|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 11:41:25   
veeseelaa
hvala djevojke , divne ste
A mi majke smo sve malo user posted image , uvijek mislimo na najgore

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
23.2.2010 23:57:29   
anuska08
Molim savjet!!user posted image
Moja user posted image se prehladila pred 2 tjedna, nosić je jako curio. Čistila sam korijenom sljeza i izvlačila aspiratorom. Za 10-ak dana bilo je skoro ok kad joj se ponovno začepio i dobil temp. 38,2. Bili smo kod doktora poslušala ju je i kaže sve ok. Nosić joj je sad nakon para dana bolje, al sad je jadnu slušam kako kašlje. user posted image Totalno sam u komi!! Mislila sam da je bolje i sad čujem kašalj...user posted image
Čula sam da je za kašalj dobro davati i da popije žličicu korjena sljeza, jel vi to dajeteuser posted image

< Poruku je uredio anuska08 -- 23.2.2010 23:58:25 >


_____________________________

Vjerujem u anđele jer jedan sniva u mom naručju!


(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.2.2010 0:03:13   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: anuska08

Molim savjet!!user posted image
Moja user posted image se prehladila pred 2 tjedna, nosić je jako curio. Čistila sam korijenom sljeza i izvlačila aspiratorom. Za 10-ak dana bilo je skoro ok kad joj se ponovno začepio i dobil temp. 38,2. Bili smo kod doktora poslušala ju je i kaže sve ok. Nosić joj je sad nakon para dana bolje, al sad je jadnu slušam kako kašlje. user posted image Totalno sam u komi!! Mislila sam da je bolje i sad čujem kašalj...user posted image
Čula sam da je za kašalj dobro davati i da popije žličicu korjena sljeza, jel vi to dajeteuser posted image


dobar je i šljez za smirivanje kašlja...samo neznam dali u ovome slučaju treba smiriti taj kašalj uopće. naime kako virus šeta gradom i već je mnogo djce istih simptoma...mislim da je potrebno da djete koje je imalo pojačan sekret iz nosa izbaci iz bronhija šlajm. e sad kako si napisala da je djete preslušano...pluća su čista te bi mogao biti u pitanju i suhi kašalj. ja bih na tvom mjestu radi pojavljivanja temperature ipak ponovno odnijela djete pedijatru da presluša i ustanovi dali je suhi kašalj u pitanju. Nebih se igrala u ovome slučaju jer nalaz pluća brohija se kod djece mjenja u roku od sat vremena.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.2.2010 0:05:27   
anuska08
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: anuska08

Molim savjet!!user posted image
Moja user posted image se prehladila pred 2 tjedna, nosić je jako curio. Čistila sam korijenom sljeza i izvlačila aspiratorom. Za 10-ak dana bilo je skoro ok kad joj se ponovno začepio i dobil temp. 38,2. Bili smo kod doktora poslušala ju je i kaže sve ok. Nosić joj je sad nakon para dana bolje, al sad je jadnu slušam kako kašlje. user posted image Totalno sam u komi!! Mislila sam da je bolje i sad čujem kašalj...user posted image
Čula sam da je za kašalj dobro davati i da popije žličicu korjena sljeza, jel vi to dajeteuser posted image


dobar je i šljez za smirivanje kašlja...samo neznam dali u ovome slučaju treba smiriti taj kašalj uopće. naime kako virus šeta gradom i već je mnogo djce istih simptoma...mislim da je potrebno da djete koje je imalo pojačan sekret iz nosa izbaci iz bronhija šlajm. e sad kako si napisala da je djete preslušano...pluća su čista te bi mogao biti u pitanju i suhi kašalj. ja bih na tvom mjestu radi pojavljivanja temperature ipak ponovno odnijela djete pedijatru da presluša i ustanovi dali je suhi kašalj u pitanju. Nebih se igrala u ovome slučaju jer nalaz pluća brohija se kod djece mjenja u roku od sat vremena.




Temperatura je bila prošli tjedan i nakon toga ju je pregledala doktorica. A danas čujem i taj kašalj!

_____________________________

Vjerujem u anđele jer jedan sniva u mom naručju!


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.2.2010 0:08:36   
veeseelaa
moja malena nema temp ali nosić po malo curka već 7-8 dana i kašljuca, meni ne djeluje kao suhi kašalj, nego kao iskašljavanje šlajma
Dr je prije par dana rekla da su pluća ok, dal da se ponovo javim dr? šta mislite imal potrebe?
Ne kašlje često, u sat vremena se jednom zakašlje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.2.2010 0:23:31   
Hanady RR
u svakom od slučajeva ja nebih zagušaval taj kašalj...neka izbaci šlajm...najbolje da pokušate sa prirodnim lijekovima tipa čaja od luka koji svima svima preporučujem.

vesela ako nema temperature nemoj je ponovno voditi doktoru...skuhaj joj ovaj čaj koji sam gore pomenula, virus je takav kod mene obe isto imaju...sekret iz nosa spustio se u pluća i okupirao bronhije i onda pokazuje kao da djet kašlje radi opstrukcije...ja bih se potrudila da to izbaci jer zakušivanjem kašlja to ostane u plućima i za neko vrijeme tako nakupljeno upali se i eto ga bronhitis.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.2.2010 0:26:30   
veeseelaa
misliš na čaj od šljeza ili....?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.2.2010 0:33:04   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Hanady

Kako moja mlađa kćerkica ima problem sa bronhitisom od svoh 4 mjeseca ja sam sa narodnim ljekovima u stalnom kontaktu. ona je sada dobro ali radi straha da se isto ne ponovi u težem obliku jer joj često čujem hroptaje u plućima ja pravim čaj od crvenog luka koji ja njoj pomješam sa hipovim voćnim čajem da bi ga lakše pila radi okusa.
4 glavice luka crvenog prokuhati sa 4 jabuke ( luk oguliti jabuke ne) kad prokuha kuhati još 8-10 min i procjediti i dati djetetu da pije 2-3 puta dnevno. Ovim čajem su u bolnici u Igalu lječili djecu i mojoj curici je bolje. Kod nas doduše ima genetskih predispozicija za te plućne i brohijalne probleme pa sam ja pažljiva i u odabiru prirodnih lijekova radi alergija i astme sa muževe strane ali pored ovoga jako dobar sirup koji smiruje kašalj bolje od svakog kupljenog ( 100%) je
8 listova lovorovog lista + 250 gr smeđeg šećera prokuhati sa onoliko vode koliko treba da se šećer pokrije u šerpici i to kuhati nakon prokuhavanja 3-5 min. procjediti i piti supenu kašiku ujutro i naveče. Odrasli mogu i 3-4 puta dnevno,. u ovaj sirup se može umješati i med ali u većini prirodnih sirupa koji su na bazi meda a za djecu su je zamjena smeđi šećer.

razrezan luk u sobi je jako dobar olakšava disanje a pored toga obavezno ako vam je centralno grijanje u kući-stanu na radijator staviti posudicu sa vodom najbolje kamilicom. za malu djecu nema potrebe kapati eterična ulja a za onu stariju do 1 godine eukaliptus, ulje mente i lavandino ulje je najbolje za osvježenje isšenog prostora u sobi.

Nosići koji sure - nama pomaže baby -vac ali od svih kapi koje smo koristili najbolje je koristiti otopinu šljeza u mlakoj vodi ( samo se potopi i odstoji bez kuhanja) s tim da ovo nesmije biti korišteno više od 4-5 dana pa se radi pauza jer šljez može
osštetiti sluznicu.

Moj mali dobrinos ovim stražnim visrusima koji nas napadaju ...sreća moja pilad su sad za sad zdrava...al čudo božije meni se čini kad neko kihne na TV one se razbole :)



ne čaj od šljeza suzbija kašalj...a ona treba da iskašlje
evo ti moj post na nekoj od prethodnih stranica ove teme pa pokušaj sa ovim receptom...moja farah to pije već dugo i evo mi imamo nosić koji curi samo je jednom kahnula al je već 2 puta šlam izbacila


i evo link http://www.ringeraja.ba/forum/m_186307/mpage_3/key_/tm.htm na kojem se pjavljuje ovaj vid virusa kod scudesinog dječaka pa ima savjeta i prijedloga i reakcija isrobanih sirupa i recepata...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.2.2010 0:35:56   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image  extra si

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.2.2010 17:55:42   
juni
Za kasalj moze i sirup Prospan, nama je pomogao. Na biljnoj bazi je i kupuje se bez recepta. Ranije sam pisala da su u Emila isti simptomi kao u Ajse. Nemoj se brinuti, jedino je negativna strana sto malo duze traje. Nakon sto su Emilu izvadili krv ustanovili su da se radi o virusnoj upali grla.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.3.2010 8:32:51   
Trnoruzica
Drage mame, sad vas ja molim za pomoc.
Moja curica, kojoj je 2 godine i 2 mjeseca se prehladila. Sinoc je imala malo ture, 37,8.
Znam da to nije nikakva temperatura, ali ona jutros kise i nosic joj je zacepljen.
Jutros rano je malkice i kasljala, mozda 3 puta u roku od 3 sata.
Kasalj je produktivni.

Nosic joj cistim onim babyvac-om, i stvarno pomaze..
Ne bih da je vodim dr, bezveze, jer je ona inace super. Fino jede, igra se.

Sad vec nema ni temperaturu, nit kaslje, ali je nosic i dalje zacepljen.

Imatel nekih savjeta sto se tice ovih narodnih preparata? Da li da joj dam Prospan sirup?  Strah me da joj on ne zagusi kasalj, ili izazove kasljanje, buduci da ona trenutno ne kaslje nikako. Bas sam zbunjena.
I smijem li joj sljez kapati u nosic?

Hvala vam puno user posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.3.2010 9:23:55   
Hanady RR
trnoruzice ja ti savjetujem prirodne lijekove koje sam u ranijim postovima naznačila...čaj od crvenog luka i sirup od lovora. imaš na ovoj stranici moj post koji o tome govori. u slučaju da se temperatura javlja češće ipak otiđite pedijatru. sretno!

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.3.2010 11:25:28   
Trnoruzica
Hanady, hvala ti puno.

Iskreno, mene cega je strah jeste bronhitisa user posted image Dosad ga je imala 2 puta, i bas se namucila.
Ni najgorem neprijatelju ne bih pozeljela da slusa taj kasalj user posted image

Ona je sad super, nema temperature hB. Jutros je malo kihala, ali sada nista hB. Ni ne kaslje.
Jos uvijek joj samo nosic curi user posted image

Bas me je ovo jos vise zbunilo..

Jel moguce da joj petice nicu? Jel moguce da je njeno ovakvo stanje od zubica uopste user posted image

Hvala ti jos jednom Hanady, vjeruj mi da sam sva pogubljena user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.3.2010 11:34:02   
Hanady RR
trnoružice moja malena je imala baš probleme sa rastom svakoga zubića i svaki je doveo do curenja nosića. Odavno sam upozanta činjenicom da nicanje zubića smanji imunitet ali u ovoj mjeri da proizvede toliki sekret koji mojoj malenoj odmah na pluća siđe me je plašio. uglavnom mi smo dobile 2 nova zubića sa ovim simptomima koje ste vi imale i ovaj put nismo išle kod doktora...babyvac mi je zakon...kad bi bio zemljotres da moram kuću napustit vjeruj samo bi njega ponijela.

Luk i jabuke kuham joj redovno, kad teško diše luk raskrižam pa stavim u sobu u kojoj ona spava to joj olakšava disanje, stavim je da spav na povišenom jastuku, čim kašalj čujem odmah sirup od lovora pravim. imam lovor u saksiji i na proljeće ću da ga radaim u bar 5 saksija i sve da mi na prozoru stoje da uvijek imam listova svježih.

vjeruj da te strah..ista sam ti takva...ali eto mislim ja i moja beba smo to bar malo pregurale...njoj je sada 13 mjeseci...od septembra nismo pile antibiotik a prije toga...strašno ...nisma na virjme reagirala nisma znala kako to adekvatno raditi prirodnim lijekovima i onda je moja beba bila za antibiotike kojih je za 4 mjesac popila pravo puno...i sad mi je žao zbog toga...ipak malena je a antibiotici tako često nisu baš dobri. sada je ok a ko zna možda opet na nekoj od ovih tema stanem plakatiuser posted image user posted image user posted image jer njen bronhitis za mene je noćna mora.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.3.2010 11:38:17   
Trnoruzica
Draga Hanady, mogu samo da zamislim kako ti je user posted image A tek bebici, kako se muci user posted image

Ono cega je mene jos strah je upravo i ovo curenje nosica, jer prosla dva bronhitisa koja je imala su pocinjala bas, ono sto kazu, "nigdje veze". Isto ovakvo curenje nosica, i onda kasalj, koji mi se na pocetku cinio produktivan, da bi na kraju presao u sistanje. user posted image
Ne smijem ni da mislim na to, ali bas me strah user posted image

Znaci smijem ovaj sirup od lovora, jel ima veze koja je vrsta kaslja? I mozel suhi lovor, posto stvarno nemam to svjezeg?

Hvala ti jos jednom, puno user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.3.2010 11:38:39   
Hanady RR
i da napominjem ti da ako se javlja temperatura a čujem i jedan hroptaj idite doktoru...brohnitis je vrlo napredan bolest...iz sata u sat nalaz pluća se mijenja. temperatura sa hroptanjem ipak je najčešće zrela za antibiotik.user posted image djeca koja imaju porblema sa brohitisom jako teško dišu i inhaliranje je neopohdno...pedijatar to najbolje zna. Sretno.

sirup je izvorno do svježeg lovora međutim mislim da ni suhi nebi trebao biti problem on ima i aromu i ukus i suh samo onda bih ti svajetovala da staviš možda 2-3 lista više.


< Poruku je uredio Hanady -- 14.3.2010 11:40:02 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.3.2010 11:39:19   
juni
Kazu da dijete treba voditi kod doktora ako temperatura traje 3 dana. Mozes zovnuti pedijatriju, traziti savjet pedijatra i objasnit im situaciju.
Emil je imao iste simptome prije mjesec dana, i sad ponovo upala grla. Prosli smo bez antibiotika i vec mu je bolje. Temperatura je trajala 3 dana sad vec dva nema.



_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.3.2010 12:00:58   
Trnoruzica
Jao,hvala vam puno, divne ste user posted image

Nema ona turu, a i ne kaslje viseuser posted image Nije se vise nikako ni javljala.  (Znaci juce ju je imala malo, i sinoc )
Samo nosic curi, a njega cistim babyvac-om.. I ne dam ga nikome user posted image

Ako se bude temperatura opet javljala, idemo kod dr...

< Poruku je uredio Trnoruzica -- 14.3.2010 12:01:41 >

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.3.2010 11:31:14   
Trnoruzica
Da se javim, posto nisam mogla uci na forum vec duze vrijeme, pokazivao mi neki virus user posted image

Malena od onog dana nije imala temperaturu hvala Bogu.. Suhi kasalj je tek sinoc presao u bas, bas produktivni, tako da smo mogucnost od nastanka bronhitisa prevazisli user posted image   user posted image   Ja sam presretna, ako mi vjerujete user posted image   user posted image
Davala sam jo samo Prospan sirup, puno voca, i cijednjenih sokova, i puno smo set_ale vani user posted image

A vjerujem da je i onaj Bayvac odradio svoje user posted image

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.3.2010 11:32:05   
veeseelaa
bravo mila, hB pa je sve okuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.3.2010 11:33:20   
Trnoruzica
Hvala veeseela puno, vjeruj mi da sam bila i prosla slusajuci onaj kasalj, koji i nije bio tako cest, ali me bas nervirao.
Hvala puno user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.3.2010 13:54:15   
mamana
Da li se vama dešavalo da djete bez ikakvih predhodni smtoma (suhog kašlja) se zakašlje i povtari šlajm i nakon toga mu počne curiti nos?  Šta vi mislite, šta bi mogao biti uzrok toga. Dešavalo se nama i ranije da povrača šlajm, ali tome je predhodio dugotrajni suhi kašalj i začepljen nosić.

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.3.2010 14:05:56   
Marina939
Drage moje molim vas za sajet.Mojoj curici je 5 mjeseci i ovo nam je prva prehlada.Jako joj curi nosic, koji stalno cistim pumpicom i slanom kamilicom.Od prekuce i kaslje i ne zvuci mi kao suhi kasalj.Vodila sam je ljekaru cim je pocela kasljati i rekla mi je samo da joj dajem bijeli sljez i kamilicu.Ali od jutros ima i temperaturu malo visu od 37.Nisam sigurna da li joj smijem bilo sta dati da to skidam ili da cekam pa ako se jos mao povisi tek onda.Unaprijed hvala na vasim odgovorima.

_____________________________

Jedno oko plavo prvi put me pogledalo 20.10.2009.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.3.2010 15:20:20   
maja78 RR
temperatura se ne skida dok ne dodje do 38,5 jer se organizam sam bori, i stvara se imunitet, preko 38.5 bebi mozes nesto dati za skidanje temperature. Ako je temperatura povisena vise od tri dana vodi bebu doktoru. Obzirom da ti doktorica nije nista dala osim caja onda postupaj tako. Nemoj paniciti niti pretopljavati bebu, nudi joj puno tekucine.
Mozes je ako te panika hvata istusirati mlakom vodom i onda brzo oblacenje, ali ne pretopljavanje.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Marina939)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.3.2010 21:31:00   
škorpija
hanady vjerujem da je recept za čaj od luka odličan ali ima li recept kako natjerati dijete da popije čaj, moj je probao gutaljaj i nema anse čim mu prinesem nosu vriti i okreće glavu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *