|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:30:35   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Hvala vam...koristila sam Prospan ranije, ali mi nešto nije imao efekta...imam u kući i Herbifit sa bijelim sljezom....možda da njega probam....teško mi ga slušati kako kašlje, ako potraje još sutra ovako, odoh ljekaru...


mislim da trebaš otići ljekau pogotovo ako se javlja temperatura...eto sačekaj do sutra ali nemoj djetetu davati sad sve čajeve i sirupe od jednom nećeš znati šta je pomoglo. nama također prospan niklada nije pomagao dok recimo kod moje zaove kod malenog ima super djelovanje...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:30:48   
acudesa
Hanady, čaj sam sasula u proprženi šećer i baš je ukusan i pio ga je ranije, nije mu prvi put...mislim da ću sačekati do sutra, pa ću vidjeti što se tiče čaja...kao da manje kašlje otkako je povratio...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:33:50   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Hvala vam...koristila sam Prospan ranije, ali mi nešto nije imao efekta...imam u kući i Herbifit sa bijelim sljezom....možda da njega probam....teško mi ga slušati kako kašlje, ako potraje još sutra ovako, odoh ljekaru...


mislim da trebaš otići ljekau pogotovo ako se javlja temperatura...eto sačekaj do sutra ali nemoj djetetu davati sad sve čajeve i sirupe od jednom nećeš znati šta je pomoglo. nama također prospan niklada nije pomagao dok recimo kod moje zaove kod malenog ima super djelovanje...


Ma, baš zato sam i tražila savjet od vas, da malo skontam...jer sam došla u situaciju da ne znam sama šta biuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:35:24   
Hanady RR
Imaš na temi prehlada, začepljen nosić čini mi se moje postove o čaju od luka i domaćem sirupu o dlovorovog lista...neke forumašice su probale i zadovoljen su učinkom. Sretno...baš mi žao kad dječica nemogu da odspavaju i odmore od dosadnog kašlja.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:40:02   
Visnja RR
acudesa napravi caj od luka... uvjek pomaze...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:43:27   
acudesa
Višnja, pisala sam ne prethodnoj strani, davala sam mu čaj od luka i jabuke i povratio je  i sad ne znam kakav stav da imam prema tom čaju-da li je dobro što je povratio ili nije dobro....

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:49:28   
DM
Acudesa,je li povratio šlajm sa čajem? Ako je ,onda je to dobar znak! Mome pomogne i čaj od kore nara(osušene,mada ne znam zašto osušena)!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:51:53   
DM
I nama nije pomagao prospan,herbifit bolje,a kad se sjetim kako se zvao zadnji sirup za kašalj koji je super pomogao(biljnog porijekla u staklenoj bočici) Pisaću!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:53:47   
acudesa
IZVORNA PORUKA: doublemum

Acudesa,je li povratio šlajm sa čajem? Ako je ,onda je to dobar znak! Mome pomogne i čaj od kore nara(osušene,mada ne znam zašto osušena)!

Pa, kako mi je opisala Hanady, mislim da je šlajm, bilo je bijelih tačkica baš puno i bilo je sluzavo...user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:56:04   
Hanady RR
To je šlam definitivno...i super je što je izbačen na taj način...sad nemoj pretjerivat sa davanjem dirupa ua daljnje izbacivanje jer draga moja lako dođe do smazma...smiri malo nadražaj na kašalj tplim napitkom...špinovan šećer sa mlijekom ako daješ mlijeko djetetu.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:59:20   
hanabanana
Dobro je da je izbacio šlajm, djeca ga izbacuju ili povraćanjem ili stolicom.

Jedan savjet: kad dijete kašlje, odnosno iskašljava šlajm, nemoj davati mlijeko par dana. Jer mlijeko pogoduje stvaranju novog šlajma. Zato isključi par dana mlijeko.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:59:45   
Hanady RR
vivim mila tebe najviše brine što je izbacio šlam povraćanjem...bolje povraćanjem da ga izbaci jer je tad adejvatnije iščistio pluća nego da čekaš da izađe na stolicu jer je to sporije i veće su šanse da se ostatk šlajma upali....stav prema izacivanju šlajma je pozitivan...ja sam ti svjedok...mama koja se sa brohitisom kod male bebe od 4 mjeseca borila do 9 mjesac...i ovaj čaj nas doveo u fazu da nismo na natibioticu već 3 mjeseca uzastopno što je kod nas čudo božije...ja svojoj farah stalno dajem taj čaj pomješan sa HIPP čajem sa C vitaminom...ona nepije ni sokiće  ni vodu samo to.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 15:25:17   
acudesa
hvala vam puno, skontala sam...Thais sirup (trupčev) nisam trebala davati jer on umiruje izbacivanje sluzi, a moj malac je baš iskašljavao sluz...
i dobro je da je povratio...
došla sam do zaključaka, zahvaljujući vamauser posted image ...odoh mu davati supicu

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kasalj kod djece
20.2.2010 0:03:23   
dinaa
Mojoj curici se opet vrato kasalj,bila prestala kasljati i danas opet pocela,ali meni zvuci tako ruzno taj kasalj jedva cekam jutro da je odvedem do hitne samo da je poslusaju bas se brinem.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kasalj kod djece
20.2.2010 0:11:29   
jasmin
Hej Dino,pokusaj maloj dati med razmucen s vodom 3 puta dnevno.Uzimaj ga plasticnom kasikicom.Vjeruj mi,mojima jako puno pomaze ova terapija.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kasalj kod djece
20.2.2010 0:13:54   
dinaa
Ma joj vjeruj mi nema sta ne bi probala,bas mi nekako ruzno zvuci ovaj kasalj,tako me strah upale pluca ili bronhitisa,nadam se da nije nista od toga.Hvala ti.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kasalj kod djece
20.2.2010 0:24:23   
jasmin
Moji su oboje jedno vrijeme imali napade kaslja,i to je trajalo oko 2 mjeseca,masa sirupa im nije pomogla,jedino med razmucen u vodi,kad ustanu,u toku dana i kad je vrijeme spavati.Sta vise,med je bogat mineralima i vitaminima,jaca imunitet i opskrbljuje organizam zeljezom.Pokusaj,neces nista izgubiti.Ali kasika kojom zahvacas med nek bude drvena ili plasticna.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kasalj kod djece
20.2.2010 10:46:05   
tajcika
ne znam da li ce vama koristiti ovaj recept al provjereno djeluje na djeci i odraslim (bar je djelovalo kod mojih) u plasticnu posudu umutite pola case maslinovog ulja,sok od jednog limuna,dvije kasike meda i po mogucnosti jedno domace jaje,to dode kao neka kasica i djetetu dajete 3-4 puta na dan po kasiku (ostatak smjese drzite u frizideru i samo prije nego li odlucite da dajete izvadite malo  kasice u fildjan da se "ugrije" da ne bi bilo hladno iz frizidera), i naravno druga opcija mi je bila kozije mlijeko


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kasalj kod djece
20.2.2010 20:55:57   
DM

IZVORNA PORUKA: doublemum

I nama nije pomagao prospan,herbifit bolje,a kad se sjetim kako se zvao zadnji sirup za kašalj koji je super pomogao(biljnog porijekla u staklenoj bočici) Pisaću!

HEDERAL sirup


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kasalj kod djece
17.8.2010 1:19:52   
myb@by
Moja beba kaslje vec tri dana, ali samo po noci i ujutru rano dok jos spava. Taj kasalj znaci nije konstantan vec se to desi dva puta u noci i traje nekih 5 minuta. Ona u tom periodu i dalje spava. Po danu je skroz vesela i normalno s eponasa i fino jede. Mene malo panika hvata od tog kaslja i kontam sutra da je vodim doktoru. Nema temperaturu. Da li se to nekome desavalo user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kasalj kod djece
17.8.2010 1:24:35   
Visnja RR
da nije previse suh vazduh?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kasalj kod djece
17.8.2010 1:32:16   
myb@by
Nije sigurno do vazduha, jer imam spravicu koja mjeri vlaznost vazduha.user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kasalj kod djece
17.8.2010 7:09:44   
maja78 RR
hm mozda joj se usta osuse pa joj iritira na kasalj, i kad se navlazi od pljuvacke prestane

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kasalj kod djece
15.10.2010 8:19:20   
M kao Mama
Prenos postova

IZVORNA PORUKA: nermica

Pošto nisam baš pobornik lijekova i kojekakvih sirupa dali neko ima neku prirodnu varijantu za ublažavanje kašlja.


IZVORNA PORUKA: Dinkica

Napravis caj od korijena bijelog sljeza i dajes bebi umjesto sirupa. Sad ne znam koliko je beba stara, moja je imala oko 6 mjeseci kad nam je doktorica rekla da stavimo 4-5 komadica tog korijena u fildzan zalijemo sa par kasika prokuhane vode, da odstoji 15tak minuta i dati bebi jednu kasiku umjesto sirupa, postupak ponoviti 3 puta na dan, svaki put da caj bude svjez. Ovo mi je rekla pedijatrica a cula sam i od vise iskusnih mama, cak se ovaj caj moze stavljati i bebi u nos ako je zacepljen.
Ja sebi sad kad kasljem napravim po punu solju ovog caja pa pijem...


IZVORNA PORUKA: suncan_dan

caj od luka je isto dobar.


IZVORNA PORUKA: mišur

Evo ja potpisujem ovo za čaj od korijena bijelog sljeza, koji je pored toga što je dobar za kašalj, dobar i za začepljen nosić, pa se može špricom ukapati u nosić ili natopiti štapić za uši...
A za druge alternative ne znam...
Kako se pravi čaj od luka?



IZVORNA PORUKA: suncan_dan

a ja moze i sirup od luka da se pravi.na dan se daje 3-4puta 1-2male kasike evo recept:

iscecka se crveni luk na kockice, 3 kasike secera i doda 1/8l vode, mjesati i jedanput ukuhat.par sati ostavit da stoji, kroz jednu krpicu procijediti.



(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kasalj kod djece
8.12.2010 15:12:59   
dinaa
Opet ja na ovoj temiuser posted image .Moj sin je prosle sedmice poceo kasljati i kad nista nije pomoglo od biljnih sirupa i ovih pravljenih od luka odvela sam ga doktoru a ovaj mu naravno odmah slozio antibiotik,napominjem temperaturu nije nikako imao.Nakon sto je ispio antibiotik i danas otisao na kontrolu sad mu propise sumamed da nastavi i bronhobos,on je prestao kasljati ali eto kaze treba i to da popije pa opet na kontrolu,meni se to cini malo previse,sta vi mislite da li je ovaj sumamed sad visak,ispade da nemam povjerenje u dr.imam ali eto cisto me interesuje i vase misljenje.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *