|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
14.4.2014 0:23:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Adana

I mi smo završili sistematski. user posted image

U domu zdravlja Stari Grad je bilo potrebno odvesti dijete fizijatru, stomatologu, i onda sa njihovim nalazom kod pedijatra.
Fizijatrica ju je skinula u gačice, pregledala držanje, stopala, i to je to. Žena je odmah primjetila da se bavi/bavila sportom. user posted image Kaže sve je super. user posted image
Stomatolog je pregledao zubiće, ali kako već neko vrijeme ide redovno na kontrole i to je super prošlo.
Kod pedijatra, sestra joj provjerila vid, i izmjerila visinu i težinu. Doktorica preslušala, pregledala grlo.
I vakcinu smo odbili. Nije baš bilo pravo doktorici, bila je malo sarkastična, ali kao OK, samo se muž potpisao u karton da smo odbili vakcinaciju.

Potvrdu smo dobili, slijedeće sedmice aBd upis u školu... Jooooj baš mi nekako rano... user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

Jeste odlučili u koju ćete školicu ?

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
29.6.2014 21:28:24   
Adana
Ne ignorišem pitanje, ali odgovorih na FB pa... user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
29.6.2014 21:34:52   
Hanady RR
Ih ovo je bilo davnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
31.7.2014 9:29:15   
Visnja RR
evo jedna lijepa humanitarna kampanja

http://www.ringeraja.ba/forum/Exclusive%3A_Odbrojavanje_je_po%C4%8Delo%2C_nova_%C5%A1kolska_godina_nam_kuca_na_vrata/m_2267379/tm.htm

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 10:57:05   
emma.L
Pozdravljam vas sve :-)

Imam molbu... može li mi netko pojasniti drugo rok, znate li kad počinje, kad uraditi ljekarski pregled, te je li obavezno završiti predškolski prije upisa?

Naime, htjeli smo je dati u predškolski ove godine jer tek u 10.mjesecu puni 6 godina, ali mi par prosvjetnih radnika stavi bubu u uho - kao jako je zrela i velika i bilo bi šteta ne dati j ove godine.

A ja nikako nisam pomišljala na to... iako i sama vidim da je velika već i prilično zrela, žao mi nešto. Jednom kad navije alarm i uprti torbu... to je to. A s druge strane dogodine bi imala skoro punih 7.

Kako da krenem? Što prvo i kako po redu?


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 12:19:49   
Medić*

IZVORNA PORUKA: emma.L

Pozdravljam vas sve :-)

Imam molbu... može li mi netko pojasniti drugo rok, znate li kad počinje, kad uraditi ljekarski pregled, te je li obavezno završiti predškolski prije upisa?

Naime, htjeli smo je dati u predškolski ove godine jer tek u 10.mjesecu puni 6 godina, ali mi par prosvjetnih radnika stavi bubu u uho - kao jako je zrela i velika i bilo bi šteta ne dati j ove godine.

A ja nikako nisam pomišljala na to... iako i sama vidim da je velika već i prilično zrela, žao mi nešto. Jednom kad navije alarm i uprti torbu... to je to. A s druge strane dogodine bi imala skoro punih 7.

Kako da krenem? Što prvo i kako po redu?



I moj aBg psni u 10 mj 6 godina.
Nisam ga dala ove godine u skolu, ici ce u pretsklsko
Sa nepunih 7 godina krenut ce u skolu.
Nisam se dvoumila nikako. Iako je i psihicki i fizicki napredan i mogao biti spreman.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 12:30:44   
dambolina
Nema veze sto je velika, radije porazgovaraj sa nekim pedagogom, pa odluci. Prvi razred i nije nesto, ali gradivo u starijim razredime zna biti prezahtjevno za uzrast. Govorim iz iskustva iz blize okoline. Svaka mama koja je upisala dijete u tom peridu kada nisu bili zakonski obveznici, pokajala se. Moja ce u novembru punih 6, ali nije zakonski obveznik i nece ici, iako vec zna i slova, obqvlja racunske operacije do 10, broji dok joj ne dodijeuser posted image i tako. Imam sina koji je zavrsio 5 razred i jednostavno ne zelim da joj natovqrim nesto sto joj ni zakonsku nije obaveza.
Nisam ti puno pomogla sa odgovorima na tvoja pitanja, al sam morala da podijelim svoje iskustvo.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 12:37:06   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dambolina

Nema veze sto je velika, radije porazgovaraj sa nekim pedagogom, pa odluci. Prvi razred i nije nesto, ali gradivo u starijim razredime zna biti prezahtjevno za uzrast. Govorim iz iskustva iz blize okoline. Svaka mama koja je upisala dijete u tom peridu kada nisu bili zakonski obveznici, pokajala se. Moja ce u novembru punih 6, ali nije zakonski obveznik i nece ici, iako vec zna i slova, obqvlja racunske operacije do 10, broji dok joj ne dodijeuser posted image i tako. Imam sina koji je zavrsio 5 razred i jednostavno ne zelim da joj natovqrim nesto sto joj ni zakonsku nije obaveza.
Nisam ti puno pomogla sa odgovorima na tvoja pitanja, al sam morala da podijelim svoje iskustvo.


ovo je najveća zabluda koja je izrečena...
i to je najtagičnije što svi misle da u prvom razredu se igra...
ja ne znam ko se igrao al razred moje djevojčice nje vjerujte mi...


ja sma mišljenja kao i medić i dambolina...
koliko god da spremni jesu mimo zakonskoih okvira ja prije ne bih dijete dala,,, svoje dijete...nema šanse...
meni je starija zakonski krenula sa 6 i 3 mjeseca...mrva moja, najbolja je u razredu i u prvom i drugom al opet da sma mogla ja bi njoj godinu bezbrižnosti ostavila...
mlađa u februaru puni 6...krenut će iduće godine...imat će 6 i 7 mjesece...4 mjeseca u dječijem uzrastu nisu malo nikako...

a što se tiče pravila...
da treba se završiti predškoslko...
u sarajevu ono traje koliko i školska godina...
sada u durgom roku da upišeš dijeteu školu ti nemaš papir o obavljenom predškolskom
osim ako ti je dijete išlo u državni vrtić zamoli njih da ti izdaju potvrdu pa idi prema školi i razgovaraj...
mislim da je drugi rok za upis sada u toku do 15. avgusta...
pri upisu u školu dijete mora imati potvrdu da je obavilo predškolsko

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 12:37:23   
mama75

IZVORNA PORUKA: emma.L

Pozdravljam vas sve :-)

Imam molbu... može li mi netko pojasniti drugo rok, znate li kad počinje, kad uraditi ljekarski pregled, te je li obavezno završiti predškolski prije upisa?

Naime, htjeli smo je dati u predškolski ove godine jer tek u 10.mjesecu puni 6 godina, ali mi par prosvjetnih radnika stavi bubu u uho - kao jako je zrela i velika i bilo bi šteta ne dati j ove godine.

A ja nikako nisam pomišljala na to... iako i sama vidim da je velika već i prilično zrela, žao mi nešto. Jednom kad navije alarm i uprti torbu... to je to. A s druge strane dogodine bi imala skoro punih 7.

Kako da krenem? Što prvo i kako po redu?


Mislim da drugi rok pocinje polovinom 8. mjeseca.Ono sto sada mozes uraditi je da izvadis ljekarsko uvjerenje ( kod pedijatra ces dobiti sve potrebne informacije i uputnice). A da li je predskolsko obavezno najbolje da provjeris kada budes nosila dokumente za prijavu.
Da li je DIJETE sa 6g-1 mjesec spremno za skolu? Mislim da jeste. Najbolje da pitas i tete u vrticu, a svakako cete obaviti i razgovor sa pedagogom skole. Majka sam 2 djece, obje su rodjene u ljeto, pa nemam ovakve dileme, ali sam 100% sigurna da ne bih ni razmisljala da li upisati ili ne za dijete koje je rodjeno do januara. Ove poslije bih ostavila da krenu sa 6 i kusur.
Mislim da je u ovim situacijama najvaznije pitanje da li su RODITELJI spremni za polazak u skolu, u smislu dodatnih obaveza koje se polaskom u skolu neminovno namecu. Ja sam zagovornik upisivanja djeteta u skolu na vrijeme, ne ranije ali ne ni kasnije ( i sama sam krenula sa 6g8mj) i zato mi nije jasno da roditelji smatraju da djeca nesto gube upisom u skolu. Vjerovatno ovi drugi mene ne razumiju user posted image
Dakle napisah na pocetku informacije koje ti trebaju da krenes, a svakako do 1.9. imate vremena da se odlucite i posavjetujete sa jos nekim. Sretno!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 12:55:30   
škorpija
joj ema ja je ne bih dala još u školu, tu godinu bezbrižnosti joj više niko nikad ne može nadoknaditi, ima dosta roditelja koji potenciraju raniji polazak kao da dijete ranije diplomira na faksu, mislim čemu da ranije ode na biro radauser posted image , mislim, svako ima svoju nafaku, ali neka se igra još

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 13:03:48   
Medić*

IZVORNA PORUKA: škorpija

joj ema ja je ne bih dala još u školu, tu godinu bezbrižnosti joj više niko nikad ne može nadoknaditi, ima dosta roditelja koji potenciraju raniji polazak kao da dijete ranije diplomira na faksu, mislim čemu da ranije ode na biro radauser posted image , mislim, svako ima svoju nafaku, ali neka se igra još


Ovome se vazda nasmijem kada mi neko iznese kao jedan od razloga :)
Dijete kao i svi mi ce stici sve ono sto mu bude odredjeno.
Nema razloga za zurbu ako se vec zakonski nije obavezan.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 13:11:00   
mama75

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: škorpija

joj ema ja je ne bih dala još u školu, tu godinu bezbrižnosti joj više niko nikad ne može nadoknaditi, ima dosta roditelja koji potenciraju raniji polazak kao da dijete ranije diplomira na faksu, mislim čemu da ranije ode na biro radauser posted image , mislim, svako ima svoju nafaku, ali neka se igra još


Ovome se vazda nasmijem kada mi neko iznese kao jedan od razloga :)
Dijete kao i svi mi ce stici sve ono sto mu bude odredjeno.
Nema razloga za zurbu ako se vec zakonski nije obavezan.


A ovo: moze pauzirati godinu izmedju srednje i faxa, proputovati npr svijetom, odmoriti se i pripremiti za nove izazove? user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 13:34:40   
škorpija

IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: škorpija

joj ema ja je ne bih dala još u školu, tu godinu bezbrižnosti joj više niko nikad ne može nadoknaditi, ima dosta roditelja koji potenciraju raniji polazak kao da dijete ranije diplomira na faksu, mislim čemu da ranije ode na biro radauser posted image , mislim, svako ima svoju nafaku, ali neka se igra još


Ovome se vazda nasmijem kada mi neko iznese kao jedan od razloga :)
Dijete kao i svi mi ce stici sve ono sto mu bude odredjeno.
Nema razloga za zurbu ako se vec zakonski nije obavezan.


A ovo: moze pauzirati godinu izmedju srednje i faxa, proputovati npr svijetom, odmoriti se i pripremiti za nove izazove? user posted image


user posted image
user posted image , dobar dobar,

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 13:37:00   
MicoTico
a možda neće uopšte htjeti studirati npr. pa će biti frizer ili obućar ili automehaničar...
Neće svi u advokate i ljekare...
A može i fax završiti i biti "100 godina" na birou, eto pa će mu značiti da završi godinu prije školu...

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 13:39:24   
Medić*

IZVORNA PORUKA: MicoTico

a možda neće uopšte htjeti studirati npr. pa će biti frizer ili obućar ili automehaničar...
Neće svi u advokate i ljekare...
A može i fax završiti i biti "100 godina" na birou, eto pa će mu značiti da završi godinu prije školu...


Bas vala. user posted image
U svakom slucaju nigdje nece zaksaniti.

Mama75 moze mu se ta godina pauziranja i spremanja za nove izazove mnogo oduziti user posted image

Helem, svako neka radi kako misli da je najbolje :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 13:42:21   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: dambolina

Prvi razred i nije nesto, ali gradivo u starijim razredime zna biti prezahtjevno


ovo je najveća zabluda koja je izrečena...
i to je najtagičnije što svi misle da u prvom razredu se igra...
ja ne znam ko se igrao al razred moje djevojčice nje vjerujte mi...


Samo da potpišem, nije igra definitivno.
bar kod nas nije bila.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 13:46:03   
emma.L
Znači, prvo ljekarsko, zatim testiranje, odluka nakon toga.

Ne znam, mama je bila učiteljica i nije me htjela dati ranije u školu iako sam sa 6 pročitala lektiru za 1.razred. I pokazalo se kao pravilna odluka, jer sam u maloj školi imala od 10 dana 10 puta napisano 'nema zadaće' :-).

Nekako mi tako i moja Ema izgleda, mislim da nije spremna za obaveze ni najmanje. Ali doma se dosadjuje. Sve je zanima, stalno traži više, imam osjećaj da nas je prekucala odavno. Uglavnom, svakako da ćemo prvo po savjet pedagoga/psihologa.

Nego, je li itko upisao dijete bez ovog predškolskog? Išla je privatno u vrtić.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 14:09:24   
dambolina

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: dambolina

Prvi razred i nije nesto, ali gradivo u starijim razredime zna biti prezahtjevno


ovo je najveća zabluda koja je izrečena...
i to je najtagičnije što svi misle da u prvom razredu se igra...
ja ne znam ko se igrao al razred moje djevojčice nje vjerujte mi...


Samo da potpišem, nije igra definitivno.
bar kod nas nije bila.

Ma dobro, malo sam se nespretno izrazila, nije igra apsolutno, ali u odnosu na ono sto tek dolazi je easy.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 14:14:14   
emma.L
Hvala svima na odgovorima i mišljenima :-)

Razlog što dosadjujem je što ne bih da joj dajem nadu jer se ona toliko raduje kad pomisli da bi mogla u školu. :-) Kontam, je li moguće okrenuti ovaj sistematski za poslije testa, da je ne morim bez veze. Ali krenut ćemo po redu kako ide, nekako ćemo se već vaditi na predškolski ako ne bude dobila odobrenje pedagoga i gotovo. Onda ćemo naći dodatne aktivnosti neke da malo zakuhamo i zabavimo je :-)

Hvala vam još jednom!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 15:16:05   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: emma.L

Hvala svima na odgovorima i mišljenima :-)

Razlog što dosadjujem je što ne bih da joj dajem nadu jer se ona toliko raduje kad pomisli da bi mogla u školu. :-) Kontam, je li moguće okrenuti ovaj sistematski za poslije testa, da je ne morim bez veze. Ali krenut ćemo po redu kako ide, nekako ćemo se već vaditi na predškolski ako ne bude dobila odobrenje pedagoga i gotovo. Onda ćemo naći dodatne aktivnosti neke da malo zakuhamo i zabavimo je :-)

Hvala vam još jednom!

moja mlađa rekoh već puni 6 u ferbuaru, ona bi najrađe krenula u školu...
upisala sma je u predškoslko koje će obavljati u prostorijamaškole u koju joj sestra ide...trebam li ti reći da ona svima govori kako ide u malu školu...
a što se tiče papira do predškoslkom, zakon je takav kakav jeste, potvrdu o obavljenom donijeti morate...
samo prve godine su pustili slučajeve u kojima djeca jesu morala krenuti u školu a nisu obavila isto zbog neupućenosti roditelja...
međutim kako je ovo već treća zakonska generacija mora se imati ta potvrda ....
tako da najbolje u školi vidi, dal oni kao škola mogu i hoće i smiju bez iste

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 15:44:42   
mamina princeza
Ja ne bi h upisala djete ranije u skolu ..al to sam ja i moje djete ..neko odluci tako i bude dobro za njega . u moje doba ja sam bila njamladja u razredu ..nije mi nista falilo al sigurno sam u necem bila nezrela pa zato je po meni bolje biti "prezreo" ako je to uopste i moguce u odnosu na druge u razredu nego nezreo. moja curica ima 6 godina i 1 mjesec i ona je isla preko 2 godine u vrtic i jos pola u jedan manji vrtic prije toga. zadnjugodinu u skolpu vrtica je obavila predkoslakko, zna veklika slova mala pomalo zapinje al zna, moze i da cita al joj se ne cita :) zna brojeve , racuna i oduzima do 20 bez problema rjesava one matematicke problemcice, pomalo zna i engleski , ... al u zadnje vrijeme zadnji mjesec recimo kao da zna da ce je obaveze uhvatiti nista je ne interesuje ....ni slova ni prica o skoli ... malo me i brine jer nije bila takva ...al ona je tek napunila 6 godina i necu ni da je forsiram . kad krene skola zagrijacemo stolicu ako bude trebalo. zna dosta al igra joj je na 1 mjestu...ono igra igra pa jos koje mjesto pa onda ostalo :)

sto se tice predkoslskog iako po meni treba da bude obavezno znam primjere da su recimo djeca u nasu skolu sad upisana bez predkoslskog, s tim d aj ejedna mama pisala dopis u kojem je objasnjavala da je curica isla dugo godina u vrtic koji nije priznat od ministrastva pa kao eto d aje ne prebacuje ( a ignorise se mogucnost da se djete odvede sat dva sedmicno kao i sva druga u predskolsi al eto ) . prosle godine cini mi se stela je pisala da je kasnije upisala curicu jer se odlucila tako naglo al nisam sigurna. mislim ako pedagog ocjeni da moze u skolu da nema veze imate opravdanje misli ste da necete u skolu hhe ...al sistematskoi moras uraditi prije toga

< Poruku je uredio mamina princeza -- 4.8.2014 15:47:09 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
4.8.2014 15:49:51   
mamina princeza
Sad procitah ovo a je isla u privatni vrtic...dakle mozes pitati skolu ta da uradis po tom pitanju. nasa skola je jednostavno rkela da roditelji napisu dopis i obrazloze zasto djete nije islo u predskolsko. ti napises da niste iali u planu ici u skolu u ovoj godini i d azato niste ni isli. d aje isla u vrtic da zna sto zna i d amislis da je sprmena. Mislim da ti zato nce praviti problem.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
12.1.2015 7:40:34   
Angelica
Generacijo spremal' te se
Meni je ovo bilo tako daleko tako da nisam ni razmišljala o tome, ali za dva dana A. puni 6. godina i počela sam da razmišljamuser posted image

Trebam odgovore na sljedeća pitanja od iskusnih
1. Kakav ruksak izabrati?
2. Da li su moped i dalje kvalitetne bojice ili imaju neke bolje?
3. Koje olovke i sveske ste kupovale?
4. Da li im je potrebna odmah oprema za fizičko?...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
12.1.2015 11:01:13   
škorpija
Moj A. u aprilu puni 6. godina, interesira me ima li ikakve sanse da ga ne upisem u školu u septembru, da sačekamo još godinu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
12.1.2015 11:04:53   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

Moj A. u aprilu puni 6. godina, interesira me ima li ikakve sanse da ga ne upisem u školu u septembru, da sačekamo još godinu


Nema...

Zakonski mora...
I na testiranju da ''zakaže'' ide u školu al se za njega radi porgram za djecu s aposebnim potrebema u okviru redovnog odjeljenja...
I kilogrami, rast da ih nema dovoljno...al i to su tako kriteriji beze da i sa 16 kila u školu se može...

Sve ja ispitala kad mi je H kretalauser posted image
Ona je rođena u junu, krajem juna 6 napunila morala sma je dati...

I s ove tačke gledišta beze sma benavila, znaju oni zašto imaju te zakonske okvire, oni koji su krojili zakone ipak imaju dređena znanja koja nama roditeljima zamagle pogleduser posted image
Tako da samo habro generacijo ...vi prvi put a ja drugi kroz isto da prođem trebamuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *