|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 14:51:59   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: palachinken

Bitno vam je da održavate nosić čistim, jer problem nastaje kad se sline krenu spuštati niz grlo, onda krenu kašljati, pa dalje se može iskopmlikovati (ne mora, nije da te prepadam :)
Tako da, čisti nosić, nabavi pumpicu, trebalo bi brzo proći.


Hoću, čim prije dođe neko da je pričuva idem kupiti pumpicu...izgleda će nam trebati user posted image Hvala na pomoći. Btw. izgleda nam je malo bolje, spala je temperatura i fino diše ali stalno traži siku. Da li zbog zuba, utjehe ili joj jednostavno treba tečnost - ne znam, ali hB pa hoće dojiti, to mi je znak da će brzo biti bolje.user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1101
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.12.2012 10:30:06   
Dz3ni
Samo da javim da sam poslušala savjete i prošlo je bez čika doktora. user posted image Dala joj naveče pola kašičice paracetamol sirupa zbog temperature i ujutro se moja lutka probudila ko nova. user posted image Nije bilo strašno koliko sam se ja prepala.

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 1102
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.12.2012 10:50:49   
almondray
Moja bebica ima 36 dana , već odavno joj krklja u nosu , tamo negdje duboko.Desi se da iskiše dovoljno blizu da uspijem uhvatiti štapićem za uši, ljepljivo je..U pon.smo bili na kontr. ali nema pedij. nego dr.op.pr. preporučila nam je Nisitu sprej. E sad u upustvu piše da glava bude uspravno a to je položaj koji zahtjeva još jednu osobu a to mi je nekad problem.Smijem li sprejati nos bebi dok leži na boku?Kupila sam i pumpicu za nos , ručnu ali ne smijem da je koristim... Jeli sigurna , hoću li oštetiti bebi nešto u nosiću ako brže otpustim zrak?

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 1103
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.12.2012 10:55:32   
Mya_81 RR
Ja sam znala stavljati sprej u lezecem poslozaju. Nije bio nisita, ali jest aquamaris.
A za pumpicu stvarno ne trebaš brinuti, nije to toliko jako kao što imaš osjećaj. Bitnije je da izvučeš što više možeš.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 1104
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.12.2012 11:01:58   
tinkivinki
mom je krkljalo to skoro do 10 mjeseci,ja koristila sterimar sprej,on ima granicnik dokle bebi guras u nos,a i bolji rasprsivac od nisite.pumpicu sam kupila MAM sa silikonskim nastavkom tako da ne moze bebi ostetiti nosic ako bi se trznula.i to ti ide stisnes kad guras u nosic,a u nosu otpustis.ja sam stavljala bebu na krilo,tj glavicu i bocno sa jedne i druge strane uspricas.onda malo bebu okrenes potrbuske da to krene napolje,a tek onda sa pumpicom.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 1105
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
11.12.2012 12:00:06   
almondray

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Ja sam znala stavljati sprej u lezecem poslozaju. Nije bio nisita, ali jest aquamaris.
A za pumpicu stvarno ne trebaš brinuti, nije to toliko jako kao što imaš osjećaj. Bitnije je da izvučeš što više možeš.

Uspjela sam malo se osloboditi sa pumpicom , ponekad nešto i izvučem , a beba je baš smiješna u tom trenutku , gleda šta je snađe.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1106
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
11.12.2012 12:09:30   
almondray

IZVORNA PORUKA: tinkivinki

mom je krkljalo to skoro do 10 mjeseci,ja koristila sterimar sprej,on ima granicnik dokle bebi guras u nos,a i bolji rasprsivac od nisite.pumpicu sam kupila MAM sa silikonskim nastavkom tako da ne moze bebi ostetiti nosic ako bi se trznula.i to ti ide stisnes kad guras u nosic,a u nosu otpustis.ja sam stavljala bebu na krilo,tj glavicu i bocno sa jedne i druge strane uspricas.onda malo bebu okrenes potrbuske da to krene napolje,a tek onda sa pumpicom.

Mene više brine da sa sprejem ne ode vodica u pluća user posted image
10 mj kažeš , pa jeli to ozbiljno? Mom krklja već 3 sedmice , nikakvih dr. simptoma nema. Jedino sto ponekad čujem dok diše , da mu odzvanja u plućima , mislim da to iz nosića dolazi. Da je nešto ozbiljnije kašljao bi itd...user posted image
I nismo primili vakcinu sa mjesec dana , za svaki slučaj...

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 1107
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
11.12.2012 13:14:00   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: tinkivinki

mom je krkljalo to skoro do 10 mjeseci,ja koristila sterimar sprej,on ima granicnik dokle bebi guras u nos,a i bolji rasprsivac od nisite.pumpicu sam kupila MAM sa silikonskim nastavkom tako da ne moze bebi ostetiti nosic ako bi se trznula.i to ti ide stisnes kad guras u nosic,a u nosu otpustis.ja sam stavljala bebu na krilo,tj glavicu i bocno sa jedne i druge strane uspricas.onda malo bebu okrenes potrbuske da to krene napolje,a tek onda sa pumpicom.

Mene više brine da sa sprejem ne ode vodica u pluća user posted image
10 mj kažeš , pa jeli to ozbiljno? Mom krklja već 3 sedmice , nikakvih dr. simptoma nema. Jedino sto ponekad čujem dok diše , da mu odzvanja u plućima , mislim da to iz nosića dolazi. Da je nešto ozbiljnije kašljao bi itd...user posted image
I nismo primili vakcinu sa mjesec dana , za svaki slučaj...


nije ne boj se,to je zbog toga sto su bebama uski ti kanalici u nosu pa zrak tu struze.razlika je kad je beba prehladjena onda sline same cure van.a njemu je to skoro prestalo strugati,on sad ima 13 mjeseci. ne brini nece voda u pluca.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 1108
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
17.12.2012 18:42:44   
mamaibabo
poooooomocjel neko imao problema s usima,danas mi je mrvica nesto kenjkava i maloprije joj dotaknem ljevo uho ona se trza neplace,on nikad neplace tako da neznam sta je ,koji su simptomi upale uhauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 1109
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
17.12.2012 18:56:07   
Mala Selma
ja koliko znam, boli na dodir (kada se dotakne iza uha)user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 1110
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
17.12.2012 19:00:56   
nanika

IZVORNA PORUKA: Mala Selma

ja koliko znam, boli na dodir (kada se dotakne iza uha)user posted image

jeste, boli na dodiruser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 1111
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
30.12.2012 9:59:23   
mamaibabo
raja hitno mi je pa vas molim za savjet jel neko koristi il je koristio NOSI SET za ciscenje nosic nesto se stavlja u usisivac i meni to neide u glavo lijepo me strah,a imamo problem cesto joj nosic zacepljen kaze dr.naki joj kanali uski pa nam rekla za ovaj set imali ko iskusta.........

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 1112
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
30.12.2012 10:17:53   
Mya_81 RR
Pretpostavljam da mislis na babyvac, jer se i on prikopča na usisivac.
I dalje sam misljenja da je to najbolja stvar koju su mogli izmisliti!!!

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 1113
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
31.12.2012 7:33:37   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Pretpostavljam da mislis na babyvac, jer se i on prikopča na usisivac.
I dalje sam misljenja da je to najbolja stvar koju su mogli izmisliti!!!

a valjda je to to samo razliciti proizvodjaci....kupimo dans moram nema druge hvala puno

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1114
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.1.2013 21:57:09   
ajla86
help cure...
curi mi od juce zacepljen nosic...ja ocistim aspiratorom ali za 5 min opet pun....danas kas sam joj cistila dobila je nagon za povracanje i zakasljala se.....bas sam se prepala.danas pomalo kasljuca.evo se spava fino dise nehropti onda odjednom pocne krkljati.sta da radim...koliio cesto smijem sa aspiratorom cistiti...i sto joj se povraca....mrsko mi dr kontam mala prehlada a hastra me da se sta neiskomplikuje...btw ima 3 mj

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 1115
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.1.2013 22:19:05   
niki83
Ajla pretpostavljam da su kod bebice sline jako rijetke dok se tako brzo nakupe. Zakaslja se i dobije nagon zbog samog nadrazaja od aspiratora, ne znam kakav ti je.. Tako maloj bebi najsigurnije je davati sljez, znas ono malo ga ostavis u vodi par sati i lagano po kapljicu ukapavati da sto prije sazrije ta sluz.
Moja cura je isto prehladjena, ima iste simptome, samo je starija :-) pa mi koristimo sad i Operil. Virozice su sad aktuelne to je obicna prehlada. Bit ce to dobro aBd ;-)

_____________________________

N&N

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1116
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.1.2013 22:27:55   
AnLu
Ajla maleni kmadic putera joj stavi u nosic, ono bas malo i on ce povuci i izbacice vani.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1117
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.1.2013 22:32:49   
ajla86
znaci da kupim sljez...onaj obicni bjeli sljez ili ima neki za bebe?
i u nosic da kapam....
ma jesu tecne ali joj necuri nosic vec negdje u dubini....aspiator onaj na usisivac...valjda povuce iz petnih zila sline pa ona niti zna izkasljati niti pljunuti...ma zato mi se i nevodi dr pokupit ce jos nesto pa belaj

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1118
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.1.2013 22:45:26   
mamina princeza
sto vise fizioloske u nos da razrijedi sline pa cesto i same idu van. mozes sunce moje malo al meni njamnanje efekta imaju kapi, mozes nisitu al su mi najbolje sterimar baby. kosta oko 12 km cini mi se bas za bebe i super su bar nama. poslije toga nekad koristimo baby vac a nekad i ne same izadju nekad kads e razrjede pa nema potrebe. pogotovo ako stoje negdje u nosicu.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1119
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.1.2013 22:46:23   
M kao Mama
ajla, ja sam tako maloj bebi radila ovo

skuham kamilicu, ohladim, posolim u malu špricu i isperem joj, momentalno sve izađe napolje, to mi je rekla dr. još sa starijom i vjeruj savjet zlata vrijedan

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1120
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.1.2013 22:53:58   
ajla86
posolis kamilicu?
ma necuri njoj nos to krklja negdje u dubini i onda pocne od toga kasljati,kihati......fino dise....spava evo bez problema....ali kad treba jesti belaj....vristi gladna krene jest zagrcne se....hvala cure

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1121
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.1.2013 23:07:57   
M kao Mama
da posoliš, pa šta su ti one nista, akva maris i ostale kapi nego posoljena voda,

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1122
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.1.2013 23:11:38   
ajla86
ma vidim evo imam i sunce moje malo i aqva maris.....nista.pa napravis fiziolosku otopinu.odoh odmah.hvala almic

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1123
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.1.2013 23:15:07   
M kao Mama
sunce moje malo je obična fiziološka, koja može biti 3 dana otvorena i onda vozdra, nego uhvati se ti narodnih lijekova,

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1124
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
2.1.2013 11:39:58   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

ajla, ja sam tako maloj bebi radila ovo

skuham kamilicu, ohladim, posolim u malu špricu i isperem joj, momentalno sve izađe napolje, to mi je rekla dr. još sa starijom i vjeruj savjet zlata vrijedan

i meni je dr. ovo rekla al koliko soli da stavim user posted image
mamaalma koliko si ti stavljala soli il si isla onak odokauser posted image
kupila sam onaj aspirator i fakat j zlata vijedanuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *