|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Osiguranje
3.1.2008 15:43:58   
Monia
uh,svi smo valjda svakodnevni svjedoci borbe sa osiguranjima,od onog jadnog i bez vrijednog zdravstvenog pa PIO itd.Sad je prava najezda mnogih osiguravajucih kuca,koje nude sve i svasta.Ima tu nekog smisla,i sama sam dio toga.Imam polise za nas i za djecu.To je ako nista dobar nacin ustede i koliko toliko garant da cemo po stare dane imati dovoljno sopstvenih sredstava.dali imate slicna iskustva i sta mislite o tome?

< Poruku je uredio bebbe RR -- 28.4.2010 16:54:42 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: OSIGURANJE
3.1.2008 15:55:04   
Blue rose RR
Nemam ništa od onog što nije obavezno...ali mislim da je to super način osiguranja po stare dana.
Trenutno sam u izgradnji tako da mi je potreban svaki dinar/marka/dolar/kuna/zlatne poluge...ima li još šta??
A ako Bog da čim završim ono što mi je ostalo, što da ne...

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: OSIGURANJE
3.1.2008 16:04:08   
makana
m. amina uzela si mi riječi iz usta
da ne kažem poluge hihihi
potpisujem od riječi do riječi user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: OSIGURANJE
3.1.2008 16:06:58   
Monia
Ma to vam je super stvar,mozete uzeti polize na svotu od 30km mjesecno,i neka se kote...

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: OSIGURANJE
3.1.2008 16:07:24   
hanabanana
Osiguranje  posmatram isključivo kao vid štednje, jer da mi to ne skidaju mjesečno s računa sigurno bih to potrošila.
Nakon što platimo kredit za stan, još samo tri godine, namjeravamo svotu osiguranja povećati.

Za dijete imamo štedno osiguranje, za nas životno. Upravo krediti za stan su ponukali da sklopimo životna, za ne daj Bože.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: OSIGURANJE
10.1.2008 14:31:18   
vaga
Mm i ja smo već dvije godine uplaćujem životno osiguranje u Merkuru. To je zaista odlično i fakat bi svi to trebali koji imaju stalni posao, budući da je minimlni iznos 60 KM mjesečno i nama se (od bubregauser posted image ) odbija preko platne liste tako da i ne mislimo o tome. Iznos možeš povećati kada hoćeš kako bi ti i premija bila veća. Čak mislim da je i jedan od uslova prilikom prijema u EU da država ima ??postotak životnog osiguranja ljudi. Kad pomislim samo koliko nam je PIO oduzeo, da su moji roditelji uplaćivali to u osiguravajućoj kući dans bi bili ko dvoje švicaraca što putuju po svijetu u penzionerskim danaima.

_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: OSIGURANJE
10.1.2008 15:30:14   
ismihana
MM ima osiguranje već 7 godina, a ja 2. On je u Wieneru, a ja Grawe. Plaćamo po 100KM mjesečno, odnosno jednom godišnje 1.200 KM. Pa nek'se nađe... Ja bih tih 100 KM potrošila u ko-zna-kakvu glupost a ovako ću se jednog dana baš obradovati kad pare dođu user posted image

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: OSIGURANJE
11.9.2008 9:09:59   
Gigana
Ismihana, znaš li postoji li poslovnica Wienera u Sarajevu, ili se direktno uplaćuje u Beč?

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: OSIGURANJE
12.9.2008 14:36:12   
Vedica
ja sam nedavno krenula sa polisom osiguranja u merkuru (60 KM mjesecno) i mislim da je dobar vid stednje jer bi tih 60 ionako potrosila...a kad aBd otplatim kredit za nekoliko god. povecavam premiju

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: OSIGURANJE
17.12.2008 11:56:03   
Blue rose RR
Da malo temu aktiviram.user posted image
S obzirom da smo radove oko stana sveli na namanju moguću mjeru, riješili smo da se, povodeći ovom  - (Prema Zakonu o porezu na dohodak, čl. 24. 7. navodi:"Rezidentni poreski obveznik godišnjim obračunom poreza na dohodak može lični odbitak uvećati za uplaćene premije za životno osiguranje koje ima karakter štednje, i/ili za uplaćeno dobrovoljno i zdravstveno te dobrovoljno penzijsko osiguranje i to do visine 0,7 osnovnog ličnog odbitka na koji je, u skladu sa stavom (1) ovog člana, ostvario pravo u tom poreskom periodu.  ".)-  zakonskom olakšicom, odlučimo za neku od osiguravajućih kuća, sa najpovoljnijim uslovima.
Voljela bih da mi date upute (za one koji već imaju ovaj vid osiguranja) na šta da obratim pražnju, prilikom sklapanja ugovora, jer sam svesna da uvijek ima onih malih začkoljica koji isti ne predočavaju klijentu.

 

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: OSIGURANJE
18.12.2008 20:17:36   
Mače
Tačno je da uplaćene premije polisa ž.o. mogu koristiti u godišnjoj prijavi poreza na dohodak za umanjenje porezne osnovice, ali ne bi naši lopovi zakonodavci bili lopovi kada bi neko od nas stvarno imao neke koristi od njihovih zakona. Da sada ne tražim citat iz Zakona i Pravilnika-tamo stoji da zato ove podignute premije od osiguranja po ovom osnovu moramo prijaviti kao PRIHOD kada ih naplatimo i na taj puni iznos platiti 10% poreza!!!! Dakle krajnja računica je da si na kraju što se tiče poreza opet donji, jer na ostvarenu premiju platiš veći iznos poreza od iznosa ostvarene uštede po odbitku dok plaćaš premiju! Iako, nevezano sada na državne lopovluke, smatram da je životno osiguranje kao proizvod jako dobra stvar i ko god ima mogućnost trebao bi ga koristiti. Jer kao što vidite-od državnih fondova bi svi mogli komotno da pocrkamo...

_____________________________

Ljubavlju stvaramo život da bi upoznali istinsku sreću...
Naša uskoro stiže...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: OSIGURANJE
9.1.2009 13:44:16   
leka
ako neko od vas želi polisu osiguranja ili samo da sazna nešto više o tome neka mi se javi na pp jer radim kao predstavnik Grawe osiguranja i vjerujte mi da je super stvar

(odgovor članu Mače)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: OSIGURANJE
9.1.2009 13:48:18   
tea lana
mm i ja imamo Uniqino  osiguranje

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: OSIGURANJE
9.1.2009 13:56:04   
HanaBana
Ja imam u sklopu posla Uniqa osiguranje, a suprug radi u triglavu tako da smo privatno osigurani preko Triglava i super je stvar sto je najmanja premija 35 KMuser posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: OSIGURANJE
21.11.2009 16:28:19   
HanaBana
Evo malo da podignem temuuser posted image
Kako ste zadovoljni sa svojim policama zivotnog osiguranja?
Mi smo vala prezadovoljni. Odvajamo mjesecno oko 100 KM jer smo uzeli uzajamno a i ne osjetimo jer nam to odmah prvog skinu sa plate tako da za ove 4 godine smo kazu ustedili oko 5000 KM i jos plus dobiti oko 1500.
Ja sve kontam da copim pare da auta mijenjam ponovo ali moj mm je pametniji od mene, on kaze da to sve ostavljamo pa kad Hani napuni 18 godina da to pretvorimo u stipendijuuser posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: OSIGURANJE
15.1.2010 10:59:35   
ivanak
Ja sam radila u osiguranju i smataram da oni to malo napuhuju što se tiče neke uštede, zarade....
Rađe pođi i uštedi u banci, gdje ti država daje poticaj na tu štednju - tu će se više zaraditi i imati, a ne tako.....

Jedino auto osiguravam, jer to moram. Inače, ne bi ni to....


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: OSIGURANJE
15.1.2010 13:56:13   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: ivanak


Rađe pođi i uštedi u banci, gdje ti država daje poticaj na tu štednju - tu će se više zaraditi i imati, a ne tako.....




Ne i ova država. user posted image

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: OSIGURANJE
15.1.2010 16:21:55   
milenium
IZVORNA PORUKA: ivanak

Ja sam radila u osiguranju i smataram da oni to malo napuhuju što se tiče neke uštede, zarade....
Rađe pođi i uštedi u banci, gdje ti država daje poticaj na tu štednju - tu će se više zaraditi i imati, a ne tako.....

Jedino auto osiguravam, jer to moram. Inače, ne bi ni to....



potpisujem.na 10 god osiguranja nemam ni 50km zarade.nego eto bar tako pare ne mogu potrošit pa neka ih tu.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: OSIGURANJE
7.3.2010 14:40:15   
sara.at
ja i mm imamo sva osiguranja otvorena u banci i mjesecno preko 1000e mm a ja imam 200e u drugoj banci
al tu su kod mm zivotno osiguranje, penziono,te kad imas udes odsteta,te za kucu, protiv provale,ako mi neko nesto vrijedno u kuci razbije il pokvari,advokat je u tome i protiv zivotinja osiguranje jer kad mi je macka od komsije sredila krov od kabrija spavajuci na njemu nov su mi platili,poplave,pozara ma ima toga dosta i jos sad ima nesto novo sto je mm skoro otvorio je kad nasa beba dodje na svijet i nas dvoje dozivimo nesrecu nedo Bog i poginemo oboje beba dobiva odredjeni iznos svaki mjesec i puni iznos novca za 18-sti rodjendan i osiguranje se mora pobrinuti da beba pripane mojoj mami il ako bi se mm nesto desilo da smo mi obezbjedjeni za cjeli zivot, ja sam se napocetku bunila sto uopce misli na takve gluposti al kad bolje razmislim nedo Bog ima svasta ...A poseban su kod nas osiguranja za auto to je ono pod moranjem il neidi na cestu ako nisi osiguran user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: OSIGURANJE
7.3.2010 14:52:18   
zelenooooka

IZVORNA PORUKA: sara.at

ja i mm imamo sva osiguranja otvorena u banci i mjesecno preko 1000e mm a ja imam 200e u drugoj banci
al tu su kod mm zivotno osiguranje, penziono,te kad imas udes odsteta,te za kucu, protiv provale,ako mi neko nesto vrijedno u kuci razbije il pokvari,advokat je u tome i protiv zivotinja osiguranje jer kad mi je macka od komsije sredila krov od kabrija spavajuci na njemu nov su mi platili,poplave,pozara ma ima toga dosta i jos sad ima nesto novo sto je mm skoro otvorio je kad nasa beba dodje na svijet i nas dvoje dozivimo nesrecu nedo Bog i poginemo oboje beba dobiva odredjeni iznos svaki mjesec i puni iznos novca za 18-sti rodjendan i osiguranje se mora pobrinuti da beba pripane mojoj mami il ako bi se mm nesto desilo da smo mi obezbjedjeni za cjeli zivot, ja sam se napocetku bunila sto uopce misli na takve gluposti al kad bolje razmislim nedo Bog ima svasta ...A poseban su kod nas osiguranja za auto to je ono pod moranjem il neidi na cestu ako nisi osiguran user posted image



Osigurana sam kao i ti, osim ovog za dijete jer jos ga nemam

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: OSIGURANJE
21.6.2010 18:51:17   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: ivanak

Ja sam radila u osiguranju i smataram da oni to malo napuhuju što se tiče neke uštede, zarade....
Rađe pođi i uštedi u banci, gdje ti država daje poticaj na tu štednju - tu će se više zaraditi i imati, a ne tako.....

Jedino auto osiguravam, jer to moram. Inače, ne bi ni to....



potpisujem.na 10 god osiguranja nemam ni 50km zarade.nego eto bar tako pare ne mogu potrošit pa neka ih tu.


Vidim da tema nije bas posjecena... Ivanak evo i ja sam pocela raditi za jedno osiguranje, zapravo ne klasicno osiguranje.... Kako milenium navodi osiguravajuce kuce (obicne) su dobre jer daju veliki iznos za slucaj ne daj Boze smrti, ali sto se tice same dobiti nisu bas za pohvalit.... Ovo osiguranje je osiguranje FOND POLICE( POPULARNO U SVIJETU - KOD NAS JAKO NEPOZNATO), kvaka je u tome sto ljudi nikad nisu culi i nalazim na zid odbijanja... No, na intrenetu se moze naci jako puno o tome.... Kvaka je da si cijelo vrijeme (bez obzira koliko godina pristanes) osiguran zivotno, a dobit nakon isteka police je nemjerljivo veca nego kod klasicnih osiguravajucih kuca.... Kvaka je da se nakon isteka godina novcu dodaje vridenost izabrane fond police i zavisno na koliko ste se mjesecno odlucili stediti, dobivate vas novac..... Osiguranje fond police iza sebe ima reosiguravajuca drustva ( u ovom slucaju 3) koja na neki nacin jamce za samu osiguravajucu kucu.... Nije mi jasno kako su kod nas ljudi tako skepticni, pa dobro nitko nikoga ne tjera da se osigura, ali da nitko ne zeli ne saslusati e to ne shvatam....
Jeste li se vi ikad upoznali sa osiguranjem preko FOND POLICE????  Ili ste dosad samo culi za klasicnu vrstu zivotnog osiguranja??????

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: OSIGURANJE
21.6.2010 18:58:08   
Visnja RR
predloži svojoj kuci da se oglasavaju...da ulože u marketing...da se o tome vise prica...

klasične nas bombraduju na sve načine i logično je da ćemo o njima znati...

ja sam se nedavno osigurala..tj. MM i ja u već poznatoj kuci...ipak poznata imena daju kakvu takvu sigurnost... ljudi se plaše novog pogotovo ako se o tome ne priča ili piše...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: OSIGURANJE
21.6.2010 21:07:38   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: ivanak

Ja sam radila u osiguranju i smataram da oni to malo napuhuju što se tiče neke uštede, zarade....
Rađe pođi i uštedi u banci, gdje ti država daje poticaj na tu štednju - tu će se više zaraditi i imati, a ne tako.....

Jedino auto osiguravam, jer to moram. Inače, ne bi ni to....



potpisujem.na 10 god osiguranja nemam ni 50km zarade.nego eto bar tako pare ne mogu potrošit pa neka ih tu.


Vidim da tema nije bas posjecena... Ivanak evo i ja sam pocela raditi za jedno osiguranje, zapravo ne klasicno osiguranje.... Kako milenium navodi osiguravajuce kuce (obicne) su dobre jer daju veliki iznos za slucaj ne daj Boze smrti, ali sto se tice same dobiti nisu bas za pohvalit.... Ovo osiguranje je osiguranje FOND POLICE( POPULARNO U SVIJETU - KOD NAS JAKO NEPOZNATO), kvaka je u tome sto ljudi nikad nisu culi i nalazim na zid odbijanja... No, na intrenetu se moze naci jako puno o tome.... Kvaka je da si cijelo vrijeme (bez obzira koliko godina pristanes) osiguran zivotno, a dobit nakon isteka police je nemjerljivo veca nego kod klasicnih osiguravajucih kuca.... Kvaka je da se nakon isteka godina novcu dodaje vridenost izabrane fond police i zavisno na koliko ste se mjesecno odlucili stediti, dobivate vas novac..... Osiguranje fond police iza sebe ima reosiguravajuca drustva ( u ovom slucaju 3) koja na neki nacin jamce za samu osiguravajucu kucu.... Nije mi jasno kako su kod nas ljudi tako skepticni, pa dobro nitko nikoga ne tjera da se osigura, ali da nitko ne zeli ne saslusati e to ne shvatam....
Jeste li se vi ikad upoznali sa osiguranjem preko FOND POLICE????  Ili ste dosad samo culi za klasicnu vrstu zivotnog osiguranja??????


da ja sam čula prije ali se to zove SAFE INVEST i concern Garwe osiguranje je tu...
e sad...ide se na smeinar pa fino latis sebi vikend...
dobijes more papira i priču od nekolicine ljudi kako su oni usjeli u tome...kako njima super ide kako su grdnu lovu zaradili nudeći i osiguravajući ljude ovakvim vidom osiguranja. tačnije t je kao da stedimo i na kraju balade možemo birati želimo li pare sve odmah ili na arte kao penzija...
mislim od ovoga salbo fajde će biti...ja sam čak nekoliko kolega uvela u ovu priču misleći kako je ovov usper opcija za one koji nisu redovno osigurani u firmi i na poslu...na kraju sam shavtila najveću zaradu imaju samo ona 3 na vrhu...ova sitna raja niđe veze...sav tvoj trdu se na kraju prretvori u praznu priču jer ono zbog čega je kod mnas to osnovano pored standarne vrste osiguranja zaživjet će tek onda kada dobijemo zakon da samo biramo gdje ćemo uplaćivatu PIO/MIO...a to kad to dočekat ...sumnjam ikada.

ja sam vo radila sa svojim redovnim poslom nekih 6 mjeseci i radeći sa rajom ja sam njima dovela ni manje ni vise nego 40 osoba na svakoj sam zaradu imala oko 20km ( sto se dobije najvećom cifrom uplate njihove) znači za 6 mjeseci 800KM...a njima je svaki mjesec uplaćivano more love i to od mladih ljudi...

ja sam imala mogućnost da dovedem puno osoba jer radim na takvom mjestu gdje imas profile ljudi koji su to uplatili meni za ljubav...nisma tada bila udata i izdrzavala sam mamu i seku bez oca...a oni imali pare...
a bez jake podrske prostora gdje da nađes klijenetlu tesko će to ići na nasem podnevlju.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: OSIGURANJE
21.6.2010 21:40:11   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

predloži svojoj kuci da se oglasavaju...da ulože u marketing...da se o tome vise prica...

klasične nas bombraduju na sve načine i logično je da ćemo o njima znati...

ja sam se nedavno osigurala..tj. MM i ja u već poznatoj kuci...ipak poznata imena daju kakvu takvu sigurnost... ljudi se plaše novog pogotovo ako se o tome ne priča ili piše...



E upravo iza ovoga stojim 100 %user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Djevojka koja radi za njih duze vrijeme kaze da njima ne treba reklama, da imaju toliki profit( sto se moze provjeriti i sto je istina) ali ja sam joj na to rekla da NITKO nije toliko mocan da mu ne treba reklama i to dobra reklama!!!! Jer reklama cuda cini!!! Direktor kaze da to sto se nije culo za njih ne znaci da se vuku po trzistu nekoliko godina i "zivotare" nego zato sto su novi i da su do sada postigli enormne uspjehe.... Sve je to ok, posebno sto se moze provjeriti kako posluju i sve, ok je i sto 3 jako poznate kuce jamce za njih, ali OK BI BILO I PORADITI NA MARKETINGU!!!! To sam rekla i na seminaru!!!!
Da se ljudi sretstvima javnog informiranja o tome upoznaju bilo bi sto puta lakse, ovako ja moram biti i savjetnik za policu i za marketnig, a to nije bas lako...

Hanady. ovaj seminar se nije placao, i nema nikakvih troje na vrhu.... Ti svaki mjesec ulazes onoliko koliko odaberes, imas visoko i nisko rizicne fondove, vecinom se ulaze 50% u jedne a 50% u druge, da bi se postigao neki balans i potpuna sigurnost....Svake godine mozes provjeriti stanje svog novca i isplatiti ga nakon mislim tri godine.... A mozes od njih uzeti i pozajmnicu bez jamaca i bez kamate... Super je sto recimo ako nemas novaca da placas mozes zamrznuti osiguranje na godinu dana i kad godina istekne mozes ponovno nastaviti placati... Ako si mislila na grawe, prijatelj od mog muza radi za grawe, oni nemaju fond policu, nego klasicno osiguranje..... A malo su te placali, ovdje je fiksna placa 3000 kuna ali moras imati sklopljene 4 police.... Cure kazu da je plata svakog prvog u 9h ujutrouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: OSIGURANJE
21.6.2010 21:46:36   
Hanady RR
Grawe ima SAFE INVEST....to je posebno od klasične polise...i sito zamrznes uzmes lovu ako ti treba i tako...koliko ulazes toliko dobijes...a to na 3 osobe na vrhu...to ti niko neće rweći to ćes sama skontati za neki vrijeme. Vjeruj bila i vijdjela...i sad nedje imama koznu fasciklu koju sam dobila tada punu papira.
Ja uopste ne nznam jel oni sda to rade...ako ne rade grdno su ljude zeznuli ali su radili. Sadasnji direktor energopetrola je bio direktor istog. I da i grave ima iza sbe tri jake kuće kje nisu u nasoje zemlji nego u austriji i tako to im je politika moćnosti.

Klasično osiuranje je mnogo bolja varijanata jer je dugotrajnije sigurno i imas sanse za naplatu.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *