|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nestala djeca :(
22.9.2008 16:02:57   
Lulu_
sve su mame opterecene ali ja zaista imam ogroman problem sa tim. kao mala sam zivjela u njemackoj i u mom naselju je nestala curica od 10 godina...user posted image
nikad vise na igralistima nije bilo nijednog djeteta a na autobus za skolu su nas pratili roditelji.strasno.
ja sam toliko bolesna da ne dozvoljavam da mi mala ide u jaslice niti cu dozvoliti jer ne zelim da joj netko drugi presvl;aci pelene osim mene.
moj strah granici sa bolescu i toga sam svjesna najkasnije onda kada sam sa MM bila u njemackoj u posjeti i on ostavio naomih samo dva koraka od sebe.toliku sam mu scenu napravila da su nas svi ljudi gledali.
ne znam dali ste gledali filmove na tu temu ali meni nije promakeo niti jedan.najstrasniji koji me i dan danas nathera na plac se zove trgovina bjelom robom.mislim da ga sve mame trebaju pogledati tek toliko da shvate da ima je strah opravdan i da operza nikada nije dosta a samo pomislite.
ti ljudi kradu djecu po tajlandu i trecim zemljama i mi cemo im biti na tapeti jer sta boli briga svjet o nama. niko ne zna ni gdje se nalazi bosna a kamoli da je nekome bitno sto je u toj drzavi nestalo djete.ali kada se radi o velikoj britaniji sav svijet pozorno slusa i spreman je pomoci.razmislite malo o tome

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Nestala djeca :(
23.9.2008 14:30:49   
hanabanana
Ovo za merkator je buba koja se s vremena na vrijeme pusti. Prošle godine je bio aktuelan Robot, a prije toga WISA.

S druge strane moram reći da u 75 % slučajeva nestale djece se radi o tome da je jedan roditelj dijete odveo. Znači radi se o razvedenim roditeljima gdje samo jedan ima pravo starateljstva. Drugi roditelj odvede dijete na više od onog što mu je sud dodijelio, i to se smatra već kidnapovanjem.

Otmice djece se dogadjaju, jer da je suprotno ne bi se pričalo toliko o tome, ne bi postojali statistički podaci. Naravno da me strah toga, ali nisam paranoična.
Medjutim isto tako nikada, ali nikada ne bih ostavila svoje dijete samo u apartmanu na moru a ja otišla na većeru. Moja djeca mi uvijek moraju bit na očima.

Mene  zabrinjava nešto drugo. Dokazano je da 90 % djece u uzrastu do 5 godina će krenuti s osobom koja pridje i kaže: Ok, nemoj plakati, idemo potražiti mamu.

To je ono što me šokira. Jer dijete u tom trenutku kada je samo, čuje samo jednu riječ koju mu upucuje stranac, a to je riječ MAMA.
Upravo radi toga kažem dijete uvijek treba imati na očima, a Hanu sam od kada je počela pričati učila da čim joj pridje neko stran, a mene tu nema, da vrišti koliko je grlo nosi.

Kasnije, kada je mogla već nešto shvatiti kupila sam knjigu " Ne pričaj sa nepoznatim " - knjiga od Winnia Pooha Pouke iz Stojutarske šume, gdje je ova problematika jako fino objašnjena da je i djeca mogu shvatiti.


< Poruku je uredio hanabanana -- 23.9.2008 14:38:58 >

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Nestala djeca :(
23.9.2008 15:23:22   
neki
Moze li se znati gdje si kupila tu knjigu i koliko kosta,voljela bih je imati...Hvala

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Nestala djeca :(
23.9.2008 19:22:01   
hanabanana
Ma to su knjige priče, ima ih se uzeti na svakoj trafici. Koštaju 5 KM. Zovu se " Pouke iz Stojutarske šume " - po licenci Diseny Winnie Pooh.

Štampa iz Egmont - www.egmont.hr

Ima ih dosta, izašla je i druga serija. Mi ih imamo prilično. Pored ove koju sam spomenula (  Ne pričaj sa nepoznatim ) uzeli smo:
- Vjeruj u sebe
- Svako je jedinstven
- Sivko oprašta prijatelju
- Pooh ide ljekaru...


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Nestala djeca :(
24.9.2008 0:30:07   
neki
Hvala ti puno dragauser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Nestala djeca :(
26.11.2008 13:57:14   
Blue rose RR
Znam da ovdje nije mjesto ovom postu, ali jednostavno mislim da će biti zapažen, s obzirom da naziv teme.
Sinoć sam gledala jedan jedan film, i mogu reći da odavno nisam uživala u isto vrijeme, ali i bila užasnuta - naime riječ je filmu "Taken" ( http://www.imdb.com/title/tt0936501/), koji prati radnju i tematiku kidnapovanja mladih djevojaka, odnosno roditelja koji čini sve da bi spasio svoju kći.

Definitivno film za pogledati.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Nestala djeca :(
26.11.2008 14:44:48   
HanaBana
Grozno sta se sve desava. Kazu pusti ih da se osamostale, a kako ih pustiti. Moja Hana je mala, 17 mjeseci i bas kontam - imam veliko dvoriste, zatvoreno, kako cu je za godinu dana pustiti da se igra u dvosristu a ja recimo da sam u kuci. Ne znam stvarno kako se ponijeti:(((user posted image
Ima jos jedan film na ovaj kalup zbog kojeg sam se isplakala kao luda. Bolje da Vam ne govorim. Sto manje znamo - manje nas glava boli.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Nestala djeca :(
28.11.2008 14:27:42   
dana3
ne samo u inostranstvu vec nazalost sve vise je i kod nas pedofila i kao istrazivanja pokazuju djeca padaju u zamku najcesce onih osoba koje vec poznaju pa ih je zato lako i namamiti.zivim u svedskoj gdje je u zadnje vrijeme cesto na vijestima o nestanku djece koja se kasnije nazalost nadju mrtva.najveca kazna takvih prestupnika je zatvor ali na psihijatriji kao covjek poremecen a da se ja pitam dobio bi samo metak u glavu.zasto takvu zvijer hraniti uopste??????pogledajte samo ta nevina lica beba  ili djeteta od 5 godina koje jos uvijek brka dane i sate i nema jos utvrdjen pojam o vremenu niti je svesno sto nas narod kaze da je zivo i na njega nasrne takva osoba.postavim se u polozaj roditelja male engele koja je imala 10 god u umrla samo jer se nasla na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme.koliko je covjek nemmocan u takvoj situaciji a zelio bi da moze vrijeme vratiti unazad....user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Nestala djeca :(
28.11.2008 23:26:13   
neki
Ja imam u komsiluku zenu,koja ima curicu od nepune 4god.Malena vec od 2god. sama"lunja" po mahali,igra se sa puno starijom djecom i jednostavno je "glavna" u mahali...Dok njena majka po cijele dane sjedi u kuci,i u neka doba,prije aksama samo vrisne njeno ime sa terase,osipam se na citavu situaciju!Glavna ulica je veoma blizu,ma da ne pomisljam nedaj Boze na svasta,ali stvarno ne mogu vjerovati da takve zene postoje,pa sta ona misli???Samo "ispusti" to jadno dijete iz kuce,i boli je briga,fuj,fuj,fuj...Sorry,ali sam odavno imala potrebu napisati ovo na ovu temu...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Nestala djeca :(
3.1.2012 18:47:22   
pynki
a

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 35
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *