|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recepti,recepti
4.11.2011 10:46:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Amam


IZVORNA PORUKA: Sandrich

noa a jel prethodno istopis margarin pa ga dodas ili ga u kremu ubacis cijelog pa polako mijesas?



Koliko sam ja skontala cijeli margarin u vrucu kremu,noa ??




dodam margarin u vrucu kremu,onako cijeli i onda mjesam dok se sve fino ne sjedini..ovo je po receptu s coolinarke za Creamy monte pa mozete naci.

(odgovor članu Amam)
  Neposredna veza do poruke: 1026
   RE: Recepti,recepti
4.11.2011 10:53:57   
Sandrich
hvala Noa user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1027
   RE: Recepti,recepti
4.11.2011 11:32:26   
Niobe
Meksička piletina (moj recept)

sastojci:
Meksička mješavina Bonduelle u većoj tegli
250ml vrhnja za kuhanje
glavica luka
indijski orah (vrećica od 50ak gr.)
pola kile piletine
vegeta
chilli (po želji)
sok od pola limuna


Priprema:

piletinu pola sata prije pripreme namazati vegetom i marinirati u limunovom soku. Ispržiti piletinu, izvaditi u posudu, sok koji je ostao odliti u drugu posudicu.

Izdinstati luk (da se ucakli). Na to dodati mex. mješavinu i malo prodinstati. Dodati isprženu piletinu i sok. kad se sastojci ujedine, dodati 250 ml vrhnja i samljeveni indijski orah. (ja ga ne meljem već istucam u vrecici)

Po želji dodati chilli.


idealno s tortiljama, kao nadjev za pohovane palacinke ili cak s tjesteninom. Može kao salata kad se ohladi :)

Prijatno!




_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 1028
   RE: Recepti,recepti
9.11.2011 23:50:21   
taurus
meni treba recept za kolač sa jabukama
onaj što ide biskvit, pa jabuke, pa opet biskvituser posted image
imala sam negdje ali ne mogu ga naći
ma ja i kolači-nebo i zemljauser posted image

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 1029
   RE: Recepti,recepti
9.11.2011 23:59:44   
malena27 RR
Taurus evo recept po kojem ja pravim

Lijena pita:

biskvit: po 16 kasika supenih: brasna, mlijeka, ulja i secera, 4 jaja i jedan prasak za pecivo i vanilin secer
fil: izrendane jabuke malo propirjati na maslacu, dodati secera po zelji, malo cimeta i muskatnog orascica....
prepoloviti smjesu za biskvit, izliti polovicu, zapeci-preko dodati fil i ponovo nanijeti smjesu za biskvit... ispeci na 200 stepeni nekih 20-25 minuta i na kraju posuti staub secerom i vanilin secerom....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 10.11.2011 0:00:20 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1030
   RE: Recepti,recepti
10.11.2011 0:00:26   
Medić*
Ja ovaj cesto pravim, Kolac sa jabukama sa Coolinarke


Priprema

1
Jaja izmutiti sa šećerom, dodati ulje i mlijeko, a na kraju brašno pomješano s praškom za pecivo. Pola smjese uliti u lim, poravnati i peći na 200 C dok ne bude napola pečeno. Kad se napola ispeče, staviti nadjev i izliti drugi dio biskvitne smjese. Vratiti u pećnicu i ispeći do kraja.

2
Jabuke za nadjev oguliti, izrendati i malo ih dinstati sa šećerom na laganoj vatri. Na kraju dodati griz ili mrvice.

3
Gotov kolač posipati sa šećerom u prahu.






Sastojci

Biskvit

4jaja
2 čaše (od 2 dl)šećera
1 čašaulja
1 čašamlijeka
3 čašebrašna
1prašak za pecivo

Nadjev

1 kgjabuka
1 čašašećera
5 žlica griza ili krušnih mrvica
cimet


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1031
   RE: Recepti,recepti
10.11.2011 0:04:22   
taurus
hvala puno drage moje

vidi se da ne pravim kolačeuser posted image
ali sutra ću da budem vrijednauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1032
   RE: Recepti,recepti
10.11.2011 0:10:07   
malena27 RR
Ovo je najbrzi i najlaksi kolac za napraviti, idealan ako ti se u kratkom vremenskom roku najave gosti...

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1033
   RE: Recepti,recepti
10.11.2011 18:41:04   
umahmed
user posted image user posted image user posted image recepyi su vam superrrrrrrrrr


evo jednog sobzirom da je sada bio kurban bajramuser posted image


Janjetina sa rizom


user posted image
 
ja najvise volim plecku mada moze i drugi komad janjeceg mesa/ Meso skuham u obicnoj vodi. Na malo putera i ulja proprzim dugu rizu oko jedne solje. Rizu saspem u vatrostalnu posudu i polijem vodom u kojoj se kuhalo meso.od zacina stavim vegetu,sevap,malo kurkuma,jedan karanfilcici-klincic,biber u zrnu  i jednu saku grozdjica. Stavim meso i ubacim u rernu da se riza skuha a meso malo zapece.
U tavi na ulju isprzim kikiriki,oguljene bademe i pinjole.to pospem po mesu kada je gotovo. Zatim krisku tost hljeba isjeckam na kockice i pospem maslinovim uljem,na puteru ga proprzim i pospem na meso.


mmmmmmmmm jako je ukusno i odlicno za gozbu







< Poruku je uredio umahmed -- 10.11.2011 18:42:00 >

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1034
   RE: Recepti,recepti
11.11.2011 11:19:54   
selina
zdravo mile treba mi hitno jedan recept ako moze isproban za zemljenu casicu sa krompirom i mesom nesto na taj fazon nisam nikad pravila a muz hoce veceras uz utakmicu da mezeti?????

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1035
   RE: Recepti,recepti
11.11.2011 13:51:27   
Galicia
Treba mi dobra krema/fil za tortu. Veceras imam goste. Kore imam (gotove) samo mi jos treba neki dobar fil. Imam orahe, margarin, jaja, itd.
Hvala.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 1036
   RE: Recepti,recepti
11.11.2011 14:34:02   
selina
galicia i ja svoju zemljenu casicu a i ti svoju tortu napravi cemo kako znamo i umijemo dok dobijemo odgovore user posted image user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1037
   RE: Recepti,recepti
11.11.2011 15:27:26   
Galicia
Kod mene prosao voz. Evo upravo napravila kokos kuglice i isto tako cokoladne kuglice.

Valjda ce nam se neko javiti do sljedece prilike.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 1038
   RE: Recepti,recepti
11.11.2011 15:30:24   
selina

IZVORNA PORUKA: Galicia

Kod mene prosao voz. Evo upravo napravila kokos kuglice i isto tako cokoladne kuglice.

Valjda ce nam se neko javiti do sljedece prilike.



nadam se evo i moja se zemljena casica jos kljucka na tihoj vatri pa valjda bude ukusnauser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1039
   RE: Recepti,recepti
11.11.2011 15:33:16   
Galicia
Bice to dobro. Rado bih ti dala savjet, ali nisam stvarno nikad koristila nista zemljano.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 1040
   RE: Recepti,recepti
11.11.2011 15:49:08   
niki83
IZVORNA PORUKA: Galicia

Bice to dobro. Rado bih ti dala savjet, ali nisam stvarno nikad koristila nista zemljano.


Isto...user posted image
Mada mi je to uvijek preukusno kad neko spremi..


_____________________________

N&N

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1041
   RE: Recepti,recepti
11.11.2011 16:16:37   
Anoniman
Niobe tu meksicku piletinucu bas da probam

(odgovor članu niki83)
  Neposredna veza do poruke: 1042
   RE: Recepti,recepti
14.11.2011 14:37:52   
umahmed
vidim da sam vec uveliko zakasnila,ali eto ja cu napisati da se nadje. U zemljenu casicu,kako ju vec zoveta ja stavim.
Meso obavezno sa kostima,dosta crvenog luka,par cehnadi ne oguljenog b.luka,biber u zrnu,alevu papriku,vegetu,lovorov list,paradajz na komadice ili iz konzerbe,vegeta,krompir na komade. Sve izmjesam i malo vode stavim,poklopim u u rernu da krcka. To je touser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1043
   RE: Recepti,recepti
14.11.2011 14:48:34   
umahmed
user posted image


CHEESECAKE SA BRESKVAMA

200gr sira(ja stavljala marscakopene)
100gr sesera u prahu
2kasike limunovog soka
1 kasika vode
1kesica zelatine 300ml slatke pavlake
1slag krema
2breskve(ja koristila breskve iz konzerve)
230gr keksa-domacica
125gr maslaca sobne temp
250ml soka od breskvi
1 bezbojni preliv.

Domacicu izmrviti,pomijesati sa puterom,staviti u kalup i i frizider.Krem sir izmiskati sa secerom.Zelatinu preliti sa sokom od limuna i vodom,kada nabubri stavidi da prokuha i isuti u sir.U drugoj posudi izmiskati kremu sa pavlakom i dodati u sir,pa sve opet izmjesati. u tu masu dodati nasjeckane breskve.Isuti u kalup i vratiti u frizider. Preliv za torte pomijestai sa sokom(prema uputstvu sa kesice) i posuti po kolacu. Da odstoji par sati u frizider.user posted image

(odgovor članu umahmed)
Neposredna veza do poruke: 1044
   RE: Recepti,recepti
17.11.2011 15:45:48   
Anoniman
Treba mi provjeren recept za boem ako ko ima user posted image

(odgovor članu umahmed)
  Neposredna veza do poruke: 1045
   RE: Recepti,recepti
21.11.2011 11:28:02   
Anoniman
Sos od paradajza

izdinstati glavicu luka na laganoj vatri (obicno ulje se moze pomijesati i sa maslinovim), dodati pelat kojeg ste prije toga usitnili/izgnjecili, sol (ili vegetu), biber, origano, prstohvat secera, moze i lovorov list...ostaviti da se krcka na laganoj vatri...par minuta pred kraj dodati 1-2 cesnja usitnjenog bijelog luka (ne mora a i moze)...dok se sos krcka staviti vodu za tjesteninu...kada je tjestenina gotova...gotov je i sos.

p.s mogu se i zapeci u rerni...u tom slucaju skuhati tjesteninu al dente...znaci sos pomjesati sa tjesteninom...staviti u tepsiju...odozgo naribati zutog sira ili parmezana...a meni je najbolja mocarela...ubaciti  u zagrijanu pecnicu na 200 c dok se sir ne istopiuser posted image

sos od mesa (bolognese)

izdinstati luk, dodati fasirano meso,mrkvicu na kockice, kad se i meso izdinsta (ja ga kuhacom jos usitnjavam) dodati sol, biber, origano, oko 0,5l vode (zavisi od kolicine mesa), kuhati na laganoj vatri oko 30min. zatim dodati ili paradajz iz tube ili paradajz pire...jos malo krckati...ima da se kupi i fant za sos bolonjeze...odlican je...onda vam ne treba nista od zacina...na kesici sve pise...ja samo kupim frisko meso i izdinstam

sos od brokule

ocistiti brokulu tj oguliti sa stabljike onaj tvrdi dio...iscjeckat na komade...stabljiku staviti odmah da se kuha u slanoj vodi, a kad voda prokljuca dodati cvijet...kuhati par min. provjeriti je li stabljika kuhana...kad je stabljika kuhana ocijediti....najbolje su za ovo one masnice jer nema puno sosa...tako kuhanu brokulu staviti  u zdjelu sa kuhanim masnicama i preliti sa vrhnjem za kuhanje...jos naribati parmezan po zelji...to je to

sos od sira

prvo staviti tijesto da se kuha...oni siroki rezanci su mi najbolji za ovo

kad su rezanci skoro gotovi...istopiti malo putera sa kasikom pavlake, naribati jos sira kojeg imate...ja stavim neki zuti...u principu moze bilo koji sir...vazno da sse istopi...preliti preko rezanaca...ja znam i po 4 vrste sira stavtiuser posted image

spageti ala karbonara

morate prije svega biti sigurni u svoja jajauser posted image ...na mrvicu ulja preprziti spek, moze i sunka, a moze i neko zamjensko suho meso (mislim na govedinu) ...ono...da postane skoro pa providno...skuhati spagete...morate sad biti brzi...dakle odmah na vrele ubaciti ovu slaninu i zumanjce koje ja prije toga "razbijem" (1 zumanjce po osobi)...brzo sve promijesati...to je to...naravno parmezan po zelji

sos od gljiva

sampinjone izdinstati, posoliti, pobiberiti, dodati vrhnje za kuhanje, krckati 15-20 min

sos od mesa

ja u pretisu kuham...prvo malo izdinstati luk...pa ubaciti meso isjeckano na kockice, mrkvicu, sol, biber, oko 1l vode, kuhati u pretisu 20-ak min nakon sto prosisti

p.s ako djeca ne jedu ove mesne sosove...u njih se moze i crnog vina staviti...u tom slucaju ide manje vodeuser posted image



< Poruku je uredio dadada -- 21.11.2011 11:38:30 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 1046
   RE: Recepti,recepti
21.11.2011 11:53:02   
Emica_sa
Dadada hvala,budem probala ovaj od brokula,jer ja ne jedem crveno meso,ima li sta sa puretinom,sta mislis moze li se bolognese napraviti od mljevene puretineuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1047
   RE: Recepti,recepti
21.11.2011 12:07:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Dadada hvala,budem probala ovaj od brokula,jer ja ne jedem crveno meso,ima li sta sa puretinom,sta mislis moze li se bolognese napraviti od mljevene puretineuser posted image



moze s mljevenom puretinom,ja cesto pravimuser posted image

(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 1048
   RE: Recepti,recepti
21.11.2011 12:11:40   
Emica_sa
Hvala noa,budem probala uskoro,kad bude regresuser posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1049
   RE: Recepti,recepti
21.11.2011 15:56:29   
Malenaoduvijek
dadada danke user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *