|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recepti,recepti
8.5.2011 15:56:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

hvala cure... plazmu sam i samljela...al nemam nikakvih suhih vocki...moze i bez njihuser posted image


ma može samo dadš više oraha i eto...ako ih više dodaješ možeš staviti pola reckane pola mljeveneuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 801
   RE: Recepti,recepti
8.5.2011 16:02:32   
Visnja RR
i malo vise cokolade...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 802
   RE: Recepti,recepti
8.5.2011 16:30:19   
gvendolina
Evo mojih  medo kiflica koje sam pravila za Ajdinov rodjendan djecici su bile jako zanimljive,a Bogami i odraslima 

Medo kiflice

Potrebni sastojci za tijesto:
-600-700gr brasna
-1 kvasac
-200ml mlijeka
-200ml vode
-60gr putera
-kasicica soli
-kasicica secera
-2 jaja+ 1 zumance za premazivanje kiflica

 I jos je potrebno za dekoraciju:
-grozdjice za nosic
-biber u zrnu za oci

Umijesiti tijesto od navedenih sastojaka i ostaviti na toplom da se udupla.Kada tijesto nadodje razvuci oklagijom na 1,5 cm debljine.Modlom (8cm precnika) vaditi glave medvjedica i redati u podmazanu tepsiju. Od ostatka tijesta oblikovati njuske i usi.Nozem zasjeci njusku i dodati nosice od grozdjica i oci od bibera. Premazati umucenim zumancetom i peci na 180 C oko 15-20min


user posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 803
   RE: Recepti,recepti
10.5.2011 0:14:47   
idacha
i ja pravila ove medo kiflice za rodjos, predobre su... samo sto sam umjesto bibera stavljala mak, zbog djece..
i jos sam ih presjekla po pola i pravila kao sendviche... extra su ispali...


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 804
   RE: Recepti,recepti
11.5.2011 21:01:38   
bananica
Becke vanila kiflice

200gr brasna
100gr drobljenih badema ( ja stavljam orahe )
2 jaja
175gr putera
7 kesica vanilin secera
80gr secera

sve sastojke sjedinimo, premjestimo na pobrasnjenoj povrsini i formiramo duguljastu formu, sijecemo kriskice, svaki komad razvucemo i oblikujemo kiflicu (kao polumjesec )....pecemo 15 min na 180

predobre su, sad pojedoh zadnji ove ture, a sutra se prave novi

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 805
   RE: Recepti,recepti
21.5.2011 18:24:03   
Anoniman
Tarhana corba

izdinstati 1 glavicu luka na ulju (otprilike 3 kasike ulja), dodati isjeckanu mrkvu (1-2 mrkvice...moja mama sjecka na kockice), dodati otprilike saku mesa (on stavlja fasirano), biber i vegetu i to pustiti da se fino izdinsta...da meso pusti sokove...sve na laganoj vatri...onda doda 1 salicu od kafe tarhane, zalije vodom...pojaca vatru...kad provrije, doda 1 veliku kasiku paradajza u tubi...moze cak i dvije...ko voli kiselije...i opet smanji vatru...pusti da se krcka oko 1,5-2h

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 806
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 21:15:53   
Hannica
Zna li neko recept od onih kolacica koji izgledaju kao ova pogaca.user posted image Znam da su sa zaljevom i izgledaju potpuno isto kao pogaca.user posted image



_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 807
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 21:19:11   
Hannica
http://www.dodaj.rs/f/3h/oQ/47wUhpLC/img0012.jpg

< Poruku je uredio Hannica -- 22.5.2011 21:21:14 >


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 808
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 21:19:37   
Hannica
A zasto nema slike???user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 809
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 21:34:19   
maja78 RR
mislis na ruzice?

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 810
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 21:37:25   
Hannica
Mislim da se tako zovu.user posted image U ove,moje,ne ide nista posebno,samo se napravi tjesto,zarola i sjece,moze se stavit malo oraha ali i ne mora.user posted image
Moja nena rahmetli to cesto pravila.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 811
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 21:44:15   
maja78 RR
ruzice su slicne ukusom baklavi, idu orasi, a vjerovatno moze i bez
a recept, hm nisam ih nikad pravila, ako ti ko prije ne napise pitat cu mamu sutra pa ti napisati

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 812
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 21:48:31   
Hannica
A nije to to,ovo nije ni nalik baklavi.ovdje se napravi tjesto kao za strudlu ili nesto slicno,razvije se,smota i sjece na komadice,a poslije se zalije secerom i vodom.
Joj,sad se sjetih da moja strina to dobro zna spremit,samo kako da dodjem do nje kad je u Americi.user posted image smrc....


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 813
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 22:12:05   
myb@by
Je li misliš na pituljice?

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 814
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 23:29:55   
Lejla Ka
Kod mene se pod ružicama podrazumjeva ovo Majino. Jufke za baklavu sa jajima, slojevi oraha i tirita, pa se to smota u rolu i reže. Slaže se u tepsiju i suši u rerni, a onda zaljeva agdom.
Mislim da je ovo što opisuje Hannica nešto drugo (a isto tako mi se čini da sam to negdje jela, ali neznam ni gdje, ni jel mi se to samo pričinilo user posted image )


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 815
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 23:35:51   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Kod mene se pod ružicama podrazumjeva ovo Majino. Jufke za baklavu sa jajima, slojevi oraha i tirita, pa se to smota u rolu i reže. Slaže se u tepsiju i suši u rerni, a onda zaljeva agdom.
Mislim da je ovo što opisuje Hannica nešto drugo (a isto tako mi se čini da sam to negdje jela, ali neznam ni gdje, ni jel mi se to samo pričinilo user posted image )



tačno si u pravu...stalno mis lika treperi pred očima al ne znam dgje sam to jela...user posted image
a ružice isto kao ti...al reče nije ko baklavauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 816
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 23:41:42   
bananica
user posted image


ovo su pituljice, slana varijanta


< Poruku je uredio bananica -- 22.5.2011 23:42:52 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 817
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 23:43:10   
bananica
http://mojihtristocuda.blogspot.com/2011/03/pituljice-sa-jabukama-i-bademima.html

slatke

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 818
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 23:45:15   
Hanady RR
ja pituljice savijam u obliku hamlajlije...
a evo gledma i u ovim pituljicama savijenim u ružu gotove jufke...nema tjesta ko za štrudluuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 819
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 23:48:36   
bananica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja pituljice savijam u obliku hamlajlije...
a evo gledma i u ovim pituljicama savijenim u ružu gotove jufke...nema tjesta ko za štrudluuser posted image


toga sam se sjetila kad objavih, znaci nije ni o pituljicama rijec

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 820
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 23:50:31   
bananica
http://www.violetlove.bloger.hr/post/plitvicka-strudla/825031.aspx


ko napravi ove strudle mene nek na kafu zoveuser posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 821
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 23:52:34   
mama75
Pituljice sa jabkama ... mmm ... nisam ih jako dugo jela. To mi je moja tetka rahmetli pravila. Bilo je tako par nekih jela koje je samo ona pravila, i sada evo prosla godina od kako tetke nema, ali ni ja ni mama nikako da napravimo te neke samo njene specijalitete (pituljice, gurabije, knedle sa sljivama... ). Eh, odoh OT, a htjela reci: pituljice su pitice u obliku trougla, sa jabukama, zaljevene agdom. Ruzice su "mala baklava" user posted image , a ovo sto Hanica spominje meni lici na razvarusu - tijesto zaljeveno agdom. Ili se varam?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 822
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 23:54:35   
bananica
IZVORNA PORUKA: mama75

Pituljice sa jabkama ... mmm ... nisam ih jako dugo jela. To mi je moja tetka rahmetli pravila. Bilo je tako par nekih jela koje je samo ona pravila, i sada evo prosla godina od kako tetke nema, ali ni ja ni mama nikako da napravimo te neke samo njene specijalitete (pituljice, gurabije, knedle sa sljivama... ). Eh, odoh OT, a htjela reci: pituljice su pitice u obliku trougla, sa jabukama, zaljevene agdom. Ruzice su "mala baklava" user posted image , a ovo sto Hanica spominje meni lici na razvarusu - tijesto zaljeveno agdom. Ili se varam?


kako ja volim knedle sa sljivama, sreca pa ih Ledo pravi za meneuser posted image

e razvarusa bi to mogla biti, al zar se ona reze na komadiceuser posted image

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 823
   RE: Recepti,recepti
22.5.2011 23:58:26   
mama75
Ma kod nas se to cini mi se casom "rezalo", pa peklo i zaljevalo agdom. Ali jedina mi to asocijacija na tijesto + agda

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 824
   RE: Recepti,recepti
23.5.2011 0:01:02   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama75

Pituljice sa jabkama ... mmm ... nisam ih jako dugo jela. To mi je moja tetka rahmetli pravila. Bilo je tako par nekih jela koje je samo ona pravila, i sada evo prosla godina od kako tetke nema, ali ni ja ni mama nikako da napravimo te neke samo njene specijalitete (pituljice, gurabije, knedle sa sljivama... ). Eh, odoh OT, a htjela reci: pituljice su pitice u obliku trougla, sa jabukama, zaljevene agdom. Ruzice su "mala baklava" user posted image , a ovo sto Hanica spominje meni lici na razvarusu - tijesto zaljeveno agdom. Ili se varam?

pa i ja rekoh na hamajliju to je trokut pituljica...al ja najviše volim s avišnjama...uh mogle bi pasti ''ovih'' danauser posted image
sad će tarurus da nas pita...misli li ko na more ovog ljetauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *