|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Zivot u inostranstvu, vase misljenje


Da
  70% (120)
Ne, nikad
  5% (10)
Mozda za neki kraci vremenski period
  23% (41)


Ukupno glasova: 171


(Posljednji glas : 9.4.2014 1:03:19)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
10.7.2013 8:13:59   
mala86
ma s obzirom kako sve ide nije nikad iskljuceno da necemo otic vani opet...nekako se uvijek kontam da imamo vremena dok malac ne krene u skolu,za donjet neke odluke
stvarno su mi neke stvari u ovoj Bosni dosadile user posted image i bole me
i lakse bi podnjela sto sam stranac negdje (a to me prije bas bolilo)

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
12.7.2013 10:26:25   
anđelo
Ja u zadnje vrjeme puno razmišljam o odlasku negdje vani.Prvenstveno zbog svoje djece i njihove budućnosti.Svoju budućnost ne vidim ovdje.Kada bih imala priliku ispalila bih se odmah.Jezik se brzo nauči, pogotovu djeca.Međutim mm je protiv toga.Ja ne radim ne mogu naći posao, nemam štelu, novac itd ,on radi u svojoj struci, on napreduje karijerno, on je zadovoljan.Kaže mi da kad bi ja još radila da bi nam bilo odlično.Međutim zbog ovih stvari koje ste već navele, ja ne želim da se sad brinem za situacije na koje će nailaziti moja djeca u budućnosti.
MM je živio i u Njemačkoj jednu godinu za vrjeme rata, pa u Hrvatskoj, savladao je jezik, engleski govori kao maternji...ali on ne želi da napušta kako on kaže bilo kakvu sigurnost za neku neizvjesnost.



_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
12.7.2013 10:30:27   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: anđelo

Ja u zadnje vrjeme puno razmišljam o odlasku negdje vani.Prvenstveno zbog svoje djece i njihove budućnosti.Svoju budućnost ne vidim ovdje.Kada bih imala priliku ispalila bih se odmah.Jezik se brzo nauči, pogotovu djeca.Međutim mm je protiv toga.Ja ne radim ne mogu naći posao, nemam štelu, novac itd ,on radi u svojoj struci, on napreduje karijerno, on je zadovoljan.Kaže mi da kad bi ja još radila da bi nam bilo odlično.Međutim zbog ovih stvari koje ste već navele, ja ne želim da se sad brinem za situacije na koje će nailaziti moja djeca u budućnosti.
MM je živio i u Njemačkoj jednu godinu za vrjeme rata, pa u Hrvatskoj, savladao je jezik, engleski govori kao maternji...ali on ne želi da napušta kako on kaže bilo kakvu sigurnost za neku neizvjesnost.




Ooo andjelo eto nas u ako nista "slicnom" sosu....Mi smo bas sinoc debel razgovor imali po pitanju toga. On na rubu suza od muke koliko ne zeli da ide i nece i tvrdi da cak i kada bih ja sa djecom otisla tesko da bi se on na taj korak odlucio...Nemam pojma...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
12.7.2013 10:44:39   
anđelo

IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: anđelo

Ja u zadnje vrjeme puno razmišljam o odlasku negdje vani.Prvenstveno zbog svoje djece i njihove budućnosti.Svoju budućnost ne vidim ovdje.Kada bih imala priliku ispalila bih se odmah.Jezik se brzo nauči, pogotovu djeca.Međutim mm je protiv toga.Ja ne radim ne mogu naći posao, nemam štelu, novac itd ,on radi u svojoj struci, on napreduje karijerno, on je zadovoljan.Kaže mi da kad bi ja još radila da bi nam bilo odlično.Međutim zbog ovih stvari koje ste već navele, ja ne želim da se sad brinem za situacije na koje će nailaziti moja djeca u budućnosti.
MM je živio i u Njemačkoj jednu godinu za vrjeme rata, pa u Hrvatskoj, savladao je jezik, engleski govori kao maternji...ali on ne želi da napušta kako on kaže bilo kakvu sigurnost za neku neizvjesnost.




Ooo andjelo eto nas u ako nista "slicnom" sosu....Mi smo bas sinoc debel razgovor imali po pitanju toga. On na rubu suza od muke koliko ne zeli da ide i nece i tvrdi da cak i kada bih ja sa djecom otisla tesko da bi se on na taj korak odlucio...Nemam pojma...


Ti bar imaš vani roditelje, i bilo bi ti puno lakše, već si tu živjela, znaš jezik....a i vrabci znaju da je vani bolje nego ovdje.Što bi rekla jedna moja rodica kad se vratila iz Njemačke, kaže tamo je i žvaka bolja nego ovdje.

Mislim razumijem ja svog muža.On je stvarno proputovai Evropom, živio i u Holandiji za mjesec posta, pa u Njemačkoj,njega ne veže mjesto,kaže mi živio bi i u Foči ako ima bolje uslove.I onda ja planem hebala te Foča, što mi Bosnu spominješ....hahahahhaUglavnom on bi kao išao ako se prvo ja negdje snađem pa onda bi tek bio spreman napustiti svoj sigurni posao i doći za mnom.
Opet smatram da bi se bolje snašli kad bi oboje otišli, on jezike govori bolje od mene

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
12.7.2013 10:50:14   
anđelo
i da stvarno sam se naložila al pravo da furam odavde.
ponekad pomislim da mi sve to govori , samo zato da me obeshrabri pa da je odustanem, ali nikad .Ja imam jaaako puno familije u Njemačkoj.A nikad npr. nisam tamo bila.Rat provela u Sarajevu sve vrjeme, poslije mi neobično bilo (kad je rat završio) da dan prođe a da granata ne padne.i onda se ovako zapitam , pa kakvu ja to rodbinu imam, da niko nikad nije se ponudio da kaže hajde malo da tu djecu zovnemo da dođu kod nas da vide šta je civilizacija, kultura,rat su preživjela, da ih malo sa Balkana izvedemo..itd...Fakat se nađem u čudu, ali eto nismo svi isti

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
12.7.2013 10:52:16   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: anđelo


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: anđelo

Ja u zadnje vrjeme puno razmišljam o odlasku negdje vani.Prvenstveno zbog svoje djece i njihove budućnosti.Svoju budućnost ne vidim ovdje.Kada bih imala priliku ispalila bih se odmah.Jezik se brzo nauči, pogotovu djeca.Međutim mm je protiv toga.Ja ne radim ne mogu naći posao, nemam štelu, novac itd ,on radi u svojoj struci, on napreduje karijerno, on je zadovoljan.Kaže mi da kad bi ja još radila da bi nam bilo odlično.Međutim zbog ovih stvari koje ste već navele, ja ne želim da se sad brinem za situacije na koje će nailaziti moja djeca u budućnosti.
MM je živio i u Njemačkoj jednu godinu za vrjeme rata, pa u Hrvatskoj, savladao je jezik, engleski govori kao maternji...ali on ne želi da napušta kako on kaže bilo kakvu sigurnost za neku neizvjesnost.




Ooo andjelo eto nas u ako nista "slicnom" sosu....Mi smo bas sinoc debel razgovor imali po pitanju toga. On na rubu suza od muke koliko ne zeli da ide i nece i tvrdi da cak i kada bih ja sa djecom otisla tesko da bi se on na taj korak odlucio...Nemam pojma...


Ti bar imaš vani roditelje, i bilo bi ti puno lakše, već si tu živjela, znaš jezik....a i vrabci znaju da je vani bolje nego ovdje.Što bi rekla jedna moja rodica kad se vratila iz Njemačke, kaže tamo je i žvaka bolja nego ovdje.

Mislim razumijem ja svog muža.On je stvarno proputovai Evropom, živio i u Holandiji za mjesec posta, pa u Njemačkoj,njega ne veže mjesto,kaže mi živio bi i u Foči ako ima bolje uslove.I onda ja planem hebala te Foča, što mi Bosnu spominješ....hahahahhaUglavnom on bi kao išao ako se prvo ja negdje snađem pa onda bi tek bio spreman napustiti svoj sigurni posao i doći za mnom.
Opet smatram da bi se bolje snašli kad bi oboje otišli, on jezike govori bolje od mene



Sve je to super i ja svog razumijem, ali sta sad' dalje? Je li to veto ne moze ne ide mu se i to je to? Mene to kopka...

Kaze kao mozda bi on pristao da ja odem sa curicama pa da dolazi svaka 2 mj. on do nas pa kao ako bi se snasla ja dobro da i on dodje, ali onda opet kaze da ne bi, jer kao strah ga je da se ne uspije snaci pa da se on bude vratio a mi ostanemo, kao strah ga razdvajanja tog. Realno, i mene je toga srah, pogotovo nakon 3 godine sto je on bio u Afganistanu i vec smo bili razdvojeni previse, i vidjela sam negativan uticaj odrastanja djeteta bez jednog roditelja....

Bas neugodno...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
12.7.2013 10:53:37   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: anđelo

i da stvarno sam se naložila al pravo da furam odavde.
ponekad pomislim da mi sve to govori , samo zato da me obeshrabri pa da je odustanem, ali nikad .Ja imam jaaako puno familije u Njemačkoj.A nikad npr. nisam tamo bila.Rat provela u Sarajevu sve vrjeme, poslije mi neobično bilo (kad je rat završio) da dan prođe a da granata ne padne.i onda se ovako zapitam , pa kakvu ja to rodbinu imam, da niko nikad nije se ponudio da kaže hajde malo da tu djecu zovnemo da dođu kod nas da vide šta je civilizacija, kultura,rat su preživjela, da ih malo sa Balkana izvedemo..itd...Fakat se nađem u čudu, ali eto nismo svi isti


Da i ja sam...i bas sam se zagrijala skroz. Jos uz to bila sam sa curicama 2 mj i super nam je bilo, tako da imam neki minijaturni temelj ako nista pozitivnog osjecaja.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
12.7.2013 10:57:35   
anđelo
pa i moj tako priča , kao kad već hoću da prvo ja odem pa ako se snađem onda bi i on došao...samo sto bih ja morala djecu kod njega ostaviti da bi se mogla bolje snać.S jedne strane svega me je toga strah ali vrjedilo bi pokušati.Osim toga zašto on misli da se ne bi snašao.Pa hiljade naših se tamo snašlo , imaju bolje prilike nego ovdje.Ja mislim da je potrebno samo malo volje i kod mog i kod tvog

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
12.7.2013 11:02:02   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: anđelo

pa i moj tako priča , kao kad već hoću da prvo ja odem pa ako se snađem onda bi i on došao...samo sto bih ja morala djecu kod njega ostaviti da bi se mogla bolje snać.S jedne strane svega me je toga strah ali vrjedilo bi pokušati.Osim toga zašto on misli da se ne bi snašao.Pa hiljade naših se tamo snašlo , imaju bolje prilike nego ovdje.Ja mislim da je potrebno samo malo volje i kod mog i kod tvog



Pa to, i meni je to shega, ej bona moj bio 3 godine na bliskom istoku covjece u haosu zivome i snasao se i cak engleskog naucio konverzacijski nivo ako nista, i sada njega strah tog nekog "novog" zivota, on to ne zeli...hmmmm mislim da je to malo "bebasto" ponasanje, a opet ne mogu ga ni omalovazavati, ima svako pravo na svoj stav.

Eh sada ja se razmisljam o blefiranju, mozda da se odvagnemo i nacinimo taj korak, ja bih cure vodila sa sobom, stariju u skolu malu u vrtic a ima i moja mama od 12 pa na dalje. Mozda kada bi se uvjerio "da nam je lijepo" i napravi sljedeci korak?...Ali najgore mi je to pitanje u glavi "a sta ako NE"..?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
12.7.2013 11:11:28   
anđelo
ako NE onda mislim uvjek se možeš vratiti.Ali treba pokušati.Treba malo i da njemu sazri ta ideja u glavi....

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
12.7.2013 13:47:42   
daris
Lulu.Molim te saslusaj me.Nije moje da se petljam ali nemogu da ne prokomentarisem.Ja sam vec pisala na ovu temu.Mozes naci moj post od prije skoro 3 godine i jedan prije par dana.Moj muz je otisao vani.Tamo radi ja i mali smo ovdje.Upravo sam ostala zato sto sam se kao tvoj muz bojala otici tamo ( hiljadu razloga sam navela).Moj savjet je da ti krenes sa djecom.On ce doci za vama kao sto i ja sad jedva cekam da odem gore.I otici cu ubrzo.Kad se razdvojis sama te daljina natjera na razmisljanje.Kad nisi sa svojim djetetom ( u mom slucaju mislim na svog muza) neke vece sile te tjeraju da pristanes na sve da se porodica okupi.Mi zivimo dovjeno skoro tri godine.I vjeruj mi ja kojasam uvijek govorila da nemogu da odem, da se bojim zivota vani sad skroz drugacije gledam.Ja nemislim o tome gdje je mom malom bolje.Nije nam ni ovdje lose, hvala bogu.Sad me tjera da odem samo to kako bih se opet sastavili i krenuli zivot normalim tokom kako i treba biti.Zato sam misljenja da ako ti odes ne treba da se sekiras za svog supruga.Shvatit ce i on da je jedina opcija krenuti za svojom porodicom i tada ce svi strahovi nestati jer ce misliti na nesto prioritetnije.

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
12.7.2013 14:01:20   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: daris

Lulu.Molim te saslusaj me.Nije moje da se petljam ali nemogu da ne prokomentarisem.Ja sam vec pisala na ovu temu.Mozes naci moj post od prije skoro 3 godine i jedan prije par dana.Moj muz je otisao vani.Tamo radi ja i mali smo ovdje.Upravo sam ostala zato sto sam se kao tvoj muz bojala otici tamo ( hiljadu razloga sam navela).Moj savjet je da ti krenes sa djecom.On ce doci za vama kao sto i ja sad jedva cekam da odem gore.I otici cu ubrzo.Kad se razdvojis sama te daljina natjera na razmisljanje.Kad nisi sa svojim djetetom ( u mom slucaju mislim na svog muza) neke vece sile te tjeraju da pristanes na sve da se porodica okupi.Mi zivimo dovjeno skoro tri godine.I vjeruj mi ja kojasam uvijek govorila da nemogu da odem, da se bojim zivota vani sad skroz drugacije gledam.Ja nemislim o tome gdje je mom malom bolje.Nije nam ni ovdje lose, hvala bogu.Sad me tjera da odem samo to kako bih se opet sastavili i krenuli zivot normalim tokom kako i treba biti.Zato sam misljenja da ako ti odes ne treba da se sekiras za svog supruga.Shvatit ce i on da je jedina opcija krenuti za svojom porodicom i tada ce svi strahovi nestati jer ce misliti na nesto prioritetnije.



UHHHH kako se nadam da je ovo istina!!! Sve vise o tome i razmisljam....

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
12.7.2013 14:14:15   
daris
vjeruj mi...Moj suprug se rodio u Njemackoj, zivio gore sve dok se nismo upoznali.I ja sam trebala krenuti gore medjutim upravo iz razloga" ja nemogu,ja nesmijem i sl." on se odlucio da sve ostavi i dodje ovamo zbog mene.Zbog nedostatka posla opet je otisao gore a ja sam ostala ovdje sa malim.Potpuno razumijem kako je zivjeti sam sa djetetom.I upravo kad sam ostala sama kad sam grubo receno razdvojila porodicu shvatila sam da je najbolje sto mogu uciniti i jedino sto mogu krenuti za njim.Vise se nicega toliko ne bojim sem da ce se mali navici na zivot gore i da savladati jezik prije nego krene u skolu.Zato sam ubjedjena da ce i tvoj suprug uciniti isto i krenuti sa vama....

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
12.7.2013 14:24:34   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: daris

vjeruj mi...Moj suprug se rodio u Njemackoj, zivio gore sve dok se nismo upoznali.I ja sam trebala krenuti gore medjutim upravo iz razloga" ja nemogu,ja nesmijem i sl." on se odlucio da sve ostavi i dodje ovamo zbog mene.Zbog nedostatka posla opet je otisao gore a ja sam ostala ovdje sa malim.Potpuno razumijem kako je zivjeti sam sa djetetom.I upravo kad sam ostala sama kad sam grubo receno razdvojila porodicu shvatila sam da je najbolje sto mogu uciniti i jedino sto mogu krenuti za njim.Vise se nicega toliko ne bojim sem da ce se mali navici na zivot gore i da savladati jezik prije nego krene u skolu.Zato sam ubjedjena da ce i tvoj suprug uciniti isto i krenuti sa vama....



Nadam se zaista, i to ce definitivno biti tema sve dok se ne rijesi i ne odlucim zvanicno i konacno. Jer ne mogu pustiti vise nesto sto mi ne izlazi iz glave..

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
14.7.2013 10:22:21   
anđelo
Eh, možete li mi reći, mame koje žive u inostranstvu kakvo je stanje sa zaposlenjem profesije nastavnika , npr u privatnim školama gdje se možda može izvoditi nastava na engleskom jeziku?
Ovdje u Bosni je se nemoguće zaposliti sa tom profesijom jer vlada bjela kuga, svake godine se sve manje i manje djece upisuje u škole, a tako se formira i manje razreda,s tim dolazi i manje časova, i gubitak norme i poslova za one koji rade a kamo li za mlade ljude koji tek trebaju da se zaposle...

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
15.7.2013 10:36:40   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: daris

Lulu.Molim te saslusaj me.Nije moje da se petljam ali nemogu da ne prokomentarisem.Ja sam vec pisala na ovu temu.Mozes naci moj post od prije skoro 3 godine i jedan prije par dana.Moj muz je otisao vani.Tamo radi ja i mali smo ovdje.Upravo sam ostala zato sto sam se kao tvoj muz bojala otici tamo ( hiljadu razloga sam navela).Moj savjet je da ti krenes sa djecom.On ce doci za vama kao sto i ja sad jedva cekam da odem gore.I otici cu ubrzo.Kad se razdvojis sama te daljina natjera na razmisljanje.Kad nisi sa svojim djetetom ( u mom slucaju mislim na svog muza) neke vece sile te tjeraju da pristanes na sve da se porodica okupi.Mi zivimo dovjeno skoro tri godine.I vjeruj mi ja kojasam uvijek govorila da nemogu da odem, da se bojim zivota vani sad skroz drugacije gledam.Ja nemislim o tome gdje je mom malom bolje.Nije nam ni ovdje lose, hvala bogu.Sad me tjera da odem samo to kako bih se opet sastavili i krenuli zivot normalim tokom kako i treba biti.Zato sam misljenja da ako ti odes ne treba da se sekiras za svog supruga.Shvatit ce i on da je jedina opcija krenuti za svojom porodicom i tada ce svi strahovi nestati jer ce misliti na nesto prioritetnije.



UHHHH kako se nadam da je ovo istina!!! Sve vise o tome i razmisljam....


Ja se iskreno nadam da nećeš poslušati ovakav savjet i odlučiti da odeš mimo dogovoru između vas dvoje.
Čak šta više, to ne bi ni smjela uradi mimo njegove volje jer bi te mogao teretiti za otmicu djece.
Razdvojiti se mimo dogovora, nego otići na svoju ruku, nije ništa drugo nego ucjena.
To u prevedenom znači: ja odoh s djecom, a ti kako hoćeš!

Iskreno, nisu mi ovdje nikakav izbor ni ostavila.
Ovakve životne situacije se nikada ne rješavaju ad hoc. One nužno traže razgovor, argumente, i tek tada odlučivanje.
Odluka mora biti zajednička.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
29.7.2013 9:18:21   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: daris

Lulu.Molim te saslusaj me.Nije moje da se petljam ali nemogu da ne prokomentarisem.Ja sam vec pisala na ovu temu.Mozes naci moj post od prije skoro 3 godine i jedan prije par dana.Moj muz je otisao vani.Tamo radi ja i mali smo ovdje.Upravo sam ostala zato sto sam se kao tvoj muz bojala otici tamo ( hiljadu razloga sam navela).Moj savjet je da ti krenes sa djecom.On ce doci za vama kao sto i ja sad jedva cekam da odem gore.I otici cu ubrzo.Kad se razdvojis sama te daljina natjera na razmisljanje.Kad nisi sa svojim djetetom ( u mom slucaju mislim na svog muza) neke vece sile te tjeraju da pristanes na sve da se porodica okupi.Mi zivimo dovjeno skoro tri godine.I vjeruj mi ja kojasam uvijek govorila da nemogu da odem, da se bojim zivota vani sad skroz drugacije gledam.Ja nemislim o tome gdje je mom malom bolje.Nije nam ni ovdje lose, hvala bogu.Sad me tjera da odem samo to kako bih se opet sastavili i krenuli zivot normalim tokom kako i treba biti.Zato sam misljenja da ako ti odes ne treba da se sekiras za svog supruga.Shvatit ce i on da je jedina opcija krenuti za svojom porodicom i tada ce svi strahovi nestati jer ce misliti na nesto prioritetnije.



UHHHH kako se nadam da je ovo istina!!! Sve vise o tome i razmisljam....


Ja se iskreno nadam da nećeš poslušati ovakav savjet i odlučiti da odeš mimo dogovoru između vas dvoje.
Čak šta više, to ne bi ni smjela uradi mimo njegove volje jer bi te mogao teretiti za otmicu djece.
Razdvojiti se mimo dogovora, nego otići na svoju ruku, nije ništa drugo nego ucjena.
To u prevedenom znači: ja odoh s djecom, a ti kako hoćeš!

Iskreno, nisu mi ovdje nikakav izbor ni ostavila.
Ovakve životne situacije se nikada ne rješavaju ad hoc. One nužno traže razgovor, argumente, i tek tada odlučivanje.
Odluka mora biti zajednička.


Ne bih definitivno nikada otišla u smislu odlaska bez znanja i sl. Ali ukoliko i on sam kaže "otiđi ti sa djecom pa ako se snađeš možda ću i ja doći" meni daju dovoljnu potvrdu. Jer iskreno, zar nije upravo takva identična situacija od njega prema meni i djeci, jer i njegova je odluka njegova samo a ne naša zajednička, realno ispada da trenutno protiv volje živim ovdje, samo zato što ne želim razdvajanje porodice, a ne osjećam se uopšte zadovoljnom, i smatram da su nam bolje životne šanse na nekom drugom mjestu.


Podebljano me najviše muči, mi nemamo zajedničku odluku...

< Poruku je uredio Lulu_08 -- 29.7.2013 9:19:16 >


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
29.7.2013 10:15:51   
hanabanana
A ne znam....mozda on smatra da je odluke zajednicka jer si dolaskom i udajom pristala da zivis ovdje.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
29.7.2013 10:42:08   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: hanabanana

A ne znam....mozda on smatra da je odluke zajednicka jer si dolaskom i udajom pristala da zivis ovdje.


Da, definitivno smatra to, možda ne tim riječima rečeno ali između redova čitajući, da. Međutim realno, uvijek sam bila otvorena knjiga i danas sam ista, i tada sam također govorila jasno da ne znam kako je živjeti u BiH obzirom da nikada tu živjela nisam, te da ukoliko bude problema želim ići nazad. Kada je došlo do ozbiljne teme o tome BUM zatvorena vrata, nema više razgovora.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
29.7.2013 14:31:26   
daris
moram da se opet nadovezem na ovu temu jer izgdleda da sam pogresno shvacena.Ja nisam mislila da ona otima svoje dijete
( glupost) i da ode tek tako , naravno da sam mislila u dogovoru sa suprugom.Ono sto sam htjela reci je da ako ako vec zeli otici da ne posustaje u svom.I da pokusa i njega ubjediti u tu odluku.

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
29.7.2013 14:32:10   
daris
Lulu stvarno mi je neprijatno ako si i ti pomislila da ti predlazem tako nesto.

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
29.7.2013 14:59:31   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: daris

Lulu stvarno mi je neprijatno ako si i ti pomislila da ti predlazem tako nesto.


Ma jok nista pogresno no worries user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
30.8.2013 23:25:06   
Idina mama
Ja ne bih bas smjela sama zapoceti zivot u inostranstvu. Ali to se razlikuje od covjeka do covjeka. Ako ti osjecas da mozes, onda je u redu. Samo se prije moras infrmisati. Otidji i nekoliko puta da se malo pripremis prije konacne odluke. Mozda ces naci argumente za, pa ce i mm pristati ili ces naci argumente protiv, pa ces sama odustati.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
5.9.2013 23:39:10   
Amrino


IZVORNA PORUKA: Amrino (Napisano 09.09.2008. na istoj temi)

Ja licno- ne bih mogla...Mozda na neki period ok ali ono zastalno- ne definitivno. 



Nikad ne reci nikad user posted image user posted image user posted image .
Ovo "ne definitivno" se pretvorilo u "definitivno bih- da mogu" user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amrino -- 5.9.2013 23:40:12 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
5.9.2013 23:42:31   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Amrino



IZVORNA PORUKA: Amrino (Napisano 09.09.2008. na istoj temi)

Ja licno- ne bih mogla...Mozda na neki period ok ali ono zastalno- ne definitivno. 



Nikad ne reci nikad user posted image user posted image user posted image .
Ovo "ne definitivno" se pretvorilo u "definitivno bih- da mogu" user posted image user posted image user posted image

bas tako nikad ne reci nikad, ne znas sta zivot nosi mi planiramo jedno ali bude kako Allah hoce

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *