|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.1.2009 22:19:37   
ziki
Da se prijavimo i mi, sinoc je kasljao, slabo spavo, jutros poceo i da hropti. Popodne smo bili kod dr prepisao nam antibiotike i neki sirup protiv kaslja, na plucima hvala Bogu nista ali je grlo grozno. Prehladio u subotu kad smo setali, izasli po suncu al se ono sakrilo i zahvadnjelo, dzaba bio babin sal, grlo otislo. Vidjecemo kako ce bit nocas.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.1.2009 22:31:29   
mamina cura
Drzim fige da bebe sto prije ozdrave. Koliko je samo lakse kad su stariji pa mogu da kazu sta ih boli ili da legnu. Sa bebicama je bas nezgodno kad se razbole. Nama je nosanje uvijek pomagalouser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
19.1.2009 23:03:44   
rozi
Uh, znam kako vam je, meni je bas bilo stresno. Jos jedan dan antibiotika i gotovo, sada me strah ove gripe sto najavljuju. Ne mogu se opustiti cim kihne, odmah utrtim. Prva njegova prehala mi je bila teska, jer je imao mjesec dana, a ova je bila najgora.
Mamina cura, nije dobio osip po guzi,doduse do sada je dobivao proliv od antibiotika,pa je bilo i oslipa, a sada zatvor, nije kakio vec puna 4 dana. Guza cista.

Skvo znam kako ti je, i ja sam sama sa malim. Kod nas je madrac jos uvijek ukosen, nije bilo sanse da spava na ravnom. Ja sam ubacila jastuke ispod daske koja drzi madrac, samo blago jer se inace otkotrlja do dna.

Toliko djece je zadnjih dana dobilo bronhitis da je to strasno. Poznanica je neki dan zavrsila sa bebom od 3 mjeseca u bolnici, cak su nekoliko dana bili i na intenzivnoj njezi i tamo je vidjela svasta , bolje da ne pricam. A da je dijete makar kasljalo, nista , samo je strasno plakalo, a svi doktori su joj govorili da su grcevi.

Uh, kad gledam sa te strane mi smo super prosli.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
20.1.2009 15:42:23   
ziki
Mi smo danas gore nego juce, od sinoc imamo temeperaturu a od jutros i nosic curi. Sad se selimo na temu kako skinut temperaturu.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
20.1.2009 15:48:49   
M kao Mama
Ziki ne mogu ta te čekam dok iskopaš temu, za skidanje tem, stalno tuširanje mlakom vodo, obloge od vode i sirćeta na noge ili senfa, paracetamol ili neki drugi lijek za obaranje temp, a ako je iznad 28,5 čepić, zatim možeš ga masirati i gazom koja je natopljena alkoholom ili vodom, sve dok koža ne pocrveni (to se zovu frikcije i ako ga odvedeš dr. to će mu oni raditi), bože da li sam šta zaboravila, ah , da , ja imam đulbešešećer, ne znam da li znaš šta je to, trebalo bi da znaš, to skida temperaturu(nešto kao đem od ruže đublerke) ima se kupiti u bolje opremljenim marketima, radi ga neka turska firma, meni je brat kupio.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
21.1.2009 12:21:41   
Skvo RR
Mici pije antibiotike od subote...ceclor...sada je malo bolje....jos se patimo sa slinicama...izvlacim joj na pumpicu..ali je zadrzala onu nervozu...vise ne znam sta da radim....samo place...hoce na ruke (to je htjela i ranije, ali sada..uh)....pa vristi...pa malo se smiri....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
21.1.2009 17:54:41   
rozi
Nadam se da su bebaci bolje. Moj je opet jucer poceo kihati, mada nije strasno, nadam se da je od zubica. Jos ovaj mjesec i bice lakse, izludicu u kuci sama sa njim po citav dan.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
21.1.2009 18:17:48   
ziki
Hvala mama alma, jutros smo konacno skinulu temeperaturu, pio paracetamol gotovo na 8 sati, dr je reko da ga skinem u pelenu i tako rashalidim, kupali se, prali guzu a usput i sve ostalo... uglavnom jos jedna duga noc iza nas, nadam se da ce nocas biti bolje.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
21.1.2009 23:34:28   
Aminad
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Drzim fige da bebe sto prije ozdrave.


user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2009 13:20:23   
ziki
Da ne otvaram drugu temu, interesuje me da li vase bebe odbijajau da jedu kad su bolesne? Od jutros, negdje oko 6 je samo jednom dojio nije hteo dorucak, a inace doji na 2 sata a kad je nesto kmezav i cesce bar gutljaj dva popije, sad nista. Ne bih se ja mnogo sekirala ali od 6.1 do 19.1 nije grama dobio, 11.4 kg okruglo. Inace sirup jedva popije, muke tantalove sa njim, sinoc oko 12:30 kad je bio termin pola sata i ja i muz i jedva, vise je pidzama popila nego on. Prvo mu dajem antibiotik pa onda neki za smirenje kaslja jer tog vec skroz malo popije. A i citavu noc mi je spavao u rukama, kao i ovo 45 min danas place sto ga spustim. Bezveze mi da ga svaki dan nosam u bolnicu da jos pokupi i neki virus.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2009 13:23:30   
HanaBana
Moja Hana obavezno nece da jede kada je bolesna. Cim ne jede znam da je nesto boli - ili su zubici ili grlo. Juce nije jela i znala sam da nesto nije OK, jutros kasljuca, jedva guta - boli je grlo. 

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2009 13:36:51   
Aminad
IZVORNA PORUKA: ziki

Da ne otvaram drugu temu, interesuje me da li vase bebe odbijajau da jedu kad su bolesne?



Da, definitivno!

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
22.1.2009 23:51:37   
malagarava
ja mislim da pase uz temu...

moja Laila kise, ima dva mj. ne dojim je...

sta kazete da odem kod dr ili sama nesto mogu poduzeti?

_____________________________

Bila mama kukuna kunka, bio tata taranta taranta
---> imali su maloga juju....;)

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.1.2009 22:39:05   
rozi
Za bebicu je normalno da kise i kad je zdrava, samo ako ti izgleda bolesno onda je odvedi.  Suvise je mala da rizikujes.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu malagarava)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.1.2009 22:49:44   
idana_85
I Rijad je poceo kasljucati, evo od jucer smrca, jutros ga bas uhvatilo,jedva dise. cistim mu nosic, kapam caj od sljeza, uzeli smo pumpicu...ne znam vise sta da radim, jadnicak jedva spava....sreca mi je pa fino jede, ne buni se,mada mu je apetit smanjen.....Da bar hoce prestati kasljati, jadnicak se zakaslje, zasuze mu oci i kao hoce povracati...srce mi se cijepa....

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.1.2009 23:34:25   
juni
Nije to nista neobicno, Emil je znao cesto kihati a i sad zna po nekoliko puta na dan. Nego nas mame sve brine, sto kise, sto stuca,sto mu je kaka vaka, naka user posted image  

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu malagarava)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
24.1.2009 23:58:32   
stella
IZVORNA PORUKA: juni

Nije to nista neobicno, Emil je znao cesto kihati a i sad zna po nekoliko puta na dan. Nego nas mame sve brine, sto kise, sto stuca,sto mu je kaka vaka, naka user posted image  
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
26.1.2009 13:58:51   
mamina princeza

evo nazalost i mi se priajvljujemo ovdje. moja beba je prehladjena , prije toga sam i ja bila al mi je brzo proslo za 2-3 dana kaslja nije ni bilo nesto posebno. kod nje je puuuno vise slinica od cetvrtak anavece. u petak sam je vodila u dz i nije bilo ni crveno grlo ni hb nista na plucima . al evo je sva sad hropti. tri noc nismo spavali stalno se gusi zakasljava ...slinice su do juce bile rjetke i tesko se vadile sad ih ima vise puno al se zrelije pa uspijem i izvaditi. da ne naopinjem da stalno place mrzi pimpicu itd. sad je i promuka i pomalo kaslje al ne znam jel od slinica koje se sliju pa joj smetaju ili je sve preslo u kasalj....napola sam ludA svakako od nespavanja i brige pa da ne poludim s nagadjanjima narucili smo se kod privatnog doktora poslijepodne ....da vidimo sta kaze i imali nesto drugo da nam preporuci . nadam se da necemo i mi zavrsiti na atntibioticima...
dajem neke kapi koje su prepisali u dz reukap p i bjeli sljez - caj u nos i poneka du usta.
molim da mi neko sad pojasni svu proceduru kad joj dam u usta ...vidim pisale ste o tome al sad anemam vremena ssve da citam...nadam se da me razumijete .. moja bebica place i moram je nosat jedino tako se smiri ....


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
26.1.2009 14:02:37   
M kao Mama
Lejla identična situacija kao sa Lajlom, a pretpostavlhjam i ostalom djecom, njoj je najviše pomogao sirup Prospan, davala sam joj Bisloehx kapi i kapi u nos operi p, međutim, kako je počela kašljati ja sam se prepala, došla nam je dr. pregledala i kaže ništa nema na plučima, samo ona ne zna isklašljati kupimo joj prospan, ma čini mi se od prve kašike joj se smanjio kašalja. pila ga je bogami pet , šest dana redovno, eno je mašala ni da kahne.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
26.1.2009 15:08:25   
mamina princeza
 ove kapi sto su nam za sada prepisali da ih dajemo su isto kao  operil p samo za mladju djecu jer valjda operil ide kasnije. al dajem m vec 3 dana mislim moze jos samo dan dva i to je maksimum koliko pise da se smiju davati a nista .... imam osjecaj da je smao ovaj sljez pomogao koliko toliko da bar mozemo vaditi slinke...
ma do jutros nisam ni ja panicila sve sama sebi govorim prehlada samo nosic nista...al jutros jadna vidim ne moze ni da prica sva promukla i cim cujem kasalj sva se najezim ...ma boje da je pregleda dr nego da ja brinem ... i onako sam sva isprepadana ...tri noci nismo spavali jer on stalno place pa je sto puta moram uspavljivat ...hvla Bogu do sada nije bila ni prehladjena pa  nemam ni to iskustvo...al eto opet hb prehlade su nesto standarno kod svijeuh ne daj boze nesto gore.

Uh jedva cekam da zavrsimo s doktorom...bar da znam sta je ... mozda i nama prepise kakav sirup , vidjecemo


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
26.1.2009 17:12:48   
mamina princeza
evo zavrsili smo s doktorom
ipak ima upalu grla i to mora piti antibiotike ...odnosno sirup ceclor 8 dana....doktor me utjesio da nije nesto strasno pluca i bronhije su nam hB cisti


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.2.2009 0:06:44   
adannn
Drage mamice,mi imamo jedan veliiiiki problem....Mala mi prije par dana imala proliv,pa prošao zatim temperaturu,prošla,pa curi nosić,začepljen,pa kiše e danas i juče već kašlje.Bili kod doktora kada je imala temp.i kaže da joj je upaljeno grlo....Pili sirup ali danas i evo sad kašlje pa skoro svakih pet minuta i to s naporom....Neznam šta da radim,dali da je vodim u hitnu....Bojim se da se ne pretvori u nešto gore.....

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.2.2009 22:24:39   
mynxlee
moj ivan u zadnjih par dana dosta cesto kise, a nekad i kasljucne kao suvi kasalj. ima malo slinica ali to kad kihne. ne znam je li prehladjen ili sta? dojim ga i ima rijetku stolicu uvijek. samo svaki dan druga boja i nekad bude samo rijetko, a nekad rijetko i sluzavo.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.2.2009 22:41:10   
dinaa
Samo da pitam kako je Nejrica jel se kasalj smirio?

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
15.2.2009 7:10:08   
mamyca

IZVORNA PORUKA: dinaa

Samo da pitam kako je Nejrica jel se kasalj smirio?


Isto pitanje.Jeste li je vodili doktoru?


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *