|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.4.2009 20:50:27   
žana o8
Da se i mi priključimo malim kašljucavcima. Žana zadnjih dana pomalo kašljuca i slini, ali nema temperaturu, hvala Bogu. Ja to rješevam aquamaris kapima za nos , jer se njoj slijeva sadržaj iz nosa u grlo, pa kašljuca. A priključili smo se i na usisivač( babyvac) i super je izvuklo. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.4.2009 22:43:22   
merimaa
i moj je juce imao temp. sinoc nista malo kasljuca i slini dajem mu prospan i nisitu sprej za nos i vidim ide na bolje hB(kuckam)user posted image

_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
12.4.2009 11:57:23   
manuela RR
Evo i nas među slinavcima.user posted image
Od juče Emir kšljuca i slini,nosić mu užasno začepljen,pa mu ga ja svako malo ispumpavam i čistim,jutros malo manje kašlje,i manje sekreta u nosu ima,temperature hB nema.
Mislim da ide na bolje,sinoć je duša moja hroptala koliko mu je nosić bio začepljen.user posted image user posted image user posted image user posted image jedva da je oka sklopio,a sad evo ga sav izmučen sam zaspao igrajući se.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
15.4.2009 10:09:45   
haidy
I moja maca od juce pomalo kaslje, teze dise i promukla je. davala sam joj sljez, ali nista joj nije pomoglo. sta da radim? poslijepodne cu je svakako odvesti u DZ, nadam se da tad nece biti guzva.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
15.4.2009 21:17:45   
haidy
Mi smo bili kod doktora, maca ima laringitisuser posted image user posted image user posted image primila je bocu i bila na inhaliranju i dobila sirup da pije i sutra ujutru idemo ponovo na inhalaciju. bas sam se zabrinula jer prvi put se srecem sa ovim. posto nemam vremena da citam sve postove imate li neki brzinski savjet. dali su mi i uputnicu u bolnicu ako dodje do pogrsanja.user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
15.4.2009 22:18:56   
juni
Bas mi je zao bebice, ja ti bas nemam iskustva ali sam nasla interesantan clanak i cini mi se da je koristan jer ima dosta savjeta.
Malom piletu zelimo brzo ozdravljenje.

http://www.ringeraja.hr/subgloticni-laringitis_521.html





_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.6.2009 12:42:33   
mamina princeza
e drage moje evo mene malo da podignem ovu temu .... moja curicca u zadnje vrijeme evo vec drugi put u 40ak dana fasovala prehladu.
al ovaj put poceo kasalj. nosic je boje al je ovo prvi put da ima bas slajm da nocu kaslje kaslje
...
bili smo neki dan ( prekjuce) kod drpregledala je kaze nema nista na plucima. tad kasalj nije jos bio sazreo a sad pije prospan i caj od bijelog sljeza pneku kasikcu pa mislim da joj je to sazrelo brze i zbog toga. sinoc je malo i povracala. koliko ja znam to je dobro bolje nego da ostaje u njoj slajm. kaki isto malo sluzaviju stolicu.
mi sutra abd trebamo ici na more sad me malo strah ....sta vimislite?
dr je rekla da nema problema jer nije nista bilo na plucima al eto mene nesto strah ovog kaslja .....


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.6.2009 14:05:21   
Romali
mamina princeza, mislim da tvoja principesa ima isti simptome kao moj Omar. I baš tako nekako, nije mu skroz ni prošao prvi kašalj, nastupio drugi. Pluća čista, nosić uglavnom ok, samo puno kašlje.

Da smo na tvom mjestu, ne bih se bojala odlaska na more, nego bih baš forsirala odlazak.To će je pomoći da pročisti bronhije i da lakše izbaci šlajm. Zato mi planiramo negdje sredinom jula ići u Hr., ne možemo prije nažalost.
A što se tiče povraćanja, i to joj je olakšalo, samo je brže i više šlajma izbacila.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.6.2009 14:23:27   
mamina princeza
Hvala Romali puno na odgovoru ....ma joj sad smo se i spakovali i spremili i sa dimamo rezervisano kasnije ni ja ni mm ne ozemo od posla pa bi mi bilo krivo da opet ne vidim mora ni ove godine. A opet me i strah jer eto kao sto rekoh o sada nismo imali ovakav kasalj. Prosli put jeste malo kasljucala al je odmah proslo za dan i nije bilo ovog slajma.
ABD nadam se da ce sve biti ok



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.6.2009 15:03:30   
dinaa
Mamina princeze nista se ne brini i slobodno na more,kao sto Romali kaze samo ce joj odlazak na more sad biti od koristi,jutarnja setnja uz more i miris borova ce joj pomoci vidjeces,i ja sam imala isti slucaj kad mi je sin bio beba.Sretno i uzivajte.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.6.2009 15:11:34   
neki
Evo i moj mali smrdo prehladjenuser posted image user posted image user posted image Kasljuca pomalo,ali jedva mi diseuser posted image user posted image user posted image Probala sam mu malo izvuci sekret iz nosa pumpicom,pa sam skuhala bijeli sljez,pa valjda pomogneuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.6.2009 15:15:38   
emma.L
user posted image  Neki, Ema je tako s nosićem kuburila neka dva tjedna- nije mogla spavati, jer ne zna disati na usta, ne zna spavati bez dude, a sva je jadna bila zapušena. Stavljala sam joj sunce moje malo kapi i sljez potapala, pa joj baš često i obilno sipala u nosić. Dugo je trebalo, ali sad je ok i nije se spustilo na grlo ili pluća.
Eh, da, jednu večer sam joj malo namazala prsa i leđa eukaliptus balzamom dr. Theis.
Samo pokušaj udarnim dozama presjeći, da što prije prođe.  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.6.2009 15:20:16   
neki
Hvala ti emma.Luser posted image Ma bas mi ga je zao,uradicemo sve,samo da prodje,a i ne bih ga radi ovoga vodila doktoru,oni samo znaju ukljuciti inhalacijeuser posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.6.2009 16:47:51   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: baby

Ovako drage moje evo jedan savjet majkama

smokrite carsaf i stavite ga u centrifugu da se iscjedi tako da bude vlazan
stavite ga preko krevetica (napravite kao satorcic )
u serpici skuhaj te kamilice i cosak krevetica stavite da se isparava
dok beba spava

Isprobala sam na svojoj djeci i 100% je ucinkovito bolje je pomoglo nego sve i jedan sirup ili kapi





IZVORNA PORUKA: ANNIAN

Uzreti Aqua maris ili Sunce moje malo kapi, leći bebu (djete) usuti kapi u nos, sačekati 5 minuta, okrenuti ga na stomak staviti jastuk pod nogice (da su izdignutije od glave) i lagano 10 minuta (znam da neće dati toliko)  tapkati po leđima da sam sekret izlazi.
Savjet pedijatra, ja sam to svojima radila.


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
3.9.2009 15:20:13   
Skvo RR
Evo i nama danas curi nosic, i malo smo kenjkavi,,,,,kihnula je jedno 1o  puta, kako nema ture, necemo jos kod pedijatrice, pa cemo vidjeti,
Mozda je neka hunjavicauser posted image

< Poruku je uredio skvo -- 3.9.2009 15:21:57 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
3.9.2009 15:23:50   
lely
Pile milo,mozda se malo nahladila...nadam se da tura nece ni doci i da ce to kihanje prestati...
I Anes je znao kihati par dana,bez ture al doduse on je bio uvijek raspolozen...

Evo Anes joj salje pusu,user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.9.2009 13:02:58   
Srculence
Moja beba od 20 dana  u zadnjih 7-8 dana kašljuca i povremeno ima začepljen nosić.Nosili smo ga pedijatrici čim smo primjetili da kašljuca i ona mu je preslušala pluća i kaže da ništa nema hvala Bogu i propisala mu kapi za nos Sunce moje malo(koje mu povremeno stavim baš kad vidim da je nosić začepljen).Rekla je da mu pratim disanje pa ako bude teže disao ili ako mu bude škriputalo u prsima da ga odmah dovedem jer se to iz nosa može po njenom mišljenju spustiti na pluća kod malih beba jako brzo.Baš meje bila isprepadala.Ja od tad stalno osluškujem i gledam kako diše i ne mogu ništa da primjetim, ali je on i dalje nastavio da povremeno kašljuca i povremeno mu je zaćepljen bosić.Ne znam da li da ga ponovo odnesem pedijatrici?Dijete ne odbija hranu i lijepo spava osim što ga povremeno muče grčevi.
Ako je neko imao sličan problem molim vas da mi se javi.


_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.9.2009 13:06:11   
Skvo RR
Meni je Uma malo kasljucala, kihala, i bio joj je nosic zacepljen do kraja prvog mjeseca, Jednako tako sam joj davala ujutro i navece Sunce moje malo!



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.9.2009 13:28:33   
Srculence
Skvo hvala na brzom odgovoru.user posted image Sačekat ću onda vakcinu i stavljati kapljiceuser posted image
Pusa za malu Umicu!!!


_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.9.2009 13:31:42   
bebacha
Ajle je kasljala i nos joj nenormalno curio.sad vec prolazi.Sto se tice kapi nama su najbolje Nisita kapi.A sirup za kasalj definitivni prospan.olaksava i smiruje kasalj.kod nas uvjek kasalj traje max. tri dana ako pije prospan

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.9.2009 9:03:43   
bebano
Dobro jutro zenice,
 
evo i nas na zalost na ovoj temi user posted image . Hvala Bogu prvi put u 16 mjeseci ali ipak..
 
Od juce Luki curi nosic, pomalo je kasljao, medjutim vidim da je danas kasalj ipak malo intenzivniji. Nebih rekla da bas ima slajma, mada nije ni skroz suh kasalj. Spavao je relativno dobro iako mu je nosic (mislim da je samo jedna nosnica) zacepljen, pa ga je to budilo. Za sada ga ne mislim voditi ljekaru, nego sam vas htjela pitati smijem li mu dati ušpinovani secer. Ne znam jel svi to tako zovete, ali to je ono secer se karamelizira pa se na to doda mlijeko i kada se taj karamelizirani secer istopi u mlijeklo u to se stavi kasika putera. To je super za pluca pa sam mu to kontala dati preventive radi. Naravno njemu bih pravila sve male kolicine, znaci ne supenu kasiku putera nego malu od kafe.. Ali da li je to uopste za njega, jeli premalen za to. Svaki savjet je dobro dosao.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.9.2009 9:11:37   
Mya_81 RR
Karamelizirani šećer je super stvar, ali na tvoje pitanje iskreno ne znam šta bih ti rekla. Naravno, mislim da mu to ne bi škodilo, jedino govorim zbog količine šećera. Valjda će se javiti neka mama koja je to možda davala svojim bebicama.

Imaš kupiti balzam od dr.Thaisa (ne znam kako se piše), ja sam oduševljena tim proizvodom i uvijek ga koristim kad god osjetim da će me uhvatiti kašalj. Zaista je djelotvoran. Mažem se s njim i povremeno inhaliram. Potpuno je prirodan i mogu ga koristiti bebe. Možda da i s tim probaš...

Želim vam da prehlada prođe što prije user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.9.2009 9:18:48   
bebano
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Karamelizirani šećer je super stvar, ali na tvoje pitanje iskreno ne znam šta bih ti rekla. Naravno, mislim da mu to ne bi škodilo, jedino govorim zbog količine šećera. Valjda će se javiti neka mama koja je to možda davala svojim bebicama.

Imaš kupiti balzam od dr.Thaisa (ne znam kako se piše), ja sam oduševljena tim proizvodom i uvijek ga koristim kad god osjetim da će me uhvatiti kašalj. Zaista je djelotvoran. Mažem se s njim i povremeno inhaliram. Potpuno je prirodan i mogu ga koristiti bebe. Možda da i s tim probaš...

Želim vam da prehlada prođe što prije user posted image



Mya_81 hvala puno na odgovoru. Prvo da ti kazem da ti je curice meeeeeed medeni, ovo je tvoja curica na avataru jel da?
 
Ma da i ja bas mislim zbog te kolicine secera, jer ja njemu jos secer ne dajem maltene nikako.
E znam za ovaj balzam od Dr Theissa (ni ja nemam pojma kako se pise, ali bitno je da znamo na sta mislimo user posted image ) pa cu pokusati i sa tim.  Hvala u svakom slucaju.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.9.2009 9:41:53   
Mya_81 RR
Da, to je moja curica...hvala punooooo...

Ja svojoj bebari dajem zašećerenu kamilicu jer jedino od toga imamo stolicu i nikako nisam s tim oduševljena, ali šta ću kad nam jedino to pomaže user posted image ... zato jesam i napisala ono, bolje druga solucija kad već postoji...vjerujem da će ti ovaj balzam biti dobar...sretnoooooo!!!!




_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
28.9.2009 11:10:44   
bebano
Hvala Mya_81 user posted image .
 
Nadam se da ce se javiti jos neka mama sa prijedlozima i savjetima glede spinovanog secera.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *