|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.9.2009 13:45:21   
Suzana
Hej bebano draga,

Ne znam, ne bi mu valjda škodilo.
Nije ni to svaki dan.
Ja svojima ništa nisam davala... Pojačam malo vitamine, med i voće, pratim ih...
A vidjećemo šta će ti druge majkice reći!




_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.9.2009 14:54:36   
bebano
Ko ce se meni javiti nego moja Suzi user posted image .
Hvala draga. Ma da i ja mislim da mu nece skoditi jer sto kazes necu mu to sada davati svaki dan. A eto i ja sam njemu pojacala malo med, malo vise voca (mada kaze mama da mrljavi) ma samo da mi je da prodje bez temp. Mi je hB nismo do sada imali (kuc-kuc) pa me je toga tako strah. Znam, morace i to biti jednom, ali eto...

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.9.2009 15:10:56   
Doraa
Upravo i ja malo uletila na forum da vidim ima li išta za kašalj. Prije par dana sam vodila malenog doktoru i dao mu je sirup ceclor reukap kapi i c vitamin(samo mu je curio nosić ali znala sam šta slijedi-kao i uvijek)sutradan odmah je počeo i kašljati i eto već dva tri dana ga nimalo ne popušta ne znam šta ću. Znam da će mi produžiti sirup ako ga odvedem opet na kontrolu ili će zamijeniti s drugim a sita sam više sirupa a i preskupo je u pet dana dati 42 KM za sirupe(ceclor je 21KM).
Voljela bih čuti ako neko zna neki savjet za zaustavljanje kašlja.
Koristila sam uprženi šećer i mlijeko ali slabo ga hoće user posted image a i ne djeluje mi nešto.
Bebano ne znam zašto se pitaš smiješ li mu to davati pa šećer mlijeko i puter koristiš valjda i u svakodnevnoj njegovoj ishrani jer ako mu je 16mj.(mom je isto) onda je već veliki. Meni je to doktor preporučio i kad je user posted image bio puno manji.

Znate li koliko je ta krema dr.Thaisa?


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.9.2009 15:14:35   
škorpija
hej ja sam koristila tu kremu, ekstra nam je pomogla, košta 10 KM

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.9.2009 15:15:51   
Doraa
Super onda ću i ja pokušati..
Hvala



_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.9.2009 16:23:04   
Visnja RR
caj od luka, caj od bijelog sljeza...
a spinovan secer s mlijekom je opet mnogo blazi nego med ...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.9.2009 22:14:14   
bebano
Hvala vam svima na odgovorima. Doraa ja njemu secer ne dajem skoro nikako, zato se pitam jer ipak u spinovani secer ga ide jako puno. Danas mu nisam pravila, ali cu sutra svakako.
Ma sada nam nije kasalj problem, jer je skoro i prestao kasljati, ali nosic ga tako pati. Evo koliko je sati jos ne spava, hoce samo da se nosa u protivnom uzasno palce i sve se lupa i vuce za nosic. Zaspao je oko pola 8 i nakon 10 minuta se probudio placuci, valjda mu zacepljeni nosci smeta. Uopste nemam ideju sta da radim. Mislim da ce noc biti "vesela" user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.9.2009 23:13:21   
Visnja RR
stavljala kapi? moze i u nosic bjeli sljez.. zelim vam mirnu i noc bez budjenja

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.9.2009 23:20:48   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: Mya_81

Karamelizirani šećer je super stvar, ali na tvoje pitanje iskreno ne znam šta bih ti rekla. Naravno, mislim da mu to ne bi škodilo, jedino govorim zbog količine šećera. Valjda će se javiti neka mama koja je to možda davala svojim bebicama.

Imaš kupiti balzam od dr.Thaisa (ne znam kako se piše), ja sam oduševljena tim proizvodom i uvijek ga koristim kad god osjetim da će me uhvatiti kašalj. Zaista je djelotvoran. Mažem se s njim i povremeno inhaliram. Potpuno je prirodan i mogu ga koristiti bebe. Možda da i s tim probaš...

Želim vam da prehlada prođe što prije user posted image


dobra krema...samo pazite da ako beba ima bronhitis ne smiju se grijati pluca.dakle opet savjetujte se sa ljekarom

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.10.2009 10:43:32   
mamina princeza
evo i nas nazalost na ovoj temi

fasovali smo prehladu najjacu od dzelilionog rodjenja.
Bili smo na moru a ovdje smo izgleda z aBajram pokupili neki virus ili bakteriju. dole je odmah prvi dan proradio nosic. Toliko j eimala slinica da je to za ne povjerovati. Konsultovali mso se sa dr i posto je osjetljiva na grlo i ta dr i ja smo mislile da je najbolje da ukljuci svoj standardni antibiotik ceclor

ali izgleda da nije to to ovj put
u medjuvremenu je i na mene preslo i mogu vam reci da je uzasan ovaj virus ili sta li je vec.
Sad smo dosli kuci i problem je kasalj. nikad do sada nij ebilo ovako. Grozno puno slajma koji ne zna iskasljati pa cvili u grlu dok ne kahne
Pijemo jos ceclor i prospan
Kasalj je zreo bas se osjeti slajm
Sad me je malo strah idemo dr u 2 sata
Bojim se cak ibronhitisa i upale pluca nadam se da je u pitanju samo moja panika....

Ako bi neko mogao napisati recept za taj caj sa lukom ili nesto drugo za kasalj bila bih zahvalna

Najdraze bi mi bilo da povrati i izbaci bar dio al nista.... temp nema hB samo je na pocetku kad su krenle slinice imala 37,8 al je brzo prolslo i nije se ponavljalo



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.10.2009 10:51:12   
škorpija
mamina princeza identično i kod nasuser posted image , virus pokupili i razboljeli se bebi, muž i ja, ali moj bebi je na kraju ipak zaradio bronhitis, idemo na inhalacije, ali dr. dreković nije dala antibiotik kaže nema potrebe, pa ćemo vidjeti. isto tako najviša temperatura mu je bila 37,8, barem eto nešto dobro, sretno vam kod dr

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.10.2009 10:53:09   
škorpija
Lulu na kremi dr. theisa piše da je baš za bronhitis, a ja sam jučer pitala dr. i ona je rekla da se smije masirati s njom ako beba nema temperaturu i da je to super, mislim da i ona sadrži svinjsku mast, pored ostalog

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.10.2009 11:10:42   
mamina princeza
i da .. sto se tice ovog karmeliziranog secera jel pravim isto kao i odraslim ...moze li mi neo detaljno napisati kako . sebi sam par puta to pravila i topila sam cini mi se bronhi bombone z kasalj.

Posto u zadnje vrijeme malo vise jede secer nego sto je ranije mozda bi joj smjela napraviti i ovo sa secerom i puterom ako mi neko napise kako detaljno.

Luk samo znaci malo ogulim i kuham?




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
2.10.2009 0:34:12   
Doraa
Ja stavim otprilike malo šećera onako da pokrije dno đezve-ne previše i kad se uprži zalijem mlijekom i dodam maslaca jednu malu kašiku maslaca (ako ne povraća) a čitala sam da neko stavi i crveni luk u to mlijeko (samo je ukus malo ružniji). Ja sam pored ceclora koristila med u mlijeku i vitamin c tabletice te trupčev sirup za ublažavanje tegoba dišnih puteva..i bisolex kapi za iskašljavanje. Ne znam šta mu je od toga pomoglo ali nikad mi brže nije prošao kašalj user posted image inače traje po dvije sedmice najmanje.Nadam se da će i tvojoj bebi brzo proći i da odahneš dušom-znam kako ti je. Moram naglasiti da sam sve ovo koristila i kad je bebač imao 9-10mjeseci a ne samo sad kad ima16mj.


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
2.10.2009 0:44:34   
lely
Evo i mene ovdje...user posted image
Vec 3-4 dana mojoj dusici curi nosic,a od juce je poceo i da kaslje....user posted image
Kada spava cujem kako hropti,jer vjerovatno ima slajma,ali i kasalj je onako "sazreo" (nadam se da znate na sta mislim)...Nema turu,pa ga nism ni vodila perijatru,sve mislim to je prehladica i proci ce,veseo je i razigran,do duse ne kaslje puno...ali sve mislim mozda grijesim sto ga ne vodim dr.,a opet zao mi da mu dajem lijekove i mislim da ce se organizam sam izborizi sa ovom prehladom ili virusom ne znam vise ni sta je ovo...
Dajem mu caj sa medom i vforsiram da unese vise vitamina nego inace,kroz voce i povrce...joj nadam se da ce ovo proci bez dr.

Zelim svim dusicama da ih vise popusti ovaj dosadni virus i da sve to sto prije prodje...user posted image

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
2.10.2009 0:46:44   
Visnja RR
mamina princeza

caj od luka:

uzmes jednu glavicu i operes dobro...ako treba skini prvi sloj kore ako je luk cist nemoj... prerezi na cetvrti i stavi u malu serpcu sa 3 dcl vode... kad provri nek na laganoj vatri kuha jod desetak minuta... neka pijucak kad god moze... ako je bas los ukus pomjesaj sa kasicicom hipp kamilica ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic-HITNO
2.10.2009 10:52:07   
babina beba
Drage mame, molim Vas odgovorite zanima me slejdece: kolika je normalna temperatura djeteta? Kad se daje sirup (paracetamol, dalsy) za temperaturu, mislim kolika treba biti? A kad ostale oboge? Hvala unprijed. Dijete ima 2 godine i mejsec dana. Hvala

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic-HITNO
2.10.2009 11:24:21   
suncan_dan
draga bebina babo, moja mala kad je imala temperaturu isla je temp. do 40,8, nisam joj nista davala dok nije bila temp. na 39,9- 40,00 samo sta je vazno da dijete dovoljno pije!davala sam jo cepice od ibuprofen. u mene je curica imala upalu krajnika, i od toga joj se temp nije skinula na normalu dobila je i 3 dana temp.(neznam dali se tako zove) uz to da je temp. joj isla tako visoko, pa se spusti na par sekundi sva je se tresla (to se isto mora prepazit zbog toga, da nebi dijete dobilo sok) temp. nije losa, temp. ojacava imunsistem i ubije bakterije, temperatura dolazi zbog tih nekih bakterija i potrebna je da ih ubija.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic-HITNO
2.10.2009 11:27:30   
suncan_dan
i jos nesto kvasila sam pelene hladnom vodom  i razgrcala oko nje, vazno je isto se dijete netopli previse, da nebi jos visu temp. izazvali, stavljala sam joj na celo obloge (al ne prehladne, i u carape sam joj stavljala izherendani krompir. nadam se da sam ti mogla nekako pomoc. ali u svakom slucaju otidite doktoru da on pregleda dijete i da vidi od cega dolazi temperatura.sve najbolje

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
2.10.2009 12:36:46   
bebano
IZVORNA PORUKA: lely

Evo i mene ovdje...user posted image
Vec 3-4 dana mojoj dusici curi nosic,a od juce je poceo i da kaslje....user posted image
Kada spava cujem kako hropti,jer vjerovatno ima slajma,ali i kasalj je onako "sazreo" (nadam se da znate na sta mislim)...Nema turu,pa ga nism ni vodila perijatru,sve mislim to je prehladica i proci ce,veseo je i razigran,do duse ne kaslje puno...ali sve mislim mozda grijesim sto ga ne vodim dr.,a opet zao mi da mu dajem lijekove i mislim da ce se organizam sam izborizi sa ovom prehladom ili virusom ne znam vise ni sta je ovo...
Dajem mu caj sa medom i vforsiram da unese vise vitamina nego inace,kroz voce i povrce...joj nadam se da ce ovo proci bez dr.

Zelim svim dusicama da ih vise popusti ovaj dosadni virus i da sve to sto prije prodje...user posted image


Draga Lely ni ja svog sincica nisam vodila kod pedijatrice bas zbog toga jer nije imao temp i bio je veseo, igrao se. Jedino je povremeno bio jako nervozan jer ga je zacepljen nosic izludjivao. Moram ti reci da je kod nas sve proslo za dan i po, hB a ja sam mu upravo tako kao ti davala sto vise voca, prirodnih sokova, mlijeka sa puterom i medom. Mislim da je sve to imalo udjela u tome da brzo ozdravi. Nisam ga forsirala da previse jede kada mu se nije jelo, ali mi je bilo bitno da pije puno tekucine. Ja sam njemu recimo rendala mrkvu, cveklu i jabuku i u to stavim kasiciku meda. To je super zdravo. Onda sam mu karamelizirala secer, ali sve u malim kolicinama, otprilike ovako kao sto je Doraa napisala. To je dobro za pluca i kasalj. Ja mu nisam htjela davati nista za iskasljavanje, jer je on mali i ne zna kako iskasljati pa nisam htjela da se stvara jos veci slajm. Nadam se da ce i tvom sincicu kasalj brzo proci i da cete izbjeci bilo kakav lijek.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
2.10.2009 13:13:40   
lely

IZVORNA PORUKA: bebano

IZVORNA PORUKA: lely

Evo i mene ovdje...user posted image
Vec 3-4 dana mojoj dusici curi nosic,a od juce je poceo i da kaslje....user posted image
Kada spava cujem kako hropti,jer vjerovatno ima slajma,ali i kasalj je onako "sazreo" (nadam se da znate na sta mislim)...Nema turu,pa ga nism ni vodila perijatru,sve mislim to je prehladica i proci ce,veseo je i razigran,do duse ne kaslje puno...ali sve mislim mozda grijesim sto ga ne vodim dr.,a opet zao mi da mu dajem lijekove i mislim da ce se organizam sam izborizi sa ovom prehladom ili virusom ne znam vise ni sta je ovo...
Dajem mu caj sa medom i vforsiram da unese vise vitamina nego inace,kroz voce i povrce...joj nadam se da ce ovo proci bez dr.

Zelim svim dusicama da ih vise popusti ovaj dosadni virus i da sve to sto prije prodje...user posted image


Draga Lely ni ja svog sincica nisam vodila kod pedijatrice bas zbog toga jer nije imao temp i bio je veseo, igrao se. Jedino je povremeno bio jako nervozan jer ga je zacepljen nosic izludjivao. Moram ti reci da je kod nas sve proslo za dan i po, hB a ja sam mu upravo tako kao ti davala sto vise voca, prirodnih sokova, mlijeka sa puterom i medom. Mislim da je sve to imalo udjela u tome da brzo ozdravi. Nisam ga forsirala da previse jede kada mu se nije jelo, ali mi je bilo bitno da pije puno tekucine. Ja sam njemu recimo rendala mrkvu, cveklu i jabuku i u to stavim kasiciku meda. To je super zdravo. Onda sam mu karamelizirala secer, ali sve u malim kolicinama, otprilike ovako kao sto je Doraa napisala. To je dobro za pluca i kasalj. Ja mu nisam htjela davati nista za iskasljavanje, jer je on mali i ne zna kako iskasljati pa nisam htjela da se stvara jos veci slajm. Nadam se da ce i tvom sincicu kasalj brzo proci i da cete izbjeci bilo kakav lijek.


Moj maleni je stariji od tvog,ima 25mj i vec je veliki pa zna iskasljati slajm i to mu puno pomaze.Sjecam se kad je bio manji kako se nocu budio svako 10-15 min jer nije mogao da dise.Sada je to puno bolje,ne budi se,a ja sam mu stavila malo veci jastuk pod glavu.
Evo danas vidim da je kasalj skoro pa prosao,ali nosic i dalje slinki...Pije dosta caja sa medom,do duse samo mu ujutro dam sa medom,a kasnije secerim,jer bojim se da mu nece biti previse da mu u svaki caj stavim med.Jos mu dajem sok od drjenjka,od voca hoce grozdje i jabuke,ali ja njemu ne rendam jer tako nece nikako.Jede dovoljno,bar sam ja zadovoljna.
Ma bice to dobro aBd,mislim da je samo u pitanju prehladica...
Hvala ti draga na tako divnom postu...user posted image

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
2.10.2009 13:33:25   
bebano
IZVORNA PORUKA: lely



Moj maleni je stariji od tvog,ima 25mj i vec je veliki pa zna iskasljati slajm i to mu puno pomaze.Sjecam se kad je bio manji kako se nocu budio svako 10-15 min jer nije mogao da dise.Sada je to puno bolje,ne budi se,a ja sam mu stavila malo veci jastuk pod glavu.
Evo danas vidim da je kasalj skoro pa prosao,ali nosic i dalje slinki...Pije dosta caja sa medom,do duse samo mu ujutro dam sa medom,a kasnije secerim,jer bojim se da mu nece biti previse da mu u svaki caj stavim med.Jos mu dajem sok od drjenjka,od voca hoce grozdje i jabuke,ali ja njemu ne rendam jer tako nece nikako.Jede dovoljno,bar sam ja zadovoljna.
Ma bice to dobro aBd,mislim da je samo u pitanju prehladica...
Hvala ti draga na tako divnom postu...user posted image


Ih kod tebe je momcina prava user posted image , veeeliki djecak. Ma joj kako nije lakse kada znaju iskasljati nego onako se pate jadnicci. Super da se kasalj vec povlaci, a i nosic ce proci. I moj i danas malo smrce, tj curi mu nosic ali nista za brinuti se.
Samo da su nam djecica dobro, to je jedino bitno user posted image  


_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
2.10.2009 13:38:56   
Azure
Nadam se da ce vam djecica sto prije ozdraviti. Evo i moja Macica je jutros oko pola 4 imala temperaturu preko 38. Tek sam prije sat uspjela da je skroz skinem. Cak je malo i povratila, ali ne hranu vec sluz i slajm. A taman je bila prizdravila jedno mjesec i opet. Evo jedan "savjet" koji je meni dobro dosao i uvijek ga upraznjavam kad je nosic zacepljen a bebice i djecica pa i odrasli ne mogu disati. Dr mi je rekla da na krevetic preko stranice prebacim mokru pelenu kako bi se vlazio zrak u sobi. A da takodjer pustim da u sobi isparava kamilica. E sad posto kamilica kad je tek napravim nekih deset minuta isparava i nista ja sam se dosjetila necega. Nekad davno dobila sam od porculana malu posudicu na cijem vrhu se stavi malo vode i etericno ulje, a ispod mala svjecica. Sada ja napravim kamilicu i onda svako malo dodajem na tanjiric iznad. U sobi se osjeti intenzivan miris kamilice i vjerujte da sam i na bebici i na sebi primijetila da lakse disemo i spavamo. Pa eto ko zeli neka proba. Sretno

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
2.10.2009 14:16:15   
bebano
IZVORNA PORUKA: Azure

Nadam se da ce vam djecica sto prije ozdraviti. Evo i moja Macica je jutros oko pola 4 imala temperaturu preko 38. Tek sam prije sat uspjela da je skroz skinem. Cak je malo i povratila, ali ne hranu vec sluz i slajm. A taman je bila prizdravila jedno mjesec i opet. Evo jedan "savjet" koji je meni dobro dosao i uvijek ga upraznjavam kad je nosic zacepljen a bebice i djecica pa i odrasli ne mogu disati. Dr mi je rekla da na krevetic preko stranice prebacim mokru pelenu kako bi se vlazio zrak u sobi. A da takodjer pustim da u sobi isparava kamilica. E sad posto kamilica kad je tek napravim nekih deset minuta isparava i nista ja sam se dosjetila necega. Nekad davno dobila sam od porculana malu posudicu na cijem vrhu se stavi malo vode i etericno ulje, a ispod mala svjecica. Sada ja napravim kamilicu i onda svako malo dodajem na tanjiric iznad. U sobi se osjeti intenzivan miris kamilice i vjerujte da sam i na bebici i na sebi primijetila da lakse disemo i spavamo. Pa eto ko zeli neka proba. Sretno


Hvala Azure super ideja i savjet. Ma sigurno da ima efekta i jos umirujuci miris kamilice. Probacemo svakako user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
3.10.2009 2:27:47   
suncan_dan
kod temperature, kad odmah doktoru???

- kad temp. odjednom se jako povisi.
- kad dijete sa temperaturom ima glavobolju.
- kad ima visoku temperaturu, a koza mu ipak hladna.
- kad odjednom pocne da place i unesvjesti se.
- kad fantazira
- kad odjednom poblijedi, ukoci se i unesvjesti!
- kad se trza u licu ili po cijelom tijelu
- kad dijete ima bolove
- kad stomak pod pritiskom jako boli
- kad gutanje jako boli

temperatura moze rast raznih patogena inhibirati,
koje se desava ovako:
kroz visu temperaturu dovodi tijelo da se vise bijeli krvni zrncadi i obrambeni tvari producira, koji su onda u lokaciji, da patogene klice bezopasnim prave."jestive stanice" se aktiviraju i eliminiraju pantogena i to sve najbolje funkcionise kod jedne temperature oko 39°C

i naravno osim ovog navodenog, kad je mama jako zabrinuta i misli da bi trebala da ode doktoru




< Poruku je uredio suncan_dan -- 3.10.2009 2:41:56 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *