|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
6.1.2012 15:11:18   
shpagica
Ja bih uradila isto sto smo i prije 8 god. kad smo se vjencali, sto znaci da se nimalo nizasto nisam pokajala ni kasnije shvatila da sam trebaladrugacije uraditi. A ovo sve samo zato sto smo ugodili sebi i svojim zeljama i na kraju bili zadovoljni!

Kod nas je bilo serijatsko vjencanje a potom vjencanje u restoranu gdje smo dogadjaj obiljezili sa najblizim - roditelji, braca sa suprugama, kum i kuma user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
6.1.2012 15:33:18   
teacher75
mi smo htjeli skroman rucak sa najuzom familijom i kumovima u lijepom restoranu, a poslije smo novac potrosili na medeni mjesec u spaniji i nismo se pokajali, ni jedno ni drugo ne volimo velike svadbe kakve se obicno organizuju na nasim prostorima pa smo se bez problema dogovoriliuser posted image da smo bogatasi organizovali bi vjencanje za malo veci krug ljudi ali negdje na egzoticnom mjestu, plazi, brodu i sl. (kao u americkim filmovima) al buduci da smo ograniceni novcem i ponudama opredjelili smo se za skromni rucak i luxuzno putovanje poslijeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
6.1.2012 15:44:10   
Fluffyy
Aaaaaaaaaaaa koliko postova, bas ste me obradovale pravo...

Sad zurim pa ne mogu citat, al jedva cekam da procitam!

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
6.1.2012 16:04:37   
Ilhana RR
Mi smo mogli praviti svadbu kaku zelimo ali smo izabrali da te pare potrosimo na medeni mjesec =)

Mi nakon vjencanja otisli do muzevi i obavili ono tradicionalno i pola sata kasnije ja mm kum i kuma u auto u otisli da se chekiramo u hotel =) Tu sampanjac i ostale zeze i onda otisli u kafanu i izludirali se svu noc... bilo divno, muzika uzivo i tri dana kasnije otisli za Tunis na medeni i proveli se pravo...

ja volim otici na tudju svadbu al za mene to nije... vise volim se provesti sa mojim dragim nego trositi pare na takve stvari... moj brat pravio svadbu i posle toga svi su opet dolazili da cestitaju... znaci nidje veze praviti svadbu ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Fluffyy)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
7.1.2012 1:28:07   
Fluffyy
Prije svega, hvala na dobrodoslici user posted image
Vec duze vas citam pa se na neki način osjećam kao "dio vas" user posted image

I ja sam vise za varijantu skromnog vjencanja jer prva stvar - ne zelim krkanluk kakav se kod nas na svadbama obicno desava, a druga stvar - glupo mi je potrosit hiljade maraka (koje cemo, iako se necemo zaduzit, jedva nekako skupit i skupljat duzi period) da bi se drugi ljudi proveli 4-5 sati, najeli i napili i na kraju vjerovatno svako nasao po neku zamjerku... A i ako ne bude zamjerki, opet to nije neki dozivljaj i uzivanje pa da vrijedi tolike pare potrosit za par sati, pogotvo ako to ne zelis i ako to nije tvoje idealno vjencanje. Uredu ako imas para pa mozes kako hoces i mozes to sve fino uredit da bude savreno.

I ja i moj zarucnik smo vise za skromniju varijantu, prvo one tradicionalne stvari (on dodje po mene, opstina, dzamija, kod njega odemo i tako to) i da onda sa kumovima i najnajuzom familijom (mladjim clanovima), to je 15ak ljudi, odemo na rucak ili veceru, zavisi koliko bude sati. A roditelji kod kuce da organizuju kako oni zele, ali i to sa najuzom familijom (starijim clanovima).

Medjutim... njegovi roditelji, kao sto je vec neko i pisao, se mnogo bune, sin jedinac itd...
A mene to nervira, ne zelim da se svadjamo s njima, ali ovo je nasa svadba i smatram da treba da bude kako mi zelimo, a oni su imali svoju...

Pa vidjecemo, sve su ovo slatke muke...

Zanimalo me vase misljenje i iskustva, hvala vam na odgovorima.

user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
7.1.2012 1:42:06   
sporty mamaa
Vama velika svadba sto ljudi. Da vas cuju ovdje kod nas u Hercegoviniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Dobro sve je do obicaja i tradicije, kao i od vasih zelja. Ali kod nas se vecinom zna, svadba je prvo crkvi(vecinom se svi dan dva prije vjencaju u opcini), onda se ide u salu. Tamo je vecera, janjetina, deserti, sampanjac, pice u neogranicenim kolicinama, bacanje buketa, kravate, muzika uzivo(neki bend) i naravno dernek do kasno u noc! Kod mene je recimo u svatovima bilo 200 ljudi i to ovdje smatraju solidnom svadbom( ni malo ni puno). A a mladenci ne odu u trosak kod nas postoji tradicionalna "jabuka"user posted image Kum i kuma nose jabuku na tacni i idu od stola do stola, a svatko dadne kovertu u kojoj dariva mladence. Na svakoj koverti je uredno napisano ime i prezimeuser posted image Meni je u mojim svatovima bilo odlicno, samo zalim sto nismo otisli na medeni mjesecuser posted image I bas volim ici u svatoveuser posted image

(odgovor članu Fluffyy)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
7.1.2012 2:07:44   
Fluffyy
Pa dobro nije bas VELIKA kakvih ima, pogotovo vani, al kad uporedim sa svadbama na kojima sam ja bila i sa svadbama ljudi koje poznajem, a na kojima nisam bila, za nase uslove se moze reci "velika".

A Hercegovci su posebni, u pozitivnom smislu naravno! user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
7.1.2012 2:13:02   
Fluffyy
A šta vam znači "situVacija"?

Mislim znam da to znači "situacija", ali je li ima neka anegdota vezana uz to, jer vidim i na drugim temama?

(odgovor članu Fluffyy)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
7.1.2012 9:52:08   
vjestica
fluffyy prije svega dobro došla
a što se tiče svadbe, to je stvar ukusa
ono što treba imatzi na umu je da je to VAŠA svadba, a ne tvojih ili njegovih roditelja, oni se već svoju svadbe obavili
ja sma imala malu svadbu, nisu me zanimali nikakvi običaji, smao oni koji su se meni svidjeli (ja recimo nisam htjela ono trubljenje u autima , ali sam htjela konzerve zakaene za autoi baš me briga što su mi svi govorili da je to američki običaj, a ovo trubljenje je naš)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Fluffyy)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
7.1.2012 9:55:21   
teacher75
ne trebate dopusiti drugima da uticu na vas izbor. ukoliko roditelji tm prave problem oko toga nek on fino porazgovara s njima i da im do znanja da je to vase vjencanje a ne njihovo i da moraju postovati vasu odluku i vas izbor

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
7.1.2012 11:27:19   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Fluffyy

Medjutim... njegovi roditelji, kao sto je vec neko i pisao, se mnogo bune, sin jedinac itd...
A mene to nervira, ne zelim da se svadjamo s njima, ali ovo je nasa svadba i smatram da treba da bude kako mi zelimo, a oni su imali svoju...

Pa vidjecemo, sve su ovo slatke muke...

Zanimalo me vase misljenje i iskustva, hvala vam na odgovorima.

Ako sada tvoj muž ne istraje u onome što želi, ako sada popusti i udovolji njima a ne vama onda očekuj takav cijeli život, miješat će vam se u sve, jer je on njihov sin jedinac. Ne mora se svađat normalnim i otvorenim razgovorom sve se to može riješiti. Sretno

(odgovor članu Fluffyy)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
7.1.2012 12:00:11   
ananas_ze
moj muz je jedinac i imali smo divno vjencanje u krugu porodice i najblizih prijatelja tako smo mi zeljeli, tako je bilo a ni manje ni vise njegova nena je ljuta na njega jer nije bilo onako kako je ona zamislila. Nije se rodio ko je svijetu ugodio zato je najvaznije da se ugodi sebiuser posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
7.1.2012 14:57:18   
ledy blue
Uh moja svadba je bila tako davno da se i ne sjecam...user posted image

da mi je tad bila ova pamet...svadbe ne bi ni bilo...samo opcina...dzamija...i rucak nas i kumove..
Stvarno mislim da su te ceremnoje ''narodnog veselja'' cisto bacanje pare..jedino ako bas nemas hrpu love..pa ti je svejedno za par hiljada..
Mislim da je mnogo pametnije te pare iskoristit za medeni mjesec...il opremanje stane...

Ono sto je najvaznije jeste da znas da je to vasa svadba i da trebate uraditi ono sto vi zelite a ne drugi..i onako kako mozete...posebno mi je bezz kad cujem ljudi digli kredit da prave svadbu user posted image

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
7.1.2012 15:32:40   
Neca xxx
Prvo: koliko para, toliko muzike.
Drugo: napravite onako kako vi zelite, a zeljama vasih bliznjih udovoljite ukoliko nisu skroz u suprotonosti sa vasim.

Mi smo imali vjencanje sa 50-ak zvanica. Imala sam vjencanicu i rucak i prvi ples i kicenje i cvjetne aranzmanne na stolu i bijele navlake na stolicama i muziku, sve, ali po mojoj procjeni sve je bilo sa mjerom. Svi smmo se dobro zabavili i dernek je bio bas po mojoj mjeri sa meni dragim ljudima.

MM i meni je bilo jako bitno da odemo na dobro bracno putovanje i upocetku nismo htjeli neko vece vjencanje da ne trosimo pare na to (a upravo smo bili kupili stan), a onda su nasi roditelji rekli da bi oni zeljeli da se to ipak malo znacajnije obiljezi i da ce oni snositi troskove. A nama nije bilo mrsko. user posted image

I sada mi je drago sto smo ipak napravili svadbu i pozvali svoje prijatelje i rodbinu da se zajedno sa nama raduju, jer ipak nema u zivotu bas puno takvih lijepih i svecanih događaja.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
13.1.2012 16:20:50   
bigmama5
drage moje ja da se opet udajem ja bih isto ponovila  jer je bilo i gostima i meni extra user posted image
bilo je 100 ljudi,svadba je bila u kulinom dvoru u basti tu je dosao i maticar sve je bilo kao iz bajke... hrana je bila extra,na moj zahtjev tu su bili i trubaci(koje ja obozavam)
jeste da je puno kostalo ali nema veze to je jednom u zivotu i gotovouser posted image

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
14.1.2012 0:48:44   
milenium
ne mora značiti ako bude velika svadba da će vam se svekar i sveki mješat i u ostalo.ta nisi bez pameti.tvoja volja hoćeš li dalje dozvoliti ili nećeš.imali smo više od 300 gostiju.da nisam bilo bi mi kasnije žao.da sad mogu imali bi još više,jednom je u životu.i feštali bi dugo u noć,ma party za sve.što luđe to boljeuser posted image a to mirno vjenčanje samo s kumovima i još 5-6 ljudi-tako će bit ako se budem drugi put udavalauser posted image

samo da dodam,slike i uspomene na taj dan su extra,i ne bih taj dan mjenjala nizasto.

< Poruku je uredio milenium -- 14.1.2012 0:50:59 >

(odgovor članu bigmama5)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
14.1.2012 1:04:05   
Lejla Ka
Iz mog iskustva: niko se nije rodio ko je narodu ugodio. Zato ugodite sebi! Onda će se i svatovima svidjeti 100% jer će atmosfera biti super. A kad su mladenci ukočeni, ne osjećaju se dobro na vlastitoj svadbi onda nikom nije OK (dok se dobro ne napije).
A kao i sve stvari u životu nekom svadba bude po njegovom, nekom po tuđem user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
14.1.2012 1:19:19   
Dalia_88
Pozdrav svima!!

Ne razumijem zasto je svima ta organizacija svadbe problem, ja sve sama organizovala da se nisam nimalo iznervirala. Bili u restoranu oko 50 blizih prijatelja ali sve mladji (stare smo ostavili u kuci, pa su poslije malo navratili). Uopste se nisam smarala cijelu vece sam igrala kao na maturi :)) Ako se nekom nesto nije svidjalo bas me briga user posted image Imali smo prelijepu dekoraciju sale sa svijecama, bas sve sto sam htjela i cesto se sjetim tog dana..

Da to nismo uradili cijeli zivot bi se kajala jer kad vidim slike u vjencanici i moj dragi kao andjeo user posted image

Ja sam za to da se taj dan obiljezi ipak je to nesto posebno i sto se ne bi osjecale kao princeze..

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
14.1.2012 14:55:33   
Anoniman
Odgovor na pitanje teme: Skromnije, da skromnije ne moze biti. Bolje ti je za te pare otici negdje i domoriti se ili uplatiti na racun da se nadje u ova kokuzna vremena.

(odgovor članu Dalia_88)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
15.1.2012 0:30:04   
Fluffyy
Da se malo i ja javim... Uspjeli smo, bice po nasem! Skromno i kao sto je vec neko rekao koliko para toliko muzike. A ne da stedimo mjesecima prije i poslije radi jednog dana kada bi sve potrosili.
Stariji ce doci kuci, mojoj i njegovoj, a nas 20-ak mladjih, najblizih, cemo na rucak ili veceru nagdje u restoran, nakon svih procedura koje treba proci.

Bas sam sretna i osjecam se nekako jacom jer sam "izgurala po svom".

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
15.1.2012 0:47:02   
sporty mamaa
Meni u cijeloj ovoj situVaciji nije jasno kako to da stalno spominjete neki trosak i tako to. Pa zar svugdje nije obicaj da gosti daruju mladence?? Kod nas se bez sto km ne ide u svatove, a ako se radi o rodbini onda jos i viseuser posted image

(odgovor članu Fluffyy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
15.1.2012 9:25:23   
vjestica
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Meni u cijeloj ovoj situVaciji nije jasno kako to da stalno spominjete neki trosak i tako to. Pa zar svugdje nije obicaj da gosti daruju mladence?? Kod nas se bez sto km ne ide u svatove, a ako se radi o rodbini onda jos i viseuser posted image

ti ko da si s marsa pala
nije svugdje običaj da se daju pare na svadbi ,a dosta ljudi nema ili ne želi da skrši par hiljadan maraka za jedan dan


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
15.1.2012 9:30:41   
Lady26
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Meni u cijeloj ovoj situVaciji nije jasno kako to da stalno spominjete neki trosak i tako to. Pa zar svugdje nije obicaj da gosti daruju mladence?? Kod nas se bez sto km ne ide u svatove, a ako se radi o rodbini onda jos i viseuser posted image

Hehehehehe...
Moja jetrva (iz Makarske je) kad se udavala za brata mm je isto tako mislila user posted image , jer kod njih se kupuju masine za ves, za sudje, klime i opremaju se stanovi...
Ovdje toga ima samo kad se udaje neki glavonja...

< Poruku je uredio Lady26 -- 15.1.2012 9:31:10 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
15.1.2012 11:07:18   
teacher75
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Meni u cijeloj ovoj situVaciji nije jasno kako to da stalno spominjete neki trosak i tako to. Pa zar svugdje nije obicaj da gosti daruju mladence?? Kod nas se bez sto km ne ide u svatove, a ako se radi o rodbini onda jos i viseuser posted image

kod nas nije takav obicaj, ovdje samo familija daje toliko para a mnogi mladi ne vole taj obicaj sa kovertom, ako i kruzi koverta, prijatelji ubace 20-50km, sto nikako ne moze isplatiti neku gala svadbu koja kosta nekoliko hjiljada maraka. oni koje hoce gala svadbu cesto se uvale u kredit koji poslije godinama otplacuju, ne odu na medeni mjesec itd... st je meni van svake pametiuser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Vaše mišljenje i iskustva - velika svadba...
15.1.2012 15:09:23   
Fluffyy
Ma iskreno mene je stid na ovakvom vremenu kakvo je danas "traziti" pare od bilo koga, nece kruziti ni koverta, niti ona korpa od kicenja isl... Ko ima i ko bude htio dat, dace i bez toga, pogotovo od familije. Ustvari ce i biti samo familija tu.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *