|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.11.2011 11:51:51   
Mya_81 RR
Svakako ako imas priliku naruciti babyvac uradi to. Po meni nisu mogli izmisliti bolju stvar. Moja kad ima zacepljen nosic ne mogu se nacuditi koliko izadje, nema šanse da bih to mogla izvući s bilo čim.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 976
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
25.11.2011 13:25:26   
maira80m
IZVORNA PORUKA: doublemum

Meni je doc rekao da ne mora biti lanena krpa-ja sam pelenu izrezala na komade i uradila slijedeće-otopila koziji loj u posudi u mikrovalnoj(manje smrdi) i onda natopila pelenu u toj masti i ostavila de se to osuši na nj! Naveče sa sobne temp. ili blago zagrijana( najbolje u rukama, jer ne bi trebalo da bude pretopla, pa se onda hladi na djetetu-nego da se zagrijava temp. tijela)na prsa-preko možeš staviti drugi sloj pelene suhe-da ne ode na odjeću! Drugu noć-na leđa i onda naizmjenične-leđa-prsa, i tako nekoliko noći!
Ovako nam je jedan pedijatar objasnio i uvjerila sam se da nakon toga djeca iskašlju šjalm ili ga povrate!
Možeš u šerpici napraviti čaj od kadulje(žalfije) i pustiti da isparava-ili u kupatilo se sa bebom zatvori , a napravi veću kol. čaja-tako da mu to dođe k'o prirodna inhalacija(ovo sam namirisala u inhalacijama koje je doc.propisao mom sinu-a to je izgleda nj .,tajna)




e ovo mi je super, samo gdje nabavljate mast? moj mali ima puno slajma, to traje evo skoro mjesec dana - davali mu neke kapi, sirupe za iskasljavanje, isli na inhalacije al on nikako da to iskaslje. (doktor nam rekao da moze prerasti i u bronhitis)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 977
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.11.2011 15:47:59   
emma.L
Kako pomoći bebi od mjesec dana sa suhim kašljem? Stavljam ga da doji svako malo da navlaži grlo, čistimo nos babyvacom i počeli smo stavljati Tobrex kapi danas popodne, doktorica nam dala recept za Ceclor ako se ne smiri do sutra uvečer jer mu je grlo crveno i krajnici su malo otečeni user posted image . On je raspoložen, smije se, jede, nije nervozan, ali me srce boli jer evo sada spava pored mene i kašljuca kao dedo neki. Još sam stavila pored njega u vrelu vodu eukaliptus balzam od dr. Theisa da isparava i mokar veš po radijatorima. Ako itko ima još koju pametnu koja bi pomogla mom piletu da ne kašlje, molila bih vas.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu maira80m)
Neposredna veza do poruke: 978
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.11.2011 15:52:36   
Anoniman
Emma glavicu crnog luka izrezi i stavi mu pored glave. Tako ja radim svom L i bas mu pomogne, a i on suho kasljuca i nosic ga muci

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 979
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.12.2011 14:58:10   
bery
Znaci imate dobro iskustvo sa babyvacom, ja sam malo ceprkala po netu i nasla iz slovenije kada se naruci kosta sa postarinom 15 EUR, a kontaktirala sam i njih direktno u madjarskoj i dali su mi email od nekog cike u Mostaru sad cekam odgovor od njega, ako nista uvijek ima opcija slovenija......ako je ko zainteresiran kako naruciti objasnit cu mu.....pozdrav

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 980
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.1.2012 9:16:26   
palachinken
M opet muči nosić i kašljuca, nije strašno, ovo je treći dan. Ne znam da li da ga vodim pedijatru, kontam samo će neku baju dole pokupiti, ali opet strah me bronhitisa, vec sam pisala cini mi se, kod nas je gadan zrak, a i ja, kao mala, sam vazda imala bronhitis, hvala nasoj zeljezari.
Za sad ukapavam fiziolosku, cistimo nosic, spavamo s lukom, lupkam ga po ledjima da se šlajm odlijepi s pluća, imam mokar peškir na radijatoru. Kupit cu i eukaliptus balzam da isparava. Ima li jos sta?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bery)
Neposredna veza do poruke: 981
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.1.2012 9:31:40   
Nedi
Jeste li kupili babyvac? M je jos malena bebica ne bi smio nista posebno osim cestog dojenja da mu šlajm, ako ga ima, izađe kroz stolicu. Želimo vam da sto prije ozdravite. 

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 982
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.1.2012 9:36:35   
palachinken
Trebao bi stići sutra ili prekosutra, zeznuli me ovi neradni dani pa zaglavio u putu user posted image do tad mu ja izvlačim onom cjevčicom od infuzije dosta. Negdje nadjoh za dr Theisov eukaliptus balzam da smije na ledja i prsa bebi od 6 mjeseci, njemu je 5,5user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 983
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.1.2012 11:51:19   
Mya_81 RR
Nesto si mislim da 15 dana i ne bi trebalo imati bas tako veliku ulogu. Ipak to nije neki tako jak lijek i kemija u pitanju.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 984
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2012 10:42:10   
Daja_sa
Ja sam iscitala sve ove predhodne stranice...sacuvala sebi recepte za cajeve ali nisam sigurna kada se daje caj od luka i jabuke a kada ovaj sa lovorom i secerom.
Moja S evo par dana ima slinav nosic...cistili smo redovno...ali jutros vidim da joj se sekret slijeva u grlo pa se bas onako ruzno nakaslje i kao da ima nagon na povracanje...koji caj njoj da dajemuser posted image ...njoj su 3,5 godine
A ovo malo opet jedva dise...ukapavam fiziolosku...cistim pumpicom ali nemam sta da izvucem jer joj negdje u grlu stoji...jutros sam joj malo i sljeza ukapala ali cini mi se nema neog efekta...jel mogu njoj ovaj caj od luka i jabuke da dajemuser posted image Njoj ce suutra 5 mjeseciuser posted image .


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 985
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2012 10:44:39   
Mya_81 RR
Jeste li krenuli s nadohranom? Sokici i to?

Caj se daje kod prehlade, dobar je za izbacivanje šlajma, a sirup od lovora je za kasalj.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 986
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2012 10:58:55   
Daja_sa
Jesmo poceli sa dohranom...
Pa skuhacu ja ovaj sa jabukom i lukom pa nek obje pijuckajuuser posted image ...nece ima skoditi sigurna sam.
Hvala Mya_81

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 987
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2012 11:11:08   
Mya_81 RR
Ako ste počeli onda vjeruje da joj nece skoditi i da moze i manja piti to. Moja kad je bila skorz mala, tako oko 6 mjeseci pila je čisti taj čaj, nisam ga miješala ni sa čim. Što je bila starija to joj se ovaj luk nije svidjao user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 988
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
29.1.2012 18:59:04   
Halimaa
Pozdrav mame

Moj sin od prvih zimskih dana počinje sa prehladama, tako je bilo od kad se rodio, sad su mu 2 i pol godine. Ali u zadnje vrijeme ima neke probleme koji meni liče na alergijske reakcije, možda jesu a možda i ne, dosada nisam primijetila da mu nešto od hrane smeta. Dakle, nos mu se začeplja, počne kašljati ali samo dok spava i naročito naveče!suhi kašalj ga zna probuditi! Nema temperature pa zato mislim da je nešto alergijski. Šta biste mi savjetovale? Alergologa bi odložila barem za neko vrijeme.... Čitala sam na ovoj temi o Bisolex kapima, za što su one tačno? Ja stavljam Operil i  Aqvamaris i dadnem mu Flonidan naveče...


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 989
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
29.1.2012 19:10:46   
Visnja RR
Najbolje je da se posavjetujes sa pedijatrom... mozda da uradite brsis grla i nosa...
Po savjetu pedijatrice mi smo zadnji put prije 2 mjeseca korisitili sirup Panatus (za taj kasalj) i kupili smo jonizator (ovalzivac/osvjezivac) vazduha... U vodu nekad ubacim kapi eukaliptusa nekad blagi caj od kamilice... Od tada niko od nas ne kasljuca (cak ni ja iako sam svoje kasljucanje pripisivala cigaretama ali je izgleda problem bio i u suhom vazduhu)

U svakom slucaju provjeri briseve i insisitiraj na razgovoru sa pedijatricom

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 990
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
29.1.2012 22:37:42   
babina beba
Visnja, daj nam info o tom jonizatoru, gdje je kupljen?

< Poruku je uredio babina beba -- 29.1.2012 22:38:05 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 991
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
29.1.2012 23:12:30   
leona81
i mene to interesuje

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 992
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
29.1.2012 23:19:54   
Visnja RR
ama Dormeo.... imate na Malti u onom njihovom shopu i u onoj ulicici kod Zeljine cevabdzinice...
samo da znate da nam oni nisu klijenti vise pa da ne ispadne da ih zato hvalim user posted image
al vam se kunem da ni asja ni Mm ni ja ne kasljucamo vec dva mjeseca...
i u stanu je bas lijep vazduh... cijena 99 km...
sluzi i kao svjetiljka ...jacina svjetla i inace ovlaizavanja vazduha se podesava od slabijeg do jaceg...

uzela sam zelenu a ima bjela i plava

user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 993
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
30.1.2012 10:10:10   
Halimaa
kod nas samo 2 radijatora u stanu rade, a na ostalim su posude sa vodom...u spavaćoj sobi radijator je zavrnut, pa sam mislila da mi ovlaživač ne treba... Nama se stanje pogoršalo, sline su sad zelene,idemo večeras kod privatnog pedijatra. Sa tuzlanskom pedijatrijom, moja iskustva su prilično loša...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 994
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
30.1.2012 10:24:49   
mamabb

IZVORNA PORUKA: Halimaa

Pozdrav mame

Moj sin od prvih zimskih dana počinje sa prehladama, tako je bilo od kad se rodio, sad su mu 2 i pol godine. Ali u zadnje vrijeme ima neke probleme koji meni liče na alergijske reakcije, možda jesu a možda i ne, dosada nisam primijetila da mu nešto od hrane smeta. Dakle, nos mu se začeplja, počne kašljati ali samo dok spava i naročito naveče!suhi kašalj ga zna probuditi! Nema temperature pa zato mislim da je nešto alergijski. Šta biste mi savjetovale? Alergologa bi odložila barem za neko vrijeme.... Čitala sam na ovoj temi o Bisolex kapima, za što su one tačno? Ja stavljam Operil i  Aqvamaris i dadnem mu Flonidan naveče...




za suhi kašalj najdjelotvornije što sam probala je iscjeđen limunov sok i malo posoliti i neka popije.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 995
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
30.1.2012 11:51:01   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Halimaa

Pozdrav mame

Moj sin od prvih zimskih dana počinje sa prehladama, tako je bilo od kad se rodio, sad su mu 2 i pol godine. Ali u zadnje vrijeme ima neke probleme koji meni liče na alergijske reakcije, možda jesu a možda i ne, dosada nisam primijetila da mu nešto od hrane smeta. Dakle, nos mu se začeplja, počne kašljati ali samo dok spava i naročito naveče!suhi kašalj ga zna probuditi! Nema temperature pa zato mislim da je nešto alergijski. Šta biste mi savjetovale? Alergologa bi odložila barem za neko vrijeme.... Čitala sam na ovoj temi o Bisolex kapima, za što su one tačno? Ja stavljam Operil i  Aqvamaris i dadnem mu Flonidan naveče...




bisolex djeci ne treba davati bez savjeta sa pedijatrom,one se daju do 5 dana  ilida pije ili se stavlja u inhalator.
a oprezno i sa operilom(ide od 2 godine kolikoja znam) on je takodje dugorocno agresivan i isusuje sluzokozu i ne smije se koristiti na svoju ruku,samo fizioloska otopina i sljez.

a sta mislis da odes pulmologu?


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 996
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
30.1.2012 12:48:42   
palachinken
Isli smo u savjetovaliste da primimo vakcinu, medjutim, malom je crveno grlo pa nam je ped. rekla da uradimo bris grla i nosa. Da li da radim CRP i leukocite pored toga ili su brisevi dovoljan pokazatelj da li ima bakterije?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 997
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
30.1.2012 12:56:29   
Mya_81 RR
Leukociti i CRP mogu samo pokazati ima li upale, ali ne i gdje, zato nema potrebe da i to vadite, ako vam je vec dala uputnice za briseve koji ce tacno pokazati koja je bakterija ako je naravno uopće i ima.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 998
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
30.1.2012 12:56:34   
bebacha
Brisevi ce pokazat ako postoji bakterija i dobit cete antibiogram pa prema tome ukljucit antibiotik.zo je po meni bolje od vadena crp i leukocita.al neznam koliko se to kod vas ceka.kod nas 8 dana a cesto nalaze ni ne dode pa jos 8user posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 999
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
30.1.2012 12:58:34   
palachinken
I kod nas se čeka sedmicu, ali ja imam sveki, ziva mi bila jos 100 godina, u bolnici, pa ce to isti dan biti gotovo user posted image

Hvala na odgovorima.

< Poruku je uredio palachinken -- 30.1.2012 13:02:23 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *