|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recepti,recepti
23.5.2011 0:03:02   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama75

Ma kod nas se to cini mi se casom "rezalo", pa peklo i zaljevalo agdom. Ali jedina mi to asocijacija na tijesto + agda


jel to ono sa pekemtom od jabukauser posted image
ja sma to kod kolegice iz Tuzle jela...i njena nana je kad izlije u pleh čašom udubljivalauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 826
   RE: Recepti,recepti
23.5.2011 0:04:21   
bananica
http://www.coolinarika.com/recept/razvarusa/

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 827
   RE: Recepti,recepti
23.5.2011 0:04:42   
muaaa
Potrebno je:

  • 40 dag brašna
  • 20 dag margarina
  • 2 jaja
  • 15 dag šećera
  • 1/2 praška za pecivo
  • ribana korica 1 limuna
Od svih sastojaka zamijesiti tijesto. Podijeliti ga u dva dijela i svaki razviti na debljinu od oko 1/2 cm (30 x 20 cm) i filovat filom koji napraviti od:

  • 25 dag mljevenih oraha
  • 2 fildžana šećera
  • 2 fildžana vrućeg mlijeka
Svaku razvijenu koru premazati sa polovicom ovog fila, uviti u roladu i sjeći na ružice debljine oko 1,5 cm. (najjednostavnije mi je sjeći koncem za zube ili običnim koncem). Isječene ružice složiti na suh pleh, peći ih u pećnici zagrijanoj na 200°c oko 20 minuta ili dok ne dobiju finu boju.

Pečene ružice zaliti agdom (zaljevom) koju se pravi tako što se kuha
  • 3/4 kg šećera sa
  • 3/4 l vode i
  • 1 limunom isječenim na ploškice


user posted image
Ja mislim da je ovo touser posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 828
   RE: Recepti,recepti
23.5.2011 11:34:52   
Hannica
Sto vas zaposli.user posted image Nije nista od ovog.Moram nekako doci do strine,ona ce se vjerovatno sjetiti recepta.Znam da je uvijek pravila te kolacice za vrijeme ramazana kad nas je na iftar zvala.user posted image
Hvala vam sto ste pokusale pomoci.user posted image
Kad nadjem recept i budem pravila stavljam slike na foto-kuhanje.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 829
   RE: Recepti,recepti
29.5.2011 17:39:14   
Bambi09
Nisam bas sigurna da ovdje stavljate recepte za slana jela, jer nisam temu iscitavala, podijelila bih s vama svoj recept za predivan zdrav rucak koji sam danas pravila... a kako me nasa draga tajra zamolila da napisem recept, pisat cu ga ovdje...
dakle ovako, spinat s rizom....

u serpu skuhati rizu na nacin tako da opranu rizu prelijete sa vodom tek toliko da ogrizne u vodi (sto u prevodu znaci da voda prelije preko rize)... u medjuvremenu dok se riza kuha, oprati spinat i isjeckati na sitno... Kad riza bude kuhana, odnosno kad voda savri dodati isjeckani spinat i sve pomijesati... malo pouljiti da ne zagori i povegetiti (ja kad vegetim hranu nikako ne solim, pa mozete izabrati sta vise volite)... nakon 2-3 minute dodati mesa po zelji (obicno stavljam pileci file sitno isjeckan, ali danas nisam imala pri ruKi, a u prodavnici nestalo, pa sam ubacila isjeckane virsle)... kuhati jos nekih 10-ak minuta na laganoj vatri... posluziti i njamiiiiiiii...

p.s. mm ne voli zelenise, ali je danas rekao da je rucak bio za 10 i sve je pojeo u tanjiru sto sam mu servirala user posted image


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 830
   RE: Recepti,recepti
29.5.2011 18:10:35   
koka i po
ja ovo isto pravim ali sa blitvom i ne dodajem meso nego kajmak i sir...pa probajte user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 831
   RE: Recepti,recepti
29.5.2011 19:04:41   
IvanaTz
Ima li neko dobar i provjeren (a jednostavan za napravituser posted image ) recept za dzem od jagoda?

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 832
   RE: Recepti,recepti
29.5.2011 19:10:41   
klemzi
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

Ima li neko dobar i provjeren (a jednostavan za napravituser posted image ) recept za dzem od jagoda?
Ja kupim onaj džemfix od dr Oetker, stavim duple mjere od onih koje pišu na njemu i jednu vrećicu džemfixa, i to je to. Držim u frižideru, jer ne pravim puno, a bude baš njami. I brzo gotov, što je najvažnijeuser posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 833
   RE: Recepti,recepti
30.5.2011 2:18:21   
milenium

IZVORNA PORUKA: IvanaTz

Ima li neko dobar i provjeren (a jednostavan za napravituser posted image ) recept za dzem od jagoda?


evo neki koji sam copi paste :

Jednostavni džem od jagoda

Sastojci: 800g šećera, 1 kg jagoda, limun
Priprema: Jagode oprati, očistiti i staviti u posudu s debelim dnom. Iscijediti limun, sokom preliti jagode i zagrijavati uz neprestano miješanje. Kad smjesa proključa, postupno dodavati šećer i kuhati uz često miješanje oko jedan sat, dok ne postane gusto poput meda. Vruć džem staviti u tople staklenke sterilizirane u pećnici ili vrućoj vodi te ih zatvoriti poklopcem ili celofanom.

Sladoled od jagoda

Sastojci: 500g jagoda, naranča, 350g šećera, 100 ml slatkog vrhnja
Priprema: Propasirati jagode i dodati im narančin sok. Posebno skuhati šećer s pola litre vode, malo ohladiti, dodati jagode i slatko vrhnje pa sve dobro izmiješati. Staviti u dvije čaše i u zamrzivač da se stvrdne.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 834
   RE: Recepti,recepti
15.6.2011 17:31:03   
sheri
MUFFINI SA TIKVICAMA I MLADIM SIROM
1 tikvica, 2 jaja, 200 g mladog sira, 4 kasike ulja(moze i malo vise), sol, biber, 1/2 praska za pecivo, 100 g kukurznog i 100g psenicnog brasna, malo mlijeka da poveze.
tikvicu narendati, dodati sir i jaja, zatim ulje brasno sa PZP, i zacine, i postepeno dodavati mlijeko. namastiti kalupe i sipati smjesu.
peci u zagrijanoj rerni na 200 stepeni, 15-20 minuta.


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 835
   RE: Recepti,recepti
17.6.2011 15:56:56   
MaminaBeba
Moja super pogača:

user posted image

200 ml. mlijeka,
200 ml. vode,
1 kvasac, malo soli,
3 kašike ulja,
1 jaje,
600 gr. brašna,
1 žutanjak za premazivanje,
malo susama ili kima.


Mlijeko i vodu zagrijati, pa dodatii kvasac i ostaviti da nakvasa.
Brašnu dodati so, izmućeno jaje i ulje.
Dodati nakvasali kvasac, pa zamjesiti tijesto.

Rastanjiti u nauljenu posudu za pečenje, pa ostaviti cca 40 minuta da izraste.
Rukom sredinu tijesta, rastanjiti pa nožem izbockati da ostanu šare okolo.
Namazati žutanjkom i posuti sjemenom, pa peći na 200° C dok pogača ne bude gotova.
Zamotati u krpu da malo odpusti.

Evo i sličica da vidite kako to kod mene izgleda. user posted image

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 836
   RE: Recapti,recepti
18.6.2011 12:11:06   
Lalana

IZVORNA PORUKA: muaaa

Pa netreba ti tepsija kupis kosarice i eto mufincica
a ko je bolestan?user posted image user posted image user posted image user posted image


ja sam ovo uradila ali su mi muffini bili sve osim okrugli, nisu iscurili ali su se deformisali, o cemu se radiuser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 837
   RE: Recapti,recepti
18.6.2011 12:14:26   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Lalana


IZVORNA PORUKA: muaaa

Pa netreba ti tepsija kupis kosarice i eto mufincica
a ko je bolestan?user posted image user posted image user posted image user posted image


ja sam ovo uradila ali su mi muffini bili sve osim okrugli, nisu iscurili ali su se deformisali, o cemu se radiuser posted image

nije svejedno kakve su kosarice

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 838
   RE: Recapti,recepti
18.6.2011 12:18:06   
Lalana

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Lalana


IZVORNA PORUKA: muaaa

Pa netreba ti tepsija kupis kosarice i eto mufincica
a ko je bolestan?user posted image user posted image user posted image user posted image


ja sam ovo uradila ali su mi muffini bili sve osim okrugli, nisu iscurili ali su se deformisali, o cemu se radiuser posted image

nije svejedno kakve su kosarice


e onda je do toga 100 % ovih je jako puno doslo za sitne pare, probacu opet s drugim kosaricama


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 839
   RE: Recapti,recepti
22.6.2011 14:46:41   
palachinken
Ima li neko dobar recept za domaći sladoled?


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 840
   RE: Recapti,recepti
26.6.2011 21:43:56   
lely
Vec dugo tragam za pravim receptom za krofne i evo danas sam uspjela user posted image .Zbog velike radosti ne mogu da ga ne podijelim sa nekim,a taj neko ste upravo vi user posted image

Krofne

Jednu vrecicu kvasca rastopiti u 300ml mlakog mlijeka i 8 kasika secera.Kada kvasac krene zamjesiti ga sa 500gr brasna,4 zumanca i 7 kasika ulja (ovo je po receptu a ja znam da ce vam trebati jos brasna,tako dodajite brasno dok ne dobijete smjesu koja se nece lijepiti za ruke i posudu a da ne bude bas tvrda).Pustiti tijesto da se udvostruci (ja da bi mi prije nadoslo stavim u otvorenu rernu ukljucenu na 40 stepeni).
Kada tijesto nadodje razvaljati ga na debljinu od 1 cm i malo vecom casom vadti krofnice.Da bi imale supljinu u sredini pritisnutu ih palcem tako da ostane udubljenje.Krofne pustitti da nadodju 10 min s jedne pa okrenuti  a onda i 10 min s druge strane ( neka prvo strana sa udubljenjem bude prema dole)
Ulja treba biti dovoljno tako da krofne ne dohvacaju dno posude (da bi mogle da se razviju) i ne previse zagrijano da ne bi krofne gorile.Krofne prziti tako da prvo strana koja je bila prema gore se okrece ka dnu serpe,prziti dok ne porumene s jedne i druge strane.
Krofne puniti po zelji i posuti staub secerom.

user posted image



< Poruku je uredio lely -- 26.6.2011 21:54:30 >

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 841
   RE: Recapti,recepti
1.7.2011 17:22:15   
Selma.A.M
I do sad sam pravila kiflice ali niakda po ovom receptu,za kojeg stvarno mogu reći da je jako jednostavan,i brz user posted image  ............Bojala sam se kako će uspjeti,ali nije da sam zadovoljna,prezadovoljna sam i što je najbolje od svega napravila sa ih za 30 minuta user posted image  možda bi i brže da nisam morala svako malo sjedati jer me je kičma boluckala zbog povelikog stomaka ( ipak sam na pragu devetog mjeseca)

(brze su koliko vi brzo možete zamijesiti, dok se pećnica grije one se dižu! ) 600g glatkog brašna T 500 user posted image ,    1 prašak za pecivo
1 kašikica soli  1 dcl ulja 
1 kiselo vrhnje (ja ga nisam imala jer ih nisam planirala praviti ali sam zato ubacila 3 kašike običnog kajmaka (pavlake )
1 suhi kvasac razmućen u
2 dl toplog mljeka
Zamijesite tijesto, razvaljajte krug, režite trokutiće, motajte kiflice. Dok se pećnica zagrije na 180C kiflice se “odmaraju”. Premazati jajetom i peći 15 minuta.    

Prijatno user posted image  

Bez šećera user posted image

user posted image user posted image

Sa šećerom user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 842
   RE: Recapti,recepti
1.7.2011 18:18:09   
mala86
zene kako vi pravite variva user posted image

obicna najobicnija variva,sa povrcem i mesom

meni je to prije super uspjevalo,a sad mi je user posted image !pojede se ono (imam dobrog muza koji nikad nece rec da ne valja il ne smije user posted image user posted image ) al ja vidim da nije to to user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 843
   RE: Recapti,recepti
1.7.2011 18:28:50   
palachinken
Prvo bacim crveni luk na ulje, kad postakleni, onda dodam meso po izboru, malo ga prepržim s obe strane. Onda ide korjenasto povrće, nalijem vode da bude prst-dva iznad mesa, onda dodajem ostalo povrće, zavisi šta si odabrala (krompir, grašak, karfiol, paprika itd isl) i suhe začine, eventualno pelat ako cu da se crveni :) Pratim da uvijek bude dovoljno vode, ni previše ni premalo. Kad se skuha, nekad dodam kašiku gustina prethodno razmućenog u vodu. Et user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 844
   RE: Recapti,recepti
1.7.2011 22:53:58   
mala86

IZVORNA PORUKA: palachinken

Prvo bacim crveni luk na ulje, kad postakleni, onda dodam meso po izboru, malo ga prepržim s obe strane. Onda ide korjenasto povrće, nalijem vode da bude prst-dva iznad mesa, onda dodajem ostalo povrće, zavisi šta si odabrala (krompir, grašak, karfiol, paprika itd isl) i suhe začine, eventualno pelat ako cu da se crveni :) Pratim da uvijek bude dovoljno vode, ni previše ni premalo. Kad se skuha, nekad dodam kašiku gustina prethodno razmućenog u vodu. Et user posted image


eh to i ja radim al mi vise nije to to user posted image
nekad zgusnem sa gustinom nekad brasnom,al sam razocarana u zadnje vrijeme skroz

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 845
   RE: Recapti,recepti
14.7.2011 14:41:38   
MaminaBeba
A da probaš u vodi od raskuhanog mesa. Junetine, teletine, piletine?? Meni variva budu super ukusna.

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 846
   RE: Recapti,recepti
4.8.2011 23:48:45   
babina beba
Jeli ima neko recept za kolac od breskve? I znate li mogu li se oguliti, isjeci i zamrznuti! Puna ih basta!

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 847
   RE: Recapti,recepti
5.8.2011 0:01:07   
ananas_ze
da se javim i na ovoj temi..poz svima.. u sustini variva kuham kao i palachinken s tim da ja na kraju u casi vode razmutim paradajz sos sa gustinom i zavisno variva ponekad dodam bijeli luk user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 848
   RE: Recapti,recepti
5.8.2011 0:14:45   
DM

IZVORNA PORUKA: babina beba

Jeli ima neko recept za kolac od breskve? I znate li mogu li se oguliti, isjeci i zamrznuti! Puna ih basta!

Ja ti preporučujem da kompot napraviš od njih-isjeci ih po želji(možeš samo na pola, a kožeš i kockice-ove polovice mogu za kolače-sad ću recept napisati)staviš u teglu, dodaš 2-3 kašike šećera, doliješ vodom teglu do onog sužavanja!
Tegle poredaš u dublju šerpu, na čije dno staviš kuh. salvetu i doliješ vode da pređe preko poklopaca od tegle, staviš da kuha 5-6 min i skineš sa vatre, ostaviti da se ohlade u  toj vodi i kasnije odložiti u hladnu i tamnu prostoriju! Mogu trajati više od godine!
A kolač-ispeci biskvit po svom omiljenom receptu!
Breskve popolovi i poredaj po biskvitu izvrnute naopako8naravno bez košpe)! Pripremi preliv za torte po receptu sa kesice(trebaće ti više od jednog) i prelij po breskvama, ohladiti i po želi možeš šlagom ukrasiti!
Ovo možeš napraviti  sa svakom voćem!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 849
   RE: Recapti,recepti
12.8.2011 14:54:05   
M kao Mama
Varivo kuham kao i palačinken, samo što izbjegavam gustin i brašno, nego stavim na najmanju tem. i onda se krčka, bude odlično, a u zadnje vrijeme pred kraj ubacim i list lovora, svi u kući volimo ovu čorbicu, a najviše MM kojije baš muhanat na hranu.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *