|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recepti,recepti
22.3.2012 17:57:10   
Amam
http://www.coolinarika.com/recept/754086/


a ovdje ima vise njih

http://tortekolaci.com/kolaci/sitni-kolaci

Super su mi i bonti kocke,rafaelo kuglice...

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1401
   RE: Recepti,recepti
22.3.2012 19:30:58   
lila25

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Djevojke
krenula je nasa nova rubrika Ringerajina kuhinja... malo smo to bolje zamislili nego sto je to bilo prije...
Mozete same da ubacite svoj recept... i fotku vaseg gotovog jela ... za dan dva ce biti u Ringerajinoj kuhinji dok se vidi da li ima gresaka i aktivira da bune ON
mozete provjeriti da nije vas recept vec ubacen ...jer je urednica ringerajine kuhinje ubacivala recepte sa ove teme
Kuhajmo zajedno user posted image



Visnja fale Dukanovi recepti :)))))Mozemo li i njih negdje smjestiti i skupiti sve sto imamo,radi lakseg pronalaska.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1402
   RE: Recepti,recepti
25.3.2012 22:20:57   
felix
mene , zanima zene kak vi pravite burek pitu .Da mi je da mi ispadne kao kupovni al nema sanseuser posted image kao, recimo kad uzmem u konzumu one male zvrkove mmm , ukusni mali, napuhani .
Meni nikad tak, ne ispadne ..
Mora da ima neki "specialni " sastojak cim su naki dobri?!.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 1403
   RE: Recepti,recepti
25.3.2012 22:24:35   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: lila25


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Djevojke
krenula je nasa nova rubrika Ringerajina kuhinja... malo smo to bolje zamislili nego sto je to bilo prije...
Mozete same da ubacite svoj recept... i fotku vaseg gotovog jela ... za dan dva ce biti u Ringerajinoj kuhinji dok se vidi da li ima gresaka i aktivira da bune ON
mozete provjeriti da nije vas recept vec ubacen ...jer je urednica ringerajine kuhinje ubacivala recepte sa ove teme
Kuhajmo zajedno user posted image



Visnja fale Dukanovi recepti :)))))Mozemo li i njih negdje smjestiti i skupiti sve sto imamo,radi lakseg pronalaska.




pogledaj RR kuhinju ...vidjeces da ima dio Mrsavimo zajedno...upises recept tamo a ja cu ga za par dana aktivirati...ali ti treba fotka tog jela

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 1404
   RE: Recepti,recepti
28.3.2012 14:23:34   
leona81
http://www.coolinarika.com/recept/847971/

precool keksici:) imala sam kras express koji M nece da pije i nadjem ovo, i mm kaze da su super ispali, s tim da sam ja pravila od razenog brasna, mogu s komadicima cokolade, budu jos bolji

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1405
   RE: Recepti,recepti
13.4.2012 14:50:09   
bellla
pozz curke
jel ima netko neki jednostavni recept za muffine,cokoladne,onda bih ja gore dzidzala sa kremom i sl.,bas mi se prave,a nisam nikad radilla ono bas sve sama,osim one polu gotove iz kutije (DR OETKER)

_____________________________

Be happy,it drives people crazy!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1406
   RE: Recepti,recepti
16.4.2012 13:56:00   
Medić*
Evo mali doprinos temi, sutra za rucak aBg user posted image

Tuna pljeskavice u KARI sosu

Jedna konzerva tune u komadima,

jedno jaje,

malo prezle, vegeta,

paprika, biber, kasika tomato sosa, pola izrendanog luka.

Ismjesati dobro i praviti male pljeskavice i prziti na malo ulja u tavi dok ne porumene sa obje strane


Izvaditi pljeskavice iz tave, a onda nasuti malkice ulja (oko jedne supene kasike , na tako zagrijano staviti ne vrhom punu, kasiku brasna da porumeni proprziti, a onda na to staviti dvije- 3 kasicice karija u prahu, malo vegete, pola kasike tomato sosa, dodavati postepeno malo po malo vode (oko jedne solje, zavisno od gustine koju zelite dobiti) i na kraju kanuti vrhnje za kuhanje da se dobije lijepa boja, malo origano i percuna.. U sos vratiti pljeskavice i jelo je gotovo..

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bellla)
Neposredna veza do poruke: 1407
   RE: Recepti,recepti
16.4.2012 16:09:27   
emma.L
Cheesecake

250 g McVities Digestive keksa
150 g maslaca
3 žlice šećera

Kekse smrviti, na vatri istopiti maslac sa šećerom, dobro pomiješati i utabti u kalup. Peći 5 minuta na 200 stupnjeva.

500 g Philadelphije
sok jednog limuna
4 žlice šećera
2 jaja i vanilin šećer

Sve pomiješati, smiksati i preliti po keksima. Peći 20 minuta na 180 stupnjeva. Kad se ohladi preliti sa 2 kisela vrhnja pomiješana sa 2 vanilina i 3 žlice šećera. Dobro ohladiti i uživajte. Meni je skoro kao iz Torte i to. user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1408
   RE: Recepti,recepti
18.4.2012 19:45:13   
Amam
IZVORNA PORUKA: emma.L

Cheesecake

250 g McVities Digestive keksa
150 g maslaca
3 žlice šećera

Kekse smrviti, na vatri istopiti maslac sa šećerom, dobro pomiješati i utabti u kalup. Peći 5 minuta na 200 stupnjeva.

500 g Philadelphije
sok jednog limuna
4 žlice šećera
2 jaja i vanilin šećer

Sve pomiješati, smiksati i preliti po keksima. Peći 20 minuta na 180 stupnjeva. Kad se ohladi preliti sa 2 kisela vrhnja pomiješana sa 2 vanilina i 3 žlice šećera. Dobro ohladiti i uživajte. Meni je skoro kao iz Torte i to. user posted image

Hvala za recept,super je,danas sam ga radila uz male prilagode,nije bilo philadelphije,pa sam koristila svjezi sir z bregov,i u premaz od pavlake sam stavila 1 kasiku marmelade od visnje...njami,hvala jos jednom user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 1409
   RE: Recepti,recepti
18.4.2012 21:14:11   
emma.L
Iskreno, mi smo imali dva kao original iz Torte i to, i ovo ti je naša verzija nakon nekoliko isprobavanja jednog i drugog. Kombinacija user posted image . Brzo i fino, uživajte.
Umjesto pavlake možeš od malina napraviti sulz i posuti po vrhu. Bude super.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 1410
   RE: Recepti,recepti
18.4.2012 21:18:29   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Amam

IZVORNA PORUKA: emma.L

Cheesecake

250 g McVities Digestive keksa
150 g maslaca
3 žlice šećera

Kekse smrviti, na vatri istopiti maslac sa šećerom, dobro pomiješati i utabti u kalup. Peći 5 minuta na 200 stupnjeva.

500 g Philadelphije
sok jednog limuna
4 žlice šećera
2 jaja i vanilin šećer

Sve pomiješati, smiksati i preliti po keksima. Peći 20 minuta na 180 stupnjeva. Kad se ohladi preliti sa 2 kisela vrhnja pomiješana sa 2 vanilina i 3 žlice šećera. Dobro ohladiti i uživajte. Meni je skoro kao iz Torte i to. user posted image

Hvala za recept,super je,danas sam ga radila uz male prilagode,nije bilo philadelphije,pa sam koristila svjezi sir z bregov,i u premaz od pavlake sam stavila 1 kasiku marmelade od visnje...njami,hvala jos jednom user posted image


ja pravim po ovom, ili jako slicnom receptu (ne znam ga napamet) i koristim obicni mladi sir sa pijace i bude identicno

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 1411
   RE: Recepti,recepti
18.4.2012 22:50:11   
Amam
Ja sam prvi puta radila chees i stvarno mi je super,a i bude brzo user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1412
   RE: Recepti,recepti
18.4.2012 22:55:58   
mala_sa
Moram i ja da isprobam, samo mi valja potrefiti na pravi mladi sir user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 1413
   RE: Recepti,recepti
19.4.2012 12:58:48   
emma.L
Može mascarpone ili abc, a to imaš svugdje kupiti.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 1414
   RE: Recepti,recepti
19.4.2012 13:07:29   
gvendolina
jao od kad ja namjeravam praviti cheescake,ali me nesto strah da nece uspjeti...a ovaj recept zaista izgleda primamljivo i jednostavno....zanima me samo kada se koristi mladi sir da li ga je potrebno umutiti mikserom ,da ne ostanu grudviceuser posted image iako bi ja prije probala sa nekim krem sirom,pravila sam neki vocni kup sa mladim sirom pa mi se nije svidjelo,previse mi se osjetio siruser posted image user posted image

< Poruku je uredio gvendolina -- 19.4.2012 13:08:42 >

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 1415
   RE: Recepti,recepti
19.4.2012 13:12:30   
emma.L
Mi sir i jaja umutimo mikserom.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 1416
   RE: Recepti,recepti
19.4.2012 13:15:07   
muaaa

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Amam

IZVORNA PORUKA: emma.L

Cheesecake

250 g McVities Digestive keksa
150 g maslaca
3 žlice šećera

Kekse smrviti, na vatri istopiti maslac sa šećerom, dobro pomiješati i utabti u kalup. Peći 5 minuta na 200 stupnjeva.

500 g Philadelphije
sok jednog limuna
4 žlice šećera
2 jaja i vanilin šećer

Sve pomiješati, smiksati i preliti po keksima. Peći 20 minuta na 180 stupnjeva. Kad se ohladi preliti sa 2 kisela vrhnja pomiješana sa 2 vanilina i 3 žlice šećera. Dobro ohladiti i uživajte. Meni je skoro kao iz Torte i to. user posted image

Hvala za recept,super je,danas sam ga radila uz male prilagode,nije bilo philadelphije,pa sam koristila svjezi sir z bregov,i u premaz od pavlake sam stavila 1 kasiku marmelade od visnje...njami,hvala jos jednom user posted image


ja pravim po ovom, ili jako slicnom receptu (ne znam ga napamet) i koristim obicni mladi sir sa pijace i bude identicno

I ja pravim slicno,stavim ABC i Dukatov sirni namaz i bude extrauser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1417
   RE: Recepti,recepti
19.4.2012 16:15:51   
Amam
IZVORNA PORUKA: gvendolina

jao od kad ja namjeravam praviti cheescake,ali me nesto strah da nece uspjeti...a ovaj recept zaista izgleda primamljivo i jednostavno....zanima me samo kada se koristi mladi sir da li ga je potrebno umutiti mikserom ,da ne ostanu grudviceuser posted image iako bi ja prije probala sa nekim krem sirom,pravila sam neki vocni kup sa mladim sirom pa mi se nije svidjelo,previse mi se osjetio siruser posted image user posted image


I ja sam mutila mikserom,iako je ovaj z bregov gotovo pa kremast  bio

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 1418
   RE: Recepti,recepti
19.4.2012 16:44:29   
Galicia
Nista od mojih mufni sinoc, al napravih moj prvi cheese cake. Po ovom receptu: http://www.coolinarika.com/recept/kolac-sa-krem-sirom-i-borovnicama-bluberry-cream-cheese-pie/

Tako je lagano za napraviti i sve sam pravila po ovom receptu, od do. Inace ja prilagodjavam sve recepte sebi, ali ovaj nisam.
Jos samo da ga zakoljemo i probamo. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 1419
   RE: Recepti,recepti
25.4.2012 17:28:13   
damma
U nejelju imam goste, u stvari same zene. Dolazi mi rodica sa svekrvom, njena mama i ne znam dal ce ih bit jos, a ja ne znam sta pravit za rucak za takvu priliku. Dok mi je svekrva bila ziva imala sam vise prilika za spremanje tih ruckova, pa sam se nesto izgubila sad u tome. Ako imate kakve ideje i iskustva pisite...

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1420
   RE: Recepti,recepti
25.4.2012 19:48:13   
henna ze
napraviš neku čorbicu- supicu..napr..tarhanu sa faširanim mesom i padajzsosom..ili begovu čorbu..
napraviš možda bosanski lonac..neku pitu..sad je zelje pojeftino pa opališ zeljanicu..ako ne znaš razvijati onda od kupovnih jufki...fino je složiš..ekstra bude..
možeš umjesto lonca recimo šišćevap..od teletine ili piletine..na one štapiće redaš komad mesa..mrkve , luka..pa polako laganini dinstaš u šerpi..pa možeš zaliti vrhnjem..kao prilog rižu ili nešto drugo..
možeš neku salaticu..i desert..ako ti se ne pravi kolač..možeš sutliju..ili puding na kompotu od šumskog voća..ili breskvi..
eto valjda sam ti dala neke ideje

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 1421
   RE: Recepti,recepti
25.4.2012 22:54:31   
Amam
Ili:

supa (bilo koja,da malo crijeva zagriju user posted image )

cufte u paradjz sosu,pile na soli ili fileti u bijelom sosu, i prilog ili pire ili riza,

neku pitu,dobar prijedlog od henne a mozes i sirnicu (i nju mozes od gotovih jufki,imas dobar recept od emma.L)

desert,ja se vecinom odlucujem za kolace a brzi su ti cupavci,cudo od cokolade,krater kolac,tigar torta...

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 1422
   RE: Recepti,recepti
26.4.2012 12:16:21   
mama2884
IZVORNA PORUKA: henna ze

napraviš neku čorbicu- supicu..napr..tarhanu sa faširanim mesom i padajzsosom..ili begovu čorbu..
napraviš možda bosanski lonac..neku pitu..sad je zelje pojeftino pa opališ zeljanicu..ako ne znaš razvijati onda od kupovnih jufki...fino je složiš..ekstra bude..
možeš umjesto lonca recimo šišćevap..od teletine ili piletine..na one štapiće redaš komad mesa..mrkve , luka..pa polako laganini dinstaš u šerpi..pa možeš zaliti vrhnjem..kao prilog rižu ili nešto drugo..
možeš neku salaticu..i desert..ako ti se ne pravi kolač..možeš sutliju..ili puding na kompotu od šumskog voća..ili breskvi..
eto valjda sam ti dala neke ideje


Jeli mo mozes molim te detaljnije napisati recept za ovaj siscevap...sta kako tacno,mjere,koliko od prilike kuha i sluser posted image


(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 1423
   RE: Recepti,recepti
26.4.2012 12:19:25   
mama2884
Jeli ima neko recept za peciva ali da budu mehka,i kroz dan -dva...nako punjena sa sirom,salamom i sl....
M kada mi ide u vrtic,do sada sam praktikovala stavim joj u ruksak po slatkis...medutim sada sam uvela praksa kupim joj ili krosan ili pecivo sa hrenovkom i sl...i vidim da svaki put pojede...E sada posto svaki dan kupujem...nesto...od toga....voljela bi joj napraviti neke mozda 2 vrste,da ima tih 5 dana...ali da je onako mehko i svjeze.

(odgovor članu mama2884)
Neposredna veza do poruke: 1424
   RE: Recepti,recepti
26.4.2012 13:04:34   
henna ze
koliki post napisah i ne prodje
ja pravim ovako a ti možeš upola manje
1 kg teleće plećke- sa kostima dodje meso- jedna velika kost i ispod šnicla...možeš kupiti i pola kile neke šnicle samo nemoj but da ne bude suho..meso izrežeš na zalogaje veličine oraha..
luk izrezan na kolutove ili ako je velika glavica na veće komade(koliko je potrebno luka vidjećeš sama)
mrkve izrezana na kolutove...
na štapić- onu veliku čačkalicu redaš..prvo komad mesa, pa luk ,pa mrkvu i sve tako do kraja štapića..meso na kraju..
u šerpi zagriješ ulje...i staviš štapiće na vrelo ulje..smanjiš vatru i kad porumene sa jedne strane, okreneš ih..kad porumene i sa druge strane dodaš malo vegete, crvene paprike i bibera..pa zaliješ sa vrelom vodom..smanjiš vatru- ja na3 od 6..i lagano krčkaš oko 1 sat..dok meso skroz se ne smekša..dodaješ pomalo vode..nikako da pliva u vodi...
na kraju možeš dodati vrhnje i imaš saft pa poslužiti uz pire ili rižu..ili malo lepinu poprskati saftom i unutra ubaciti ćevap..malo salate uz to..i bujrum...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu mama2884)
Neposredna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *