|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recepti,recepti
30.10.2010 21:16:52   
amela2208
znaci isjeceni su na duzinu jel tako? Uzmes kasiku i patlidzan jednostavno guras malo lijevo malo desno da bi tu mogla ubaciti mesouser posted image  odozgo paradjaj papriku i paradajz uhhh znas kako je ukusno mljac mljac

< Poruku je uredio amela2208 -- 30.10.2010 21:18:26 >


_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Recepti,recepti
1.11.2010 7:53:47   
amanullah
user posted image

piletina s gril povrćem

600 gr pilećih filea preprziti na maslinovom ulju, dodati zacine po zelji, ja dodala vegetu, papar, svjez persun, malkice čilija

450 gr gril povrce ( ledovo )

Poredati u vatrostalnu, prekriti ga isprzenom piletinom, zaliti umako od parmezana, i peći niekih 20 minuta na 200 C

prijatno


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Recepti,recepti
1.11.2010 7:56:29   
amanullah
user posted image

pečene paprike

1 kg crvenih paprika

Njih prvo oprati i speci u rerni na 200 C nekih 20 minta, kada budu pečene stavit ih u kesu i sačekati da se malo ohlade, a potom ih ogulite,

Oguljene paprike , prekrijete s vrhnjom za kuhanjem, malo narendate sira dimljenog, i sitno isjeckate 3 šehna bijelog luka, ali i ne mora ko ne voli,

Zapeći na 250 15 minuta

prijatno user posted image



_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Recepti,recepti
1.11.2010 17:01:02   
muaaa
                                             ROLAT

6jaja,2kasike vode,1 casa secera,1 casa brasna,1 kasicica pr.za pec.malo soli,2 reda otopljene cokolade,1 kas.kakao,50 ml.ulja.Pjenasto umutiti zumanca sa secerom,dodati vodu nastaviti mutiti dok se secer ne otopi.Dodati ulje,brasno pomjesano sa p.z.p.Posebno umutiti bjelanca sa malo soli pa lagano umjesati u zumanca.Dodati cokoladu i kakao.Peci u plehu  na 180c .FIL,otopiti cokoladu na pari,1 puter izmiksati sa 150 gr secera u prahu,malo oraha pomjesati sve skupa i filovati.Ukrasiti po zelji.Kada je biskvit pecen izvaditi ga iz pleha i zamotati u vlaznu kuhinjsku krpu.U fil mozemo dodati izmuceno slatko vrhnje.user posted image                                                

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Recepti,recepti
1.11.2010 23:44:33   
amela2208
çorba ili juha od leçe-socivauser posted image user posted image user posted image za klemzi,jasmin, Hanady i ko jos hoceuser posted image user posted image

200 gr leçe dobro oprati sve dok ne nestane bijela voda
ubaciti u pratis i kuhati sve dok zrna leçe ne budu meka skroz. Posto se skuha umutiti blenderom
smesa treba biti malo gusça  od prilike kao kremaste juhe. Posebo u tiganj staviti 1 kasiku maslaca,
1 kom luka sitno isjecenog, 1-2 cehneta bijelog luka, 1 kasiku salçe, zacine (ja koristim crni-crveni biber, nanu vegetu i so)svega po malo. Posto se sve fiu uprzi i luk omeksa pomijesati sa ublendanom juhom prokuhati jos 5-10 i spremno za jelouser posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Recepti,recepti
1.11.2010 23:48:45   
klemzi
user posted image user posted image user posted image Hvala Amela2208user posted image user posted image Samo još da priupitam stavljaš li vrhnje ili kajmak u juhu, kako bi se to "slagalo"? Sutra odmah pravim!!user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Recepti,recepti
1.11.2010 23:50:14   
amela2208
moze kajmakuser posted image user posted image user posted image user posted image ali posto serviras u tanjir mozes staviti kajmak, mladi persun....

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Recepti,recepti
2.11.2010 13:14:13   
dzeni_nl
 molim vas mozete li mi napisati recept za lecu?

danima mi se jede, pa sam je sinoc nakiselila u vodu, sad mi treba recept kako se pravi. trazila sam ovdje ali nisam nasla.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Recepti,recepti
2.11.2010 13:24:57   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

molim vas mozete li mi napisati recept za lecu?

danima mi se jede, pa sam je sinoc nakiselila u vodu, sad mi treba recept kako se pravi. trazila sam ovdje ali nisam nasla.


ma isto grah user posted image
glavicu luka, mrkvu i mesa po želji izdinstaš, dodaš leću, vodu i začine (so, vegetu, paradajz sos ili sviježi paradajz). Vode bude skoro duplo više i u pretis da šišti 20-30 minuta, ova moja je potvrda a ja volim da bude kašasto. Eto to je to. Ako praviš bez mesa možeš služiti sa pavlakom. Može i u šerpi ali narano duže...


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Recepti,recepti
2.11.2010 13:27:58   
dzeni_nl
hvala ti Dinkice,

nemam pretis pa cu u serpi. a moze li se i krompir stavit?


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Recepti,recepti
3.11.2010 13:37:10   
Medić*
evo jednog preuzetog slatkog recepta,ja ga nisam pravila,veceras namjeravam jer nemam trenutno namirnice sve,jako je ukusan i nije tezak,probala juce kod kolegice, jako ukusan a ja kad napravim stavim slikuci kako je ispalouser posted image

Vreme pripreme: 45 minuta

Ove bananice nestanu posle pola sata.
Sastojci za više od 10 porcija
3 jaja
450 g šećera u prahu
300 g mlevenih oraha,
2-3 kapi sirćeta ili soka od limuna
120 g brašna
5 dcl mleka.
1 puter ili margarin
Priprema
Umutiti: 3 belanca sa 300 g šećera u prahu u čvrst sneg
dodati 300 g mlevenih oraha, 2-3 kapi sirćeta ili soka od limuna i 1 kašiku brašna.
Uzeti špric za tulumbe i na podmazan i brašnom posut pleh ili aluminijumsku foliju istiskivati male štapiće.
Peći oko 25 min. na 150° da ne pregori.

Fil: 3 žumanceta, 1 kaš. šećera i 120 g brašna skuvati u 5 deci mleka. Da fil bude gust.
Ohladiti i zatim pomešati sa umućenim 1 puterom ili margarinom i 150 g šećera u prahu.
Staviti u špric i špricati preko pečenih štapića.
Svaku poprskati sa rastopljenom čokoladom.

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 3.10.2011 13:10:13 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Recepti,recepti
4.11.2010 8:59:58   
Hanady RR
Pureći medaljoni sa povrćem.


user posted image
Medaljone prije nego prižim stavim jedno pola sata u ''marinadu, nauljim ih maslinovim uljem i posolim.
Onda na vruće ulje stavljam ih i pržim...jedno 2-3 minute sa obe strane da poprime zlatnu boju.
Povardim ih iz tave i stavim na foliju pa zamotam da stoje dok ostalo napravim.
U to vruće ulje stavim gljive narezane, malo ih porpržim i i posolim i pobiberim. Dodam još neko povrće na trake izrezane, ja svam ovaj put stavila papriku ali znam staviti i tikvicu i patlidžan i paradajz.
skuham bešamel sos prije nego sve počnem da radim i on mi stoji dok ovo pripremim.
na 150 gr putera stavim 150 grama brašna...
malo porpžim pazim da ostane bijelo...
zalijem da 400 ml mlijeka slatkog i onom ručnom mutilicom kuham i mješam...ako je gust slobodno još mlijeka staviš. posolim i pobibreim, u ovaj danas malo sam i carry začina dodala.

Na tanjir poredam medaljone, preko stavim proprženog povrća i sve prelijem bešamel sosom.

Kropmir koji je prilog posebno je ispečen u rerni, ništa posebno, ohgulim, nasolim, pobiberim, pouljiv vatristalnu stavim i malo vode i tako ga pečem. Posljednjih 5-6 minuta skinem poklopac vatrostakne da mi porumeni.

Pri posluživanju može se i povrće prvo staviti na tanjir pa onda medaljoni na njega i bešamel.user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Recepti,recepti
5.11.2010 23:29:47   
neki
Evo i jedan slatki i brzi od meneuser posted image Ne mogu se sjetiti odakle mi,ali bitno je da je ukusnouser posted image

Cajno pecivo umakati(na brzinu) u nes kafu ili samo u mlijeko,premazati nutellom(ja nekada uzmem linoladu,pa dodam rastopljenu cokoladu ili nesto drugo),uvaljati u mljevene orahe ili kokos,prijatnouser posted image user posted image

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Recepti,recepti
6.11.2010 8:19:56   
amanullah
pileći medaljoni by amanullahuser posted image

400 gr pilećih fileta
3 šehna bijelog luka
začini ( vegeta, papar )

filete sitno izrezaati, dodati začine, izrezati bijeli luk skroz sitno, i oblikovati medaljone u vidu manjih loptica.

malo ih uvaljati u brasno prije przenja, i prziti na dobro zagrijanom ulju,

nakon sto su przeni, u masu u kojoj su przeni dodati vrhnje za kuhanje, svjez persun i napraviti umak, kojim mozete preliti medaljončiće, a i ne mora te,

prijatno
user posted image




_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Recepti,recepti
6.11.2010 19:39:39   
muaaa
                               TORTA COKOLADNI MUS

Kora-4 jaja,12 kas.secera,7k.brasna,2k kakoa 2 reda istopljene cokolade,pr.z.pec.Staviti u kalup i peci.
Fil-50ml.mlijeka staviti u serpu,dodati 3 cokolade 70% kakao,to mjesati stalno na tihoj vatri dok se na istopi.Kad je istopljeno dodavati 6 zumanaca jedno po jedno,6 kas.secera i jos mjesati dok se ne dobije fina smjesa.Izmutiti 400 ml.slatkog vrhja i dodati u cokoladnu smjesu sve sjediniti.
koru ohladiti presjeci preko pola da se dobiju 2 kore i filovati smjesom.Ukrasiti po zelji.

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Recepti,recepti
7.11.2010 20:17:17   
M kao Mama

prenos postova,

IZVORNA PORUKA: Lalana

Hitno mi treba recept za obicnu rizu kako da je skuham kao prilog uz meso.

Hitnoooooooooo



IZVORNA PORUKA: noa

hm.naj jednostavnije 1 solja rize i 2 solje vode,jos ubacis kocku za juhu i eto ga..kad prokuha smanjis i kuhas jos 20-ak minuta


IZVORNA PORUKA: medic slatki

ja operem rizu, stavim kolicinu koja mi treba, prokuham vodu i ubacim opranu rizu, omjer vode 3:1, malo posolim i malo ulja stavim. Na laganoj vatri kuham oko pola sata. kada je kuhana, procijedim je, operem pod hladnu vodu i ostavim da se iskapa 10 min. u dubljoj tavi stavim maslaca da se otopi, stavim zacine vegetu, papriku ili kako ko voli, ubacim rizu i malo prodinstam sa zacinima i gotovo. uglavnom najcesce je pravim na mesnoj vodi od piletine istim postupkom.


IZVORNA PORUKA: noa

lalana zaboravih kad ti se skuha i ispari sva voda ja uzmem jednu kasiku od caja maslaca i sve fino promjesam.



IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: noa

lalana zaboravih kad ti se skuha i ispari sva voda ja uzmem jednu kasiku od caja maslaca i sve fino promjesam.

ja pravim kao ti i nikada  ne promasim 1:2 uvijek pase pustim da se skuha i gotovo ono da nema vise vode  bas danas pravila sa pilecim mesom i povrcem u curry sosu





a, evo kako ja pravim rižu, stavim npr, 4 šoljice od kafe riže, operem je pod maloz vrele vode i propržim malo na puteru ili maslu ili ulju, dodam 8 do 9 šoljica vrele vode, putera, vegete i nekada kocku za kuhanje, a ako imam pilećeg ili telećeg temeljca njega stavljam umjesto vode, ili koliko ima, a ostalo vode do ove mjere , uglavno riža i voda 1:2.

Stavim na tihu vatru i rižu nikada ne mješam kašikom, nego je prodrmam. Kada je skoro kuhana, pokloopim poklopcem i pustim da nadođe pod parom. Svako zrne se zna  i super bude.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Recepti,recepti
8.11.2010 10:08:01   
megi
muaaa recept za tortu je super
samo mi reci jel 50 ili 500 ml mlijeka u fil, nekako mi 50 malouser posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Recepti,recepti
8.11.2010 18:09:30   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: muaaa

                              TORTA COKOLADNI MUS

Kora-4 jaja,12 kas.secera,7k.brasna,2k kakoa 2 reda istopljene cokolade,pr.z.pec.Staviti u kalup i peci.
Fil-50ml.mlijeka staviti u serpu,dodati 3 cokolade 70% kakao,to mjesati stalno na tihoj vatri dok se na istopi.Kad je istopljeno dodavati 6 zumanaca jedno po jedno,6 kas.secera i jos mjesati dok se ne dobije fina smjesa.Izmutiti 400 ml.slatkog vrhja i dodati u cokoladnu smjesu sve sjediniti.
koru ohladiti presjeci preko pola da se dobiju 2 kore i filovati smjesom.Ukrasiti po zelji.


Mua hvalauser posted image user posted image A cime je onako ukrasiuser posted image

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Recepti,recepti
9.11.2010 9:10:23   
enna
Drage moje mozeli mi neka od vas dati provjereni recept za ruzice sa orasima.Nisam nikad pravila pa bih i to probala da napravim.

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Recepti,recepti
9.11.2010 23:19:32   
nikita
IZVORNA PORUKA: muaaa

                              TORTA COKOLADNI MUS

Kora-4 jaja,12 kas.secera,7k.brasna,2k kakoa 2 reda istopljene cokolade,pr.z.pec.Staviti u kalup i peci.
Fil-50ml.mlijeka staviti u serpu,dodati 3 cokolade 70% kakao,to mjesati stalno na tihoj vatri dok se na istopi.Kad je istopljeno dodavati 6 zumanaca jedno po jedno,6 kas.secera i jos mjesati dok se ne dobije fina smjesa.Izmutiti 400 ml.slatkog vrhja i dodati u cokoladnu smjesu sve sjediniti.
koru ohladiti presjeci preko pola da se dobiju 2 kore i filovati smjesom.Ukrasiti po zelji.

mozes li mi reci koliko minuta peces i na koliko C, i da li u fil ide 50 ili 500ml, da utvrdimuser posted image

super mi je recept ,nije kompliciran jer cu za zeca morat dvije torte napraviti


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Recepti,recepti
10.11.2010 20:31:31   
muaaa
uh jedva uspostavi konekciju....nikita 50 ml mlijeka,pece se na 200c malo pa kad uhvati korica po vrhu smanjis na 180,kad se kora pocne odvajati od kalupa gotovo,pazi da ne pregori

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Recepti,recepti
10.11.2010 20:33:34   
muaaa
ukrasila je cokoladom istopljenom sa malo ulja i kalupom isjekla fondan pa postavila po tortiuser posted image

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Recepti,recepti
10.11.2010 20:36:05   
sporty mamaa
Upravo te to hocu pitat, ja kontala stavit glazuru od vrhnja i cokolade al se ne mogu sjetit koji ono omjer ideuser posted image Jel ukusna kojko je lijepa iskrenouser posted image user posted image

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Recepti,recepti
10.11.2010 20:39:39   
muaaa
meni je super i svi su zadovoljni ko god proba,ukus po cokoladi bas ono pravi pa ako volis cokoladu to je pun pogodak.I ide ona cok.sa 70%kakaoauser posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Recepti,recepti
10.11.2010 20:44:22   
muaaa
ja nisam probala sa mlijecnom,jer ova ima drugaciji ukus,pa eto probaj sa tom pa javi,ma bit ce ukusna sigurno samo dosta blaza od ove mojeuser posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *