|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.10.2009 10:19:28   
Mya_81 RR
Cure, koju pumpicu koristite...

Ja sam kupila Dm babylove i ništa ne valja user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.10.2009 10:24:07   
Nunichi
Kod nas je Nuk. Izvlaci fino, ali zato puslica vrrrissstiiii. user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.10.2009 11:39:43   
bebacha
mi imamo tu nukovu i ja nikad ne koristim.nesto mi se nesvida al kad mm cisti bebi nosic on samo tu koristi.ja koristim chhicovu.ona mi je najbolja.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.10.2009 11:49:25   
DM
I mi imamo nukovu,starijem izvuče fino,zato što su mu nosnice šire, mlađem(4 mj) nikako-malo mu nosić!
Zaova svojoj bebači kupila chiccovu,onu sa silikonskim astavkom- i super je ,uđe dublje u nosić,a mekana je, tako da ih ne boli!
E sad su nabavili i ono "čudo" što na usisivač stavite i time izvlačite "slinke" ma ekstra je pogotove za male nosiće koji još ne znaju puhati!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.10.2009 15:20:08   
Teta Tuli
Mya ja bih ti preporucila Chico, meni se pokazala stvarno super.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.10.2009 16:27:48   
Mya_81 RR
Eh, sad još jedno pitanje - gdje u Zenici ima kupiti ta Chicova pumpica?

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Teta Tuli)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 9:14:13   
sanjica
Ipak moja malecka je pocela kasljati, nosic je prstao skoro curiti, ture nema. Strah me da joj s egrlo ne upali. Ne kaslje puno, pa se nadam da je u pitanju smao sekret iz nosica. Napravila sam joj sinoc ovaj sirup s lovorom, pa se nadam da ce imati efekta, ako ne, sutra idemo pedijatru.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 10:13:51   
Skvo RR
Mi slinimo jace od mjesec dana, i 2X sam je vec vodila pedijatrici i uvijek samo daje nisitu ili aqua maris, prosli put smo dobili i neke antibiotske kapi za nos, ali mojoj curici nije bilo bolje. Ja nisam neki fan antibiotika, ali kada sam je juce cula kako "ruzno" kaslje, odvela sam je u drugu smjenu, kod druge pedijatrice i odmah nam je ukljucila antibiotike!
Poslije mjesec dana slinjenja i nije joj "nista", sinoc je pedijatrica pregleda i kaze "jako upaljeno grlo" !
Mislim poslije mjesec dana ne bi me cudilo, da se i spustilo na pluca ili raznijelo na uho!
Bas sam nesto ljuta!user posted image

Ima i do povjerenja u pedijatre, ali treba se slusati i "unutrasnji" osjecaj!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sanjica)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 11:34:38   
new mama
Skvo slicna situacija je i kod nas,user posted image Ajna kad je bila bolesna ono prije dvadesetak dana,nos je curio i nije nikad ni prestaouser posted image ,e da bi sad pocela da kaslje prije dva dana,bas ruzan kasalj posebno navece,neznam kako je kod tebe i ja kad sam isla ovo na previjanje kazem dr. ona pogleda grlo kaze crveno opet,user posted image i da antibiotik ceclor,ma nisam ni ja za antibiotike,ali mi je tako kasalj zvucao ruzno da me bilo strah sto ti kazes da ne ode na plucauser posted image ,a nemam rijeci za dr. da nevidi da je grlo upaljenouser posted image ,ljubi nam princezu,nadam se da ce brzo ozdravitiuser posted image user posted image i kako ide navikavanjeuser posted image
P.S. dajes li joj ista jos za kasalj na prirodnoj bazi,Ajnu navece slomi,nemoze da zaspiuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 11:39:44   
Skvo RR
Eh, mila Prospan, slobodno, 2, 5 ml ujutro i navece! Sirup je na biljnoj bazi!
I mi pijemo ceclor 3X onu vecu kasiku od 5 ml!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 11:41:30   
tea lana
a sto obje ne probate sa Ehinalom on je na biljnoj bazi sa medom jako dobar za prehladu i gripu upaljeno grlo a i za jacanje imuniteta.Ja Lani kad je bila bolesna nisam htijela davati antibiotik nego odem i kupim taj sirup i za tri dana prestala se zaliti na grlo i kasljati.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 11:47:20   
new mama
Ma ja sam Ajni davala pikovit za imunitet,ma nista joj nije pomogaouser posted image ,a moracu kupiti taj sirup ako je iza jacanje imuniteta,slabic mi je ovo dijeteuser posted image ,a Skvo jel tebi dr. taj sirup preporucila,jer nama nije dala nista za kasaljuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 12:04:49   
mila81
Moj Muhamed je poeo prije desetak dana samo sliniti, i nije ni kasljao, niti imao temperaturu, ali je odbijao jesti, i to mi je tako islo na zivce, htio bi jesti samo kad on hoce, a to je bilo kad pregladniuser posted image

I mi po preporuci i prici na nekoj drugoj temi uvedemo Ehinal sirup, i evo pravo smo smo zadovoljni, za dva dana je prestao sliniti, i jede malo bolje, ali nadam se da ce kad ga skroz ispije biti bolja slika svega.

P.S. Zelim da vam lutkice sto prije ozdraveuser posted image


_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 12:08:40   
tea lana
mila81 ti ako si zadovoljna mozes mu nastaviti davati i poslije te popivene doze jer nije stetan.Moja Lana od kad je popila jednu bocu udebljala se dva kilograma.

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 12:15:53   
mamina princeza
Evo hb mi smo ozdravili al sam htjela s vama da podjelim sta je nama pomoglo najvise jer sad ide sezona prehlada i gripa pa ce se ova tema predpostavljam cesce citati.

Kao sto sam pisala fasovale smo i ja i moja cura ovu groznu prehladu. Ja je zovem virus a ko zna sta je ...
Njoj je ukljucen odmah antibiotik, uvijek se dvoumim oko toga i kontam previse pije antibiotik al je i spasi. Grlo joj je bilo osjetljivo proslu zimu i proljece skoro cijelo vrijeme bilo crveno i od tada smo bas na oprezu cim pocne malo osmah reagujemo.

Pila je ceklor - na pocetku malu kasiku 3 x (2,5 ml) onda nakon 4 dana grlo bas crveno i dalje i dr me napade kaze ona je velika daj joj 3x5ml .... ja sam valjdo to precula pa nastavila kako smo pili kad smo bili manji. Toliko je imala slina i slajma par dana da sam se bas prepala .... al hB nije nista bilo na plucima. Pila je prco prospan , kasalje je bio bas zreo puna slajman onda bisolvon ili slicno kapi par dana.
Povratila je dva put uz jelo i evo je sad hB dobro ... nekad malo kahne al nije vise nista ... ja sam mislila da nece proci za par mjeseci.

Pravili smo sirup koji smo dobili pereko Emine a izvorno je od nase bezelye - Aide. Njenom Erunu je pomogao a evo i mojoj Dzelili.

Kuala sam secer pola kg, dvije kasike kamilice dvije kasike bijelog sljeza i limun izrezan na kockice. Od toga pravila sirup.
Takodje smo pili i caj o dluka. Smrdi al eto nesto nam je od toga pomoglo . Kasalj se smirio za dva dana.

Kod mene je nastala malo gora situacija jer je meni preslo na pluca:( Al eto uz antibiotik koji sam i sebi morala ukljuciti kad sam konacno otisla kod dr i ove cajeve koje sam zajedno pila za Dzelilom sprjecila sam bar da bronhitis predje u upalu pluca. Jos kasljem al je puuuunoooo bolje.






_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 12:17:24   
bebacha
znaci taj sirup ide bez recepta.od cega se sastoji.koliko kosta.jel neko davao djeci maticnu mlijec

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 12:32:28   
HanaBana
Eh moja drage mamice i prijateljice, nama nikad problema i sirupa ne fali:)
Ja zaista imam debelog iskustva sa prehaldama. Hana je u prvih godinu dana popila sigurno 8 antibiotika. I onda skontas sam sta da radis. Prije 15 dan aopet promjene. Nos joj curi. To mi bude drago jer bolje da joj izlazi na nos nego da se talozi. Cilj je samo da sto vise cistimo taj nosic, a nikao da joj dajem kapi da joj nos prestane curiti. Malena isla u vrtic bez probelma. I evo prije 5 dana sojetim da joj skripe pluca i da mi nije bas najbolja i odmah ej odvedem i kazu ima malo slajma i trazim Zinnat jer nakon Ceklora, Sumameda samo vjerujem Zinnatu!Pije ga vec dva dana i extra je i samo je jedan dan odsustvovala iz vrtica.
Inace kada je oslabila od antibiotik, prestala jesti smrsla a da ne spominjem da joj je zeljezo bilo ispod svih garnica pocela sma sa svim tim multivitaminskim sirupima i kako to obicno biva svima razlicito godi a mojoj Hani nista od toga nije godilo. Kupimo mi maticnu mlijec (to se moze davati djetetu od godinu dana) i damo joj 5 kutija toga jer ima 10 ampula i po pola s epije, znaci malo jace od tri mjeseca. odata Hanci se tesko razboli i ako se razboli mi je pustimo, malo caja , malo uljane krpice na prsa i cistimo nosic i to prodje. Udebljala se pravo a zeljezo da ne spominjem. Mashallah! Doktore vise ne popsjecujemo HB a prije smo bili domaci u DZ.
Tako mamice drzim fige da malisani ozdrave.
Skvo nemoj nista da te cudi mojoj Hani pola godine nisu znali sta je pa sve kao ja umislajm da kaslje i na kraju dr Gordana joj dadne sirup za alergiju i kasalj nestane i onda nas natjera da odemo na more i odtada Hani vise nema problema. Samo hrabro i strpljivo!

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 12:32:55   
M kao Mama
Joj, cure moje to je onaj kašalj što je moju Lajlu slomio, nema koji sirup nismo uzele, od prospana, prego jaglaca, bijelog šljeza i slično, helem na kraju su joj jedino inhalacije pomogle, a na sve ovo redovo bisoleks kapi i jedna tura ceclora.

stalno sam visila kod dr. i hvala bogu nije imala bronhitis, a i nalaz briseva joj je dobar, a kašalje, beli je zavladao.

Upržite im šećer, mlijeko i jednu bronhi bobu i malo putera i neka pijeu kao hapu, pomaže.

Skvno, vjeruj da je dr. možda upravu jer joj se od nosića spustilo, Lajli se to zna desiti, ne sikiraj se bitno je da nema bronhitis.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 12:33:37   
Doraa
Kuala sam secer pola kg, dvije kasike kamilice dvije kasike bijelog sljeza i limun izrezan na kockice. Od toga pravila sirup.
Takodje smo pili i caj o dluka. Smrdi al eto nesto nam je od toga pomoglo . Kasalj se smirio za dva dana.


E draga kako se tačno pravi: skuhaš pola kg šećera u koliko vode? Kamilica u cvatu jel? i procijediš kasnije vjerovatno...A koliko dugo i na kojoj temperaturi čuvaš taj sirup? Moj je hB ozdravio ali kako ti kažeš sad će hladniji dani i čisto sumljam da će ga mašiti prehlada do kraja zime..


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 12:35:05   
tea lana
IZVORNA PORUKA: bebacha

znaci taj sirup ide bez recepta.od cega se sastoji.koliko kosta.jel neko davao djeci maticnu mlijec


ima meda,maticne mlijeci mislim i nekih biljaka.Daje se bez recepta i kosta 11km

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 12:36:08   
M kao Mama
Samo da i ja dodam da pijemo Ehinal i da je ne ureknem osjeti se razlika, počela je da jede

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 12:45:27   
mamina princeza
litar vode
500 gr secera
2 supene kasike bijelog sljeza
2 supene kasike cvijeta kamilice
2 limuna izrezana na kriske

Skuhati da savri na pola. Procijediti i piti 3x1 supenu kasiku

evo ovo je taj recept koji sam ja dobila i pravila i pomaze.

Sebi sam uviek pravila ovo  s bronhi bobama al ja otopim bronhi bobe u mlijeku ... sad nekako njoj nisam smjela. Sta znam reko sta ima u bronhiju :)
mada sam mogla al eto hajd pomoglo je i ovo drugo. Uh jesmo i taj luk pili .... :) Smrdi vise nego sto ima los ukus svi kazu da to bas pomaze. 
Dzelila bas i nije htjela puno al sam ga ja zato pila i pila ....sta cu bas je bilo uhvatilo


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
9.10.2009 12:47:31   
Golubica
Ima li neko iskustva sa PropolBaby sirupom (ehinacea i maticna mlijec)? 

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
10.10.2009 9:19:56   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

litar vode
500 gr secera
2 supene kasike bijelog sljeza
2 supene kasike cvijeta kamilice
2 limuna izrezana na kriske

Skuhati da savri na pola. Procijediti i piti 3x1 supenu kasiku

evo ovo je taj recept koji sam ja dobila i pravila i pomaze.

Sebi sam uviek pravila ovo  s bronhi bobama al ja otopim bronhi bobe u mlijeku ... sad nekako njoj nisam smjela. Sta znam reko sta ima u bronhiju :)
mada sam mogla al eto hajd pomoglo je i ovo drugo. Uh jesmo i taj luk pili .... :) Smrdi vise nego sto ima los ukus svi kazu da to bas pomaze. 
Dzelila bas i nije htjela puno al sam ga ja zato pila i pila ....sta cu bas je bilo uhvatilo



Može li mi neko reći je li postoji ograničenje starosne dobi koje djete mora biti da bi ovo moglo piti...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.10.2009 23:55:51   
batterfly

IZVORNA PORUKA: tea lana

a sto obje ne probate sa Ehinalom on je na biljnoj bazi sa medom jako dobar za prehladu i gripu upaljeno grlo a i za jacanje imuniteta.Ja Lani kad je bila bolesna nisam htijela davati antibiotik nego odem i kupim taj sirup i za tri dana prestala se zaliti na grlo i kasljati.



Eh ja sam uspjela danas malo virnuti na ovu temu, jer smo i mi u istoj situaciji...ali nisam uspjela sve iscitati...No, uglavnom, da kazem da sam danas i ja kupila ovaj sirup, iako nikada prije za njega nisam cula...Cini mi se pravo dobar..ali ona u apoteci mi rece da nema veze nikakve sa prehladom i grlom, vec da je namjenjen samo za jacanje imuniteta...I mala napomena, svima koji misle uzeti, jeste da ne smiju djeca koja su alergicna na propolis, polen i sl...i da se smije davati djeci od navrsene jedne godine...(Jer vidim da je tema postavljena, na pdf za bebe...)Etoo, pa vam javnem iskustva...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *