|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
24.8.2009 21:49:11   
mamma mumi
Ja  takodje vodim racuna o WC-u, kuhinji koji moraju biti uredni, usisavam 2xsedmicno, nekad cesce mm ili ja ko stigne, a urednost je bitna, ali kada imas malog zijancera tesko je drzati sve pod konac. U pocetku sam padala  od umora, nastojala da sve bude tip top, ali onda sam ja  bljak, e sada je drugacije, preko dana je haos, uvece poslozim njegove igracke i dam sebi nekad odmora, a nekad nesto i poradim. Podovi i plocice se redovno dakle svaki 2 dan prebrisu, jer momak puze, a generalku radim 1 mj., e sad pocinjem raditi tako da cu angazovati tetu  svakih 15-ak dana, a ja svoje slobodno vrijeme provoditi sa sinom.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
24.8.2009 21:54:45   
teta berta
 
Od kad Nika puže usisavam skoro svaki dan, osim nedjelje i kad sam bas umorna. A wc nastojim da je uvijek čist, jer to je za mene glava kuće ha ha... A igračke pospremim svako veče i kad mi netko treba doci pa da nije sve razbacano. Ma ne znam stvarno kad pocnem raditi kako ce sve to funkcionirati, nekad imam osjecaj kao da sam programirana, sto stvari ima za pospremiti. Rekla sam muzu kad nadem posao da cemo sve pola - pola i pristao jeuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
25.8.2009 0:30:30   
milenium
suđa perem i deset puta na dan ,čim jedna čaša od soka ja odmah perem jer ne mogu gledati u sudoperu,otkad je beba tu češće usisavam (skoro svaki dan)jer puže ,igra se na podu itd,igračke kupim u jednu kutiju s kotačićim iako to ne moram jer igračke nisu po kući već u jednoj sobi koja je samo ''igraonica''.ne usisavam tako često one prostorije u kojima dijete ne boravi npr ostava,radna soba itd,jer bi onda morala usisavati 10 prostorija!!!mame koje rade naravno ne mogu sve stići i vrijedno je da urade i osnovno,i ja sam nekad radila pa znamuser posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
25.8.2009 0:38:21   
acudesa
ja stalno dobijam kritike od muža da sam opterćena kućom i ja znam da jesam a znam i odakle je to (moja mama, udovica, samo čistila kuću sve je moralo biti pod konac)
volim da sam u čistom i urednom, ali od posla i djeteta to ne uspijevam uvijek
usisavam 1 sedmično (vidim najmanje od svijuuser posted image ) nigdje veze sa ovim gore da sam operećena, ali odkako sam nabavila usisivač sa vodom, nema potrebe, sa starim sam 2-3 puta usisavala
sedmično obrišem podove i prašinu (izuzev u dnevnom boravku gdje moram svaki dan)
sedmično očistim cijelo kupatilo domestosom (a svakodnevno lavabo, kadu poslije tuširanja)
stalno bulaznim o feng shui-uuser posted image user posted image user posted image
volim uredno-ali ne mogu da održavam kako bih voljela
kod mene može biti razbacano-ali to razbacano je čisto, draže mi je tako nego napucano zategnuto a prljavouser posted image

< Poruku je uredio acudesa -- 25.8.2009 0:39:08 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
25.8.2009 0:43:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa

ja stalno dobijam kritike od muža da sam opterćena kućom i ja znam da jesam a znam i odakle je to (moja mama, samo čistila kuću sve je moralo biti pod konac)
volim da sam u čistom i urednom, ali od posla i djeteta to ne uspijevam uvijek
usisavam 1 sedmično (vidim najmanje od svijuuser posted image ) nigdje veze sa ovim gore da sam operećena, ali odkako sam nabavila usisivač sa vodom, nema potrebe, sa starim sam 2-3 puta usisavala
sedmično obrišem podove i prašinu (izuzev u dnevnom boravku gdje moram svaki dan)
sedmično očistim cijelo kupatilo domestosom (a svakodnevno lavabo, kadu poslije tuširanja)



Evo ja malo "preuredila" tvoj post user posted image user posted image
Isto ovako samo djeca x 2 user posted image  A za usisivač - tačno 100%.

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
25.8.2009 0:45:13   
acudesa
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

IZVORNA PORUKA: acudesa

ja stalno dobijam kritike od muža da sam opterćena kućom i ja znam da jesam a znam i odakle je to (moja mama, samo čistila kuću sve je moralo biti pod konac)
volim da sam u čistom i urednom, ali od posla i djeteta to ne uspijevam uvijek
usisavam 1 sedmično (vidim najmanje od svijuuser posted image ) nigdje veze sa ovim gore da sam operećena, ali odkako sam nabavila usisivač sa vodom, nema potrebe, sa starim sam 2-3 puta usisavala
sedmično obrišem podove i prašinu (izuzev u dnevnom boravku gdje moram svaki dan)
sedmično očistim cijelo kupatilo domestosom (a svakodnevno lavabo, kadu poslije tuširanja)



Evo ja malo "preuredila" tvoj post user posted image user posted image
Isto ovako samo djeca x 2 user posted image  A za usisivač - tačno 100%.


user posted image user posted image user posted image user posted image
jedva skontah šta si preuredilauser posted image user posted image user posted image  i slatko se nasmijah

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
25.8.2009 0:46:58   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
25.8.2009 0:48:20   
acudesa
i ja tebe mila
"sestro po urednosti"

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.8.2009 23:33:26   
Lulu_
ja razlikujem cistocu od urednosti.
za mene je cistoca kad se opere wc,kupatilo,kuhinja,podovi,obrisu se...itd.
ali ja govorim o urednosti...o tome dali su igracke razbacane,stvari po stolici objasene..itd.
mislim ja nebi rekla da je svako ko ne kupi djecije igracke prljav,ako ste me skontaleuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.8.2009 23:38:54   
milenium
onda sam uredna maksimum,nije problem pokupiti ,slagati itd ,teže je ribati ,čistiti.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
29.8.2009 13:05:23   
Dinka 79
Još nisam sigurna dal trebam da vam se pridruzim na ovoj temi hehhehe

Nemogu za sebe reći ni da sam prljavica niti čistunica,kod nas je ovakva situacija,muz ponekad nešto pomogne ,urijetko uhuuuuu,ja nastojim da imamo svaki dan dobro pojesti,čisto i ispeglano obući,to nam je prioritet,i normalno da ne preskačemo po kuči.Ostalo kad stignem uopšte se ne opterečujem.
Kad sam se tek porodila,pokušala sam da budem ono što svi kazemo idealna u svakom pogledu,pa po čitav dan frka trka,i onda kad bebaru uspavam ,ja nastavim dalje dok nepadnem s nogu i nezaspem ko klada.Tako da sa svojim dragim muzem nisam imala vremena da se baš druzim,jer tako svaki dan isto, normalno to se odrazilo i na moje raspolozenje,jer se bilo teško naviknuti da ti nije sve tip-top.Al sad sam hvala Bogu na dobrom nivou,ponekad me opet uhvati ono vidi kako mi je ,ovo ono,al se trudim da me brzo prođe.sada šta stignem stignem,a kad beba zaspe onda i mama uzima slobodno bez obzira dal je čeka ili ne čeka tovar posla.user posted image user posted image user posted image

Divim se svim zenama koje su uspjele sve dovesti u red,i pri tome biti dobro raspolozen ,nazalost ja nisam takva user posted image user posted image user posted image

Drage moje skidam vam kapu user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Naida,30.09.2008.god.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
29.8.2009 13:07:48   
mamine oci
evo upravo krecim i to po drugi put u toku ove godine generalka svaki dan pa ti vidi jesam li uredna il ne user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
29.8.2009 13:29:43   
mamma mumi
mamine oci ti si heroj, krecis 2x, uh

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
29.8.2009 13:31:38   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

mamine oci ti si heroj, krecis 2x, uh

kakav heroj luda zena user posted image nece niko orden da mi dauser posted image al nesto jace od mene

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
29.8.2009 13:33:54   
mila81
Ma ti si luda, ja jos nisam ni jednom, valjda se nakanim prije nam bembaro stigne. Jer, ustanem ma nema, uradila bih sto poslova, al sto pocnem vidim da od toga nema nistauser posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
29.8.2009 13:42:39   
Meri29
Da vam se i ja pridruzim ovdje,
u nasoj kuci zivimo muz i ja na jednom spratu, brat na drugom spratu i 3 preslatke mace se setaju od jednog sprata na drugi user posted image .
SPosto nas je puno svaki dan se trudim da obrisem laminate, nemamo tepiha, ocistim kuhinju i kupatilo, obrisem prasinu sa polica i prebrisem krevete radi macinih dlaka. Ne uzima mi sve to puno vremena, otprilike jedno sat vremena sve zajedno, a posto moj muz voli domaci hljeb, sad kako sam user posted image pa ne radim, svaki dan uz rucak napravim i domaci hljeb, kifle ili neka peciva. Tako mi i kuca mirise na pravu domacu atmosferu, meni je to super. Inace ne volim da se cuje kuca po ustajalosti ili necemu slicnom, zavjese perem, obavezno sa omeksivacem, otprilike svakih 15-tak dana, tako i prozore.
Kada nam dode user posted image vjerujem da necu imati ovoliko vremena za kucu, ali valjda cu do tada naci neki drugi sistem, za sada ovaj funkcionise savrseno user posted image


_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
29.8.2009 13:42:40   
*Seve*
Volim cistocu i da mi je u stanu sve cisto i uredno....
Kao sto volim da sam i ja sredjena i uredna ,na izlazim nikad da se ne sredim...
Ono sedmicno 2-3 puta usisam,izbrisem plocice...Generalno ocistim jednom mijesecno to se podrazumijeva sve od do...
Zavijese perem isto jednom mijesecno i ocistim prozore,drvenariju i staklo...Posteljinu mijenjam svako 2-3 dana kako su ove vrucine pa se vise znoji...Mada zimi nema potrebe
jednom sedmicno promijenim....Naj osnovnije mi je da mi je kuhinja cista i wc...To svako jutro ocistim...I takooo...

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
29.8.2009 13:48:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamine oci

evo upravo krecim i to po drugi put u toku ove godine generalka svaki dan pa ti vidi jesam li uredna il ne user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image i ja ću morati oprati tepih po drugi put, mali je napravio havariju...
Uredna jesam al da nemam internta bila bi još urednijauser posted image , ovako uradim samo kad mi treba ko doćiuser posted image user posted image user posted image a nenajavljene ne primam.

(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
29.8.2009 13:52:53   
Romali
IZVORNA PORUKA: mamine oci

evo upravo krecim i to po drugi put u toku ove godine generalka svaki dan pa ti vidi jesam li uredna il ne user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Pozdrav drugarice user posted image Evo i kod mene se kreči, mada ne 2x , nisam baš tako uredna user posted image . Ja malo pobjegla, napravila predah na RR.

Sva moja pravila vezana za čistoću i urednost padaju u vodu zadnjih mjeseci, jednostavno ne stižeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem ( posao, dijete, svi kućanski poslovi, šetnja s djetetom 2x ...)


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
8.9.2009 12:41:18   
SdZ
Ja volim urednost jako,ali nije uvijek sve na svom mjestu...najgore mi je kad ima sudja na kuhinji,kad je odjeca neuredna i kad je wc prljav...o tome najvise brinem..svaki dan usisem pomalo i brisem prasinu,a jedan dan u sedmici uzmem za generalno ciscenje...i to je to!

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
8.9.2009 12:44:48   
M kao Mama
Volim da mi je kuća uredna, ali nije presudno, nekada sam sedmično radila generalku, ali sada Bogami i iskreno više volim vikned da provedem sa mojom Lajlom u Pionirskoj, Vrelu Bosne, sa drugarima mojim i njenim. Kuća nigdje neće pobjeći, a moja Lali raste. 

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
8.9.2009 12:49:21   
Apotekarka
Ja sam odmah nerovozna ako mi kuca nije pospremljena pogotovo kuhinja,dnevna,krevet namjesten..nekad to od Antonia ne stignem jer mm je od pon.-petka u Hercegovini ali zato navcer kad on oko 22 h zaspe ja u akjciju a kad je mm tu onda malo generalnije dok on cuva Antonia...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
8.9.2009 12:57:46   
emma.L
Mama Alma, slažem se. Trudim se da svaku večer malo mahnem kupatilo i da spremim suđe u perilicu i prebrišem kuhinju. Usisavamo jednom tjedno, prašinu brišem kad primijetim da je ima, ogledalo je puno Eminih otisaka (to je Sizifov posao, jer je dijete narcis user posted image ), peglam po potrebi koju stvarčicu a gomila u ormaru nikad nije nestala otkako se Ema rodila, samo je nekad manja, a nekad veća.
Odjeća je čista i složena, mi smo uredni, i sada samo češće brišemo podove zbog puzanja. Mjesečno perem prozore i zavjese, ali tada pobjegnem i ostavim ženu da mi očisti. Uglavnom, u usporedbi sa ostalima ovdje, ja sam prilično neuredna žena user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
9.9.2009 20:10:12   
dana3
S obzirom na temu"da mi neko sad bahne u kucu"neki postovi n´bi dosli u proturjecnost!
Po meni urednost ne mora da znaci cistoca!Urednoscu smatram to kad su stvari na onom mjestu koje je za njiih predvidjeno!
Ormari su slozeni,ladice u kuhinji,police u kuhinji,zatim tjestenina je u staklenim ili platicnim kutijama koje su za to namjenjene,u spajzu(ostavi)takodje postoje kutije s anatpisima sta je u njima a tu je obicno smjena zimske i ljetne garderobe.
Znaci sve je cisto i slozeno.
Dnevni boravak jeste cist ali nije uredan-igrace su tu,stolic je smaknut i nemam ga nikako,djeca imaju svoj prostor da se igraju.pokupim igrace navece a ujutro je ista prica!
Ne krecim niti imam potrebu za tim!Zidove prebrisme jednom godisnje zbog paucine i gotovo!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
9.9.2009 22:11:33   
ena23
Joj ja moram ovdje prokomentarisati nesto, jest da nije vezno direktno za temu ali et... Moja cimerka iz porodilista je nasla za shodno da mi sest sati nakon mog poroda kaze "de Boga ti sredi tu nadkaslu malo, sva je neuredna" i da mi prigovori sto je u kupatilu ostala moja krvava spavacica (ja posto sam se onesvjestila dok me babica kupala sutradan mi apsolutno nije bilo jasno sta je ono zeleno krvavo u cosku kupatila, mislila sam da su to oni podmetci sto ti daju kad izadjes iz sale i da je cistacica to zaboravila pokupiti...)
A ta ista osoba se za tri dana koja je provela u bolnici nije ni "plahnula" ispod pazuha a kamo li istusirala, jer kao eto gadi joj se kupatilo, jako je necisto...

Eto npr ta osoba je za mene pesin. Ma kako njena nadkaslica i ormar bili sredjeni i sve bilo na svom mjestu, ja kad pomislim da je na njoj znoj i krv od tri dana ona je za mene neuredna i necista, pa makar ribala podove  cifom i cetkicom za zube svaki dan.

Eh nek sam i to vala skinula s duse user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *