|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
29.9.2008 20:41:44   
mamabb
Ja volim kad mi je čisto i mirisno a da sam opsjednuta, nisam. Generalku radim u petnaestak dana, u međuvremenu to održavam kako kad stignem.
Mužek usisava svako drugi dan, e da kupatilo mi je boljka ne bi ja oprala zube a da pritom vidim muzgice od sapuna, prvo sve operem pa onda.
A nas smo dvoje sami pa nam i nema ko zaprljati.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
2.10.2008 22:01:58   
mamyca
Volim urednost,i trudim se da drzim kucu urednom koliko mogu,ali mi nesmeta kad su razbacane igracke na podu,ne volim da kuca bas izgleda sterilno,volim da se osjeca toplina doma.A sa malom bebom je jako tesko drzati cistu kucu i to svako zna,ja se trudim koliko mogu,i mislim da uspijevam u tome.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
4.10.2008 16:08:13   
Monia
Po tom pitanju spadam u one sterilne.Jednostavno se nemogu tome oduprijeti i mora sve biti na svom mjestu i cisto.To je tako od kako znam za sebe,mama me tome naucila i ona i sestra su takodje takve.To je ko bolest,prilicno neprijatna za ukucane.Sta mogu...

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
15.10.2008 1:49:00   
Lorna
Mm mene smatra opsjednutom cistocom, ali ja mislim da nisam. Kuhinja i WC mi uvijek moraju biti besprijekorno cisti, i sto se wc-a tice, mislim da nekad pretjeruejm. nered ne volim, ali ga ne mogu izbjeci pored trogodisnjeg djeteta, pa nam nekad  kuca izgleda kao da je bomba pala. Zato navece kad ona zaspe sve rasklonimo i pokupimo, i bude uredno dok loli ne ustane! dok je bila manja, znala sam svaku igracku prebrisati antibakterijskim maramicama svaku vece. Sad to vise ne radim, ali imam rutinu da, recimo, prije spavanja sve sudje izvadim iz masine i slozim, da sudoper bude cist i prazan ujutro, prebrisem podne plocice i pripremim za kafu ujutro. To kad ne bih uradila, ja mislim da ne bih zaspala cijelu noc.user posted image  Inace, slaba tacka su mi ormari - nikako da ih dovedem u red, mrzi me da slazemuser posted image  

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
15.10.2008 9:58:38   
Aminad
IZVORNA PORUKA: mamyca

Volim urednost,i trudim se da drzim kucu urednom koliko mogu,ali mi nesmeta kad su razbacane igracke na podu,ne volim da kuca bas izgleda sterilno,volim da se osjeca toplina doma.A sa malom bebom je jako tesko drzati cistu kucu i to svako zna,ja se trudim koliko mogu,i mislim da uspijevam u tome.


i kod mene je nešto slično samo što ja imam troje prilično male djece i od njih najviše zavisi kakvo je stanje u kućiuser posted image . Redovno otprilike svaki drugi mjesec radim generalno, dođe mi jedna žena i pomogne, sav namještaj izmičemo sve čistimo kao kad se kreči i sve perem a između toga sređujem i dočekujem. kao što neko reče i meni su slaba tačka kupatilo i kuhinja tu ne trpim nikakve propuste a ostalo može biti i razbacano jer nemogu i neću djeci da uskraćujem da se igraju čak im se i sama pridružim u gađanju jastucima isl, ali nema šanse da se usisivač ne uključi barem svaki drugi dan ako ne svaki. Ne smetaju mi igračke na podu ali kad vidim da se ne igraju s njima onda mi smetaju! Volim da je kuća dooooobro prozračena i da ima lijep ugidan miris.
Merjema i Imran vrlo često pokupe igračke ja to njima predstavim kao igru:hajde da vidimo ko će više pokupiti on je pobjednik i uglavnom taj fazon prolazi za sad!user posted image


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
15.10.2008 18:55:49   
maida 28
Ja nemam djecu jos user posted image stalno cistim, briskam, stavljam osvjezivace prostorija uglavnom imam dovoljno vremena za sad. e sad moj muz kad mene nema kuci sve opere ocisti, makne sudje sto je jeo itd, a kad sam kuci hocu da poludim, skine se gdje stigne, carape pored kauca ostavi, pepeljaru nepada mu na pamet da istrese, ako popije koje pivo limenke reda po radnom stolu nesjeti se da je ispod kantauser posted image a najvise mrzim kad kablove razvuce preko sobe(od kompjutera pa nesto kaci na zvucnike pa mu dosadi pa nadje i slusalice i izvuce hrpu cd-ova i sve ostavi naravno meni da slozim. nakon 1-3 dana trazi gdje sam sta ostavila i galami a ja se smijem sta cuuser posted image

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
15.10.2008 19:38:18   
mamy Sabina
Mislim da sam uredna.Nikada nemam suđa od ,,jučer" u sudoperi,
usisavam svaki drugi dan,kupatilo čistim svaki dan!
Peglam kad stignem.
Za mene je neurednost odnosno peksinluk:prljavo kupatilo,wc šolja
sa naslagama kalka,za........ wc daska itd    Jezim se takvih kupatila!!!!!!user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu maida 28)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
15.10.2008 22:52:08   
Blue rose RR
Ah sada viđoh da ne rekoh šta smatram pod neurednosti: možda će čudno zvučati - kada uđem nekome u kuću a ono "tukne" (čitaj smrdi, bazdi, itd...), onda mi nije ni bitno da li je čist ili ne...jer nekako smrad ne ide uz čistoću i urednost.user posted image
Naravno pod ovo ne podrazumijevam miomirise iz kuhinje user posted image .

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
15.10.2008 23:00:25   
moni
Dok nisam dobila Tarika bila sam bolesno uredna i stalno nešto prala i čistila. No sada se malo promijenila situacija. Ja pokušavam da stignem sve ali ne mogu. Sreća suprug pomaže stvarno punooooo. Sad mi je trenutno bitno da je Tarik uedan i čist i njegov veš da je popeglan. To je prioritet. U kući mi je bitno da je WC čist i kuhinja i to stalno peruckam. Ostalo šta se stigne. Kako mamy2 uspijevaš da usisavaš svaki drugi dan? Je li radiš?Ja i ne usisavam to je suprugov posao

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
16.10.2008 7:59:34   
mamy Sabina
Trenutno ne radim,što će reći da bi mogla usisavati i svaki dan!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
16.10.2008 8:35:59   
medica
evo tek sad vidim da ima i ova tema.
ja smatram da sam uredna i da mi je cisto iako ne volim da perem sude ali eto sta cu moramuser posted image user posted image
do nedavno nisam radila pa sam svako jutro usisavala.prasinu brisala i sl. slazem se da se kupatilo i kuhinja moraju cistiti svaki dan ali usisavanje vala i neuser posted image user posted image

sad kako radim usisam dvaput u sedmici,tako i prasinu brisem a ostalo je sve svakodnevnouser posted image user posted image opet sam bolesnica ali eto sta cu
smatram da to zenu ubija ,svaki dan jedan te isti posaouser posted image user posted image i da se ne treba previse opteretiti tim ali i ja se opterecavam
ma jesmol zene ili ne???user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

meni pomaze mm nekad ali nece bas stalnouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
16.10.2008 8:56:18   
nesanica
Dok djecu nisam dobila bila sam bolesno cista. Sad bas nisam tako,jer nedaju djecauser posted image user posted image user posted image user posted image
Doduse i sad stvarno vodim racuna sto se tice kupatila, kuhinje, a usisavati isto moram svaki dan. Jedino prasinu vise ne brisem svaki danuser posted image user posted image user posted image user posted image
Koliko god sam umorna necu navecer otici spavati a da kuhinju ne ostavim cistu i raspremim dnevnu. Mrzim ako slucajno nadjem i casu na stolu, sto mm ima obicaj da radi user posted image
Ono sto mira biti jos tip-top to je ves fino slozen po ormarima. Iza mm moram vazda ponovo slagati, jer on samo izvuce i njemu svejedno kako ce ostaviti.

I ono sto je najgore u svemu tome, koliko god cistila na kraju se nista ne vidi, a ja mrtva umorna!!!!!

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
17.10.2008 21:06:53   
adannn
IZVORNA PORUKA: nesanica

Dok djecu nisam dobila bila sam bolesno cista. Sad bas nisam tako,jer nedaju djecauser posted image user posted image user posted image user posted image
Doduse i sad stvarno vodim racuna sto se tice kupatila, kuhinje, a usisavati isto moram svaki dan. Jedino prasinu vise ne brisem svaki danuser posted image user posted image user posted image user posted image
Koliko god sam umorna necu navecer otici spavati a da kuhinju ne ostavim cistu i raspremim dnevnu. Mrzim ako slucajno nadjem i casu na stolu, sto mm ima obicaj da radi user posted image
Ono sto mira biti jos tip-top to je ves fino slozen po ormarima. Iza mm moram vazda ponovo slagati, jer on samo izvuce i njemu svejedno kako ce ostaviti.

I ono sto je najgore u svemu tome, koliko god cistila na kraju se nista ne vidi, a ja mrtva umorna!!!!!


slažem se u potpunosti s tobom mada ja svog dragog tjeram kao đavo da za sobom čisti,a dok smo u braku tj. za dvije godine sam ga naučila da iza sebe sredi kupatilo posle kupanja jer smatram da nema potrebe da iko pere posle njega....sada kada je bebi tu ona sve užasno razbaca a ja pored svih obaveza čistim kao luda jer sam perfekcionista i mrzim takođe čašu na stolu ili neoprano suđe ali mislim da će i meni ponestati snage i da ću klonuti....jer vidim da se to uopšte  ne vidi

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
17.10.2008 21:20:24   
larina
mala su mi djecica,ali stalno cistim,jer sam osjetljiva na prljavo i neuredno.sve mora biti na svom mjestu.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
31.10.2008 9:48:10   
lejlaze
IZVORNA PORUKA: mamabb

Ja volim kad mi je čisto i mirisno a da sam opsjednuta, nisam. Generalku radim u petnaestak dana, u međuvremenu to održavam kako kad stignem.
Mužek usisava svako drugi dan, e da kupatilo mi je boljka ne bi ja oprala zube a da pritom vidim muzgice od sapuna, prvo sve operem pa onda.
A nas smo dvoje sami pa nam i nema ko zaprljati.


i kod nas je bilo slicno, Bogami sada i nije bas tako. user posted image
"malo" je drugacije. user posted image  trudim se da sve bude na svom mjestu, ali ne ide bas.
dobro jos se mi prilagodjavamo. nadam se da ce biti drugacije kada Daris malo odskoci

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
19.11.2008 21:11:01   
dana3
slozen ormar i svacija garderoba na svom mjestu,ladice isto tako.kuhinja da bude slozena i funkcionalna.odrzavamo kucu kako stignemo,ne ceka sav posao samo mene.ima dana kad ne stizemo puno zbog posla.sad kad je beba tu gledamo da ne razbacujemo u brzini sve tako da je opet ok.zivimo u stanu,veseraj je u podrumu,tako da se ves dple opre osusi opegla kad rtreba i vecd slozen unese u kucuuser posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
24.8.2009 15:53:50   
esma*
Uredna sam i volim čistoću, ali ne pretjerujem., mada  mm često kaže: "ženo bolesna si....šta ti je...???"., a to najviše kad ga ružim zbog kupatilauser posted image

_____________________________

***Gospodaru naš, podari nam hajr...***

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
24.8.2009 16:22:29   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: esma2010

Uredna sam i volim čistoću, ali ne pretjerujem., mada  mm često kaže: "ženo bolesna si....šta ti je...???"., a to najviše kad ga ružim zbog kupatilauser posted image


ama isto, mene još nervira kad se neko presvlači pa odjeću razbacuje po kući.
Suđe perem odmah nakon jela, kupatilo mora biti skroooz uredno da voda leti po lavabou i kadi a ne da zastaje kao da ima branikeuser posted image
Prašina me nervira, komade, stolovi, ukrasi i sl mora biti prebrisano skoro svaki dan.
Stan mi je velik pa se malo teže stiže a i beba je tu ali trudim se maksimalno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu esma*)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
24.8.2009 17:57:53   
tea lana
meni kazu da sam opsjednuta cistocom,kupatilo i kuhinja je svaki dan ribanje jos mi sad Lana ide na solju,nece dijete na tutu.
Sudje perem odmah poslije jela kao i svo sudje koje prljam odmah perem.Prozore perem svakih 10dana i zavjese,posteljinu mjenjam dva puta sedmicno,Lana spava sa nama pa najvise radi nje.
Prasine ne smije biti.Ma ja sam bolesna ako negdje izadjem iz kuci a znam da mi je nesto ostalo neuredno.Odmah nisam u elementu.
Znam da je pretjerano ali sta cuuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
24.8.2009 18:06:17   
Lara83
jao kad cujem kako vi usisavate svaki drugi dan, brisete prasinu svaki dan user posted image , mjenjate posteljinu i po 2 puta sedmicno ja ispadoh pravi uhljup user posted image a stvarno nisam user posted image .
s obzirom da radim, kuci dodjem oko 5, poslije rucka sudje u masinu stavim i obicno je palim kasno uvecer, usisavam jednom sedmicno (ako ne stignem ja onda to radi mm), kupatilo cistim generalno jednom sedmicno a u toku sedmicu onako usput ocistim, prasinu isto brisem jednom sedmicno. i uvijek mi je kuca uredna i cista jer ne podnosim neurednost i razbacane stvari po kuci.
zene ja vam se divim kako stignete sve to! user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
24.8.2009 19:31:41   
Anoniman
I ja sam ti tu negdje sa tea lanom...Kupatilo svaki dan moram ocistiti, sudje mi se nikad ne nakuplja, u ormaru je uvijek sve uredno slozeno, svaka 2-3 dana predjem brisacem podove, usisam isto tako nekad svaki dan nekad svaka 2-3dana(po potrebi)El. sporet ne smije biti uflekan.....Posteljinu mjenjam svake 2 sedmice.Jednostavno, nisam dobro ako mi je stan neuredan. U sustini, ne radim ja puno, ali sve se cisti odmah, tako da nema nakupljenih stvari. I sta mi je jos jako bitno:-u ormaru nemam stvri koje nismo nosili 6-12 mjseci (ako nesto nismo nosili 6-12 mjeseci, sigurno nikad i necemo, pa to dam kome treba, dam u Merhamet ili jednostavno okacim na kontejner). 

(odgovor članu Lara83)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
24.8.2009 20:44:14   
leli§
ja mislim da su urednost i cistoca dva razlicita pojmauser posted image


ja sa opsjednuta za cistocom a urednost manje/vise....
a kad citam kako neki uspiju usisati svaka dva dana itd... ja ne znam gdje sam onda ja user posted image doduse kod nas nema djece stan je veliki malo vremena provedemo kuci tako da i nema bas puno da se usisava )a usisavanje mi je najmrze tako da mm o tome brine---ali je kod njega parola "sutra cu"...

ja sam bila totalno opsjednuta s tim da je svaka krpica na mjestu da nema ovo da nema ono---sad ponekad mi pukne film i samo se zavalim i uzmem knjigu da citam... i nista nije prljavije ili neurednije nego prije... ja sam sebi fino napravila raspored ciscenja dnevni,sedmicni,mjesecni i godisnji i toga se manje/vise pridrzavam i super funkcionisemo...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
24.8.2009 21:33:42   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Lara83

jao kad cujem kako vi usisavate svaki drugi dan, brisete prasinu svaki dan user posted image , mjenjate posteljinu i po 2 puta sedmicno ja ispadoh pravi uhljup user posted image a stvarno nisam user posted image .
s obzirom da radim, kuci dodjem oko 5, poslije rucka sudje u masinu stavim i obicno je palim kasno uvecer, usisavam jednom sedmicno (ako ne stignem ja onda to radi mm), kupatilo cistim generalno jednom sedmicno a u toku sedmicu onako usput ocistim, prasinu isto brisem jednom sedmicno. i uvijek mi je kuca uredna i cista jer ne podnosim neurednost i razbacane stvari po kuci.
zene ja vam se divim kako stignete sve to! user posted image


ma ne sikiraj se ovo je u zato jer ja ne redim i jedina obaveza mi je trenutno kuca Lana i rucak.
Vidjet cemo na sta ce liciti nas dom kad se ja zaposlim.

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
24.8.2009 21:35:58   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: leli§

.. ja sam sebi fino napravila raspored ciscenja dnevni,sedmicni,mjesecni i godisnji i toga se manje/vise pridrzavam i super funkcionisemo...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
24.8.2009 21:42:19   
žana o8
IZVORNA PORUKA: Lara83

jao kad cujem kako vi usisavate svaki drugi dan, brisete prasinu svaki dan user posted image , mjenjate posteljinu i po 2 puta sedmicno ja ispadoh pravi uhljup user posted image a stvarno nisam user posted image .
s obzirom da radim, kuci dodjem oko 5, poslije rucka sudje u masinu stavim i obicno je palim kasno uvecer, usisavam jednom sedmicno (ako ne stignem ja onda to radi mm), kupatilo cistim generalno jednom sedmicno a u toku sedmicu onako usput ocistim, prasinu isto brisem jednom sedmicno. i uvijek mi je kuca uredna i cista jer ne podnosim neurednost i razbacane stvari po kuci.
zene ja vam se divim kako stignete sve to! user posted image


Laro ja isto ovako radim kao ti i nikada mi kuća nije prljava. Jednostavno pazimo , ne prljamo, ono što Žani spadne odmah se očisti ili obriše . I mogu reći da mi je kuća čista. A i ko radi nema vremena svaki dan usisavati, brisati prašinu i sl.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *