|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Zivot u inostranstvu, vase misljenje


Da
  70% (120)
Ne, nikad
  5% (10)
Mozda za neki kraci vremenski period
  23% (41)


Ukupno glasova: 171


(Posljednji glas : 9.4.2014 1:03:19)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 13:57:30   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: mama alma

radim na tavkvom mjestu da svaki dan se susrećem sa socijalnim slučajevima, svakim danom sve je više gladnih, sve je više penzionera koji rove po kontejnerima ili su u redu za pomoć u NArodnoj kuhinji,



a jesi li se ikada zapitala imali toga gore i do koje mjere ...u jednoj drzavi koja je kao SOCIJALNA...hahaha grohotom se ja smijem njihovoj socijali bolje smo se mi ovdje organizovali


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 14:13:18   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Lulu_

ne volim njemce i njihovu laznu kulturu zivljenja.
ponasaju se kao da su izmislili sve na ovom svijetu a populaciju im je 75 od 100 nenormalno debela i asocijalna.
djeca se ne igraju napolju jer im je sav svijet tv i igrice a kamoli da idu u muzicku skolu, ples ili neke druge aktivnosti van skole. i ako su napolju onda su to uglavnom asocijlana djeca o kojima se niko ne brine . naravno vidjet cete i par ne njemaca jadnih koji su doveli svoju djecu na igraliste i jos se pokusavaju otrgnuti od tog moronskog nacina zivljenja gdje sa 18 godina odes od kuce jer ti roditelji kazu do sad smo mi za tebe placali sad molim te preuzmi brigu na sebe.
UZAS !!!
ne bih se nikada vise tamo vratil;a.mrze malu djecu a okrecu se za svakim stenetom da ga pomiluju i pitaju koliko je staro sta najvise voli da jede i kad piski i kaki...a kad vide zenu sa kolicima ne sklanjaju se sa puta jer mi smo ti koji se trebamo skloniti pa za Boga sto uopce radjamo ta mala smetala same smo sebi krive otprilike tako misle oni. i kad onda jednom sretnes nekoga tko ti zeli pomoci ponjeti kolica uz stube onda ga tako tupavo pogledas jer na to nisi navikao tako da i sam u tom trenutku postanes isti takav moron kao sto su i oni sami.i tako se te stvari vrte u krug iz dana u dan.
a da ti ne pricam kakve su im skole...ma strahote...posaljes djete u skolu gdje ce je garant cvilit jer joj je cista kosa i hlace joj se ne vuku po podu posto je to gore hit.
odnos prema familiji im je kranje zalostan. nikad se ne posjecuju a da ne pricam o tome da majke i deke cuvaju unuke ili im poklanjaju paznje ma ni u ludilu.
a sto se tice drustvenog zivotu on odprilike izgleda ovako...kad zelis sa nekim na kafu moras da se najavis jedno 3 sedmice unaprijed da te taj netko zabiljezi u svoj notes a potom moras sam svoju kafu platit a druga strana plati svoju kafu i taj izlazak tako glup kakav jest izadje luksuz jer kafe kostaju smjesno puno.
sve one ljepe stvari koje gledamo na tv.one njihove zabavne parkove,bazene , oktoberfest, koncerte, prodavnice to si izbijte iz glave jer za takve stvari se uglavnom nema para osim ako nemas neko strasno radno mjesto a to ako imas poslje njega ti nije ni do tebe.
i uz to jos dodje da nas iz dana u dan sve vise mrze i da za nas na tako dobrim radnim mjestima uglavnom nema mjesta
eh kad na kraju nesto postignes i ako uopste postignes ondanemas nikoga za kafe jer se sa nasima ne druzis jer nemas vremena za nas bosanski zivot a za njemece si bosanac...
huh imam ja jos mnogo toga za reci ali ne moze da sten ovdje
i jos nesto.najvise mrzim ljude koji odzgo dodju i kao ne znaju pricati nas i govore GORE KOD NAS ovo i gore kod nas ono a ustvari stede cjelu godinu da dodju kod nas i da odmore svoju dusu
NARAVNO IZUZETCI POTVRDJUJU PRAVILA


Hm...
"Gore" sam rođena i najranije djetinjstvo sa roditeljima provela u Švabiji, a i većina prijatelja mi je još uvijek gore.
I od njih koji su gore decenijama nisam čula tako opore riječi, uklopili su se u sredinu koliko im to dozvopljava njihov mentalitet, a da pri tome nisu izgubili svoje dostojanstvo i važnost porijekla.
Kada dođu u Bosnu na odmore, nikada ničim nisu pokazali da se odvajaju ni po čemu, osim po prijavljenom prebivalištu, od nas samih.
Ali moram napomenuti da su to ljudi koji su otišli gore sredinom 70-tih i početkom 80-tih, radili su, zaradili, uklopili se i ostali.
Danas su to ljudi koji imaju svoje poslove časne, zdravu porodicu, hobije,  vremena za sebe, ali i za druge.
DA-moramo priznati i ne očekivati da jedan Nijemac ima onaj merhamet i sabur u duši kao Bosanci i Hercegovci, njihov način života, kao i način Austrijanca, Šveđanina, Egipćana, Amerikanca, Meksikanca, se mora razlikovati od našeg..jer Bože moj, mi smo različiti i po kulturi i po navikama i po meridijanu.
Ne očekujem da promijenim nikoga od njih u njihovoj zemlji, ali očekujem od naših ljudi tamo negdje daleko, da se uklope u sredinu, ali da zadrže svoj identite.
A usput rečeno- možda je njima strahovito čudno što mi zovnemo na sijelo komšiju i onako u svdahu nam bude lijepo...ili što izuvamo cipele prilikom ulaska u kuću.user posted image

A s druge strane ..možda bi smo i mi bili isti takvi da nije bilo perioda 91-95...možda bi smo i mi znali samo za pidžamu i radno odijelo (mada i od toga nismo daleko).

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 15:35:22   
Anoniman
nije vazno gdje zivis,vazno je kakav si.svi mi bosanci koji zivimo u inostranstvu smo i dalje bosanci-imamo svoje obicaje,posjecujemo jedni dr,nemamo nista sa svabama-osim poslovno.imamo vremena i da izlazimo zajedno,zovemo se na iftare,postimo,pravimo baklave kad je bajram i tako sl.,odgajamo djecu po svojim obicajima-mada ima izuzetaka,ali vazno je kakav si.I u bosni se svega toga promijenilo,neki bas zive ko svabe, a zapravo zive u bosni.

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 16:05:39   
Lulu_
izvini sto ti postavljam tako licno pitanje ako neces nemoj odgovoriti ali sta ces onda gore ako se nisi integrisala i zivis bas kao ovdje

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 17:27:32   
asjaa
ma pricajte vi sta hocete nema boljeg zivota nigdje ko u bosni niko ne radi a muzika do zore kafici puni lomi se moj je muz vani i jedva ceka novu da dodze da malo izidzemo mi znamo uzivati sa 10 km ko oni sa 1000 zivot je u bih

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 17:44:04   
Amra k
Izvini Lulu sto ti odgovaram umjesto Emane, ali ona nije rekla da se nije integrisala. Zena fino kaze da vode jedan normalni zivot van granica Bosne, i da nisu zaboravili kako se u Bosni zivi tj. postuju nasu tradiciju. A integraciju nije spomenula.

(odgovor članu asjaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 20:46:29   
emina_h
Pa draga Lulu nisu nasi ljudi u inostranstvu zato sto vole Njemce,
Engleze,Sveđane nego zna se iz kojih razloga,ekonomskih naravno.
I sedamdesetih su ljudi odlazili uglavnom iz ekonomskih razloga,osim manjine koja je emigrirala iz politickih razloga.
Cinjenica je da su tvoji navodi o njima ziva istina ali sta ces,vecina nasih ljudi ne bi imali takve sanse ovdje,govorim o ljudima iz polovine Bosne koji nemaju nikakvu perspektivu za povratak i opstanak.

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 21:02:24   
emina_h
A sto se tice zdravstva smjesne su usporedbe zdravstvanog sistema u Zapadnoj Evropi i ovdje.Mi smo jos uvijek sto se toga tice jedna nemoralna i zaostala sredina,u kojoj su smjesne price o bosanskom merhametu ako nisi podmitio doktore pustice te da iskrvaris.A i o njihovom znanju diskutabilno je raspravljati kad od medicinske sestre odjednom se postane sef klinike.
Ja sam dugo zivjela vani,vratila se puna rodoljublja u svoju domovinu ,osnovala porodicu,situirala se,ali iskreno receno kajem se.
Poslije jednog zivota u normalnoj drzavi tesko se prilagoditi na ovu nasu sredinu,i poslije jedanaest godina ja se jos nisam navikla.

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 22:05:53   
Anoniman
dobro ste toj lulu odgovorileuser posted image ,nas niko ne tjera da se integrisemo i nemogu ja biti svabica kad to nisam,da je to tako svi bi dole kinezi bili bosanci a kineskinje pitu razvijale ha,ha...neznam zasto je toliko ogorcena a kaze rodena u njemackoj-sigurno su je istjerali,jer niko se gotovo svojom voljom dole ne vraca...

(odgovor članu emina_h)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 22:59:53   
Amra k
user posted image user posted image user posted image user posted image  i ja sam to isto pomislila.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 23:05:32   
Lulu_
bez vredjanja molim kao prvo . emana malo bolje citaj sta ljudi pisu ja gore niam rodjena ali imam papire a otisla sam itekako samovoljno i ti bi da imas nesto u ovoj zemlji ili zasto doalzis ovdje kada ovdkje nista nema. niko me ije istjerao cak stovise pokusali su da ostanem i da radim za njioh ali meni je zao takvih osoba poput vas dvioje. necu da se lazem i umisljam da mi je ljepo kada je sredina bolesna.uzivajte u tom svom ubjedjenju a znamo svi koji smo se vratili kako vam je.toliko od mene

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 23:10:50   
Lulu_
zao mi je na greskama ali zurila sam

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 23:12:44   
Lulu_
i sto se tice ekonomskih razloga koga vi farbate...hahahahaha grohotom se nasmija!!!
odavno njemacka nije vise izvor neke zarade to mozete nekom drugom prosipat te price

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 23:16:43   
Amra k
Moram jos nesto dodati. Volim Bosnu, u njoj sam rodjena, odrasla, skolu zavrsila ali sudbina me dovela ovdje gdje sam sada. Ali zbog nekih situacija sam ogorcena na tu istu Bosnu, sta se desava i do cega je doslo. Neko je napomenuo situaciju u zdravstvu. Skoro mi se sesta porodila, ne moram navoditi na kojem porodilistu. Nakon sto se izmucila da donese svoju bebu na svijet, bila je izlozena takvim nehigijenskim uslovima da je morala na potpis tj. vlastitu odgovornost da izadje iz bolnice. Po dolasku kuci, istog dana stalno je imala osjecaj da joj nesto nije u redu sa kosom, da je neobicno svrbi i pecka na tjemenu. Muz ju je pregledao i nasao zamislite sta???  VASKE!!!   Moja sestra je u porodilistu zaradila vaske. Tamo gdje bebe dolaze na svijet, tako ciste i krhke vladaju vaske. Pa u kojoj drzavi se to jos desava? 

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 23:23:00   
Lulu_
kad zelis nesto promjenuti onda pocnes od sebe obicno se kaze.
sto se nisi vratila i pomogla da izgradimo nasu zemlju.mislis da su njemci 1945 pobjegli.e pa nisu vec su se prihvatili posla i uradili nesto i onda nam vi takvi dodjete pametovati kakvo je ovdje zdrastvo.e pa moja kuma je gore umrla jer su joj amputirali dojku koju nisu trebali gdje se molim te to desava.
pogledaj koliko se povecao broj zena koje umiru na porodjaju u njemackoj zato sto to rade amateri.
i uostalom ovako mozemo do sutra ovdje se desilo ovo gore ono...
nije bit u tome.
bit je u tome sto vi pricate kako je gore super i kako je ekonomska situacija bolja nego ovdje.pa halo ili otvorite oci ili skinite ruzicaste naocale.o kakvoj sjajnoj ekonomskoj situaciji pricate


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 23:25:23   
Amra k
ej draga Lulu mi ti nismo pricale o nasoj ekonomskoj situaciji. Jel ti se neko mozda hvalio? Nije draga moja. Ti sama pises nesto i komentarises a to uopste nije tema. Ovdje se moze pristojno ziviti, ako imas posao i znas da ekonomises. Niko od nas nije rekao da je ovdje bajno i sjajno. Ja sam ovdje jer mi je muz ovdje, inace i ja bi bila u Bosni i zivila kao i prije normalno, kao i sada sto zivim sasvim normalno. Nigdje novac ne pada s neba. Tacno je da sve bolje funkcionise. I sva sreca pa u Njemackoj ne zive samo nijemci tako da ne mozemo reci da nema finog naroda s kime se moze druziti.

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 23:28:37   
Lulu_
procitaj sve 3 stranice pa se javi ok.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
25.9.2008 23:32:24   
Amra k
Izvini molim te ali one koje ti prozivas da se hvale o ekonomskoj situaciji javljaju se tek na trecoj stranici. Tako da mislim da mi nemamo veze sa prvom i drugom na kojoj se izgleda neko hvalio.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
26.9.2008 0:04:53   
iva1974
Iskreno da mogu otisla bih i BiH.Ne zbog socijalnih razloga jer radim i imam ok primanja nego sto ovo nije prijeratna BIH gdje sam se osjećala dobro.srećom još malo je do mirovine a onda ću sigurno odseliti .a svatko svoju sreću gradi tako da ne vidim zasto se oko toga prepirati. ionako nečije mišljenje ne mozemo promijeniti

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
26.9.2008 0:52:18   
Anoniman
Zivot vani... moje misljenje: meni je super, sve dok imam na umu cilj zasto sam dosla - da zaradim, ne da radim i prezivljavam, jer to mogu i u Bosni.
(btw ovdje sam godinu i 3 mjeseca)

Nit' sam ovdje da zivim zauvijek, nit' da skolujem djecu, to ipak zelim uraditi u zemlji gdje sam i ja rodjena i odrasla.
Na ovaj njihov nacin zivota i njihov (arapski) mentatitet se nikad ne bih mogla naviknuti user posted image . Sve je usporeno, lagano, bez volje i elana ikakvog. Zatupljeni su totalno (valjda od ove vrucine user posted image , ubila ih u glavu).

Vjerujem da bi vecina voljela otici iz Bosne... nemate pojma koliko grijesite, tek kad se ode shvati se koliko se voli svoja zemlja, svoj narod, svoji sugradjani. Sve dok budete razmisljali o sopstvenom dobru, a ne o opstem, nikad u Bosni nece biti hajra (napretka user posted image )

LP

p.s. Ja jedva cekam nazad...user posted image

(odgovor članu iva1974)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
26.9.2008 6:17:47   
ebru
Evo i ja sam u inostranstvu,pa da i ja kazem svoje misljenjeuser posted image
Iskreno receno na pocetku niije bilo bajno,mucila me nostalgija za Bosnom,za mojim drustvom,mojoom rodbinom...
Sad je vec situacija drugacija,imam mm-a i moju bebicu i stvarno mi se svidja ovdje.Stekla sam nove prijatelje od kojih su neki nijemci,neki turci a ima i nasih...Sto se tice nijemaca imam bas jednu prijateljicu sa kojom sam mogu rec super,izlazimo na kafu,rucak isl.nekad ona plati,nekad ja,bas kao i sto je bilo u Bosni sa mojim prijateljicama.Kad hocu da joj odem najavim se,kad ona hoce da dodje najavi se i to mi je super,nego ono upadne ti neko u kucu,a ja npr.odredila taj dan da odmaram,ili da negdje idem isl.
Sto se tice kulture djece ovdje ni tu nemam nikakvo lose iskustvo,npr.kad sam bila trudna i isla sam na kurs busom,ako je bus bio pun(pretezno skolaraca)uvijek se nasao neko da mi ustupi mjesto da sjedem.
Sad kad idem sa bebom sa kolicima,ako negdje moram uc uvijek neko otvori vrata,uz stepenice pomogne uznijet kolica(mada gotovo svugdje ima lift)
Sto se tice cistoce,pa i tu mogurec da je cistije nego u Bosni,mada ima i ovdje papirica,konzervi,praznih flasa razbacanih itd.
Sto se tice zdravstva i tu sam zadovoljna,mada sam nekad na pocetku kad se moja mala rodila pa otisle prvi put kod pedijatra ,pa sto god pitam doktor kaze sve je to uredu,a je se pitam,pa kako kod njih sve uredu,sad vidim da su bili u pravu sto se tice grcica i sl.
Jos malo da usavrsim njemacki jezik i mogu rec da mi je ovdje extrauser posted image



_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
26.9.2008 8:59:27   
Blue rose RR
Volim svoju zemlju, ma kakva ona bila, zajedno sa svime onima što je čini. Ne možemo reći da je tamo negdje bolje ili gore, samo zato što se nismo mogli, ili što nam nisu dali da se uklopimo, ili što nismo imali dovoljno mogućnosti.
Mišljenja sam da svako ko hoće da radi, i ko želi svim srcem da živi normalnim životom, i teži ka tome, može to i da ostvari, ne bitno u kojem dijelu svijeta je bio.
Evo primjer je ovaj forum, i bilo koji drugi forum...ima nas svugdje i svako od nas ima lijepih, ali i ružnih primjera iz svoje okoline, na kojima se mi drugi učimo, i treba tako. Upravo ta različitost življenja, različitost problema koji nas susreću, ali i sreće koja nas prati..čini nas jednom velikom porodicom, koja se povezuje kroz jedan zajednički cilj: BITI BOLJI LJUDI, MAJKE, SUPRUGE, KĆERKE, SESTRE...

A meni je dom - tamo gdje mi je porodica.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
26.9.2008 9:34:03   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Dina RR

Vjerujem da bi vecina voljela otici iz Bosne... nemate pojma koliko grijesite, tek kad se ode shvati se koliko se voli svoja zemlja, svoj narod, svoji sugradjani. Sve dok budete razmisljali o sopstvenom dobru, a ne o opstem, nikad u Bosni nece biti hajra (napretka user posted image )

LP

p.s. Ja jedva cekam nazad...user posted image






user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

bravo ovo nisi bolje mogla reci a ti amra ja ne znam koji je tvoj problem sa tim ekonomijama tko se hvali.sta je sa tobom.niko se ovdje nije hvalio.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
26.9.2008 9:43:52   
Amra k
Ti si rekla da se mi koji zivimo u inostranstvu hvalimno kako nam je dobro. Procitaj sta si napisala.... sama sebe porices

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
26.9.2008 12:10:38   
emina_h
a jesi li se ikada zapitala imali toga gore i do koje mjere ...u jednoj drzavi koja je kao SOCIJALNA...hahaha grohotom se ja smijem njihovoj socijali bolje smo se mi ovdje organizovali

[/quote]
Draga Lulu,pa znas ti da ti je u Njemackoj socijalna pomoc kao prosjecna bh placa,uz placene troskove smjestaja i rezijskih troskova.
Zivot za normalne nezahtjevne gradjane mislim na prehranu nije nista skuplji nego ovdje.
Ljudi koji hoce raditi imaju posla,s tim sto nigdje ne spada s neba.
Price o ljubavi prema domovinu su lijepe i emotivne ali se nazalost od toga ne zivi.I nije sporno da svako voli svoju domovinu i svakako da nasim ljudima nije lahko tamo ali bi im ovdje bilo puno teze.Svi oni rade i bore se da bi sebi nesto ovdje obezbijedili i zive u zelji za povratkom.
Ja sam spomenula ekonomsku situaciju naravno da je to najvazniji faktor,i ne znam sta je tu sporno.
Pa ne stoje redovi ispred Ambasada valjda sto nasi jadni ljudi vole tmurnu zapadnoevropsku klimu.


(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *