|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
27.1.2010 10:20:42   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: tea lana RR

Ovaj Hustagil je na biljnoj bazi nama ga pedijatrica preporucila mada se placa.Ali nam je aista pomogao pravo.

zabiljezeno obavezno imati u kuci:)

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
31.1.2010 15:45:33   
Mala Selma
Evo i nas naovom pdfuser posted image user posted image user posted image user posted image

sinoc smoimali temperaturu, dala sam mu pola cepica i tusirala ga u mlakoj vodi.Cepic je odmah skinuo turu, noc je bila losa,budio se sto puta, nosic je zacepljen tj.iz jedne nozdrve curi voda, a druga je zacepljena.Cistim mu nosic non stop, ali to je velika borba jer neda da mu se priblizim. i MM je bio prehladjen prosle sedmice pa mu je garant od njega preslo,mada se nije previse priblizavao, ali eto...a mozda su i zubici jer balikao lud...
najgore mi je sto nece nista da jede, sinoc jemalo pojeo voca i povratio, kao i maloprije...pije samo sokic, vodu i doji....bas se brinemuser posted image .

Imate li neki savjet za tu ishranu, sta da mu dajem da rucka...nervozan je pravo, a danas je spavao na meni, nece u kreveticu.
Danas nema turu, pa vjerovatno ga necu voditi doktoru sutra ako ostane ovakvo stanje.

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
31.1.2010 20:11:21   
Mala Selma
Ima li savjeta za ishranu.....user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
31.1.2010 20:44:11   
acudesa
supice(pileće, na koljenici), čajevi, voćne kašice...ne znam šta mu sve od ovoga smiješ davati i što više

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.2.2010 9:41:54   
Arko
Sto vise tesnosti, ako povraca, gubi elektrolite. Otidji i u apoteku, i kupi one prolife ampulice sa elektrolitima, pa daj bebari. Bas mi je zao. I sto vise tecnosti.. 

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.2.2010 9:51:36   
dana3
Mala Selma-racunam kolika je beba a ne znam sta i kako inace hranis bebu da bih ti rekla sta davati.
za zacepljen nosic mozda si pricitala da prerezes pola glavice crvenog luka i stavis bebi iznad glave-ocepice nosic i disace navece.
uzmi korijen bijelog sljeza i ukapavaj nekoliko puta na dan u nosic
to nije stetno a pomaze sigurno
redovno cisti nosic, znam da ne da ali polako i na prevaru moras jer tako ces sprijeciti infekciju uha-ovo ja sve iz iskustva jer se ja sa zacepljnim nisicem borim ima 12 mjseci a sinu su sad 15 pa racunaj

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.2.2010 12:07:41   
Mala Selma
Hvala vam drage moje....divne steuser posted image

Danas je hvala Bogu dobrouser posted image user posted image .Noc je bila onako, ali eto izborili smo se, hvala Bogu.Sinoc je pojeo kasicu od sljiva (to je samo pojeo juce) i sika naravno.Malo caja, soka od jabuje i vode, samo hoce vodu.Nema turu, nos curi i danas je zuti sekret.Jutros je povratio, vjerovatno slajm nezna sunce moje da iskaslja.Inace je danas super, igra se, smije, pa ga uhvati nervoza, kenjka al eto bit ce bolje ako Bog da.Pojeo je jutros vocnu kasicu, a sad kuham piletinu da mu napravi supicu.Inace sve jede osim jaja, ribe i agruma.
Bolesnim bebicama zelimo brzo ozdravljenjeuser posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.2.2010 14:27:39   
mamana
Jedan stari pedjatar i epidemiolog je meni rekao da kad su djeca bolesna i odrasli, ne treba forsirati jelo, jer je bolje da se organizam usjeri energiju na borbu sa virusom, nego na varenje, njavažnije je da unose tekućinu.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 9:41:47   
veeseelaa
pozdrav cure
Moja AJša već par noći slabo spava, začepljen joj nosić pa ne može da diše dobrouser posted image  preko dana je ok al čim noć padne i ona zaspe budi se svaka 2 sata plačući a vrh je kad u 03 počne da se igra a ja moram na posao ujutru
Stavljala sam joj kapi sunce moje malo u nosić al meni se čini ništa, danas sam kontala odvesti je kod dr
Prošli put kad je bila nahladjena dr nam je dala neke kapi (bijela tekućina kao mlijeko) koje su joj odmah pomogle, ali nažalost bočicu sam bacila i sad neznam kako su se zvale
Znal iko kako se zovu?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 9:43:36   
anidla
evo i kod mene isti problem....ali nama je ovo prvi put i ja sam zbunjena ne znam sta da radim...da li da ostavim da samo prodje ili da ga odvedem negdje...Noa ima temp 37.3 curi mu nosic, kaslje i kise....pored toga sto bali i stavlja ruke u usta pa ne znam jel moguce i da su zubici ali mislim da nam je rano...

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 9:47:07   
veeseelaa
neznam šta bi ti rekla, ja odoh danas kod dr, šta čovjek zna, sad pa sad zaraditi bronhitis

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 9:57:05   
new mama
Veesella ma sta mala maca prehladjenauser posted image ,ako ces kod dr. nama je davala neke kapi za nos prave se u apoteci,koriste se samo pet dana i one su joj jedino pomogle,pa vidi sa doktoricom smije li ona te koristiti,a imas i ona operil kapi za nos i one su dobre,a probaj joj ako imas pumpicu izvlaciti te slinke da joj ne idu u grlo,jer kod moje Ajne se to spustalo u grlo pa joj se stvarapo slajm i onda pocelo hroptanjeuser posted image ,pusa curici i nadam se da ce brzo biti boljeuser posted image user posted image
Anidla mislim da je kod malenog prehlada zbog toga sto nosic curi,a i kasljeuser posted image ,neznam sad za dr, jer je tura mala,prati ga malo,mojoj je Ajni tako krenula ta tura i noismo je htjeli voditi dr. kontam mala tura,zakaci nas vikend i dijetetu skoci tura na 39,pa zato ga prati,ako bude rasla odvedi ga dr. da ga ipak pogledauser posted image



_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 10:17:54   
Nedi
Danas je 8. dan kako smo mi bolesni, prva 2-3dana temperatura, pa začepljen nosić, odbijanje hrane, i kašalj. Vadili smo nalaze, i bili kod dr, kaže da je   u pitanju  viroza sva djeca isto kaslju. Mene pravo strah tog kaslja, da sam cula nekoga na ulici da tako kaslje pomislila bih da ima tuberkulozu ili upalu pluća.

anidla i vesela otiđite dr za svaki slučaj, bebicama želim da što prije ozdrave


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 10:21:28   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: new mama

Veesella ma sta mala maca prehladjenauser posted image ,ako ces kod dr. nama je davala neke kapi za nos prave se u apoteci,koriste se samo pet dana i one su joj jedino pomogle,pa vidi sa doktoricom smije li ona te koristiti,a imas i ona operil kapi za nos i one su dobre,a probaj joj ako imas pumpicu izvlaciti te slinke da joj ne idu u grlo,jer kod moje Ajne se to spustalo u grlo pa joj se stvarapo slajm i onda pocelo hroptanjeuser posted image ,pusa curici i nadam se da ce brzo biti boljeuser posted image user posted image
Anidla mislim da je kod malenog prehlada zbog toga sto nosic curi,a i kasljeuser posted image ,neznam sad za dr, jer je tura mala,prati ga malo,mojoj je Ajni tako krenula ta tura i noismo je htjeli voditi dr. kontam mala tura,zakaci nas vikend i dijetetu skoci tura na 39,pa zato ga prati,ako bude rasla odvedi ga dr. da ga ipak pogledauser posted image




hvala mila na savjetu, i ove kapi koje je ona jednom koristila po pakovanju rekla bi da su pravljenje u apoteci a mi imamo i dodatan problem, ona ne da da joj nos dodirnem,user posted image jedva i kapi stavimo a o pumpici nema govora, toliko vrišti da je kasnije jedva smirim, već je počela malo da kašljuca, ma idem danas aBd kod dr pa da vidim šta će mi prepisati
Ostalim curama želim da njihove bebice što prije budu dobrouser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 10:28:03   
anidla
zvala sam doktoricu u Omer Masic, kaze da ga ne dovodim jer je mala tura, da mu cistim nosic sa posoljenom kamilicomili eventualno kapi...e sad, evo u roku od 30 minuta Noa je 2 put imao proljev user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sta sad to znaci? joj, ovo mi je prvi put a sama sam, u user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 10:48:17   
new mama
Veeseelaa ma neda ni moja Ajna da joj stavljam kapi,to je plac i bacanjeuser posted image ,haos,ali sta mogu ,bude mi je zao,cuvam joj ruke i glavu i stavim,sretno i javi sta je bilo kod dr.user posted image
Anidla mozda je neki virus  ako je sad dobio i proljev,on je mali neznam od koliko se smiju davati kapsule prolife,a ja bi ga ipak odvela doktoru ako nastavi proljevuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 10:55:36   
HanaBana
hana je trenutno na Ospenu.
Prvo nosic joj je curio, dali antibiotske kapi ali sa eritromicinom i nije ih nikako htjela stavljati u nos, nakon par dana odemo opet dr i kaze daje razlog taj sto ni odrasli ne bi mogli olako podnijeti te kapi, Pozeljno je da se antibiotske kapi prave sa amoxibosom i one su puno bolje i djeca ih puno lakse podnose, ali eto dr joj tad nista nije dala nego da joj stavljamo u nos kapi koje je dobila za oci i da joj damo flonidan po uzoru na probleme od prosle godine kada se isto pocela razboljevati u ovovm preiodu godine. Sve smo to odradiole i Hana u pon dodje iz vrtica i oko 5 poce plakati boli je uho, mi u MO kad uho upaljeno i zagnojen krajnik i odmah Ospen, kapi za nos i uho i evo sada je super. Jos uvjek pije sirup, a sutra idemo na kontrolu. Cuvam fige ovoj nasoj djecurliji d anam sto prije ozdrave.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 11:09:52   
juni
Vesela, i u Emila je isto stanje, nos mu curi desetak dana i mi to cistimo redovno (sa kapima Aqua maris i pumpicom na usisivac- nevjerovatno koliko moze izvuci, a ova obicna pumpica nista).
Prije 4 dana mu krene kasalj pa sam mu pocela davati sirup Prospan i zasita mu je pomogao. Imao je i malo temperature pa sam ga ipak odvela kod doktora. Doktorica kaze da sam sve pravilno uradila i da jos mogu da mu dam caj od bijelog sljeza. A antibiotike necemo jos, samo ako mu temperatura bude visoka 1-2 dana.

Djecici zelim brzo ozdravljenje!
Anidla, ja bih ga odvela u doktora ako se proljev nastavi.



_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 11:15:12   
anidla
sad je zaspao....nadam se da ce vise odspavati i kad se probudi dace mi biti puno bolji....temp je jos uvijek ista 37.3...necu jos reagovati a ako pocne rasti onda cu sjesti na taxi i odvescu ga...ovaj zadnji proljev nije obilan, samo malkice, i evo nije vise imao.....joj samo da ja ne panicim, jer po prirodi sam veliki panicar....kad ce 4 sata da mm dodje da nisam sama...user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 11:22:37   
Nedi
anidla draga pa nemoj paničiti, svaka beba više manje ima proljev ili začepljen nosić. Prati stanje i ako misliš da treba da ideš dr sačekaj da se probudi i odvedi ga ako će te to smiriti ili ako vidiš da ima promjena u ponašanju, turu ili opet proljev ili povraćanje.

Nedi i mama ti šalju user posted image user posted image i Noiuser posted image user posted image da sto prije ozdravi i ne sikira svoju mamicu


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 11:23:36   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: juni

Vesela, i u Emila je isto stanje, nos mu curi desetak dana i mi to cistimo redovno (sa kapima Aqua maris i pumpicom na usisivac- nevjerovatno koliko moze izvuci, a ova obicna pumpica nista).
Prije 4 dana mu krene kasalj pa sam mu pocela davati sirup Prospan i zasita mu je pomogao. Imao je i malo temperature pa sam ga ipak odvela kod doktora. Doktorica kaze da sam sve pravilno uradila i da jos mogu da mu dam caj od bijelog sljeza. A antibiotike necemo jos, samo ako mu temperatura bude visoka 1-2 dana.

Djecici zelim brzo ozdravljenje!
Anidla, ja bih ga odvela u doktora ako se proljev nastavi.




a gdje si kupila pumpicu na usisivač? imal u svakoj apoteci? kad krenem s posla svratim da kupim bijeli sljez
Tako sam isprepadana, sad sam saznala da mi je poznanica s malenim u bolnici, isto tako nosić začepljen i na kraju ispalo da je bronhitis u pitanju
Joj, kakvi su uopće simptomi bronhitisa?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 11:26:01   
anidla
IZVORNA PORUKA: Nedi

anidla draga pa nemoj paničiti, svaka beba više manje ima proljev ili začepljen nosić. Prati stanje i ako misliš da treba da ideš dr sačekaj da se probudi i odvedi ga ako će te to smiriti ili ako vidiš da ima promjena u ponašanju, turu ili opet proljev ili povraćanje.

Nedi i mama ti šalju user posted image user posted image i Noiuser posted image user posted image da sto prije ozdravi i ne sikira svoju mamicu



user posted image user posted image user posted image user posted image

joj puno ovo znaci sad, vjerovala ili ne....




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 11:27:33   
new mama
Ma nemojte se sikirati ,kao sto znate kod mene je Ajna fasovala upalu plucauser posted image ,pa nismo u bolnici zaglavili,to su prehladice i bice dobro,user posted image user posted image user posted image user posted image Veseela imas kupiti to u apotekama mislim da je oko 40 kmuser posted image ,ali nisam sigurna,uglavnom cula sam da je pravo dobro,super izvuce sve iz nosauser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 11:34:50   
Nedi
anidla user posted image

vesela joj i ti sad pretjera...bronhitis - ovako ja uradim : Odem u privatnu kliniku i izvadim krv ( vrijeme potrebno za to je 20 minuta, cijena 5KM) i sa nalazom idem u dispanzer, skoro uvijek u poslijepodnevnim satima jer nema gužve a kod nas radi do 19:00 sati.
Nalaz vadim da nam dr ne napiše recept za antibiotik i pošalje kući, a pregled ne radim u privatnoj klinici jer oni izmisle sve i svašta samo da bi uzeli pare.

Ili odem kod svoje dr kući sa nalazom krvi, ovaj put je bila odsutna pa smo isli u dispanzer.

Ja sam kritična u sitaucijama kad je moj miš u pitanju ali sad mi je drago da nisam jedina


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.2.2010 11:36:02   
juni
bebyvac možeš kupiti u apoteci sarajevo na socijalnom, košta oko 45 KM

Ovu recenicu sam kopirala sa teme Babyvac. Mi smo nasu dobili iz Madjarske, i bila je puno jeftinija 15 km.
Vesela, ne brini se toliko, vjerovatno nije nista strasno.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *