Ja sam imala 7 godina kad smo preselili u Belgiju. U septembru su
me upisali u prvi razred (bilo mi je 7g i 7mj) i krecem ono sto se kaze s nule.
Ne znam "beknuti" nista, sjedim u klupi i trepcem.
Ostalo mi je duboko urezano u sjecanju kad smo radili sabiranje i pisao je zadatak na tabli,
a ja znam odgovor ali ne znam da kazem user posted image (sad mi je smijesno, tad nije bilo).
Uglavnom, poslije svega par mjeseci rijeci su ispadale iz mene, propricala sam pravo brzo i na kraju
mi niko nije ni vjerovao da nisam Belgijanka (ucila sam flamanski, cisto napomene radi). U petom
osnovne smo dobili i francuski, te savladah i njega.
Tako da mislim da stvarno ne treba da brinete. Djecica to puno lakse upijaju nego odrasli.
I vjerujem da ce joj svi maksimalno pomoci i izlaziti u susret.
A isto vazi i za mladju. Savladat ce to one sad pa sad, sigurna sam user posted image

Tako da, go for it! user posted image

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 16:35:31   
leona81
sretno draga, ako budes trebala neke info javnem ti sve, znas da mi je best friend nedavno dosao iz Milana gdje je studirao 3 godine:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 16:54:56   
Emmy
Jao Pikapolonica sto me nasmija, hvala ti, bas mi je nesto ovakvo trebalo da me ohrabri user posted image . Ja sam inace pozitivac, ali su me neki cudni komentari tipa "cupanja" iz sredine i "zbunjivanja" djece malo bili pokolebali. Skontala sam da su nasi ljudi u ratu otisli i morali sve ispocetka pa se vecina njih snaslo, djeca i odrasli iako vec u poznim godinama relativno brzo jezik savladali. Tebi svaka cast flamanski i francuskiuser posted image .

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
27.10.2013 17:04:59   
Emmy

IZVORNA PORUKA: leona81

sretno draga, ako budes trebala neke info javnem ti sve, znas da mi je best friend nedavno dosao iz Milana gdje je studirao 3 godine:)

Draga leona ovo je telepatija, cijeli dan se mislim da ti pisem i pitam te upravo ovo. U petak, kad sam na mobitel pricala upravo o tome, zadesila se u BBI, i pogledam prema ulazu kad ti i tvoj BF veseli, nasmijani i nekako to sam vidjela kao neki znak, znam da je on bio tamo i vratio se, nadam se i ja za tri godine. Hvala ti jos jednom punooo, ja cu biti slobodna da ti se javim sljedece sedmice, kad budes mogla pricati, samo za par savjeta, koji su mi jako bitni za pocetakuser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *