|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
20.12.2009 9:20:15   
Mya_81 RR
Ova zasoljena kamilica za nosić koliko smije stajati kad se napravi i koliko puta dnevno to smijem koristiti?

Hanady, ovaj recept za čaj što si napisala od koje dobi se smije davati?


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
29.12.2009 9:43:46   
Hanady RR
Mi smo ovaj čaj sa lukom davali od 4 mjeseca, u bolnici u Igalu su davali bebama od rođenja. Sirup od lovora smo počeli sa 6 mjeseci.


kako vidim nisma baš za čaj sa lukom bila precizna kioliko vode staviti. Ako su glavice veće može i tri glavice pa sve to preliti sa cca. pola litra vode.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
11.1.2010 20:29:07   
teta berta
Znate li sto treba ciniti kad se kod bebe osjeti hroptanje i kad je prislonim uz sebe bas se osjeti u plucima... Kasljuca vec neko vrijeme, dobili smo i sirup ali ne pomaze...Sirup apipol...
Mene pravo brine hroptanje, posebno otkako smo imali onu dimnu situaciju u stanu... Sta mislite voditi je doktoru ili ne...


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
11.1.2010 20:31:29   
škorpija
ako svira u plućima trebala bi se javiti ljekaru, možda je bronhitis

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
11.1.2010 20:32:23   
teta berta
Ma bas svira pa me malo strah, a opet se bojim da ce reci da sam je bezveze dovosila... mada kad god dise cuje se grrr i to glasno...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
11.1.2010 20:33:55   
škorpija
nama se to dešava često, međutim kad je sve ok, bebi se dobro iskašlje i hroptanje se ne čuje, ali ako se i nakon iskašljavanja nastavi moguće da je bronhitis, tako je nama pedijatrica objasnila pošto smo često bili prehlađeni

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2010 14:30:16   
mamana
Moja djevojčica bila prehlađena,simptomi su bili kašalj koji je bio pračen hroptanjem u nosu. Bili smo na pregledu kod Prof.dr. Edibe Saračević na pedjatriji i ona je rekla da treba  pustiti da se sam organizam izbori sa tim virusom, s obzirom da nije bilo temperature i da su pluća čisata. Međutim kašalj se nije smirivao, nosić joj se začepio i pojavila se mala temperatura 37,2 i ja sam se konsultovala sa profesoricom i uključila joj antbiotik Pancef
10 dana, koji joj je odmah pomogao nakon prve doze, kašalj se smirio i nos joj se otčepio. To je OK, ali ono što mene brine je da joj još uvijek curi nosić u toku dana, ne stalno,vodenasti sekret i ponovo se čuje to hroptanje u nosu i to najčešče u toku noći dok spava i diše na nos. Zanima me da li je neko od vas imao sličnu situciju i kako je postupio.
Unaprijed vam hvala na odgovorima

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2010 14:40:27   
Hanady RR
mamana te situacije sa nosićemo kod mene su ''normalan pojava''. sekret u nosiću se javlja virusno međutim on djeci silazi na grlo i na plića pa često tolezi od upale grla i bronhitisa. elem antibiotik koji je djete popilo djelovao je na upalu a li vi i dalje morate vršiti čestu higijenu nosa da taj sekret nebi rapidno silazio dole. Kod djece a pogotovo malih beba taj se nalaz pluća i grla radi sekreta mjenja sa sat vrmena i protiv toga se nemože...ali higijena nosa je obavezna ako želite da bude bolje.

mi koristimo Aqua maris kapi za nos...tačnije fiziološku otopinu a nakon nje koristimo baby.vac za ispumapavanje nosića. I evo sada smo u fazi konačno da smo uspijeli prestići sekret pa nismo fasovali bronhitis...a opet do sutra ko zna, sve dok nosić nestane nema sigurnosti o daljem toku situacije. djete često umivati hladnom vodom je također dobra stvar i malo podići jastuk odnosno staviti visočiji kad spava. I eto pored ovoga borba sa virusom, jako puno tečnosti sa C vitaminom.

Sretno


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2010 14:52:02   
bebita
Bebac do sada hB zdrav, nikakvih prehlada nije bilo. Medjutim juce se zakasljao, jednom, i pomislim hajd mozda ima nesto u grlu, danas opet tako, jednom samo... Cudno mi, mozda previse oslukujem, ali zvucalo je kao da ima dlaku u grlu i vise puta za redom pokusava da iskaslje. Nosic dobar, temp nema... Mozda nije nista, ali pravo je bilo ruzno cuti.

Nego on meni od rodjenja svaki dan kise, kise i kise, i tako evo skoro 6mj. Na alergije nije preporuceno testirati prije 2.god, a neznam sta drugo moze bitiuser posted image Ima li jos neka bebica ovako da kise ama svaki dan bez razloga?

_____________________________

Dean 07.08.09.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2010 14:52:46   
Amrino
I mi smo bolesni...user posted image .
Prva dva- tri dana preko dana je sve bilo ok samo navece je "hroptao"....Ne u plucima...niti je ista bilo u nosu nego...u zdrjelu..ili gdje vec. Budio se po x puta i nije mogao da dise. Stavljali smo ga na jastuk...E onda smo na kraju stavli Operil kapi i tu je noc konacno fino poceo da dise i fino je spavao (a i mi). Temperaturu je imao mozda jednom- dva puta i to onu oko 37, 5 tako da mu nisam nista davala.
Na nos nista ne curi a kaslje ono "zrelo".
Zadnja dva dana mu je bolje ali jos je poprilicno nervozan.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2010 14:53:52   
Amrino
bebita- ma kisu ja mislim sve bebice...Pa valja se njima navici na sve ovo sto ih okruzuje...Nis se ne sikiraj.. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2010 14:59:54   
bebita

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

bebita- ma kisu ja mislim sve bebice...Pa valja se njima navici na sve ovo sto ih okruzuje...Nis se ne sikiraj.. user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image faajaa, pomislim da neznam prepoznati prehladu...


_____________________________

Dean 07.08.09.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2010 15:03:06   
mamana
Hvala vam na odgovorima. Imamo kući Aqva maris sprej pa će mo ga nastaviti koristiti. Samo imamo mali problem što je ona malo "divlja" pa neda ništa raditi sa sobom.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
23.1.2010 14:38:46   
iv@ncica
IZVORNA PORUKA: Hanady

Kako moja mlađa kćerkica ima problem sa bronhitisom od svoh 4 mjeseca ja sam sa narodnim ljekovima u stalnom kontaktu. ona je sada dobro ali radi straha da se isto ne ponovi u težem obliku jer joj često čujem hroptaje u plućima ja pravim čaj od crvenog luka koji ja njoj pomješam sa hipovim voćnim čajem da bi ga lakše pila radi okusa.
4 glavice luka crvenog prokuhati sa 4 jabuke ( luk oguliti jabuke ne) kad prokuha kuhati još 8-10 min i procjediti i dati djetetu da pije 2-3 puta dnevno. Ovim čajem su u bolnici u Igalu lječili djecu i mojoj curici je bolje. Kod nas doduše ima genetskih predispozicija za te plućne i brohijalne probleme pa sam ja pažljiva i u odabiru prirodnih lijekova radi alergija i astme sa muževe strane ali pored ovoga jako dobar sirup koji smiruje kašalj bolje od svakog kupljenog ( 100%) je
8 listova lovorovog lista + 250 gr smeđeg šećera prokuhati sa onoliko vode koliko treba da se šećer pokrije u šerpici i to kuhati nakon prokuhavanja 3-5 min. procjediti i piti supenu kašiku ujutro i naveče. Odrasli mogu i 3-4 puta dnevno,. u ovaj sirup se može umješati i med ali u većini prirodnih sirupa koji su na bazi meda a za djecu su je zamjena smeđi šećer.

razrezan luk u sobi je jako dobar olakšava disanje a pored toga obavezno ako vam je centralno grijanje u kući-stanu na radijator staviti posudicu sa vodom najbolje kamilicom. za malu djecu nema potrebe kapati eterična ulja a za onu stariju do 1 godine eukaliptus, ulje mente i lavandino ulje je najbolje za osvježenje isšenog prostora u sobi.

Nosići koji sure - nama pomaže baby -vac ali od svih kapi koje smo koristili najbolje je koristiti otopinu šljeza u mlakoj vodi ( samo se potopi i odstoji bez kuhanja) s tim da ovo nesmije biti korišteno više od 4-5 dana pa se radi pauza jer šljez može
osštetiti sluznicu.

Moj mali dobrinos ovim stražnim visrusima koji nas napadaju ...sreća moja pilad su sad za sad zdrava...al čudo božije meni se čini kad neko kihne na TV one se razbole :)



smije  li  se  ovaj  omjer  prepoloviti..ono  za manju  mjeru..i trebali  svjez  lovor  ili  moze  suseni  user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
26.1.2010 20:30:15   
gvendolina
evo i nas prehlada uhvatila,sinoc smo se cijelu noc borili s temperaturomuser posted image sad je malo bolje,nema ture ali poceo je da kasljeuser posted image
hanady kako ti dajes ovaj caj sa lukom i jabukom,danas sam ga Ajdinu pravila ali ga nece,jer je stvarno groznog okusa.Mijesas li ga sa necim ili sam dajes,ne znam kako bi mu mogla poboljsati okususer posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
26.1.2010 20:41:56   
Mya_81 RR
Gvendi, ja sam već prije to isto pitala Hanady i kaže da ga ona miješa sa HIPP čajem od šumskog voća u omjeru 60ml luka i 40ml ovog voćnog...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
26.1.2010 22:07:50   
gvendolina
 
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Gvendi, ja sam već prije to isto pitala Hanady i kaže da ga ona miješa sa HIPP čajem od šumskog voća u omjeru 60ml luka i 40ml ovog voćnog...


hvala mya      pokusacu

< Poruku je uredio gvendolina -- 26.1.2010 22:08:51 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
26.1.2010 22:55:26   
Hanady RR
Iv@ncice možeš naravno raditi manju mjeru..a ja sam u skladu sa receptom uvijek svjež lovor upotrebljavala. tačnije imama osađen lovor u saksiji koji je inače vani a u zimskom periodu u garaži na sunčanom prozoru tako da ja svježeg lovora uvijek imam. Učinak sirupa napravljenog sa suhim lovorom nažalost mi nije poznat.

gvendolina Mya ti je dala način na koji ja to radim, dok je moja zaova primjenila sistem mješanja istog omjera samo sa sokom od jabuke jer joj ga maleni jako voli i on tako najbolje popije.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
27.1.2010 9:47:29   
HanaBana
Evo i nas na ovom PDF-uuser posted image Hana je vec trid dana bolesljiva ali HB nema temperaturu. Prvo je curio nosic pa smo to rjesavali Aqua marisom, i za svaki slucaj smo joj odmah stvaili mednu krpu na prsa koju smo dobili iz Srednje Bosne (neki prirodni lijek za bronhitis i upalu pluca) jer sma se bojala da joj to ne sidje u pluca. Nosic je jos uvjek pomalo zacepljen ali sada kaslje i sve nariguje jer pile maleno ne zna izbaciti slajm. Pijemo svo vrijeme kamilicu, skoro pa vrelo mlijeko, a C vitamin unosi sa vocem, jer jede narance i mandarine ko luda. Nikakvih drugih problema nema, samo kasalj i pomalo nosic, jede super. Malo me taj kasalj brine i sve joj kontam dati neki sirup za iskasljavanje ali ne bih na svoju ruku mada ih imam u kuci i prospan i sljezov sirup i bisolvon kapi. Ako se ovo nastavi i sutra vodim je dr samo da je preslusa za svaki slucaj.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
27.1.2010 9:53:33   
tea lana
Belma bas mi je zao,ja sam Lani nedavno davala Hustagil jedan dan,svaka tri sata po pola najmanje kasikice.Bas iz razloga jer ne zna iskasljati slajm,reakcija na to je bila slijedeci dan i noc Lana je bukvalno samo povracala slajm.Jedno osam puta u 24 sata.I poslije toga smo bili mirni.Odveli je doktoru i oni kazu sve ok.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
27.1.2010 9:59:41   
salmy
A joj i prehlade user posted image user posted image user posted image user posted image moj bebi je isto bio bolestan bez temperature,samo kasalj zacepljen nosic ali jadnicak ne zna iskasljati!  puno mu je pomogla krema DR THEISS mazem mu na prsa i to ga zgrije! Kapi u nos i pumpicom mu izvlacim iz nosicauser posted image user posted image user posted image   mali je jos ........nismo isli dr. zvali tel ali ako nema temperaturu kaze pedijatar da ga ne vodimo!!!!!!! ipak moze u ambulanti pokupiti virus!

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
27.1.2010 10:02:59   
new mama
Belma bas mi je zao Haniceuser posted image pricala sam ti ja sam dva mjeseca muke mucila sa Ajninim hroptanjem,probaj kupiti FLUIMUKAN u apoteci to ti je u kesicama stavis jednu kesicu u caj,ja sam stavljala pola jer je Ajna manja,a on je dobar za izbacivanje slajma
Sretno nadam se da ce prehlada brzo prociuser posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
27.1.2010 10:07:30   
Srculence
Mom Dini je začepljen nosić i nikako ne mogu da ga očistim(čak ni baby vac ne pomaže).Liječimo upalu uha i pije Zinat.Imam osjećaja kad je počeo da pije Zinat da je nosić baš tad počeo biti začepljen.Nosila sam ga na kontrolu (zbog upale uha-koja još nije prestala),pedijatrica mu je preslušala pluća i kaže da su čista...ali on i dalje hropti u nosiću...Rekla mi je da mu skuham kamilicu i da ga naparavam,pa ne znam koliko se puta u toku dana smije dijete naparavati s kamilicom(jer mu je jučer ko malo pomogla).Ako neko ima neki savjet šta je još dobro za nosić neka mi javi.

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
27.1.2010 10:11:01   
HanaBana
Tea lana i new mama hvala na svajetima. Danas poslije posla idem kupiti nesto od to dvoje da joj onaj slajm izbacim jer se sve boji nakasljati jer joj se povraca. Sreca pa nema temp. Preksinoc je i povratila ali samo jednom i sada opet patnjauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
27.1.2010 10:12:45   
tea lana
Ovaj Hustagil je na biljnoj bazi nama ga pedijatrica preporucila mada se placa.Ali nam je aista pomogao pravo.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *