|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.4.2012 15:32:11   
felix
ma jašta je prehladjena ne vodi bebu na vakc. dok ne ozdravi al dobro dok ne ozdravi , ipak je odvedi da je dokt presluša i da vam advektno , terapiju da je prodje kašalj i nosic .

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1051
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.4.2012 15:34:05   
Visnja RR
mozes bar malo pomoci tako sto ces kad beba spava iskrizati glavicu crog luka...i polovine staviti u oba coska kreveta kod glave

vakcina nE dok je beba ili bilo ko u kuci prehladjen... poslusaj felif i odvedi djete pedijatrici...ili je privatno zovni kuci

< Poruku je uredio Visnja RR -- 22.4.2012 15:35:40 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1052
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.4.2012 15:40:30   
Apotekarka
Smijes bebi bez rp uzeti aqua maris baby za nosic,a smijkes i sljez nakapati u nosic....


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1053
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.4.2012 15:44:17   
sunid
Necu na vakcinu dok ne budem sigurna da je sve uredu.
Stavila sam joj sinoc luk iznad glave i lakas je spavala.
Taj kasalj nije tako cest po dani samo ponekad,cesci je navecer kad ode spavati, nema temperaturu, a fino mi se smije, igra i doji pa sve kontam da li da je vodim odmah pedijatru. Iskreno dvoumim se jer u DZ na Otoci samo moze pokupit jos neki virus. Nedavno sam isla zbog nalaza urina i cekala dva sata a cekaonica puna djece koja kaslju i kisu, pa sve kontam da prvo probam s necim pripodnim. Ako joj se ne daj boze pogorsa onda pedijatru.

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1054
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.4.2012 15:45:18   
sunid

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Smijes bebi bez rp uzeti aqua maris baby za nosic,a smijkes i sljez nakapati u nosic....



kapala sam joj sljez u nosic ali me interesuje da li smije da pije zbog kaslja?

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 1055
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.4.2012 15:50:22   
Apotekarka
Ma smijes i doktori daju malim bebama sirupe sa sljezom

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1056
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.4.2012 15:54:25   
Mya_81 RR
Nekoliko kašikica čaja od sljeza dnevno mozes dati, ali ne vise od toga.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 1057
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.4.2012 16:02:17   
sunid
Hvala puno.Da li ima odredeno koliko dana se smije davati otprilike?

_____________________________

9.12.2011. mamino sunce malo

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1058
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
2.5.2012 15:53:35   
Binka84
Pozdrav,
Moj bebac je nahladjen vec par dana, ne znam sta mu smijem davati i u kojim kolicinama, sad mu je 35 dana, nosic pun, jedva dise.Ponekad kad kihne izbaci malo "sadrzaja"iz nosica al to je nista u odnosu na to koliko ga ima. Citala sam o ovom caju od luka i jabuka al ne znam smijem li davati i koliko. Ne vodi mi se u DZ jer je kod nas katastrofa, cekamo satima da dodjemo na red i zdravo dijete bi se razboljelo.
I jos jedno pitanje...ovi aspiratori za nosic...od koje dobi se mogu koristiti i je li neko nedavno kupovao? Gdje ih ima i koliko kostaju?

_____________________________

..."postoje u nama neke stvari neprevodive u reči"...

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 1059
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
2.5.2012 16:30:51   
Alma_27
ja ne bih davala nikakav caj bez savjeta pedijatra s obzirom da se radi o novorodjencetu. nosi obavezno cistiti jer se moze zakomplikovati ako je nos stalno zacepljen. mi imamo chicco pumpicu za nos i odlicna je. kod nas (tuzla) je kostala 10-20KM ja mislim.

ja sma ovdje procitala da s emoze staviti oguljena glavica crvenog luka u najlonsku carapu pa svezati blizu krevetica. zaista pomaze. taj miris procisti nos

(odgovor članu Binka84)
Neposredna veza do poruke: 1060
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
2.5.2012 16:32:25   
Alma_27
zaboravih napisati da kapas fiziolosku otopinu prije cisenja nosa da malo omeksa sekret. mi smo koristili sunce moje malo i sterimar sprej za bebe.


(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1061
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
3.5.2012 9:34:40   
MRVA2
Ja sam probala to sa lukom i djeluje, takođe sam uzimala kapi aqua maris za bebe pa na onaj štapić za uši nakapam pa malo nakvasim unutar nosića i onda pumpicom izvučem. Čaj od kamilice sam kuhala i stavljala na radijator da dok grije naveče isparava.

_____________________________

Naša princeza Meryem 17.02.2012.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1062
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
16.5.2012 8:59:37   
ferguson
uf,imam isti problem, maleni je prehladjen, kaslje i kise, ali najgori mi je zacepljen nosic.vec par dana se bori da dodje do zraka, pa dise na usta a tako ne moze zaspati. iskrizala sam i glavicu luka ali ne vidim da mu je to nesto pomoglo, eno i sad spava i sav je nemiran jer ne moze do zraka. bili smo i kod doktora koja mi je rekla da trebam imati petlje i ostati kuci kad djetetu nije nista....prvo mi je dijete, prvi put se razbolio, dvije noci je preplakao zbog nosica a ja sam trebala ostati kuci i cekati da kasalj predje u bronhitis pa da ga onda vodim doktoru...kako sam poludila. pumpicu ne koristim jer su mu sline bijele boje i bistre su, sljez sam koristila dva dana, apotekarka mi rece da ne bi trebala duze od dva dana da ga koristim.....sta dalje???

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 1063
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
16.5.2012 9:12:04   
Malenaoduvijek
ferguson
prospricavaj bebi nosic sa fizioloskom otopinom.to je neskoljivo skroz i lakse ce da dise.

fiziolosku imas u obliku spreja i kapi pa ti izaberi sta ti je lakse...ima aquamaris,nisitu .

a kaslje li beba?jeli mu dr sta prepisala

ako je suhi kasalj imas sirup koji je nasa forumasica dobila za bebu od 4 mj.

sirup koji smiruje kaalj bolje od svakog kupljenog ( 100%) je
8 listova lovorovog lista + 250 gr smedjeg secera prokuhati sa onoliko vode koliko treba da se secer pokrije u serpici i to kuhati nakon prokuhavanja 3-5 min. procijediti i piti supenu kasiku ujutro i navece

< Poruku je uredio MALA1994 -- 16.5.2012 9:20:08 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 1064
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
16.5.2012 9:50:31   
ferguson
to sam zaboravila napisati, nisitu koristim, i kapam mu sunce moje malo...evo sad kad je ustao nakapala sam ga pa sam ga okrenula na stomak, i stvarno je mnogo izaslo iz nosica,ja ga ocistila a on i dalje hropti, isto da se nista nije desilo. doktorica rece da on kaslje jer mu se te sline spustaju u grlo, a da nema nekog drugog razloga za kasalj. ovaj cu sirup sebi zapisati, zlu ne trebalo. imam osjecaj da njemu zbilja nista ne pomaze za ovaj nos, a stvarno cijeli dan nesto pokusavam i zaljevam ga kapima, cistim, a nista

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1065
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.9.2012 11:20:01   
ninuska

IZVORNA PORUKA: MALA1994



sirup koji smiruje kaalj bolje od svakog kupljenog ( 100%) je
8 listova lovorovog lista + 250 gr smedjeg secera prokuhati sa onoliko vode koliko treba da se secer pokrije u serpici i to kuhati nakon prokuhavanja 3-5 min. procijediti i piti supenu kasiku ujutro i navece


jel jos iko koristio ovaj sirup? Bas djeluje?
Mojoj bebi je puna godina i zacepljen nam je nosic i kasljemo, kisemo user posted image . Temperaturu, hB, nemamo. Vodila sam je jucer dr. ali joj nije htjela nista prepisati. pluca su cista.
kontala sam ovaj sirup da joj napravimuser posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1066
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.9.2012 11:36:10   
palachinken
ninuska, ovo je sirup za smirivanje suhog kašlja. Ako je produktivni, bojim se da neće biti efekta koji želiš. Bebi, ako je nos začepljen, treba inhalirati iznad pare ili držati luk izlad glave dok spava, vlažiti prostoriju u kojoj spava, mazati prsa dr Theiss Mucoplant balzamom, špricati u nos fiziološku pa onda izvlačiti slinice.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1067
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
20.9.2012 13:51:58   
nutellica
Pozdrav mojoj bebica ima 7sedmica, i vec nekih 10-11 dana joj je zacepljen nosic.Cim sam primjetila odvela sam je pedijatru, odmah me pita kao jel prvo dijete, nije mu nista nosic malo zacepljen i bla bla dao kapi sunce moje malo.
Ja koristila, ali ne vidim nekog pomaka djetetu i dalje nosic zacepljen, navece se uzas zacepi.
maloprije je mm kupio Sterimar fiziolosku otopinu u vidu spreja, bas je prakticno i imam osjecaj da joj ovo dosta pomogne.Eh sad mene ovo zanima, kupili smo joj i Nosi apirator,ali mene iskreno strah da ga koristim, mislim da nije previse mala za to?Molim vas vasa iskustvauser posted image , i da li on uistinu pomaze?

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1068
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
20.9.2012 13:55:56   
palachinken
Je li to onaj što ti povučeš s jedne strane? Mi smo taj koristili kad smo "odčepljavali" nosić kod bebe od 4 mjeseca.
A ja vam preporučujem babyvac - aspirator što se kopča na usisivač. Tonu slina izvuče, slina koje bi se slijevale niz grlo na pluća i u bronhije.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 1069
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
20.9.2012 13:59:22   
nutellica
Nosi se isto prikopca na usisivac http://www.salveo.ba/brand/nosi/multimedia/

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1070
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
20.9.2012 14:00:12   
palachinken
Eh slobodno ožeži user posted image . Našpricaj Sterimar i prije i poslije upotrebe.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 1071
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
20.9.2012 14:05:00   
nutellica
Znaci,ne skodi bebici uopste, bojim se kako ce reagovati na usisivac, vriska?
I onako je sama od sebe haos ljutauser posted image

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1072
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
20.9.2012 14:23:12   
palachinken
Vriska vjerovatno, a mozda te iznenadi. Jedno nek je cuva, drugo nek usisava. Manje joj skodi vriska nego šlajm user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 1073
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
20.9.2012 14:27:43   
lost

IZVORNA PORUKA: nutellica

Nosi se isto prikopca na usisivac http://www.salveo.ba/brand/nosi/multimedia/

Imamo i mi Nosi, i naša malena je na početku vrištala ali se poslije brzo navikla samo malo negoduje. Slobodno smiješ koristiti. Nama svaki put pomogne da se prije riješimo bolešćure


_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 1074
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
13.10.2012 7:58:04   
diyanna
Drage mame,
prvo mi je suprug bio prehladjen, pokupio je na poslu neku prehladu kod koje jako boli grlo kosti i curi nos a nema se temperatura, nije radio 7 dana i ja sam se trudila da oko bebe sve sama radim da ne predje na nju ali ocito nisam uspjela koliko god sam sve radila...sada je preslo na mene a bebara mi od jucer ujutro kasljuca i smrce. u nosu ima dosta sadrzaja pa kada joj krene niz grlo zbog toga malo zakasljuca.

temeperaturu nema stalno joj mjerim, lijepo jede i lijepo spava samo kada dise malo joj se cuje u nosicu...stavljam joj kapi malo sunce i izvlacim Nosi aspiratorom par puta na dan koliko mogu jer se malo otima a ja sama :-( pa nema ko da mi pomogne ...je li to ok trebam li jos nesto?? ne vodi mi se jos doktoru da se ne bi jos vise prehladila jer je vani bas hladno... mislite da bi trebala pedijatru ili?

beba ima 4 mjeseca i par dana

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *