|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 11:24:08   
DM

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: doublemum


IZVORNA PORUKA: salmy

Ma neznam zene drage ja sam ludjakinja Po ovom pitanju!
uzsno sebe mrzim sto sam tolika bolesnicauser posted image user posted image user posted image dodje mi da idem psihologuuser posted image
evo za ovih puno godina vodjena mog domacinstva necete vjerovati kod mene sve mora biti cakum-pakumuser posted image Kod mene ne postoji nisam stigla! ne cak i sad kad je bebi tu ja se slomih.Kad god sam kuci ja samo radim perem brisem,kad i to ispucam otvorim ormare i slazem gardarobu po bojama velicinama,prodavnica je mala maca za mene.Ozbiljno se brinem za sebe jer nisam sekunde popustila od kako je bebi tu!
Svi se dive mojom cistocom i urednoscu a ja se pojedoh jer sve mora biti perfektno.
Za razliku od moje seke koje mozes komotno na konju proci kroz citav stan!

Salmy jesi li ti prvo dijete?


hahahahha neces vjerovati zadnje!user posted image user posted image

Ma mislila sam po sebi-uvijek je bilo kada i ona naraste k'o i ti(sestra dok nas je mama učila kućne poslove) naučiće i radiće! A ona nikada!user posted image user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 11:42:20   
Dinkica
Sad kad uglavnom niko ne boravi kod kuce, jer radimo a malena je kod nana, nekako se manje i prlja, cijelu kucu povrsinksi preletim dva puta sedmicno, usisavanje, brisanje prasine (nekad cesce ako dolaze gostiuser posted image ), kupatilo detaljno i ocistim sve kuhinjske povrsine (zuti muscolo za kuhinju, bijeli za kupatilo i ide to brzo).
Inace imam dogovor sa MM da svako poslije sebe ostavi kupatilo kako ga je i zatekao tako da nije strasno user posted image .  Kad mi je mrsko ili sam  frci sa vremenom onda pomaze i MM a ako nece ja samo kazem: OK onda cemo naci tetu za ciscenje i onda se predomisli user posted image
Mada stvarno za ove krupnije stvari tipa prozori, vrata i sl. mislim da nadjem neku tetu, ne sto ja to necu nego mi zao vremena da ga ne provodim sa malenom, par puta mi se desilo da kad nesto radim, ona mi se mota oku nogu i kenjka, ma nisu vala kucanski polsovi preci od nje, fino to sve ostavim i igramo se, valjamo a kome smeta neka zatvori ociuser posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 12:02:29   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: maja78 RR


IZVORNA PORUKA: salmy

Ma neznam zene drage ja sam ludjakinja Po ovom pitanju!
uzsno sebe mrzim sto sam tolika bolesnicauser posted image user posted image user posted image dodje mi da idem psihologuuser posted image
evo za ovih puno godina vodjena mog domacinstva necete vjerovati kod mene sve mora biti cakum-pakumuser posted image Kod mene ne postoji nisam stigla! ne cak i sad kad je bebi tu ja se slomih.Kad god sam kuci ja samo radim perem brisem,kad i to ispucam otvorim ormare i slazem gardarobu po bojama velicinama,prodavnica je mala maca za mene.Ozbiljno se brinem za sebe jer nisam sekunde popustila od kako je bebi tu!
Svi se dive mojom cistocom i urednoscu a ja se pojedoh jer sve mora biti perfektno.
Za razliku od moje seke koje mozes komotno na konju proci kroz citav stan!


ja imam jedan prijedlog za izlijecenje tebe
dodji kod mene i spremi mi ormar i vise ti nikad naumpast nece user posted image


redovno kad odem kod seke sredim joj ,ali me zena uvijek napadne da se nemoze snaci u mom reduuser posted image user posted image user posted image
ako i ti spadas u tu kategoriju nista od slaganjauser posted image user posted image


ma jok, slazem ga ja redovno ali je jos redovnije haost tako da samo ti dodj da slozis

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 12:12:59   
mimh
hahah, a što se ismijah
ja sam sa mm ovako isto i dan danas se držim toga: "MM je tako imao obicaj da komacka pred parenje, kad dodje kuci s posla, ostavlja za sobom trag kroz cijeli stan od 140m2....u hodniku izvrnute cipele, pa u trpezariji jakna, na trosjedu majica, carape u hodniku ispred spavace, pa u kupatilu ali sam mu dohakala....sve sto nije na svom mjestu, pravac kanta za smece, a ja smece odmah bacam u kontejner pa izvoli! "user posted image user posted image
a sa sinom totalno drugačija, on može radit šta hoće, nekako mi postalo normalno da na balkonskim vratima stoje otisci ručica, da su igračke posvuda (mada se trudimo da su samo u jendoj sobi). jest da je i njemu nedavno pokazana vreća za smećeuser posted image
ne tolerišem suđe na sudoperu, zato imam mašinuuser posted image , a na odjeću sam alergična kada je vidim razbacanu pa i u ormanu
doduše sin još nije zavirio u isti pa može
a za kupatilo će neko najvjerovatnije jednog dana dobiti batina, uzalud je što ga jadan očisti-ne uradi kako treba (kao ja)user posted image user posted image

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 12:28:51   
salmy
Ma mene nerviraju gluposti:
evo par gluposti pa recite jesam li normalnauser posted image
Oko kuhinjskih ruckica otisak prstiju
na utikacima i salterima otisci
prasina na zaluzinama
lavabo uvijek "mora" biti suh a cesma sjajna
prasina po stolu
kad otvorim ormar MORA biti sve pod konac,ako nije sve izbacim na hodnik i slazem.
I poslije otvaram ormar i divim se sama sebiuser posted image user posted image
ma ima jos tih gluposti,oko kojih se nerviram
Mozda me prodje a mozda i neuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 12:39:07   
Medić*
ono sto se u nase domu svak cas glanca jeste kuhinja i kupatilo, s obzirom da mi je kuhinja veoma mala odmah moram ocistiti,skloniti i oprati sudje jer inace haos bi bio, volim urednu i cistu kuhinju stvarno, sudje fino slozeno i izglancano, tako i kupatilo svaki dan se detaljno prebrise, ipak na moju veliku srecu M je jako uredan i pedantan, ne baca stvari okolo, kupatilo prebrise za sobom, ako nisam tu pa sebi napravi da jede, pocisti,skloni i opere, rijetko se desi da ostavi nesto za sobom osim kada je preterano umoran ili se nekuda zuri. Brisanje prasine i usisavanje svaki drugi dan, potiranje laminata dva puta sedmicno, uglavnom dnevni boravak rijetko kada je zategnut i uredan zahvaljujuci igrackama, ali kad treba neko iznenada doci sve se to skloni za 10 tak min, jer sve ostalo je u redu, inace kad nema nikoga sto je neko rekao trazi se malo prostora da se u sred igracaka popije kafica, meni to ne smeta uopste jer sto bi bez veze svak cas kupila kad znam da ce moj osvajac sve ponovo razroviti. Bitno mi je da je sve cisto i opranao a ne mora sve biti zategnuto pod konac user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 131
   [Obrisana poruka]
28.4.2010 12:45:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 12:48:42   
Medić*

IZVORNA PORUKA: salmy

Ma mene nerviraju gluposti:
evo par gluposti pa recite jesam li normalnauser posted image
Oko kuhinjskih ruckica otisak prstiju
na utikacima i salterima otisci
prasina na zaluzinama
lavabo uvijek "mora" biti suh a cesma sjajna
prasina po stolu
kad otvorim ormar MORA biti sve pod konac,ako nije sve izbacim na hodnik i slazem.
I poslije otvaram ormar i divim se sama sebiuser posted image user posted image
ma ima jos tih gluposti,oko kojih se nerviram
Mozda me prodje a mozda i neuser posted image user posted image user posted image


draga moja Salmy i ja sam tako dok mi mali nije prohodao radila, sada nemam vremena a i malo sam se opametila, pa ces se i ti nadam se user posted image , ovo sto si nabrojala i mene vecinom nervira i nemogu gledati, a za lavabo ostavi se draga tog susenja bitno da je cisto user posted image , sto se tice ormara maleni svoj ormar dusa mu je razroviti, pa meni slaganju nikad kraj, tako da je svaki kanapom zavezan,jedino tako moxe biti sve poslozeno,ali kao sto sam rekla ne bas po konac user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 12:50:33   
blum
bravo zene a ja mislila ja luda hahaha, da se i nasmijem.Meni muz kaze molim te nadji mi jos nekoga ko sve cilime (pa i onaj velicine 3x2) svake nedjelje istresa, a za ostalo necu ni pisati...dok beba spava ja letim po kuci od posla do posla, samo cekam kad cu izaci malo ulicu da operem da mi se balkon ne prasi...hahahaha


(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 134
   [Obrisana poruka]
28.4.2010 12:55:12   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu blum)
  Neposredna veza do poruke: 135
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 12:59:40   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: blum

bravo zene a ja mislila ja luda hahaha, da se i nasmijem.Meni muz kaze molim te nadji mi jos nekoga ko sve cilime (pa i onaj velicine 3x2) svake nedjelje istresa, a za ostalo necu ni pisati...dok beba spava ja letim po kuci od posla do posla, samo cekam kad cu izaci malo ulicu da operem da mi se balkon ne prasi...hahahaha



e da i ja svom mužu pokažem koja trese ćilime svakog vikenda user posted image da me više ne pegla kako sam poludilauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu blum)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 13:01:56   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: buba29

moja mama cijelu ulicu šlaufom pere user posted image


hahahhahahah e mama ti je dobra pravo hahhahaa cuj pere ulicu :))))


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 137
   [Obrisana poruka]
28.4.2010 13:07:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 13:15:52   
blum
vjerujte ja volim sto je tako, cini mi se obadvije bi ruke sebi polomila da je suprotno.Nisam majkemi mahalusa ali od nekoh zena mi je zlo, pa brate dragi ne znam kako sjedu na onu solju....pa kako kuhaju u onoj kuhinji, ama nije mi jasno.Ja sam 15.ti dan od poroda oprala sama sebi prozore, muz kad je dosao iz apoteke mislio da imam neko postporodjajno ludilo ciscenja, brate nek je cisto a mi isto zabacamo igracke i igramo se

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 13:16:19   
Mirkica
ma nema mam ti je pravo vrijedna,

ja sam neki dan bila kod jedne zene starija zena nekih 56 godina , i sada sam usla u kuhinju aooooo ona je valjda brisala frontove od kuhinje a isto ko da je brisala masom krpom to se sve umazagalo ono meljavo , krs majko nemozes pogledati nigdje mrva na podu da BOg sacuva , a u sudoperi nekih krpa punih mrva splacine ama katastrofa a prozori prije nove ere oprani sada u dnevnoj je bilo cisto nemogu reci izuzev prozora i sjedimo nas dvije na terasi i ona ce ti meni ja nemogu nigdje da jedem i pijem ja sam precista ja sam pedantna meni niko nemoze ugoditi user posted image user posted image user posted image user posted image aj gledam reko Bogami ja luda al et , pustim da se hvali mislim se sama u sebi niko nit je lud niti corav ali et iam nas svakakvijeh.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 13:22:13   
Madam Mohamed
Muz i ja zivimo sami tako da nam je stan zaista uredan i cist. Nije tesko odrzavati kada se stvari ostavljaju na svoje mjesto. Slazem se sa prethodnim hanumama da su kuhinja i toalet prioriteti. Vidjet cemo kako ce to da izgleda kada i beba dode aBd. I muz je jako uredan. Nije se bas rodio s tim ali nismo trebali mnogo vremena da neke stvari razjasnimo. Katkad sam los metodicar ali primjerom sam mu pokazala kako izgleda uci u neuredan toalet. Zvuci gadno, znam..Ali..Vazno je da smo naucili. Ne podnosim da mi neko u stan ulazi u cipelama i uvjerava me da je to dio kulture, a znam da nije. Bilo je malih okrsaja sa pojedinim rodacima sa muzeve strane. Jednom me je njegova rodica napala i kazala otkud ti pravo da postavljas nova pravila, a ja njoj odgovorila da sam ja kraljica ovog dvorca i da se pravila moraju postovati. Kada mi je kazala da su joj mozda noge prljave i da ne zeli prljati tepih, ljubazno sam joj ukazala na vrata iza kojih se krije toalet. Naravno, bijesno je izisla i nije nam vise dolazila.user posted image
Nadam se da cu uspjevati odrzavati urednost i cistocu stana i kasnije aBd. Moja mama je nas 3 rodila i stvarno je kuca bila uvijek uredna i cista. Znam da nije lahko i znam da je nocu znala cistiti dok bi nas uspavala. Poci cu njenim stopama. Ona mi je uzor.

_____________________________

Kazu da sam mistik,mrznja je moj jedini neprijatelj,ne ljutim se ni na koga,meni je cijeli svijet jadan..Junus Emre

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 141
   [Obrisana poruka]
28.4.2010 13:26:48   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 142
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 14:00:28   
Madam Mohamed
Sad si me posjetila na mene i moga brata kada smo bili maleni..Tada smo jos dijelili sobu i svaki put kad bi babuka htio da ude, on bi naglas kazao euzu billahiminessejtanirradzim..i onda ajetul kursiju..I onda pa djeco draga, ovdje bi i sejtan noge polomio.user posted image I kod nas se doduse moglo proci. Mi smo uvijek ostavljali put do kreveta prazan.user posted image
IZVORNA PORUKA: buba29

ma vala nisam neka pegla-čistunica,očistim kad stignem,nije mi ni prečisto a vala nije ni prljavo,može se proći user posted image user posted image



_____________________________

Kazu da sam mistik,mrznja je moj jedini neprijatelj,ne ljutim se ni na koga,meni je cijeli svijet jadan..Junus Emre

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 14:05:39   
Medić*
u nasoj kuci je obicaj ponuditi papuce gostu koji dodje prvo iz razloga ako mu je hladno za noge a bogami i ako carape nisu najcistije, lakse mi ubaciti pape u masinu,nego svako malo ribati tepihuser posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Madam Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 14:33:15   
Madam Mohamed
Odlicna ideja, medicu..I ja cu tako uraditi. Doduse, ovdje je jako vruce ali da se napraviti hladnija atmosfera..Malo klima i ide to dobro..Hvala ti mnogo za ideju.user posted image Meni je vec problem cistiti tepih..Nemam usisivac na vodu vec onaj obicni..A moj nos haman da je postao vrlo osjetljiv pa osjetim prasinu poslije usisavanja i ne tako prijatan miris..I onda na koljena i laganice osvjezavanje i ciscenje tepiha jer volim da mi kuca mirise na cistocu..I stvarno se unervozim kad vidim da mi neko vec upada u cipelama ali vec smo taj problem rijesili..Sada kada budemo imali papuce..Cool.user posted image Thx. Big hug!
IZVORNA PORUKA: medic slatki

u nasoj kuci je obicaj ponuditi papuce gostu koji dodje prvo iz razloga ako mu je hladno za noge a bogami i ako carape nisu najcistije, lakse mi ubaciti pape u masinu,nego svako malo ribati tepihuser posted image



_____________________________

Kazu da sam mistik,mrznja je moj jedini neprijatelj,ne ljutim se ni na koga,meni je cijeli svijet jadan..Junus Emre

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 15:21:03   
DM
Ma meni malo trebauser posted image user posted image user posted image user posted image Evo čistila, usisavala, brisal podove, još spavaćuz i kupatilo i nema nikome ući u kuću-da se malo odmorim u ovomeuser posted image user posted image user posted image user posted image A nisam morala-osim malo igračaka i kuhinje, ali eto nek' blistauser posted image
Sve kontam i djeci je ljepše kad je ovako!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Madam Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 15:27:51   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: medic slatki

u nasoj kuci je obicaj ponuditi papuce gostu koji dodje prvo iz razloga ako mu je hladno za noge a bogami i ako carape nisu najcistije, lakse mi ubaciti pape u masinu,nego svako malo ribati tepihuser posted image

hhahahah i ja odmah iznosim papuce :)))


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
28.4.2010 19:51:59   
larina
IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: medic slatki

u nasoj kuci je obicaj ponuditi papuce gostu koji dodje prvo iz razloga ako mu je hladno za noge a bogami i ako carape nisu najcistije, lakse mi ubaciti pape u masinu,nego svako malo ribati tepihuser posted image

hhahahah i ja odmah iznosim papuce :)))user posted image user posted image user posted image ja se ovog nebih sjetilauser posted image hvala na ideji ko god dode dobit ce prvo papuceuser posted image


(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
29.4.2010 22:26:48   
ivana st
Uredna sam, uvijek nešto slažem,čistim,perem... To sam definitivno pokupila od mame, a voljela bi da malo manje vidim, i mm bi isto to volio user posted image user posted image user posted image . Posebno pazim na kupaonicu i kuhinju, e tu posebno sve mora da sja. 

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: koliko ste uredne i sta je za vas neurednost
29.4.2010 22:28:21   
ivana st
Ovo sa papučama mi se baš ne sviđa user posted image .

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *