|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dječija štednja
21.4.2009 23:43:35   
Adana
IZVORNA PORUKA: mišur

Mi smo Luki ... otvorili u Raiffaisen banci štednu knjižicu, ...

A taj štedni račun se zove Rafa žirafa, i štedna knjižica je žute boje sa nacrtanom žirafom...
Pravo dječije i baš slatko..


I mi smo Asji isto ovako otvorili, racun je u eurima. Na 180 mjeseci cini mi se...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: dječija štednja
22.4.2009 8:49:37   
mišur
I mi smo u eurima, i na 180 mjeseci...
Neka guze imaju svoje pariceuser posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: dječija štednja
26.5.2009 10:36:30   
mamma mumi
evo i jaa da se pridruzim. I mi smo razmisljali gdje uloziti pare, obzirom na ova ekonomska desavanja, pa smo cak pomisljali uloziti pare vani u Austriju. Sta vi mislite? I  koja banka je po vama najbolja?

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: dječija štednja
26.5.2009 10:44:37   
Anoniman
mi smo Asji otvorili štednu knjižicu čim se rodila,imala je 6 dana. Sve pare što je dobila stavili smo na knjižicu i svaki mjesec nana i dedo i mi joj uplaćujemo nešto novca.

(odgovor članu mamma mumi)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: dječija štednja
26.5.2009 10:45:38   
Ilhana RR
mojoj maloj je otvoren racun cim sam ja se oporavila nakon poroda... na taj racun leze djeciji dodatak... mada nazalost nemozemo da ustedimo sve sada, ako Bog da od jesena kad pocnem da radim stedi se... ali imamo kasicu, zimuz je dobila lutku u velikoj flasici za bebe od nene i dede iz Sarajeva a to je kasica e tu mi stavljamo sicu... ima i koje koja papirna... to je eto bar za sad... ja i mm smo znali tako da ustedimo po 500 eura prije... jer ja svu sicu sto donesem iz prodavnice (ostamvim 5 radi kolica u prodavnici) stavim u kasicu i tako se to zacas nabere... ali svake godine ja i on imali smo 500 eura extra kad idemo za Sarajevo, to za ekstra uzivanje =)

a u mene rodjak je svojoj djeci ostavljo djeciji dodatak na racunu, svako dijete ima svoj racun, sad njegova mala za 3 godine puni 18 godina i ima na svom racunu tacno para da kupi glanc novo auto i da polozi vozacki i plus joj ostane dzeparca, to moj rodjak govori da je za gorivo i za osiguranje auta hahha

vrijedi stediti, steta sto je ovakva kriza po svijetu ali ako Bog da mi se bacamo u stednju ponovo =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: dječija štednja
26.5.2009 11:32:17   
mamma mumi
ja moram sto prije uloziti bebin novac, inace ce tajo sve potrositi, jer kad god zapne para, haj posudit cemo od njega, pa cemo mu vratiti, tako je 500 km, otislo za rezije,dusa me boli.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: dječija štednja
27.5.2009 16:15:24   
Anoniman
 Nikka spominje dječji stambeni kredit Wustenrot ja nisam upoznata s tim,a voljela bih znato nešto više o tome,Asja ima svoju štednu knjižicu,al eto ako neko bolje zna o Wustenrotu molim ako može da mi malo pobliže nešto kaže o tome,i jel to ima u svakoj banci ili gdje već. Hvala

(odgovor članu mamma mumi)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: dječija štednja
3.6.2009 14:10:25   
bebano
IZVORNA PORUKA: mišur

Mi smo Luki za prvi rođendan otvorili u Raiffaisen banci štednu knjižicu, i pošto je mm otvorio, dogovorio je da od njegove plate svaki mjesec skida određeni iznos...
A taj štedni račun se zove Rafa žirafa, i štedna knjižica je žute boje sa nacrtanom žirafom...
Pravo dječije i baš slatko..


Misure nasi sinovi ne samo da se isto zovu nego i mi kao mame imamo vrlo slicne postupke. I mi smo svom Luki za prvi rodjendan otvorili knjizicu te djecije stednje, na period od 180 mjeseci sto znaci dok navrsi 15 godina. Samo sam ja u Volksbanci jer preko nje dobivam platu. I ja sam im dala trajni nalog na odredjeni iznos koji ce mi se mjesecno odbijati od plate. Kod nas je kasica zeko, a ne zirafa kao kod vas user posted image . Preslatko je i bas djecije i knjizica ima zeku na sebi.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: dječija štednja
3.6.2009 22:21:48   
mamma mumi
Interesuje me( za ove forumasice iz sarajeva) gdje ste ulozile pare, na koju banku, jer ja hocu Tariku ovih dana da odem da otvorim stednju knjizicu. Da li je bolje orociti pare na duzi period? Hvala na odgovoru

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: dječija štednja
3.6.2009 22:25:58   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

ja moram sto prije uloziti bebin novac, inace ce tajo sve potrositi, jer kad god zapne para, haj posudit cemo od njega, pa cemo mu vratiti, tako je 500 km, otislo za rezije,dusa me boli.


i ovaj bi moj uzimaouser posted image user posted image user posted image user posted image  al ja imam prangijuuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: dječija štednja
3.6.2009 22:27:42   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Interesuje me( za ove forumasice iz sarajeva) gdje ste ulozile pare, na koju banku, jer ja hocu Tariku ovih dana da odem da otvorim stednju knjizicu. Da li je bolje orociti pare na duzi period? Hvala na odgovoru


da i ja se to pitam, moja Aki ima nešto para što je dobivala na babine.
mislim da je najbolje uložiti u banci u kojoj primaš platu i dati još trajni nalog npr da ti 100 KM svaki mjesec prebacuju na račun djeteta

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: dječija štednja
3.6.2009 22:28:42   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: bebano

IZVORNA PORUKA: mišur

Mi smo Luki za prvi rođendan otvorili u Raiffaisen banci štednu knjižicu, i pošto je mm otvorio, dogovorio je da od njegove plate svaki mjesec skida određeni iznos...
A taj štedni račun se zove Rafa žirafa, i štedna knjižica je žute boje sa nacrtanom žirafom...
Pravo dječije i baš slatko..


Misure nasi sinovi ne samo da se isto zovu nego i mi kao mame imamo vrlo slicne postupke. I mi smo svom Luki za prvi rodjendan otvorili knjizicu te djecije stednje, na period od 180 mjeseci sto znaci dok navrsi 15 godina. Samo sam ja u Volksbanci jer preko nje dobivam platu. I ja sam im dala trajni nalog na odredjeni iznos koji ce mi se mjesecno odbijati od plate. Kod nas je kasica zeko, a ne zirafa kao kod vas user posted image . Preslatko je i bas djecije i knjizica ima zeku na sebi.


dobra ideja...
nego mene frka uhvatila nakon on krize (ili ove krize) user posted image ...raja je masovno dizala pare sa banke...sve kontam da pare ne propadnu...
bas nisam pametna user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: dječija štednja
3.6.2009 22:40:39   
mamma mumi
ih ja primam platu preko Procredit banke, a ona koliko vidim po medijima najgora

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: dječija štednja
3.6.2009 23:01:07   
veeseelaa
ma gora je NLB Tuzlanska banka i Turska banka
s obje sam imala neugodnosti do duše ne oko računa i sl već oko aparata za kartice, totalni ne profesionalizam, skup budala i nepismenih čas izuzecima...
njima su obrazovani na šalterima a oni koji pojma nemaju uglavnom samo srednju završenu su šefovi

< Poruku je uredio veeseelaa -- 3.6.2009 23:02:33 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: dječija štednja
3.6.2009 23:06:36   
mamma mumi
pa mozda odem u ABs vidim da su kamate tamo najvece. Ma usustini sve su banke lopovi, a na salterima ko radi nezelim ni komentarisati. Kad sam neki dan na vidjetsim cula koliku platu ima onaj glavni za banke kad se ne slagirah, a i njihovi uposlenici imaju po 2ooo primanja, pa to je bruka. Ja sam zavrsila medicinu, radim dezure, subote, ned, praznike i vjecno ucim a plata ni blizu 1500, ali tako nam je u nasoj ljepoj

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: dječija štednja
4.6.2009 9:13:57   
bebano
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: bebano

IZVORNA PORUKA: mišur

Mi smo Luki za prvi rođendan otvorili u Raiffaisen banci štednu knjižicu, i pošto je mm otvorio, dogovorio je da od njegove plate svaki mjesec skida određeni iznos...
A taj štedni račun se zove Rafa žirafa, i štedna knjižica je žute boje sa nacrtanom žirafom...
Pravo dječije i baš slatko..


Misure nasi sinovi ne samo da se isto zovu nego i mi kao mame imamo vrlo slicne postupke. I mi smo svom Luki za prvi rodjendan otvorili knjizicu te djecije stednje, na period od 180 mjeseci sto znaci dok navrsi 15 godina. Samo sam ja u Volksbanci jer preko nje dobivam platu. I ja sam im dala trajni nalog na odredjeni iznos koji ce mi se mjesecno odbijati od plate. Kod nas je kasica zeko, a ne zirafa kao kod vas user posted image . Preslatko je i bas djecije i knjizica ima zeku na sebi.


dobra ideja...
nego mene frka uhvatila nakon on krize (ili ove krize) user posted image ...raja je masovno dizala pare sa banke...sve kontam da pare ne propadnu...
bas nisam pametna user posted image


Znam Visnja i ja sam tako razmisljala ali sta da radim. Nadam se da ce sve biti ok, ali da sam se mislila - jesam.. A opet nekako mi glupo da lova koju je dobio stoji kuci, jer bi se malo po malo izvukla za neke budalastine, a isto tako nije lose pomalo ustediti svaki mjesec pa da zet jednog dana ima finu svoticu na racunu user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: dječija štednja
5.7.2009 12:20:28   
mamma mumi
Cao drage stedise, evo da vam javimo da smo i mi otvorili stednu knjizicu u Volksbanci u eurima, samo nisam orocavalan, i sad akB od septembra kada pocnem da radim svaki mjesec cu ulagati svom malom pasi.user posted image

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: dječija štednja
5.7.2009 12:30:11   
milenium
Uni Credit Zagrebačka daje veću kamatu nego Raiffeizen.tako je bar kod nas.A i najbolja je.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: dječija štednja
13.8.2009 21:36:18   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Odavno zelim da pocnem uplacivati i za Henu a nikako da se odlucim za koje osiguranje ili da novce stavljam na njenu knjizicu. Timura vodim kod Mercur osiguranja a za Henu nikako da pocnemuser posted image  Timur ima i stednu knjizicu na koju uplacujemo novce od babina, bajrama...user posted image

To radim zbog svoje djece da bi imali barem neku ustedjevinu za skolovanje ili sta bude trebalo.
Od Hene sam ustedila na dosta stvari, nekupujemo pelene, niti igracke, niti AD mlijeko, niti gardarobu. Mislim da je zasluzila da te novce stavimo ili na knjizicu ili da joj napravimo policu osiguranja...user posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: dječija štednja
14.8.2009 11:13:00   
seli
 
Mi smo osigurali i uplatili štednju za kćerku u Merkur osiguranje sve do njene 18 godine.
Ma ne znam šta bi rekla sada iz ove pozicije,kada izračunaš šta dobiješ poslije 18 godina nisu to nikakvi novci,maltene kamatna stopa ista kao u bankama.
A vrijednost novca se gubi.Nije ti isto sada 100 KM i ono što će biti za 18 godina.
Ali eto rata je zaista simbolična pa mi onda nije ni žao.Potroši čovjek pare ponekad i na gluposti.
A neke veće novce dobro bi razmislila da li bi  uplaćivala osiguranje.Neka njih kod meneuser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: dječija štednja
7.9.2009 23:52:13   
neki
Zene,vi koje ste u zadnje vrijeme otvarale stednu knjizicu svojoj djeci,gdje i kako,da li ste orocile odredjeni iznos iliuser posted image user posted image user posted image Mi uskoro planiramo,pa nemam pojma u koju banku i tako to...Please helpuser posted image

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: dječija štednja
7.9.2009 23:53:51   
Lulu_
rafa zirafa...reifeisen bank...pogledaj na njihovoj stranici

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: dječija štednja
7.9.2009 23:54:46   
neki
Danke dragauser posted image Odoh gledatiuser posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: dječija štednja
7.9.2009 23:59:07   
Ivona
I mi smo otvorili stednu knjizicu,pa cemo sada malo da ulazemo i stedimo...Markica po markica user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: dječija štednja
8.9.2009 0:02:38   
neki
IZVORNA PORUKA: Lulu_

rafa zirafa...reifeisen bank...pogledaj na njihovoj stranici

Lulu draga,daj link,ja ne mogu nista konkretno pronaciuser posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *