|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 14:08:36   
maja78 RR
Evo tema gdje se moze pratiti ishrana, obroci djeteta, te ce biti moguce vidjeti i apetit djeteta.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 14:14:41   
Lady26
Zahvaljujem se na temi user posted image
Ja sam molila moderatore da otvore temu jer na forumu su postojale samo ishrana beba i 18-24mjeseca...
Voljela bih "cuti" tj. procitati sta vas djeca jedu, koliko cesto (tacnije koliko obroka), otprilike u koje vrijeme i koliko je to kolicinski....
Ja sebe nekad uhvatim da hranim Lanu kao kad je bila beba, tj. svaka 3h i jos se cudim sto nece da pojede...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 14:18:16   
leona81
M jede dorucak u 8, uzinu oko 9 30 voce i u 11 30 rucak u vrticu- vecinom samo supu i spavanjac, u 14 30 jede jos nesto pa kasnije jos jedna uzina i vecera u 19...to ti dodje na svaka 3 sata da i ona jede, plus uzine. zasto? zato sto nikad ne pojede neku veliku kolicinu hrane za obrok nego malo pomalo...i mene interesuje kako da mi pojede npr rucak kako treba, da se zna da je pojela nesto normalno...a ne supa na ovaj ili onaj nacin...
takodjer me interesuje sta djeci dajete za dorucak i veceru - mi se vrtimo u krug - kuhana jaja, pura, ustipci, namazana kriska...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 14:20:16   
Lady26
Ovako je dosada izgledao Lanin raspored
Ujutro flasica (nema sanse da ce ustati bez toga i niti ce sta drugo pojesti)
11-11,30h dorucak
15-16h rucak (corbice, supa, makaroni sa sirom, pita & Co)
19 kao vecera (kad nece da jede to je banana+dosta plazme, griz, pura, przenice, namazani zalogajcic, salama, virsle....) - ovo mi je uvijek problem
Pred spavanje flasica (do skoro nije htjela u krevet dok ne popije mlijeko a sad ga ne zeli vise pa imam problem)

Eh, zbog ovakvog rasporeda obroka i jelovnika hocu da vidim kako to ide kod vase djece jer nesto moram mijenjati pod hitno....

< Poruku je uredio Lady26 -- 19.1.2012 14:21:26 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 14:23:45   
Mala Selma
A. kada je u vrticu : u 8,30h je dorcak, u 11,30h rucak i 14,00 uzina, vaspitacice kazu da sve pojedeuser posted image Nemam pojma koliki su kolicinki obrociuser posted image  
E sad, kad mi dodjemo sa posla najcesce ruca sa nama, znaci u 17,00 sati pojede supu i glavno jelo ( ne punje tanjire), salatu obavezno i zaljeva vodom.Hljeb nikako ne jede, nekada crni ili svedsi tost.Ja mu ogulim jabuku, narandju, mandarinu, kivi i to najcesce pojede do vecere ili trazi puding ( koji ja napravim i uvijek ima u frizideru), vocni jogurt ili sl. Vecera oko 20,00 -20,30h, nekada napravim picu, pogacu, kljukusu i sl., ili hrenovku, sir, sirni namaz i sl.U sustini ima 3 glavna obroka i 2 uzine!Popije oko 500ml vode, 200 mlijeka, 200 joruta, 200 caja ili kompota!

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 14:24:11   
Anoniman
lady zasto mi sipas sol na ranu,zastouser posted image user posted image user posted image
Noa popije mlijeko kad ustane i onda ide natezanje po cijeli danuser posted image trudim se da ima 3 obroka,mada nam je vecerauser posted image user posted image user posted image
voli voce pa se zna i predozirati vitaminom C
ne kuham joj posebno jer ni nama ne zacinjavam nesto extrauser posted image
ja bi voljela da mi ova tema donese neke savjete za veceru jer nam je to problem br 1user posted image

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 14:24:40   
Anoniman
neznam lady i kod nas mora biti obavezan rucak dorucak vecera s nama sta bude , i opet tamo oko 20 sati ja mu dam vocnu kasicu
i pred spavanje mlijeko ....
Skoro kad je bio bas slab nista jeo nije samo mlijeko, sad hb ide na bolje user posted image jede .


(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 14:26:44   
rose 87
kad ustane oko8-mlijeko 200ml
9,30-10-dorucak,jaja,lino,namazi,rijetko salama ili hrenovke
kad se probudi neka vocka ako ga uspijem nagovoriti
15-15,30 rucak to je supa meso i povrce obavezno i kasnije copka ono sto mi jedemo
poslije rucka sok i neki slatkis
oko 19 vecera koju rijetko pojede,cesto mu pravim palacinke zato sto njih voli
20,30 mlijeko
jede fino kolicinski voljela bih da mu ubacim malo vise voca jer ga je prije jeo puno vise ali eto nece user posted image


_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 14:30:01   
Mala Selma
Kod nas je vecera:
sir ( mladi, tvrdi, sirni namaz, abc, zdenka, kajmak, vajkrem) znaci obavezno mora biti sir.Sinoc je pojeo bez hljeba jedan veci abc sir, samo sa kaskicomuser posted image , hrenovke (rijetko jednom u 15 dana), pileca prsa, domaci ajvar, ustipci, kljukusa, pica ( ja napravim), palacinci ( slani i sa domacim bestiljom), makaroni sa sirom zapeceni u rerni, mlijeko i keks (on umace i jede)user posted image , kupila sam mu i jarecu stelju bas je jede, a meni muka budeuser posted image , puter namazan na krisku, napravim pastetu od ribe i to namazano jede, riblji stapici...eto mozda noa nadjes neku idejuuser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 14:34:01   
mamabb
Moja djevojčica ima tri godine a raspored hranjenja nam je ovakav:
7h čaša mlijeka s medom
8-8:30 doručak u vrtići
12 ručak spavanac
15 h užina
mi ručamo kad dođemo s posla to je oko16-16:30 ona nekad jede s nama a nekad ne sve zavisi koliko je pojela i bila odševljena obrokom u vrtiću
19-20 večera

U vrtiću im kuhaju pnedeljka makaroni s mesom, utorak pire krompir s saftom, srijeda grah + šnicle,četvrtak riža s piletinom, petak gulaš/čorba s povrćem i mesom.
Užina im je banana, kiflice, kolač ili neka rolada, puding sve kuhaju u vrtiću.
doručak pura+jogurt/jaja+salama/prženice + namaz/trahana


Večera često bude ostatk od ručka, ili neka lagana čorbica (iskuhano meso+sve povrće što nađem u kući) nekad pura,

Uglavnom jede što i mi osim pohanog.
Mi sa hranom nemamo problema voli da jede. Iamo tri obroka a između ide voće,nekad slatkiš (krem banana ili jedna kinder čokolada ili jedno kinder jaje) Grickalice ne jede nit dajem, voli sir pa ga zna pojesti između obroka.

Mlijeko pred spavanje 2,5dcl to je obavezno.

Radnim danima,znači samo brinem o večeri, a ne radnim doručak utpci,pekmez, pura, jaja, kornfleks, trahana...to je sve obavljeno do 10h
Ručak to i mi (supca, pa ta je već taj dan za ručak) večeru gledam da je lganija. Uglavnom, na sam jelovnik obogatila s raznovrsnim povrćem i kuhanjem kako ona jede s nama, voli pite i vie voli sve to je na kaiku.

< Poruku je uredio mamabb -- 19.1.2012 14:39:41 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 14:37:39   
Malenaoduvijek
ja sam ti pisala vec ali evo da ponovim.

nedavno sam procitala da dijete od 2 godine pa nadalje treba da ima 3 obroka a izmedju obroka treba da mu se daje samo voce.
eh sada ne kazem da je samo ovo ispravno ja mislim da se ovim mogu voditi mame djece koja ne jedu bas najbolje .

ja svojima tako dajem.

ujutro najkasnije do 10 dorucak,rucak oko 15 a ja jos uvijek za Luku pravim posebno a Igor kako kad nekada jede s nama nekada sa bratom,trenuto je opet u fazi kada nece da ruca nista kako treba samo gluposti pomfrit,pica i sl.

a vecera je do 19 i 30.nekada imamo uzinu izmedju rucka i vecere ako dijete ne spava a obavezan je desert poslije rucka.

a vecera nam je

neki lino sa keksom,palenta sa nekim vocem,griz sa nekim vocem(razne kombinacije (od suhog do sumskog),americki palacinci,slatki ili sa abc sirom, topli sendvici, popara,ustipci,pahuljice (zobene,razeve i dr) sa nekim vocem.eto ne mogu se vise sjetiti

i da mlijeko piju pred spavanje.

< Poruku je uredio MALA1994 -- 19.1.2012 14:40:31 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisana poruka]
19.1.2012 15:12:14   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:13:11   
Lady26
Moja je sita od ranog jutra pa dok ne legne user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:16:42   
Visnja RR
Djevojke samo jedna molbica
kazd pisete jelovnik vaseg djeteta napisite koliko djete ima g
Primjer
"A 3 g i 9 m" jer ne znaju sve mame koliko vam djeca imaju godina pa da se mogu lakse orijentisati

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:25:46   
Visnja RR
A sad moja smizla

Asja 3 g i 9 m

budjenje u 8.30 i tada pije do 150 ml AD (sad ga pravim pola pola pola flasice AD a pola kravlje - razlog za to je taj sto jos uvjek ne jede raznovrsno pa imam osjecaj da je taj AD "drzi" a drugi jer sam primjetila kad pije samo kravlje da ima jako tvrdu stolicu i da je to muci)

svi pokusaji dorucka izmedju 10 i 11 h padaju u vodu ...
ali popije 60 ml caja s medom ili sokica (HiPP multivitaminski)
tek oko 12 h pojede HiPP kasicu Marelica ili u zadnje vrijeme banana marelica malu)...
oko 14 h jede grah user posted image (svaki ubogi dan grah) a u taj grah stavim i nekoliko kasika razne supice (pilece ili s kostima)
opet pije caja i soka sve do 18 ...kad pocne da kmeci da hoce Monte ...ali joj Monte nedajem nikad prije 20 h
ponekad mi podje za rukom da je nagovorim da pojede jedan ili dva ustipka ili kiflu ...ili malo pite... u zadnje vrijeme trazi mortadelu koju jede bez hljeba

(prestala je da jede pastetu i hrenovke)

slatko ne jede nista i nikad...

oko 20 h pojede veliki monte , ponekad dobije i mali...

zadnje dvije veceri je jela jaje ...sama trazila ...sto me obradovalo ko da sam dobila na Bingu...

i ovako svaki dan....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:28:10   
Lady26
Visnja, zaista?!
Ja sam mislila da moja slabo jede...ali kad citam tvoj post, dodje mi da ne progovorim....
Lana ima 3 obroka, jedino je rucak problem, zavisi sta je za rucak...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:33:36   
Malenaoduvijek
znaci lady ne zali se vidis da ima djece koja nece nista da jedu,kucaj u drvo i govori masala user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:34:32   
veeseelaa
mi opet imamo radne i neradne dane

Moja Ajša ima 3 godine i 21 dan

Nije buca al nije ni mršava

Nije neki gurman, kad smo doma baš me folira u vezi hrane al ja se trudim da pojede dnevno jedno jaje, supu, neku voćku i bar malo mesa
Inače pored toga ona jede viršle, rio mare, suho meso, sudjuk i ponekad puding
slatko ne jede haman nikako a od napitaka vrh joj je čaj kojeg popije bruku dnevno
U čaj metnem med a i mlijeko zna popiti od 0,5 - 1 litar

U biti nije tip da sjedne i da se najede vazda je nešto moram ganjati
u vrtiću je to druga priča, tamo jede sve pa nerijetko odnesem neko povrće il voće koje doma ne jede da je u vrtiću nahrane

Zdrava je i prava, ne sjećam se kad je bila bolesna.... vidim da se djeca često razboljevaju, ona jednom hB u 4-5-6 mjeseci.... i to je uvijek uzrok grlo
Kako ide u vrtić ja sam prezadovoljna

zato me u biti i nema na temama puno o djetetu jer nemamo nekih vanrednih situacija
s lakoćom smo predeveravali mnogo toga hB


< Poruku je uredio veeseelaa -- 19.1.2012 15:38:16 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:38:09   
Lady26
Ma evo citam recimo Visnjin post i kazem masala Lana fino jede, pa onda citam post od Male Selme sta njen djecak jede (supu, pa glavno jelo), te filete, sireve...i kazem masala za njega user posted image , i uhvati me depra - kod Lane je supa obrok (dobro gusta + hljeb) ili corbica (povrce razno, nekad grah, grasak-buranija, djuvec...)...
Mozda sam ja kriva, ne znam...dok ju je teta cuvala kod nas kuci sve joj se posebno kuhalo i to samo ono sto sam znala da ce pojesti...
Dok je druga teta kod svoj kuce njihov rucak davala Lani i pocela je svasta jesti (tipa musaku, rizu i sl) ali nas ovaj kasalj vratio na pocetak user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:39:16   
Anoniman
eh da dodam sta smo uveli ima 2 dana..pustim crtic na laptop i ona samo zjeva a ja ubacujem..da se razumijemo ne treba sad neko da se javi da kaze da je ova metoda pogresnauser posted image znam ja touser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:39:43   
reallove
Ameen 2 g i 5 m

Dorucak : jaje,pavlaka,hljeb

poslije pojede krastavicu(to sam trazi u posljednje vrijeme)

rucak: uglavnom jede ono sto i mi(to je novo,prije nikad nije htio da jede nesto normalno)

poceo je da jede piletinu,spinat,rizu,pizzu,svasta nesto

vecera: caj i keksi( to po njegovoj narudzbi ide svaku noc)

izmedju obroka,obicno pojede monte ili neki drugi puding,jabuku,nar ili tako nesto

pred spavanje popije mlijeko(250 ml)

ovaj program je kod nas novost,jer prije nista nije htio jesti morala sam da ga molim,na kraju ja placem,a on opet ne jedeuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:39:49   
Lady26
Vesela, ja koliko se zalim na Lanino ne jelo, njoj je ljetos hB zeljezo bilo super, i nije ni ona bolesljiva hB user posted image pa me to tjesi....i ako se prehladi brzo joj prodje...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 22
   [Obrisana poruka]
19.1.2012 15:40:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:41:36   
Lady26

IZVORNA PORUKA: noa

eh da dodam sta smo uveli ima 2 dana..pustim crtic na laptop i ona samo zjeva a ja ubacujem..da se razumijemo ne treba sad neko da se javi da kaze da je ova metoda pogresnauser posted image znam ja touser posted image

Nas je haman svaki obrok uz racunar (crtici) ili uz dvd ili uz neke zanimljive igracke....
user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:42:29   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Lady26

Visnja, zaista?!
Ja sam mislila da moja slabo jede...ali kad citam tvoj post, dodje mi da ne progovorim....
Lana ima 3 obroka, jedino je rucak problem, zavisi sta je za rucak...



vjeruj mi da je tako... trazila razne savjete ...pricala s pedijatricom ...zakljucak "lijena je na hrani" ali da ne brinem jer je hB zdrava ...krvna slika odlicna...ona iz svog "nejela' izvuce za svoj organizam sto joj treba ... svi koji je vide ne bi rekli da je nejelica...izgleda skroz ok...
kada je pila Imunoglukan tada se projela malo vise ...ali samo kolicnski ...i dalje ne zeli da upoznaje novu hranu ma kakvog god ja "majmuna " od sebe izvodila da je nagovorim..
pedijatrica kaze da i ne forsiram previse ... sama ce odluciti kad ce htjeti vise... a ja da je nudim s vremena na vrijeme ...
pa eto sinoc kad rece da hoce jaje MM i ja u nevjerici pravili..pa jos kad rece hoce jos jedno ... doslo mi da se rasplacem od srece user posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *