|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
30.1.2012 22:35:17   
Halimaa
mi smo bili kod pedijatra ( Alabajči u Tz, ko ima iskustva, poželjno je da priloži iskustvo :) i sve je uredno što se tiče pluća i bronhija, nalaz je pokazao bakterijsku upalu, dobili smo antibiotik, i savjet da posjetimo otorinolaringologa (uff) jer postoji mogućnost trećeg krajnika! Sad i tu temu moram tražit user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1001
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 18:52:38   
vila_7
hej drage moje treba mi brzinski savjet.....Eva mi danas pocela ko malo kasljucati ali odmah onaj zreli kasalj,malkice joj curi nosic ali samo voda.......sta mi je ciniti da sprijecim daljnju prehladu i da ne idemo doktoru....user posted image

P.S. Evi je 17 mjeseci i nije jos med probala tako da njega sad ne smijem

< Poruku je uredio vila_7 -- 4.2.2012 18:54:22 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 1002
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 19:00:42   
škorpija
maži prsa dr. theis balzamom, daji čaj od bijelog sljeza, pojačaj vitanin c, može o prije spravanja paracetamol, ja ga dajem i prtoiv bolova da bebi bolje spava, a ne samo za turu, od njega se i preznoji, drži nos čistim, akvamaris ili sličan sprej

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1003
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 19:14:05   
vila_7
hvala ti mnogo na brzom odgovoru- znaci sljez moze i kad je kasalj sa slajmom-mislila sam da je samo za suhi.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1004
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 19:18:35   
nanika
Evo i moj mali je pun slajma. I jucer i danas mu pravim sljez i cim popije povrati. Toliko je slajma izbacio da ne mogu da vjerujem da je ono bilo u djetetuuser posted image . Inace ima opstruktivni bronhitis.

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1005
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 19:29:20   
vila_7
evo ja cu poslusati skorpiju vec sam MM-a poslala da kupi taj balzam i sljez , a napravit cu i onaj uspinovani secer i uz uzglavlje staviti razrezan luk..pa valjda aBd nesto upali

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 1006
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 19:48:31   
nanika
taj balzam je super samo sto moj mali ima temp. pa mu ne smijem mazatiuser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1007
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 20:04:11   
škorpija
nanika i moj mali je sklon bronhitisu, ali od kad smo kupili kućni inhalator, i odmah ga preventivno inhaliramo ventolinom čim osjetim da zviždi u plućima, hvala bogu nije mu preešao u opstruktivni. a prije smo stalno na injekcijama završavali zbog opstrukcije, moj savjet ti je da kupiš inhalator, ako si u mogućnosti, meni je žao što ga ranije ne kupih

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 1008
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 20:07:57   
Mya_81 RR
Vezano za mazanje s tim balzamom kad se ima temperatura...stvarno mi nije jasno da je to loše zar ne bi pisalo na uputstvu da se ne radi to u koliko je osoba pod temperaturom user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1009
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 20:41:16   
škorpija
pa mia čini mi se da na onoj katonskoj kutiji i piše

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1010
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 20:44:12   
škorpija

IZVORNA PORUKA: škorpija

pa mia čini mi se da na onoj katonskoj kutiji i piše

evo sad išla da vidim i basila sma kutiju naravno. čini mi se nije preporučljivo mazanje sa tim balzamima koji izazivaju osjećaj toplote i grijanja, jer dodatno podižu temperaturu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1011
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 20:46:47   
leona81
ja mislim da se moze tim balzamom mazati, svinjska mast se ne preporucuje

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1012
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 20:50:49   
Mya_81 RR
Ja imam neki balzam, talijanski proizvodjac, i ne pise nista za mazanje pod temepraturom.
nesto ne znam da oni dadtno podizvu temperaturu, vec da se od temperature tijela taj balzam isparava i tako ga udisemo...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1013
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 20:55:04   
škorpija
uh onaj što mi je dadada prporučila vaporub od vicksa, znaš kako grije, ja ga sebi stavljala, baš onako osjećaj vrućine, ali on sadrži mentol i ne preporučuje se ispod 2 godine djeci

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1014
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 20:57:41   
Mya_81 RR
Evo nadjoh uputstvo od dr.Theissa
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/381-05-L-7989.pdf
Ne pise nista za to mazanje, a ako to stvarno nije preporucljivo pretpostavljam da bi trebalo pisati...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1015
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
4.2.2012 21:25:44   
vila_7
evo i ja sad citam i na kutiji i na uputstvu za ovaj balzam nista ne pise....mislim OK jer Eva svakako nema zasad temperaturu al sad ne znam da li bih ga mazala ako dobije. I meni nekako logicno da ako se ne smije da bi pisalo! user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1016
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
5.2.2012 10:37:48   
vila_7
Samo da javim da od malog curenja i kasljucanja, navecer u 1 sat se Eva probudila boreci se za zrak koliko joj se slajm nakupio, mi se isprepadali jer dijete bukvalno nije moglo udahniti a i ono par puta sto je udahnula bilo je kao da se dodatno gusi. Uglavnom zavrsili na hitnoj,primili bocu, 1 inhalaciju i bilo je bolje - malo se smirilo.Nadam se da ce veceras biti bolje,rekli su nam po potrebi doci opet. Evo je jadna cijelo jutro bali (al kontam dobro je da izlazi na nos), kise, kasljuca,...user posted image user posted image user posted image

P.S. Napisali su dijagnozu LARINGITIS

< Poruku je uredio vila_7 -- 5.2.2012 10:38:20 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1017
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
5.2.2012 10:43:14   
R&T@
Vilo, zao mi jeuser posted image

Mnogi smo se borili s tom dijagnozom... Posebno je nezgodan period u noci izmedju ponoci i 3 sata ujutro...dobro ste reagovali...

Ne znam gdje si ti, ali bi se trebala javiti pedijatru...
mislim da vam treba terapija...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 1018
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
5.2.2012 12:00:24   
tekja
Vilo, moj V. se svake zime bori sa laringitisom, doduse uvijek sa blazim oblikom kada dvije inhalacije pomognu i nije se gusio, ali je kasljao najstrasnije..medjutim zadnji put mu se laringitis vratio nakon 15 dana i ja ga nisam htjela inhalirati...pa sam...dobro vlazila zrak, svaki put prozracim pa mokre peckire na izvore grijanja, najvecu serpu kamilice da isparava...flonidan pred spavanje i ukljucila sam Denivit plus sirup za izbacivanje slajma...jer slajm mora napolje...ti mozes pokusati i sa cajem od luka i jabuka, ja sam sve prirodno sto sam znala ukljucila...i puter i med je dobar...nosic se mora cisti isto - ili puhanjem ili pumpicom...srteno..jer laringitis je dosadanuser posted image

...eh, da, mazala sam mu prsa i sa Mucoplant balzamom od eukaliptusa (Dr. Theiss)...kad sve ovo procitah pa nije ni cudo sto sam ga otjeralauser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio tekja -- 5.2.2012 12:09:05 >


_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 1019
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
5.2.2012 17:07:23   
nanika
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Evo nadjoh uputstvo od dr.Theissa
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/381-05-L-7989.pdf
Ne pise nista za to mazanje, a ako to stvarno nije preporucljivo pretpostavljam da bi trebalo pisati...

Ne znam, nisam ni ja znala ali mi dr rece da mu ne mazem ako ima temperaturu jer onda grije i iz nutra i iz vana pa nedaj boze upale plucauser posted image . E sad ko bi znao?


_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1020
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
7.2.2012 13:53:44   
felix
i mi smo prehladjeni od juce, ne kise al mi place vice vidi ko curi mu nos al ja nista ne vidim hropti u nosu pokusavam pumpicom izvuci al dzaba opet ga muci .
Oci mu suzne, ture juce imao 38 , pa spala pa se vratila posle 37,7 pa opet 37,5.
Od jutros je dobro hm dobro ture ima nije previsoka , hropti mi (ne kaslje ne kise ) .
Malo je manje aktivan nego zna inace biti, malo malo pa se igra pa ce odo ja lec ode lezi -kao da je umoran tak vidim na njemu .
Zasad i jede hb .
Ukljucila sam mu na svoju, ruku rhinostop(jer sam ga imala ) i kapi za nosic .
Dajem cajeve ,meda , limuna nadam se da ce nas ovaj puta zabicii nesto gore ....
Da ce ostat na ovome i da ce brzo proci .
Al me hroptanje muci, ja ocistim nosic al on i dalje hropti i vice ,brsi mi noc -nos place al ja ne vidim da curi ista vanuser posted image

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 1021
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.2.2012 2:00:23   
new_mum
Drage zenice, molim vas za savjet jer se prvi put susrecem sa prehladom moje curice user posted image hB nema temperature, samo joj je nosic zaceplje i hropce, veceras je jedva zaspala user posted image Ne bih da je vodim doktoru po ovoj zimi jer mislim da nije alarmantno posto nema temp. Sta joj mogu dati? Da li da koristim onu pumpicu za nos? M ima 6 mjeseci...

_____________________________

04.08.2011. - mamina princeza

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1022
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.2.2012 8:03:23   
tekja
new_mum, uzmi kapi za nos, aquamaris ili sunce moje malo, pa ukapaj par minuta prije nego koristis pumpicu da se sekret prvo razrijedi...mozes pored bebinog uzglavlja staviti oguljen crveni luk - smrdi, al' provjereno otcepi nosic...ako si pocela dohranu, mozes skuhati jednu jabuku i jednu glavicu c.luka, pa joj u navratima davati tog caja...da mrvica brzo ozdraviuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu new_mum)
Neposredna veza do poruke: 1023
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.2.2012 17:54:50   
new_mum
Hvala punoooo user posted image

_____________________________

04.08.2011. - mamina princeza

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 1024
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
11.2.2012 15:55:07   
rrrr77
Molim vas ovo sa jabukom i lukom,,,,,koji omjer vode?
Pozdrav

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *