|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recepti,recepti
28.3.2011 12:54:22   
Anoniman
Lejla mama ih ponekad pece odvojeno kao za krempituuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bas zbog ovog linoleum osjecajauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
onda koru fino izlije na papir za pecenje i kasnije sve sastavlja u odgovarajucu tepsijuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
al ovo radi samo kad kolac treba negdje ''putovati''user posted image user posted image user posted image user posted image tipa strinama,tetkama itduser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 726
   RE: Recepti,recepti
28.3.2011 13:15:09   
Lejla Ka
Prvi put kad sam ga pravila ispao je fantastičan (srećom, jer sam imala važne goste na večeri). A pošto tome ima i 6 mjeseci nema šanse da se sjetim kako sam radila. I sad sam slušala recept, ali ...
Nisam imala dovoljno oraha pa sam dodala lješnike, nije mi se dalo umješavat bjelance ručno pa sam ih umiksala. Rezultat čokoladno tijesto mi nije ispalo vazdušasto, nije se "razabralo". Nisam imama dovoljno putera već sam stavila koliko sam imala, i nekako mi je ispalo pravo malo kreme (a nije baš bio toliko veliki manjak putera. I još taj linoleum na dnu... Ma nekako mi nije nikako ispao kako treba. Ali pojeo se i svi su bili zadovoljni. Osim mene. moram ponoviti user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 727
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 10:20:15   
Anoniman
drage zenice user posted image

da vas pitam dal iko zna da mi kaze kako se pravi cor pita (cor kao chor-chorava) jela sam nekad davno jos pre 10 god kao curetak i sad mi nesto pala na pamet all neznam kako je nappraviti ako iko zna  nek napise

Hvala unapreduser posted image

(odgovor članu vaga)
  Neposredna veza do poruke: 728
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 10:23:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: triputmama

drage zenice user posted image

da vas pitam dal iko zna da mi kaze kako se pravi cor pita (cor kao chor-chorava) jela sam nekad davno jos pre 10 god kao curetak i sad mi nesto pala na pamet all neznam kako je nappraviti ako iko zna  nek napise

Hvala unapreduser posted image

co to jeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 729
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 10:31:42   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: triputmama

drage zenice user posted image

da vas pitam dal iko zna da mi kaze kako se pravi cor pita (cor kao chor-chorava) jela sam nekad davno jos pre 10 god kao curetak i sad mi nesto pala na pamet all neznam kako je nappraviti ako iko zna  nek napise

Hvala unapreduser posted image

co to jeuser posted image




ja koliko znam cora pita ti je isto sto i kvrgusa, imam ja jedan recept sto mi je dala bivsa kolegica i ona je bas cora zove (to ti zavisi od kraja iz kojeg je)
sad cu ga pronaci pa prekucati

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 730
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 10:37:02   
Honey3
IZVORNA PORUKA: triputmama

drage zenice user posted image

da vas pitam dal iko zna da mi kaze kako se pravi cor pita (cor kao chor-chorava) jela sam nekad davno jos pre 10 god kao curetak i sad mi nesto pala na pamet all neznam kako je nappraviti ako iko zna  nek napise

Hvala unapreduser posted image

evo draga ako je to ista pita:isjeces piletinu na sitne komade i u nju isjeces dosta luka mozda2-3 glavice,posolis,povegetis i mozes bibera a i nemoras.
razvijes jufku obicnu kao za pitu i sjeces na kocke otprilike 15 sa 15 i na tu kocku stavis komad piletine sa lukom,umotas kako hoces i redas u tepsiju,peces kao i pitu na 250 stepeni,nekih mozda 45 min.dok fino ne porumeni.
Kad je pecena zalijes je sa prokljucalom vodom koju si posolila i stavila kasiku putera,poklopis je cime da malo stane i to je touser posted image
ja to pravim cesto i volimo je svi pravouser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 731
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 10:40:07   
maja78 RR
Ćora (ili kvrguša ili ćiriš)

Sastojci:
- Piletina (bataci)
- brašno po potrebi
- 4 jaja (posebno umutiti bjelance i žumance)
- 1/2 velike šolje ulja
- 1 pavlaka
- 1 prašak za pecivo
- mlijeko po potrebi
- soli

1. Ispeći piletinu u rerni i višak soka odsuti iz tepsije.

2. Tijesto:
Jaja umutiti posebno zumanjce, posebno bjelance. Zatim postepeno dodavati ulje. Onda bez miksera umješati pavlaku i brašno (prije umiješati u brašno prašak za pecivo). Dodati mlijeka po potrebi toliko da tijesto bude malo gušće od palačinaka.

3. Tijesto izliti u tepsiju i to po vručoj piletini.

4. Peći u rerni oko 10-ak minuta na 200 % C.

Znaci ovo sam prepisala, i pravila sam i bude super, samo sto ja piletinu iskidam sa kosti prije nego zalijem tijestom jer meni je tako ljepse. U originalu idu citavi bataci pa se tokom jela vade iz tijesta.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 29.3.2011 10:44:41 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 732
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 10:43:15   
emi7908
pa majo draga gdje me nađe ...??? uhhhh sad bi ja mogla malo da gricnem user posted image  kod nas ti je ovo kljukuša sa mesom samo na malo drugačiji način se pravi user posted image  ali je jako ukusno mmmmmm...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 733
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 10:44:08   
maja78 RR
I ja sam skontala to danas za rucak, nisam bas odavno pravila :)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 734
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 11:58:04   
Anoniman
mi pravimo kvrgusu s mlincima (je li to touser posted image )

prvo skuhamo piletinu s vegetom...pa onda u tu supu mocimo mlince i slazemo u tepsiju...pilece meso odvojim od kosti...pa ide red piletine...pa opet natopljene mlince...pa piletina...pa mlinci...i tako sve dok se piletina ne potrosi...mlinci navrhu...ubacimo u rernu...pecemo, a povremeno dosipamo ostatak pilece juhe...i na kraju tj. pretkraj se zalije jogurtom s bijelim lukom i jos malo zapaece

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 735
   [Obrisana poruka]
29.3.2011 12:06:13   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 736
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 12:07:43   
emi7908
nije dadada user posted image user posted image user posted image  za kvrgušu ili ti kljukušu moraš zamjesiti tjesto; brašno, jaje, voda/mlijeko, so... pa se to skupa peče sa piletinom ali ja je pravim na skroz drugačiji način i bude mi ukusnija.. user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 737
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 12:11:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: emi7908

nije dadada user posted image user posted image user posted image  za kvrgušu ili ti kljukušu moraš zamjesiti tjesto; brašno, jaje, voda/mlijeko, so... pa se to skupa peče sa piletinom ali ja je pravim na skroz drugačiji način i bude mi ukusnija.. user posted image user posted image
a kljukusa je meni s krompiromuser posted image user posted image bez piletineuser posted image

znam da ima kvrgusa, batakusa...sta je sta...ne znam...mi eto to nesto pravimo s mlincimauser posted image

(odgovor članu emi7908)
  Neposredna veza do poruke: 738
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 12:21:40   
Anoniman
eh hvala zaha,maja78  za corusuuser posted image   a sad mi recite jel sogan dolma punjene paprike (s mesom i crvenim sosos-tomat) ili nesto posebno se spremauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 739
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 12:25:05   
Anoniman
i sta je lijena pitauser posted image jel to ono tijesto ko za palacinke pa se pece u rerni a masti se nakon pavlakom i maslomuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 740
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 12:25:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: triputmama

eh hvala zaha,maja78  za corusuuser posted image   a sad mi recite jel sogan dolma punjene paprike (s mesom i crvenim sosos-tomat) ili nesto posebno se spremauser posted image
nije...s.dolma je punjeni luk

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 741
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 12:26:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: triputmama

i sta je lijena pitauser posted image jel to ono tijesto ko za palacinke pa se pece u rerni a masti se nakon pavlakom i maslomuser posted image
a lijena pita ti je slatko jelo s jabukama

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 742
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 12:29:12   
sara.at
Triputmama lijena pita ti je kljukusa tj linguza user posted image tako bar u mom Kraju kazu user posted image a i mm mi kaze kad Bude gotova "Opet lijena pita"user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 743
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 12:29:35   
palachinken
IZVORNA PORUKA: dadada

mi pravimo kvrgusu s mlincima (je li to touser posted image )

prvo skuhamo piletinu s vegetom...pa onda u tu supu mocimo mlince i slazemo u tepsiju...pilece meso odvojim od kosti...pa ide red piletine...pa opet natopljene mlince...pa piletina...pa mlinci...i tako sve dok se piletina ne potrosi...mlinci navrhu...ubacimo u rernu...pecemo, a povremeno dosipamo ostatak pilece juhe...i na kraju tj. pretkraj se zalije jogurtom s bijelim lukom i jos malo zapaece



A jel kupiš mlince ili sama gazaš? Nisam nikad operirala s mlincima, ovo tvoje me baš zainteresovalo user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 744
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 12:32:17   
Lady26
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: triputmama

i sta je lijena pitauser posted image jel to ono tijesto ko za palacinke pa se pece u rerni a masti se nakon pavlakom i maslomuser posted image
a lijena pita ti je slatko jelo s jabukama


Kod nas je lijena pita kolac od jabuka, tijesto-jabuke(rendane, uspinovane)pa tijesto....
Ne zeza te user posted image user posted image user posted image

http://vrtaljica.blogspot.com/2009/07/lijena-pita.html prvi link koji sam nasla


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 745
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 12:34:25   
Anoniman
sogan dolma
user posted image

lijena pita
user posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 746
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 12:34:54   
Anoniman
s dolma je punjeni luk


ma zezas me user posted image   a kako to smeka user posted image nisam nikad jela  a mozda bas danas probam al kako luk napunitiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 747
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 12:40:17   
henna ze
luk ti ide sitniji..domaći po mogućnosti..ne onaj okrugli tvrdi..
skineš mu ljusku i onaj gornji dio "držač"...a sad otprilike 1/2 kg luka ja stavim..za nas troje..
i staviš u šerpu..preliješ vodom..i ja stavim kašiku sirćeta da luk ostane čvrst..i kuham dok luk malo ne odmekne..ne da se skuha..istresem u cjedilo i prelijem hladnom vodom..i vidjećeš onda istiskuješ one prestenove iz luka..kako da ti objasnim...ma vidjećeš od jedne glavice dobije 3- 4 ljuskice koje filuješ..s tim da bude šuplje s obje strane..pa ja na donji dio stavim komadić druge ljuskice...da popunim..
a fil..klasika..meso, riza ..začini

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 748
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 12:40:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: triputmama

s dolma je punjeni luk


ma zezas me user posted image   a kako to smeka user posted image nisam nikad jela  a mozda bas danas probam al kako luk napunitiuser posted image

prvo moras obariti luk...pa se onda listka po listka odvaja i umota meso...ili ako si strucna...vadis sredinu pa bukvalno punis s mesom...vazno je da je pljosnati luk (tako moja mama kazeuser posted image ...bosanski...ne onaj ko jabuka)

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 749
   RE: Recapti,recepti
29.3.2011 12:42:19   
Anoniman
valjda neko postavi na Foto Kuhanje  jer stvarno ne bi znala to kako bi napunilauser posted image   al bi to pravila za jelo 

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *