|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kasalj kod djece
4.11.2009 21:01:26   
hanabanana
ako mislis na recep od luka koji sam ja postirala, trebas ga isjeci.

A ako dijete toliko kaselje, jeste li probali sa inhalacijom??

(odgovor članu cokolino_79)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kasalj kod djece
7.2.2010 15:08:34   
dinaa
Moja A je sinoc pocela da kaslje,danas jos vise onaj suhi kasalj,ja sad odoh praviti ovaj sirup s lukom.Dajem joj biljni sirup za kasalj,med a caj nece ni da primirisi.Joj samo da uz ovaj kasalj ne dobije temperaturu.Je li neko od vas davao djeci Bisolvon sirup i da li se on uopste daje djeci.Ja sam sinu uvijek davala Bisolvon kapi i super mu pomognu,sad me bas zanima je li i sirup dobar.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kasalj kod djece
7.2.2010 15:12:15   
new mama
Dinaa bas mi je zao maleneuser posted image ,meni je doktorica dala sad Ajni bisolvon kapi da bi lakse iskasljala slajm,jer on joj pravi problem,al nisam cula za sirup vjerovatno je dobar,probaj naci na internetu da li se smije davati djeciuser posted image
Pusa curici da brzo ozrdraviuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kasalj kod djece
7.2.2010 15:27:14   
dinaa
Hvala new mama ma iskreno da ti kazem ovo je prvi put da kaslje,stvarno nismo imali problema s tim i ako je kasljala to bude dan-dva i prodje bez icega ikakvog sirupa i doktora,a ovo je bas slomi bas mi je zao.Otisla bi ja sad u apoteku ali neradi ni jedna,strpit cemo se do sutra.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kasalj kod djece
7.2.2010 15:31:22   
new mama
A sta mislis da joj probas dati prospan i on je za kasalj,a na biljnoj bazi je ipak,mozda joj i pomogneuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kasalj kod djece
7.2.2010 15:36:52   
dinaa
Sad trenutno imam od dr.teiss trpucev sirup pa joj to dajem,prospan nemam moram cekati do sutra.

< Poruku je uredio dinaa -- 7.2.2010 15:37:27 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kasalj kod djece
7.2.2010 23:06:18   
mama Nataša
Nama je za kašalj uvijek nepogrešiv bio karamel!

Ušpinovan šećer zaliješ sa mlijekom, oko dvije čajne kašike šećera na 1,5  dec mlijeka.

Ne mora da se pije velika količina, dovoljno je npr. jedna ili dvije supene kašike svakih sat,dva ali mora da se pije što toplije, skoro pa vruće.

Karamel otapa sve sa bronhija i nije se do sad desilo da nam nije pomoglo.

_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kasalj kod djece
7.2.2010 23:08:34   
dinaa
Eh bas ovo je popila veceras pred spavanje,valjda ce pomoci.Mama Nataša ona je popila skoro solju toga valjda joj nece naskoditi.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kasalj kod djece
8.2.2010 8:20:05   
mama Nataša
Naravno da neće naškoditi!  Stvar je u tome što je preslatko pa mnoga djeca neće nikako da piju.

Neko u karamel stavi zericu putera al ja to nisam jer bi izazvalo proljev.

Glavno je da je vruće, kad se ohladi nema efekta. Mi smo običavali srkati s ruba šolje ili na kašičicu.

Ima li pomaka na bolje jutros?


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kasalj kod djece
8.2.2010 8:36:53   
M kao Mama
Evo gledam ovu temu, i ja i moja Lajla doslovno raspadamo se od kašlja, ne znam šta više nismo uzele, od sirupa od bijelog šljeza, prospana, špinovanog šećera, bisolvon kapi, ma ne znam ni sama.

Na kraju dr. nam je dala sirup flodinad, ali u apoteci su nam dali neki drugi, sa p se zove, sutra Vam mogu dati ime i dajem joj taj sirup i kapi bisoleks i još jedne kapi biljne i bolje joj je, ali zato ja umirem. Od juče me boli lijeva strana glave, imam osjećaj da imam rupu, eto koliko me boli kada se hoću nakašljati moram "priklještiti" taj dio glave i nakasšlajti se, inače mi zveči.

Sve ovo napisah, s jednim cijljem, da svako dijete drugačije reaguje na lijekove, eto mi nema šta nismo probali, ali više ni ne znam šta joj je pomoglo, jer joj dajem i taj sirup, ali i to dvoje kapi.

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kasalj kod djece
8.2.2010 8:40:22   
bebacha
2-3 bronhi bombone al one original(ne one sa eukaliptusom i slicno)otopiti u jednoj solji mlijeka.to nama pomogne.e sad na vama da odlucite dali ce to dati.ja Ajli dajem al ona ima gotov dvije godine.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kasalj kod djece
8.2.2010 8:45:13   
remzy
IZVORNA PORUKA: bebacha

2-3 bronhi bombone al one original(ne one sa eukaliptusom i slicno)otopiti u jednoj solji mlijeka.to nama pomogne.e sad na vama da odlucite dali ce to dati.ja Ajli dajem al ona ima gotov dvije godine.


ovo isto smo i mi probali i super je !!!


a dobro je skuhati jednu glavicu luka (crnog,neko kaze crvenog),jedan limun i jednu jabuku,to znaci prokuhati i popititaj caj ,jeste da je ruznog okusa ,ali je dobro ,i to tek poslije drugog-treceg...davanja!!!

nadam se da ce bebe koje kaslju ubrzo da ozdrave ,pusa za njih i njihove mame!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kasalj kod djece
8.2.2010 8:46:13   
Arko
Samo da vas upozorim, za one mame koje nisu razmisljale na te stvari.

Djetetu koje iskasljava slajm NE SMIJETE davati sirup za smirenje kaslja,
kao ni djetetu koje suho kaslje NE SMIJETE dati sirup za iskasljavanje!
Zato dobro pazite kad dajete nesto na svoju ruku user posted image


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kasalj kod djece
8.2.2010 8:48:18   
remzy
IZVORNA PORUKA: Arko

Samo da vas upozorim, za one mame koje nisu razmisljale na te stvari.

Djetetu koje iskasljava slajm NE SMIJETE davati sirup za smirenje kaslja,
kao ni djetetu koje suho kaslje NE SMIJETE dati sirup za iskasljavanje!
Zato dobro pazite kad dajete nesto na svoju ruku user posted image





user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kasalj kod djece
8.2.2010 8:54:04   
bebacha
sjetila sam se jos nesto sto nam je pomagalo.glavicu crnog luka osjeci,preliti sa iscjedenim sokom od narandze i staviti meda.poklopit i ostaviti da ostaje 2-3 sata.ocjedit sok i to davat po kasikikicu vise put na dan.
ja sam uvjek za ove prirodne lijekove pa tek onda sirup.naravno da necu djetetu svasta dat al uvjek nam se bolje pokazu ovi prirodno preparata.al je i kod njih vazna jedna stvar:poceti uzimat na vrijeme.znaci cim se primjeti kasalji ili sta vec odma pocet jer kad to vec prede u veci stepen onda moramo udarit po lijekovima.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kasalj kod djece
8.2.2010 10:09:07   
M kao Mama

Prenos posta


IZVORNA PORUKA: mamina princeza

super za Ajnu da nece morati na boce to je super ... i d anema temperature so je najvaznije....:)))

Sto se tice slajma iako nije tema o tome ja cu vam reci kako ja sve kombiniram i tako jedino prodje. Svaka prehlada a vise svi na forumu ja mislim zanju da se moja dz. i ja od nje razbolimo svakih cca dva mjeseca bar malo - to nam sad dodje ko matematika. Znam i kad da ocekujem ;(

Svaka prehlada bude popracena kaljem koji prvo imamo muku dok sazrije a tek onda sa slajmom. Dok ne sezarije dok je onaj grozni parajuci kasalj koji ja kazem
" izvrce pluca" ja sam primjetila da najbolje smiri posebno nocu a i ubrza sazrijevanje krpa s medom na prsima. To moze i kasnije kad je vec slajm tu ne steti. Ja namazem prvo malo putera jer sprijecava med da puno curi. Slejz potopljen u vodu dajem po malo on pomaze da sazri slajm al kad je vec sazrio meni se nekako cini da ga jos vise stvara pa ne zna sta bi s njim.
Kad sazrije ukljucujemo bisolvex kapi, stalno je katuelan caj od luka koji kmoja curica hb pravo netso voli :)

Lupkajte po ledjima bez obzira sto su djeca veca opet to lupkanje odljepljuje slajm i ne lijepi se za pluca pa ide u kaku ili se povrati.

Sretno!!
i sory sto o kalsju pisem na temo z atemp pa neka moderatori prebace kasnije ako je problem.



(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kasalj kod djece
8.2.2010 11:23:45   
babina beba
Mama alma, nama je pomoglo ovo: rodakvu ili rotkvu kako je vec zovu izbusi u sredini u dubinu, tu naspi meda, poklopi onim poklopcem sto si skinula sa vrha i nek stoji par sati. Najbolji efekat je kad prenoci. Daji joj tu tecnost svako par sati po kasikicu, a mozes je i ti piti. Ja joj uz ovo kombinujem prospan sirup i dosta toplog caja i kasalj joj je sazrio. Brzo ozdravljenje.

< Poruku je uredio babina beba -- 8.2.2010 11:25:22 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kasalj kod djece
8.2.2010 12:42:53   
dinaa
Evo da javim mi smo imali mirnu noc,A nije uopste kasljala u noci ali jest nastavila jutros kad je ustala.Nastavit cemo s ovim karamelom u koji sam ja ipak dodala malo putera,samo na vrh male kasikice.Srecom nema temperaturu,valjda je nece ni dobiti.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:02:54   
emma.L
Pitanje: Kada ovaj sljez počne djelovati?
Mi već 5 dana na kašičicu ispijamo po dvije šolje bijelog sljeza sa medom što toplije. Ona se ne buni, ali jako sporo sazrijeva.
Ja ga pripremam po uputi na kutiji- dakle mala kašika prelivena sa 2 dl mlake vode, odstoji, promiješamo i zasladimo. Postoji li neki drugi način?
I još jedno pitanje: zna li netko postoji li određeni period nakon kojeg treba prestati koristiti taj bijeli sljez kod male djece?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:12:21   
acudesa
Molim vas, treba mi hitno savjet...mali mi kašlje dva-tri dana, malo temperaturu dobije navečer, ja sam mu davala sirup Dr. Thais-Trupčev(je li on za suhi ili ovaj drugi kašalj?)...maloprije mu napravila čaj od luka i jabuke, on ja za 1 min sve povratio...je li bolje što je povratio? da li mu je to moglo biti od čaja (da mu ne prija)...hoću li mi nastaviti davati čaj li da ne dajem višeuser posted image user posted image user posted image
Kašalj mu je sa šlajmom...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:16:09   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Arko

Samo da vas upozorim, za one mame koje nisu razmisljale na te stvari.

Djetetu koje iskasljava slajm NE SMIJETE davati sirup za smirenje kaslja,
kao ni djetetu koje suho kaslje NE SMIJETE dati sirup za iskasljavanje!
Zato dobro pazite kad dajete nesto na svoju ruku user posted image



Znate li koji je koji, od ovih koje mi koristimo?

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:16:35   
Skvo RR
Draga Acudesa, garant je od caja povratio! Ja nikada nisam mogla piti taj cajuser posted image ! Ja ti savjetujem PROSPAN sirup! On je za olaksavanje bronhijalne sluzi i iskasljavanje, a ako je nema, onda smiruje kasalj! Ima dvojako dejstvo i stvarno je odlican!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:19:27   
Blue rose RR
Mi smo upravo izašli iz trodnevne temperature, koja je bila praćena kašljom, i kašalj se još uvijek vuče.
I nama pomaže Prospan, kao i kod Skvo, samo što mi koristimo još i čaj od sljeza.

Acudesa pokušaj sa tim čajem, jer ipak je ukusniji za dijete od čaja sa lukom.

Sretno.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:25:51   
Hanady RR
Acudesa...čaj sa lukom i  jabukom mješaj sa nekim drugim sokom ili čajem da bi djete imalo ljepši ukus da popije....probaj sama mješavinu tog čaja pa ćeš utvrditida uku sitog uopšte nije loš...čak je i ukusan. Ako je djete povratilo šlajm ( vodi računa jeli dio koji je djete povratilo sluzavo, ima providih djelova i bjelih tačkica kao usireno mlijeko -onda je definitvno u pitanju šlajm) od čaja je povratilo i to je pozitivno...ako češće povraća onda nije šlajm, ako je samo jedanput onda je to šlajm i pazi količine koje daješ sad nakon povraćanj napravi malu pauzu od 1 dana dok ponovo nebudeš daval...jer ako je šlajm onda može doći do spazma kod djeteta.

Kod mene je malenoj ovaj čaj olakšao sve tegobe disajnih puteva imala je dijagnozu brohitisa svakih mjesec dana.

SRETNO!


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kasalj kod djece
16.2.2010 14:27:13   
acudesa
Hvala vam...koristila sam Prospan ranije, ali mi nešto nije imao efekta...imam u kući i Herbifit sa bijelim sljezom....možda da njega probam....teško mi ga slušati kako kašlje, ako potraje još sutra ovako, odoh ljekaru...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *