|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  198 199 [200] 201 202   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li sam trudna ?
13.7.2016 14:11:19   
malena27 RR
Za trudnocu koja je eventualno nastupila nakon menstruacije koju si imala 24.06., dr. ti ne bi vidio trudnocu uzv na kojem si bila 06.07. ali bi vidio trudnocu u slucaju da si zatrudnila 03.06... znaci nisi trudna, uradila si i testove.
Sacekaj dan ocekivane menstruacije pa ponovi test.




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu MamiAli)
Neposredna veza do poruke: 4976
   RE: Da li sam trudna ?
19.7.2016 0:49:46   
marinaaa
Pozdrav svima, nova sam ovdje i nisam uspjela pročitati sve postove pa ću odma napisati šta me muči :) Dakle prije tjedan dana su mi bili plodni dani i ja i dragi smo počeli raditi na bebi. Ja sam već tri dana neobično napuhana ali konstantno iako idem redovno u wc, boli me stomak kao pred M već tri dana ( ciklusi su mi inače redoviti - 27-28 dana) i slijedeću M trebam dobiti 27.7., nekako mi je stomak postao jako tvrd i napet u donjem dijelu, na trenutke osjećam probadanje unutra i umorna sam, samo bi ležala i spavala. Jel moguće da tako se tako rano osjete simptomi? I ispričavam se ako je slično pitanje bilo već postavljano, a sigurno je. Za test je rano još? user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 4977
   RE: Da li sam trudna ?
19.7.2016 10:41:34   
malena27 RR
Uraditi test najranije na dan ocekivane menstruacije.


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu marinaaa)
Neposredna veza do poruke: 4978
   RE: Da li sam trudna ?
19.7.2016 10:48:53   
marinaaa
Mislila sam prije napravit test, al čekat ću najbolje 27.7. Evo danas me manje boli stomak, ali mi leđa otpadaju. U donjem djelu leđa imam bolove i povremeno me probada unutra i i dalje sam napuhana. E bas me zanima sta ce reci test. Ko ce sad docekat, heh user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 4979
   RE: Da li sam trudna ?
20.7.2016 11:00:18   
marinaaa
Iako je mozda jos rano, al kupila ja test i negativan je. Jos uvijek sam prenapuhana, malo manje me boli stomak, osjecam povremena probadanja i sinoc sam se ustala u 2h iz kreveta da bi jela sladoled, nisam mogla izdrzat. A nije mi jasno zasto nemogu spavat na stomaku, cim legnem na stomak nekako me steze i boli. Eto htjela sam samo nadopunit saznanja.

(odgovor članu marinaaa)
Neposredna veza do poruke: 4980
   RE: Da li sam trudna ?
20.7.2016 11:06:49   
marinaaa
Inace u PMS-u me jako boli stomak, al mi bude lakse ako legnem na stomak, a sad se vrtim u krevetu i jedva zaspem na boku, jedva. Tezak mi je stomak i nekako se zaokruzio donji dio stomaka, vise nego inace pred M. Nije da sama zelim sebe uvjeravat u to da sam T, tek sam na pocetku aktivnosti, nego eto primjecujem neke razlike.

(odgovor članu marinaaa)
Neposredna veza do poruke: 4981
   RE: Da li sam trudna ?
21.7.2016 22:49:42   
marinaaa
Curke pozdrav, ja nemam više nikakvi simptoma, nisam više napuhana, ne probada me, neudara me ni PMS, al garant će me uhvatiti PMS danas ili sutra. tako da neznam šta se događalo oni nekoliko dana user posted image

(odgovor članu marinaaa)
Neposredna veza do poruke: 4982
   RE: Da li sam trudna ?
3.8.2016 16:10:54   
emef
Ima li koga na ovoj temi? Pretrazujem forum, trazim nekog ko se nada novoj trudnoci, kao i ja...pa da malo razmjenjujemo iskustva i skracujemo dane do dana D, ali ocitno nema nigdje nikog, ili nisam naletila na pravu temu? Lp

(odgovor članu marinaaa)
Neposredna veza do poruke: 4983
   RE: Da li sam trudna ?
3.8.2016 23:19:54   
mima0
Pozz drage cure imam jednan problem koji me muci dakle zadnju menstruaciju sam imala 27.6 a odnos sam imala 10.7 u sedmom mjesecu nisam dobila menstruaciju a vec je sada 3 .8 ?? Pa se i ja pitam dali sam trudna ??? nemam nikakve simptome bas me to kopka hmmmuser posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 4984
   RE: Da li sam trudna ?
3.8.2016 23:32:33   
emef

IZVORNA PORUKA: mima0

Pozz drage cure imam jednan problem koji me muci dakle zadnju menstruaciju sam imala 27.6 a odnos sam imala 10.7 u sedmom mjesecu nisam dobila menstruaciju a vec je sada 3 .8 ?? Pa se i ja pitam dali sam trudna ??? nemam nikakve simptome bas me to kopka hmmmuser posted image




Pa vec mozes uraditi test. Ako si trudna, trebao bi vec pokazati. Svaka cast kad si toliko dugo izdrzala i nisi jos provjerila user posted image

(odgovor članu mima0)
Neposredna veza do poruke: 4985
   RE: Da li sam trudna ?
4.8.2016 22:38:37   
mima0
Hehh pa nisam jos , jer mi se vec jednom desavalo da mi jedan mjesec preskoci menstruacija pa kontam mozda je opet takouser posted image sacekacu jos malo jer nemam nikakvi simptoma nemam po kalendaru na internetu trebala bi bit sad u 5 ili 6 toj sedmici pricekat cu jos par dana pa vam javim pozzzicuser posted image

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 4986
   RE: Da li sam trudna ?
4.8.2016 23:46:41   
emef
Super, radujem se svakom plusu. Ja sam otvorila temu: druzenje u iscekivanju trudnoce..eto, mozda bude kandidata 😄

(odgovor članu mima0)
Neposredna veza do poruke: 4987
   RE: Da li sam trudna ?
5.8.2016 17:26:55   
mima0
Pozzic ev sam da vam javim ak nekog interesuje ja danas dobila 5.8. vesticui user posted image prosli mjesec nisam je dobila nikako i tam mi kasnilo 12 dana ja se ponadala da je bebac user posted image a ono nista,sve koje se nadaju user posted image zelim vam ko i sebi puno srece i strpjenja u tome user posted image

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 4988
   RE: Da li sam trudna ?
5.8.2016 18:13:29   
emef

IZVORNA PORUKA: mima0

Pozzic ev sam da vam javim ak nekog interesuje ja danas dobila 5.8. vesticui user posted image prosli mjesec nisam je dobila nikako i tam mi kasnilo 12 dana ja se ponadala da je bebac user posted image a ono nista,sve koje se nadaju user posted image zelim vam ko i sebi puno srece i strpjenja u tome user posted image





Zao mi je, al u svakom slucaju imaj na umu da mozes biti trudna i pored krvarenja. Prati kako ce krvarenje biti i ako ti je ista sumnjivo uradi test. Ja ti ipak zelim user posted image i mozda sam ja isuvise oprezna....al prosla sam dosta toga pa ti zato savjetujem, vec kad nisi jednu menstruaciju imala i kad ti je i sad kasnilo...uradi jedan test cisto da si na sigurnom da nije trudnoca. Jer ako jeste a krvaris, trebas se javiti dr. Zelim ti puno srece.

(odgovor članu mima0)
Neposredna veza do poruke: 4989
   RE: Da li sam trudna ?
5.8.2016 18:28:57   
mima0
Hvala draga na podrsci neznam sta da kazem ni sama neznam sta je u pitanju iscedak je vise na braon i malkice crveno sorry na detaljnom opisu a pored toga sam imala odnos 1.8. Kazu da se desi nekim zenama nakon 5 ili 6 dana desi implatsisko krvarenje i kako da znam jel to implatsisko ili ipak menstruacija prava ahhh mi zene uvek neki problemi user posted image

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 4990
   RE: Da li sam trudna ?
5.8.2016 19:55:04   
emef
Ja sam u prethodne dvije imala implatacijsko al iskreno, svaki put je bila samo jednom mrlja crvena na papiru. Ali nedavno sam od poznanice cula, sestra do petog joj mjeseca imala klasicnu menstruaciju, posumjala ni po cemu nije na trudnocu i tek u petom saznala. Takodje sam citala za slucaj, zena isto u petom tek dobila pozitivan rezultat, sumnjala je i pored menstruacije na teudnocu, i u 4. Mjesecu test joj negativan bio i tek u petom pozitivan. Ne bih da ti dajem laznu nadu, prije da nisi nego da jesi...al ne kost te nista jedan najobicniji test kupiti i ne razmisljati. Cak i sam stres oko tog razmisljanja moze dovesti do spontanog. Moja prva trudnoca je zavrsila spontanim. Ali sam ja na startu uradima test, cim sam prokrvarila otisla doktoru, medjutim sumnjali su i na vanmatericnu. Ali bila sam spremna na sve, jer je bilo na vrijeme. Druga stvar, i nakon spontanog treba znati da u koliko si Rh negativna, trebas primiti zastitnu injekciju. Znaci...nije ni uzalud uraditi test cim postoji mogucnost trudnoce, upravo kako bi se izbjegle nedaj Boze komplikacije.

(odgovor članu mima0)
Neposredna veza do poruke: 4991
   RE: Da li sam trudna ?
5.8.2016 22:05:47   
mima0
Ja mislim da mi je to zbog macine trave taj caj sam pila u julu sve do ovulacije jer kazu tada se nesmije pit i valjda mi je ta macina trava poremetila ciklus necu to vise ni pit a inace pokusavam da zatrudnim 2 godine ak ne i vise al nece svaki mjesec isto user posted image

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 4992
   RE: Da li sam trudna ?
7.8.2016 13:24:29   
Maca91
Mima ne bi trebalo da ti kasni zbog macine trave,ona reguliše ciklus. Ja je isto pijem već neka dva mjeseca a i prije sam je pila i duže,i nije mi kasnilo nikad zbog nje,iako svaki organizam drugačiuje reaguje. Otiđi doktoru,možda su ciste ili tako nešto. A pije se samo do ovulacije,jer u slučaju da dođe do trudnoće,ona može da "ubije" plod.

_____________________________

Septembar 2014. početak borbe za bebicu
Januar 2015. kiretaža u 7oj nedelji
4.11.2016. test pozitivan
7.11.2016. beta 785.06 - 10.11. beta 2312
28.11.2016. malo srculence kucka

(odgovor članu mima0)
Neposredna veza do poruke: 4993
   RE: Da li sam trudna ?
10.8.2016 14:19:44   
emef
Eh evo me i na ovoj temi. Nadam se da ima neko slicno iskustvo. Ja samo ovaj mjesec malo pratila temperaturu. Namjerno kazem temperaturu a ne bazalnu jer mjerim temp u uhu od jutra do mraka,kad se sjetim. To sam radila i u prethodnim mjesecima, trudnocama i u sustini primjetim kad je taj skok temperature u sredini ciklusa i noc prije menge se temp naglo spusti. Tako znam da sutradan dolazi.
Ovaj mjesec mi je temp skocila 30.7. i imali smo i odnos (muz na terenu pa pjevam od vikenda do vikenda :D ) Temperatura mi je inace tu negdke oko 36.6 stepeni. Zatim poraste na 37 nekad 36.9 nekad 37.2 al u tom domenu se drzi. Tako je i ovih dana bilo. Sve do 8.8. kad je navece pala na 36.6 i ujutro je takodje bila niska. Oko 10 h sam primjetila blago roze iscjedak na papiru. Bilo ga je jos dva puta i navece jednom. Zatim se u toku tog dana temp vratila na 36.9 Da bi sinoc opet pala na cak 36.4 i ja vec posumnjala na menstruaciju (koja inace treba tek oko 13.8. doci). Medjutim jutros temp opet 36.9 i cijeli dan je takva. Cak i do 37.2. Imam osjecaj da gorim i sva se preznojavam ali mi je od jutros i krenula roze crvena krv bez ugrusaka. Idem stalno na wc. Na ulosku ima svega par kapi, ali kad vrsim nuzdu i na papiru ima je. Kolika je mogucnost takvog implatacijskog krvarenja? Ja sam ga dva puta imala u obliku samo jedne kapi krvi (jedva primjetne na papiru) ali citam da je i ovako nesto moguce. Najvise mi temperatura daje sumnju. Inace bih i pomislila da je poranila menstruacija, sto kod mene nije uobicajeno, obicno zna kasniti dan, dva tri...ali hajd.

(odgovor članu Maca91)
Neposredna veza do poruke: 4994
   RE: Da li sam trudna ?
15.8.2016 10:15:25   
Danielaa
Imali smo odnose skoro svakodnevno od moje poslednje menstruacije, bez zastite, prekinut snosaj. Dobila sam tacno na vreme, ali mi je krajalo samo 4 dana i nije bilo obilno kao inace. Radila sam test kad mi je prestalo i bio je negativan. Jel to tacno, mozda ima nekih drugih problema ?

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 4995
   RE: Da li sam trudna ?
16.8.2016 12:20:32   
perlica55
IZVORNA PORUKA: Danielaa

Imali smo odnose skoro svakodnevno od moje poslednje menstruacije, bez zastite, prekinut snosaj. Dobila sam tacno na vreme, ali mi je krajalo samo 4 dana i nije bilo obilno kao inace. Radila sam test kad mi je prestalo i bio je negativan. Jel to tacno, mozda ima nekih drugih problema ?


Daniela, imali ste prekinut snošaj, dobila si mengu, i imala negativan test,
Očito da nisi trudna. Nisam shvatila dal bi zeljela user posted image  ili??? user posted image

< Poruku je uredio perlica55 -- 16.8.2016 12:22:33 >


_____________________________

1. ICSI/IMSI - user posted image
32tt - izgubili smo bebu user posted image
FET - bez uspjeha
2. ICSI - imamo user posted image i molimo Boga za sretan završetak trudnoće
MM i ja još uvijek čekamo rodu . . .

(odgovor članu Danielaa)
Neposredna veza do poruke: 4996
   RE: Da li sam trudna ?
17.8.2016 18:33:46   
Laika
Pozdrav,
Zanima me je li potrebno da momak skroz ejakulira da bi bila trudna, 13og dana 28 dnevnog ciklusa je malo, al nije skroz. Mogu li biti trudna i jel moram biti trudna ili postoji mogucnost da nisam?

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 4997
   RE: Da li sam trudna ?
18.8.2016 22:16:26   
perlica55
Laika možeš biti trudna, al i ne moraš.
Sačekaj dan kada očekuješ MC pa ako ne dođe,
napravi test.

_____________________________

1. ICSI/IMSI - user posted image
32tt - izgubili smo bebu user posted image
FET - bez uspjeha
2. ICSI - imamo user posted image i molimo Boga za sretan završetak trudnoće
MM i ja još uvijek čekamo rodu . . .

(odgovor članu Laika)
Neposredna veza do poruke: 4998
   RE: Da li sam trudna ?
21.8.2016 18:47:17   
marinaaa
Pozz svima, evo da se malo i ja javim... kao što sam već napisala - od prošlog mjeseca se ja i dragi više ne čuvamo, svakodnevno smo imali odnose, prošla menga mi je kasnila, ali sam ju dobila. iako je možda rano za brigu, s obzirom da je prošao tek jedan mj, ja sam postala opterećena čitajući ovdje mnoga iskustva drugih koji se mjesecima i godinama muče s tim. sad tijekom svakog odnosa mislim o tome jesmo li ovaj put uspjeli i stvarno sam postala opterećena. vjerojatno umišljam i sad neke simptome iako bi se htjela osloboditi tog osjećaja opterećenosti i htjela bi se ponovno opustit, a neznam kako. za 8 dana bi opet trebala dobit M, još nisam u PMS-u i jedina čudna stvar koja me prati danima je jak svrbež u bradavicama koji me uhvati na momente i nekakvo čudno pulsiranje u grudima. naravno da nisam radila test i ne želim ga još raditi jer predosjećam da ću se razočarat... dajte koju riječ utjehe... već mi je sto nekakvih loših predosjećaja u glavi kao neplodnost i slično. i da prekjučer me iznenada uhhvatila neka mučnina na poslu, jedva sam izdržala da ne povratim, ali mislim da mi je naglo pao tlak od vrućine ili tak nečega... sorry na dugom postu.. Pozdrav svima

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 4999
   RE: Da li sam trudna ?
22.8.2016 18:37:03   
marinaaa
Dosla je M, sedam dana ranije... sad cu bit jos vise opterecena :-(

(odgovor članu marinaaa)
Neposredna veza do poruke: 5000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  198 199 [200] 201 202   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  198 199 [200] 201 202   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *