|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obicaji/adeti vjencanja
10.10.2009 12:50:49   
veeseelaa
mene je mm prenio preko praga, to mi je super običaj
meni se još ne dopadaju oni običaju kada prvi put dolaze mladini roditelji pa donose poklone svekru, svekrvi, djeverovima, zaovama, amidžama, strinama, daidžama, dajnicama, njihovoj djeci, nanama i dedama
U crno se ljudi zavijuuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Obicaji/adeti vjencanja
10.10.2009 12:56:20   
Hocu bebu
user posted image user posted image
jes bogami, mi smo taj obicaj izbacili user posted image fino moja svekrva rekla bez ikakvi poklona i oni i oni, a bolje te pare dat mladencima...pametna zena... user posted image
Sto se tice pre rasipanja para, meni to nisu obicaji nego se istrose i svati i ostali... npr pare za cipelu, pare na cvijet (to ok), pare na kafu mladinu,,,,to je meni previse..

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Obicaji/adeti vjencanja
4.11.2009 17:43:32   
AzraD
mi nismo nikakav obicaj ispostovali i bez veze bi bilo kad vec ranije zivimo zajedno, nisam ni vjencanicu nosila nego neku haljinu... ma samo s Bozijom pomoci i brak ne zavisi od tih obicaja... a obicaji kao serbe, kicenje, otkup mlade... sve je to izmisljeno radi para po mom misljenju... ko je zelio bilo sta pokloniti poklonio je i to je to, nije bilo obavezno kod nas i ipak se pilo i jelo i plesalo i lijepo smo se proveli...  

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Obicaji/adeti vjencanja
17.4.2011 1:02:57   
Jim Jam
zna li ko obicaje u sandzaku,brat mi se zeni otamo,pa je sve nekako izgleda drugacije,a nje ko stid meni sve reci njihove obicaje,garant se samo pare bacaju pa sve nesto zavrceuser posted image ...bit ce svadba i kada mi odemo po mladu kazu obicaj da ja kao zaova njoj putem kuda ce proci prostrem crveno platno,to sam samo saznala...ne znam ja a stid me da se neosramotim...a kod njih se ne stavlja dijete u krilo...

_____________________________

"Svako dijete je neprocjenjivo vrijedno. Svako je Božije stvorenje."

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Obicaji/adeti vjencanja
17.4.2011 1:10:42   
malena27 RR
ja sam se udala za sandzakliju (iz crne gore su roditeljimm).

mladenci ulaze u kucu- prolazeci ispod kur'ana koji drzi svekar ili svekrva i poljube ga mladenci po 3 puta.... stok vrata se namaze medom i med se jede s napravljenom pogacom. dijete mi isto nisu stavljali. mlada se daruje zlatom.... meni je svekrva, posto svekar nije ziv, zagrabila taj med i stavila na skupljenu saku svoju-ne znam razlog...



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Jim Jam)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Obicaji/adeti vjencanja
17.4.2011 1:37:44   
Jim Jam
moji znaci trebaju namazati vrata medom,bas ti hvala to prvi put cujem,zlato cemo i mi darovati,ako se sta sjetis jos javi,a stavit cu ja svog bebaca user posted image kad se mi trudimo ispitati njihove obicaje nek i ona vidi naseuser posted image

_____________________________

"Svako dijete je neprocjenjivo vrijedno. Svako je Božije stvorenje."

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Obicaji/adeti vjencanja
17.4.2011 1:44:35   
Hanady RR
Jim Jim...dali je već obavljena zvanična prošnja sa vaše strane, msilim da na poršnji se dogovore detalji koji se tiču običaja. uglavnom o onima koji se porvode i koji se zajednički dogovore mladenci bude govora na poršnji pa se tako i sve završi. Mislim nagađanja o tome šta od običaja će biti provedena neće ti pomoći...najiskrenije mislim jer kako u bosni u različitim krajevima različiti su običaji tako i u sandžaku u svim mjestima nije isto.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Jim Jam)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Obicaji/adeti vjencanja
17.4.2011 3:14:48   
veeseelaa
ja sam se udala za sandzakliju (iz crne gore su roditeljimm).


đe ga nadje user posted image user posted image user posted image user posted image
i moji su iz C,gore al mi nemamo nikakvih običaja, izuzev darivanja mlade, a to i onako svi deveraju
"naša" mlada nikakav običaj nije imala.... moj brat i ona su sami odlučili kako će i šta deverati


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Obicaji/adeti vjencanja
20.4.2011 14:00:11   
sabinos
ja sam se udala za sandzakliju doduse mi smo se vjencali ovdje bez svadbe pa nisam imala tog deveranja.samo kad smo prvi put otisli kod svekrve imali smo to ispod Kur ana da prođemo i pojedemo po kasiku meda,kaa da zajednicki zivot bude sladak.e sad  nedavno se udala moja sestra za momka koji je rođen ovdje al su mu roditelji iz sandzaka i bili su svi ti obicaji.doduse sto neko rece sve je dogovoreno na zvanicnoj prosnji.kod mojih se placalo kicenje jedino a kod svekrve je imala dijete u krilu tzv.koljenće i darivanje.poslije na slavlju opet darivanje  mlade.i to je to.a po mom misljenju vi radite onako kako se dogovorite jer ne mozes sad sve po njenim obicajima gdje ste tu vi?ipak ce zivjeti ovdje.malo njihovih,malo vasih,pa ja

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 84
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *