|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Privatne škole?
9.2.2012 23:42:25   
Dalil@
Vidim da ima tema pod nazivom "Koju školu odabrati?" ali je uopćena i na njoj ima svega pa bih molila modove da ovu ostave posebno kako bi info bile preglednije user posted image

Dakle, zanimaju me privatne osnovne škole. Kakva je nastava, nastavnici, kvalitet obrazovanja?
Pozitivne vs negativne stvari takvog školovanja djeteta?
Iskustva, utisci?
Razmišljanja..
Pa i cijene..




_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Privatne škole?
9.2.2012 23:45:09   
hanabanana
Osim engleskog koji bi u tim školama najvjerovatnije znale ko maternji, kad sam stavila na papir ne isplati se.

Cca 5000 KM godišnje školarine x 9 = 45 000 KM
Puta 2 ( dvoje djece ) = 90 000 KM.

Za te pare ih mogu svake godine na tri mjeseca slati u Englesku da uče jezik, ima da sanjaju na engleskom.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Privatne škole?
9.2.2012 23:47:27   
Dalil@
Znam da su privatni fakulteti/univerziteti mahom nekvalitetni i samo slovo na papiru pa me zanima je li isti slucaj i sa školama, pogotovo osnovnim?

U zadnje vrijeme mi se takve ideje motaju po glavi. Voljela bih u dijete uložiti na taj način...ako budem u mogućnosti kada za to dodje vrijeme, aBd (sada je 4-godišnjak tek user posted image )..nego u neke sporedne i nebitne materijalne stvari. S tim da mi nije stalo do statusa neg do stvarnog kvaliteta. Ja sam svoju osnovnu "profurala" sa ozbiljnim manjkom osnovnih i elementarnih informacija. Nažalost. Ne bih voljela to svome djetetu..

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Privatne škole?
9.2.2012 23:50:39   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Osim engleskog koji bi u tim školama najvjerovatnije znale ko maternji, kad sam stavila na papir ne isplati se.

Cca 5000 KM godišnje školarine x 9 = 45 000 KM
Puta 2 ( dvoje djece ) = 90 000 KM.

Za te pare ih mogu svake godine na tri mjeseca slati u Englesku da uče jezik, ima da sanjaju na engleskom.


user posted image

Dok sam pisala drugi post cijelo vrijeme si mi ti bila na pameti user posted image Cekala sam komentar.
OK. A jel' to kažeš iz nečijeg iskustva ili si guglala? Mislim, engl mi nije prioritetan..Jel' moguće da je kvalitet toliko loš u svim školama? user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Privatne škole?
9.2.2012 23:53:09   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ponavljam pitanje

Jel mi može neko dati info o nekoj provjereno dobroj privatnoj osnovnoj školi? koliko novca mjesečno ista košta? uvjete i sl?



Medjunarodna škola na Vracama - 600 KM mjesečno, plus ostali troškovi. ( dodatne aktivnosti )
Medjunarodna američka škola u Vogošći - oko 10 000 $, i plativno u dolarima.
Francuska osnovna škola ( ali do sedmog razreda osnovne škole ) - oko 6000 godišnje.

Ja uzela digitron i skontala da znanje jezika koje bi moje dijete bez ikakve sumnje usvojilo u ovim medjunarodnim školama ne vrijedi 55 000 KM.
Jeftinije me dodje da joj plaćam kurs jezika dva puta godišnje po tri mjeseca.
Puno jeftinije. A onda je pride pošaljem godinu dana u ameriku da usavrši engleski.
A i za ostalo znanje koje bi usvojila u medjunarodnim školama ne znam da li vrijedi tih para.

Školovanje nije jeftino nikako, ni ono besplatno državno. Mene je prvi razred moje H. došao 2200 KM na godišnjem nivou.  


Kopirano sa teme  " koju školu odabrati ? "

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Privatne škole?
9.2.2012 23:54:03   
Dalil@
Ja se sjećam da si ti dosta aktivno "istraživala" OŠ kada je Hana trebala poći u školu i da si prikupila jako puno bitnih info. Ja sam tada, nažalost, to samo formalno preletjela jer nisam imala djaka ni na mapi (stupidme) ali sada me itekako zanima...pa ako si voljna podijeliti info...user posted image
Kako si zadovoljna izabranom školom? Ili da kažem - kako ste zadovoljne?

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Privatne škole?
9.2.2012 23:57:16   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ponavljam pitanje

Jel mi može neko dati info o nekoj provjereno dobroj privatnoj osnovnoj školi? koliko novca mjesečno ista košta? uvjete i sl?



Medjunarodna škola na Vracama - 600 KM mjesečno, plus ostali troškovi. ( dodatne aktivnosti )
Medjunarodna američka škola u Vogošći - oko 10 000 $, i plativno u dolarima.
Francuska osnovna škola ( ali do sedmog razreda osnovne škole ) - oko 6000 godišnje.

Ja uzela digitron i skontala da znanje jezika koje bi moje dijete bez ikakve sumnje usvojilo u ovim medjunarodnim školama ne vrijedi 55 000 KM.
Jeftinije me dodje da joj plaćam kurs jezika dva puta godišnje po tri mjeseca.
Puno jeftinije. A onda je pride pošaljem godinu dana u ameriku da usavrši engleski.
A i za ostalo znanje koje bi usvojila u medjunarodnim školama ne znam da li vrijedi tih para.

Školovanje nije jeftino nikako, ni ono besplatno državno. Mene je prvi razred moje H. došao 2200 KM na godišnjem nivou.  


Kopirano sa teme  " koju školu odabrati ? "


Mene najviše zanima ovaj dio user posted image Jezik mi je sporedan totalno. On se moze savladati na x drugih načina. A i cijene, kako rekoh, ako se bude moglo, aBd..
Znam da je školovanje skupo svakako user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 11:36:37   
Vinetu
Evo i mišljenje jedne profesorice iz privatne škole (Međunarodna škola).

Mislim da je veoma bitno postaviti svoje prioritete i znati koje su vaše ambicije i ambicije vašeg djeteta.  Ako želite da vam dijete odlično zna engleski jezik i jednog dana studira u inostranstvu onda je privatna škola pravi izbor.  Diploma koju dijete dobije po završetku ove škole otvara vrata svih fakulteta u inostranstvu.
Još jedna pozitivna strana je što dijete ima obezbijeđen obrok i prijevoz od kuće do škole i nazad.  Kad se vi vratite s posla dolazi i vaše dijete i imate mnogo više vremena koje možete provesti sa njim.  Nastava traje od 8:30 do 15:30, nema druge smjene, dakle dijete ne dolazi kući u 19 ili 20h. 
Što se tiče kadra koji predaje u mojoj školi - dio profesora je iz Turske a dio su Bosanke : )) i Bosanci.  Predmeti koji se predaju na bosanskom jeziku prate plan i program isti kao i u državnim školama.  Ostali predmeti imaju prilagođen plan i program, odobren od strane Ministarstva - ti se predmeti predaju na engleskom jeziku.
Obično roditelji imaju zabludu da znanje nije na istom nivou kao kod djeteta koje ide u državnu školu... - mogu samo reći da naši učenici osvajaju medalje na domaćim i međunarodnim takmičenjima.
Eh, sad... da li bih ja upisala svoje dijete u ovu školu... DA... kad bih imala dovoljno novaca!  : ))

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 11:56:48   
mala_sa
Ne mogu reci kakve su privatne osnovne skole! Ali znam da je Medjunarodna srednja skola extra, jer moj brat pohadja istu; bas smo zadovoljni prvo on, a onda i mi user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 12:03:54   
Vinetu
koji je razred tovj brat?
Ja ove godine predajem samo 6. i 7. razredu, a inače sam predavala i u srednjoj

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 12:05:13   
mala_sa
Prvi

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 12:07:28   
Vinetu
Drago mi je da ste zadovoljni... ljudi obično imaju predrasude prema privatnim školama... a to je sasvim neosnovano.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 12:23:03   
mala_sa
Moji roditelji stvarno nisu uticali na njegovu odluku. On je sam birao gdje zeli da gradi svoju buducnost. Za ovu skolu se odlucio jos u 7om razredu osnovne, neko takmicenje je bilo organizovano u toj skoli i njemu se bas svidjela. Skolarina da se ne lazemo je jako skupa za nase standarde, ali oni daju i dosta stipendija. Moj brat je dobio njihovu stipendiju i tako je sam sebi ulozio u svoju buducnost.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 12:24:02   
veeseelaa
mene ovo što pročitah o privatnim školama oduševljava.... ali cijena je previsoka..... ne znam dal bi tako što mogla isprtiti.... možda da za jedno dijete al danas/sutra dobijem drugo kako ondauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 12:38:08   
mala_sa
Vesela sta da ti kazem, priv sk imaju jako puno prednosti, ali i veliku manu - cijena skolarine. Za osnovno skolovanje bih se bas dobro razmislila da li toliko platiti, ali srednju skolu bih vec uplatila bez puno razmisljanja (jer tada su djeca puno zrelija).

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 12:48:09   
Dalil@
Nisam znala za stipendije. I jah..evo sada kontam, ne mozes samo jednom djetetu priustiti priv. skolu..bio bi fer priustiti je onda svoj djeci..
A i cijena ima raznih..Od ovih skola gdje je skolarina 6000 KM godisnje do onih gdje se placa mjesecno oko 300 KM (sto za nekih 9 mj nastave izadje oko 3000 kM)..sto je mozda i podnosljivo. Eh, jedino sada pitanje kolika je razlika u kvalitetu izmedju jednih i drugih? user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 12:53:47   
mala_sa
Dalila treba se malo raspitati, stipendiraju oni dosta djece. Moj brat je osvojio prvo mjesto na kantonalnom takmicenju iz fizike i tako je dobio 100% stipendiju (za sve 4 godine skolovanja). Znam da stipendiraju i u procentima npr 50% roditelji, 50% skola; itd.)

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 12:55:39   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Dalila treba se malo raspitati, stipendiraju oni dosta djece. Moj brat je osvojio prvo mjesto na kantonalnom takmicenju iz fizike i tako je dobio 100% stipendiju (za sve 4 godine skolovanja). Znam da stipendiraju i u procentima npr 50% roditelji, 50% skola; itd.)


Ovo mi je super podatak user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 13:00:23   
veeseelaa


ako razmišljamo samo o srednjoj školi, pa nije jako puno
9 * 600 = 5400 KM x4 = 21600 KM



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 13:06:20   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: mala_sa

Dalila treba se malo raspitati, stipendiraju oni dosta djece. Moj brat je osvojio prvo mjesto na kantonalnom takmicenju iz fizike i tako je dobio 100% stipendiju (za sve 4 godine skolovanja). Znam da stipendiraju i u procentima npr 50% roditelji, 50% skola; itd.)

Ovo je tačno za srednju školu... ali za osnovnu nije tako (bar koliko ja znam!)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 13:13:19   
leona81
mi smo svi isli u Drugu gimnaziju i ja sam prezadovoljna, kad smo sestra i ja zavrsile nije bilo medjunarodnih programa ali sad ima middle years i IB programme...na IB je isao moj brat i zadovoljan je jako, tu se nesto malo placa za materijale i skolarinu...sve 3 smo upisali fakultete - sestra Filozofski, ja Ekonomski a brat privatni, sestra i brat su zavrsili, meni ostalo jos 2 ispita...i naravno puno duze je trebalo nama nego njemu... on je imao i 3 godinu u Irskoj te sad treba upisati MBA...i sto se tice fakulteta ja sam za privatni ali tipa Griffith College ili Ganicev fax, ne Travnik i Pale:)
placa se dosta za fax- njegov je 5000 eur godina, plus zadnja godina 6000eur plus kampus oko 4000 eur, hrana i dzeparac takodjer, tako da je njegovo skolovanje kostalo oko 25000eur samo za fax...ali je zavrsio u roku, prosjek visok, dekanova pohvala i sl..a ja na drzavnom trunem 10 godina

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 14:54:34   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: Vinetu

... Diploma koju dijete dobije po završetku ove škole otvara vrata svih fakulteta u inostranstvu...




Poštujem, i bez uvrede,
ali na današnjem vaktu, "novac/pare/kinta" otvaraju vrata svih fakulteta u inostranstvu. Džaba nama ovdje znanje, i uspjesi, i prva mjesta na takmičenjima, ako roditelji nemaju novac da dijete školuju negdje vani.

Lično - nemam novca za privatnu osnovnu i srednju školu, a i da imam ne bih je dala jer kod nas u takve škole (čast pojedinicima) upisuju se djeca čiji su roditelji: guzovani, političari, tzv. elita po bilo kojem osnovu, i naravno kriminalci, i svi oni žele da im djeca budu aman-zaman, međutim ništa pametniji (osim znanja stranog jezika) nisu od prosječnog djeteta iz državne škole.

Međutim kada razgovaramo o privatnim fakultetima, tu je ipak drugi par rukava - e za to bih djetetu obezbijedila novac - ako Bog da zdravlja i života.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 15:22:56   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Dalila treba se malo raspitati, stipendiraju oni dosta djece. Moj brat je osvojio prvo mjesto na kantonalnom takmicenju iz fizike i tako je dobio 100% stipendiju (za sve 4 godine skolovanja). Znam da stipendiraju i u procentima npr 50% roditelji, 50% skola; itd.)

Ovo je tačno za srednju školu... ali za osnovnu nije tako (bar koliko ja znam!)



Ja sam i navela da znam samo info vezane za srednju skolu.


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 15:40:15   
balasgirl

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: Vinetu

... Diploma koju dijete dobije po završetku ove škole otvara vrata svih fakulteta u inostranstvu...




Poštujem, i bez uvrede,
ali na današnjem vaktu, "novac/pare/kinta" otvaraju vrata svih fakulteta u inostranstvu. Džaba nama ovdje znanje, i uspjesi, i prva mjesta na takmičenjima, ako roditelji nemaju novac da dijete školuju negdje vani.

Lično - nemam novca za privatnu osnovnu i srednju školu, a i da imam ne bih je dala jer kod nas u takve škole (čast pojedinicima) upisuju se djeca čiji su roditelji: guzovani, političari, tzv. elita po bilo kojem osnovu, i naravno kriminalci, i svi oni žele da im djeca budu aman-zaman, međutim ništa pametniji (osim znanja stranog jezika) nisu od prosječnog djeteta iz državne škole.

Međutim kada razgovaramo o privatnim fakultetima, tu je ipak drugi par rukava - e za to bih djetetu obezbijedila novac - ako Bog da zdravlja i života.


A ja opet, nikad ne bih upisala dijete na privatni fax kod nas. pa sad svaka mjesna zajednica ima svoj privatni univerzitet user posted image user posted image Kad sam ja upisivala svoje fakultete nije bilo tih privatnih, pojavili su se u međuvremenu i u razgovoru sa ljudima koji su ih pohađali dalo se zaključiti da je najvažnije platiti, prolaz je zagarantovan. Konkretno, moja prijateljica koja je upisala privatni fax (jer joj to sad spada u pomodarstvo) ne zna ni prijavu za ispit popuniti (u naziv predmeta koji želi pohađati, upiše naslov skripte iz koje je "učila")...

Privatnu i osnovnu i srednju školu kada bih bila u mogućnosti priuštila bih svom djetetu. kao prosvjetni radnik bila sam u prilici boraviti u privatnoj OŠ, upoznati program rada, vidjeti sredstva, metode i oblike rada, koji su u pojedinim državnim školama samo misaona imenica.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 15:48:36   
leona81
@balasgirl niko nije pricao o fakultetima na palama ili u travniku nego o PRAVIM privatnim fakultetima, kojih srecom ima ali su naravno dosta skuplji od ovih gdje platis i dobijes ocjenu...ja licno znam na kakav je fakultet moj brat isao, kakva su bila predavanja, kakav materijal i sta je sve naucio...koliko samo prakticnog rada su imali, plus 3 godinu isli u irsku i tamo i diplomirali...nije bilo nimalo zezancije nego sjedi i uci, plus praktican rad, seminarski i redovna nastava svaki dan...ako ne dolazis izbace te i propadnu i pare i studij, ako padnes - padnes bez obzira na to placas li ili ne...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *