|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
11.2.2012 16:08:34   
megi
rrrr vode onoliko da prekrrje luk i jabuku ne vise od pola litre, cak i manje ako ces samo jednu jabuku i jedan luk
jer oko pola litre ja stavim na dvije jabuke i dvije glavice luka

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu rrrr77)
Neposredna veza do poruke: 1026
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
13.2.2012 11:21:13   
rrrr77
megi,,,,,,hvala

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 1027
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
17.2.2012 14:55:05   
Malenaoduvijek
ovaj recept sam ja dobila pa da ga podijelim sa vama

potrebno vam je

caj od kunice ili hajducke trave
sprica od 10 ml
morska sol
maslinovo ulje
pantenol otopina

u prvu spricu stavite skuhani caj od kunice i pomijesate ga sa malo morske soli i tu otopinu spricom ubrizgate djetetu u nos u svaku nosnicu do 5 ml.sacekate malo i onda iz svake nosnice izvucete ono sto je ostalo.

poslije toga stavite u spricu pantenol,caj i maslinovo ulje i to se pomijesa.i ovo uspricate u obje nosnicedo 5 ml i nakon oredjenog vremena izvucete spricom sto je ostalo.
ovo bi trebalo raditi 2 puta dnevno cak 2 dan da bi se nosici ocistili skroz


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu rrrr77)
Neposredna veza do poruke: 1028
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
17.2.2012 14:57:25   
bebacha
gdje kupit ovo prvo i sta je ovo zadnjeuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1029
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
17.2.2012 15:01:11   
Malenaoduvijek
u apoteci bebacha,a ovo zadnje ti je otopina kao sto imas oriblete za cuclanje imas i u tecnom stanju i nista nije skupa par markica bukvalno

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1030
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
17.2.2012 19:19:18   
Mala Selma
Mala, molim te po koliko stavljas omjer ulje maslinovo, pantenol otopinu i caj?Ako je sprica od 10ml jer po 3,3 sve troje? i da li se moze korisiti vise dana ili max 2?Hvala

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1031
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2012 10:15:28   
Anoniman
sta stavljatze zene u ovaj caj od luka i jabuke , neszto za ukus
moja deca hoce da se izpovracaju

sta vi stavite  za lepsi ukus


< Poruku je uredio triputmama -- 18.2.2012 10:17:14 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 1032
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2012 10:36:04   
DISANA
Meni pomaže 2-3 kesice od šipurika

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1033
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
21.2.2012 10:34:27   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: Mala Selma

Mala, molim te po koliko stavljas omjer ulje maslinovo, pantenol otopinu i caj?Ako je sprica od 10ml jer po 3,3 sve troje? i da li se moze korisiti vise dana ili max 2?Hvala



znaci stavljas jednaka 3 dijela,mozes tako,ne moras u bobu.a koristi se 2 puta dnevno najbolje 2 dan iako i nakon 7 dana vec bi trebalo da ima ucinka

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 1034
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
21.2.2012 10:36:30   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: MALA1994

ovaj recept sam ja dobila pa da ga podijelim sa vama

potrebno vam je

caj od kunice ili hajducke trave
sprica od 10 ml
morska sol
maslinovo ulje
pantenol otopina

u prvu spricu stavite skuhani caj od kunice i pomijesate ga sa malo morske soli i tu otopinu spricom ubrizgate djetetu u nos u svaku nosnicu do 5 ml.sacekate malo i onda iz svake nosnice izvucete ono sto je ostalo.

poslije toga stavite u spricu pantenol,caj i maslinovo ulje i to se pomijesa.i ovo uspricate u obje nosnicedo 5 ml i nakon oredjenog vremena izvucete spricom sto je ostalo.
ovo bi trebalo raditi 2 puta dnevno cak 21 dan da bi se nosici ocistili skroz




_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1035
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.3.2012 12:00:35   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: nanika

Evo i moj mali je pun slajma. I jucer i danas mu pravim sljez i cim popije povrati. Toliko je slajma izbacio da ne mogu da vjerujem da je ono bilo u djetetuuser posted image . Inace ima opstruktivni bronhitis.



kako pravite taj sljez? je li to onaj korijen bijelog sljeza sto 8 sati bude potopljen u hladnoj vodi pa se pije po kasiku ili caj od sljeza? moj ima zreo kasalj pa da mi je da to istjeramo. kupilai smo prospan sirup ali, ako je vec bolje cajem, zasto da ne? on ima dvije godine.


sta se smije dati bebi od 4,5 mj od cajeva za prehladu? preslo mu od brata. nema temperaturu. za sada tretiramo samo nosic sterimar sprejem i pumpicom. onaj fazon sa crvenim lukom pored kreveta je odlican

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 1036
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.3.2012 22:34:39   
pompomchich
Pozdrav svima,nova sam na forumu, nisam jos stigla pregledati sve teme pa se nadam da sam na pravom mjestujavascript:void(AddText('user posted image ')) mojoj bebi je mjesec dana i od jutros ima jako zacepljen nos, ja sam bila prehladjena 3-4 dana pa vjerujem da joj je na zalost preslo od meneuser posted image
Koristm Nisita sprej koji je odlican i stvarno joj godi,ali mi problem predstavlja pumpica,malo sekreta izvucem a dio ona opet vrati nazad kad udahne, pa imam osjecaj da se vrtimo u krug bez nekih konkretnih rezultata... a prije nekoliko dana sam vidjela reklamu za Salveo Nosi set- aspirator koji se spoji na usisivac, pa me zanima da li neko zna gdje se to moze nabaviti na podrucju Lukavca i Tuzle, pedijatrica mi je rekla da je to odlicna stvar, pitala sam u par apoteka, ali me svi nesto blijedo gledaju kao da trazim ne znam ni ja sta...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1037
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.3.2012 8:34:13   
palachinken

IZVORNA PORUKA: pompomchich

Pozdrav svima,nova sam na forumu, nisam jos stigla pregledati sve teme pa se nadam da sam na pravom mjestujavascript:void(AddText('user posted image ')) mojoj bebi je mjesec dana i od jutros ima jako zacepljen nos, ja sam bila prehladjena 3-4 dana pa vjerujem da joj je na zalost preslo od meneuser posted image
Koristm Nisita sprej koji je odlican i stvarno joj godi,ali mi problem predstavlja pumpica,malo sekreta izvucem a dio ona opet vrati nazad kad udahne, pa imam osjecaj da se vrtimo u krug bez nekih konkretnih rezultata... a prije nekoliko dana sam vidjela reklamu za Salveo Nosi set- aspirator koji se spoji na usisivac, pa me zanima da li neko zna gdje se to moze nabaviti na podrucju Lukavca i Tuzle, pedijatrica mi je rekla da je to odlicna stvar, pitala sam u par apoteka, ali me svi nesto blijedo gledaju kao da trazim ne znam ni ja sta...

pompomchic, imas aspirator za nos firme Arianna zove se Baby-Vac u Sarajevu u apoteci na socijalnom. Stvarno je super stvar! Takodjer, moze se poruciti preko interneta, stize za nekih 7-10 dana, pa ako te interesuje ta linija, javi mi se na PP.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu pompomchich)
Neposredna veza do poruke: 1038
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
26.3.2012 8:38:03   
emma.L
IZVORNA PORUKA: triputmama

sta stavljatze zene u ovaj caj od luka i jabuke , neszto za ukus
moja deca hoce da se izpovracaju

sta vi stavite  za lepsi ukus



Čim se skuha ja dodam cimeta, a prije konzumiranja stavim kašiku meda. Ema ga je i na moru tražila, zdrava prava user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1039
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
26.3.2012 8:49:22   
Majčica
Da li se temperatura 37,2 smatra povišenom kod beba? Bebi će za 5 dana biti 2 mjeseca, nosić mu je začepljen i baš ga muči. Vadim slinice baby vac-om, ali one se jako brzo opet nakupe. Noćas sam mu jednom izmjerila i 37,6, pretpostavljam da je to bilo od slinica, od tada je svaki put izmjerena bila 37,2.
Stariji sin ide u vrtić i on je isto prehlađen, njemu evo već prolazi - i on je imao sekret iz nosa, kašalj i temperaturu oko 37,4 3 dana.
Ovo mi je najgori mogući scenarij - da će mlađem preći od starijeg virus i eto to se desilouser posted image

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 1040
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
31.3.2012 10:56:16   
emma.L
Majčice, nije najgor mogući scenarij, hvala Bogu. To je samo viroza.

Evo moja Ema je 5 dana imala visoku temperaturu koja je kasnije prešla u kašalj i slinavljenje, jedno popodne smo bili mirni i maleni je sutra već imao temperaturu. Viroza ga uhvatila od nje. Očekivali smo i pljuskavice da će mu preći, ali srećom, to ga je zaobišlo ovaj put.

Odgovor na tvoje pitanje: Mislim da jeste povišena, jer su mom bebaču okice bile staklaste, umirio bi se i samo gledao za mnom sa 37.2 već. Ja nisam skidala do 38, onda sam davala Panadol Baby.

E sada trebam savjet: Što dati bebi za suhi kašalj? Trenutno dojimo često, kamilicu mlaku mu dajem na špricu i opet izbaci više nego što proguta, jednako i vodu, ne voli ništa osim sikeuser posted image . Grlo bi trebao stalno kvasiti, a problem je što ne zna malo povući siku nego se svaki put najede ili naljuti do histerije ako ga prekinem, a stalno povraća od prejedanja. Ima li kakav sirup za malene


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 1041
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
31.3.2012 11:18:01   
R&T@
IZVORNA PORUKA: emma.L

E sada trebam savjet: Što dati bebi za suhi kašalj? Trenutno dojimo često, kamilicu mlaku mu dajem na špricu i opet izbaci više nego što proguta, jednako i vodu, ne voli ništa osim sikeuser posted image . Grlo bi trebao stalno kvasiti, a problem je što ne zna malo povući siku nego se svaki put najede ili naljuti do histerije ako ga prekinem, a stalno povraća od prejedanja. Ima li kakav sirup za malene



Zasto sprica? Mozda zato izbacuje...
Njemu je skoro 6 mjeseci, mozes li mu dati kasicicom ili flasicom?

Zaboravih...mozda da mu namazes prsa ili izaberi neki od ovih sirupa (vecina moze i za dojencad)

http://www.naturprodukt.hr/respiratorni_sustav.html


< Poruku je uredio tajra -- 31.3.2012 11:23:18 >


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 1042
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
31.3.2012 11:58:10   
emma.L
Ma Tajra, na flašicu hoće opet samo mlijeko, na kašičicu ako skonta da nije kašica samo ispljune čaj ili vodu. Malo je zeznut kad nešto ne voli. A špricom mu ml po ml u uglove sipam i prinuđen je progutati nešto toplo.
Sad ću do ljekarne da se raspitam za ove dr. Theis proizvode.

Noćas sam mu ovj bazam otapala u vreloj vodi i stavljala uz krevetić da isparava i kao da je manje kašljucao. Ne vidim svrhu da ga mažem kad nije tvrdi kašalj nego ovo ružno grebanje i kašljanje iz grla baš a dr je i rekao da će to uslijediti. user posted image

Hvala na odgovoru, idemo tražiti možda ovaj bez šećera i alkohola.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 1043
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
3.4.2012 22:10:39   
palachinken
emma.L je li vam prestao kašalj? Moj M kašlje, suhi kašalj, ne tako čest, zadnja dva dana, pa sam u potrazi za nekim prirodnim lijekom koji može za bebu od 8 mjeseci ili neki od sirupa na biljnoj bazi. Kakav je ovaj trpučev sirup? A Prospan?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 1044
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
3.4.2012 22:14:36   
Emica_sa
palachinko nama je doktorica dala prospan kad je Farah bila manja,nije puno kasljala,ali joj je pomogao,iako ona nije za sirupe za dijecu mladu od godine,pokusaj nesto prirodno

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1045
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
5.4.2012 19:55:22   
felix
mozel mi neko reč , rhinostop nešto se malo secam kroz maglu dal on ima u sebi neko umirujuce dejstvo ja A. dala oko 5 . on pre toga nos curio , igro se sa rodjakom .
Kad ev zaspa user posted image danas je spavao dva puta po pola sata na nogama jer ga nos mucio nije puno spavao .
Pa se prepado iskreno polijeze mi odjednom pitam ga mucil te sta boli glavom odmahuje kao ne .
Nemoze ni pricat od umorauser posted image i zaspa evo user posted image

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 1046
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.4.2012 0:28:20   
Mya_81 RR
Mislim da nema. Cini mi se da mislis na onaj zadnji sirup protiv kaslja sa F, ne mogu da se sjetim imena. On ima onu oznaku umirujućeg dejstva.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1047
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.4.2012 10:21:12   
Majčica
Smije li se bebi od 2,5 mjeseca mazati Dr Theiss balzam od eukaliptusa na prsa i leđa?

Mi smo svi kolektivno bolesni, prvo stariji koji ide u vrtić sa temperaturom 40, pa MM, sad ja i bebauser posted image . Samo što nas dvoje imamo nekako baš klasičnu prehladu, isto kao da je drugačije nego kod starijeg sina. Nema ture, hvala Bogu.
Smijem li još išta - stavljam mu sljez u nosić i fiziološku otopinu i čistim baby-vacom...

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1048
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.4.2012 11:05:20   
DM
Majčice-nisam koristila taj balzam, tako da čekaj nekoga drugog sa savjetom(ali koliko m epamćenje služi-ne bi trebalo istovremeno i na leđa i na prsa)-a zar u uputstvu ne piše od koliko ga smiju djeca koristiti?

Smiješ mu davati onaj čaj od luka i jabuke(za kašalj), a u biti je važno samo da održavate redovnu higijenu nosa-da ne bi sekret otišao na pluća, možeš ga malo uzdignuti dok spava, ili bar na stranu. Šljez se isto ne bi trebao dugo koristiti jer i utom slučaju ošteti sluznicu nosa.
Kako je on još mali i niste krenuli sa dohranom-daji mu tečnosti što više-zbog te prehladice(ako doji-oji ga češće, a ako je na formuli-možda mu smiješ i između obroka dati po malo tekućine primjerene za taj uzrast-prokuhane vode malo)!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 1049
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.4.2012 15:29:54   
sunid
Zna li neko da li bebi od 4 mjeseca smijem dati nekoliko kasikica caja od bijelog sljeza?

Vec par dana bebica mi otezano dise kao da joj je nosic malo zacepljen,a jucer mi je pocela i kasljucati,uglavnom kaslje kad spava. Kapala sam joj caj od bijelog sljeza (korjena) u nosic vec neko vrijeme ali izgleda da joj pomaze samo trenutacno a sad kad je pocela kasljat ne znam smijem li joj dati malo tog caja i da popije,par kasikica?
Kapala sam joj i kapi sunce moje malo pa joj nosic malo ocistim gazom,kupila sam NUK pumpicu/aspirator ali je predebela da uvucem bebi u nosic uzas. Gazom izvucem malkice,a ja imam osjecaj kao da ima jos nemam pojma.
Nekad osjetim ustvari cujem kao da joj nesto smeta da dise i tad se malo zakaslje a nekad sve izgleda uredu.

Sta da radimuser posted image user posted image

Jos uvijek mi nije primila trecu vakcinu (za veliki kasalj,tetanus i djeciju paralizu),mislila je voditi sljedece sedmice a sad ne smijem kad nisamnacisto je li prehladjena.

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *