|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 46 [47] 48   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
15.3.2013 15:49:30   
Gucci

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Od sinoc mi beba bas jako kaslje. Smijem li joj dati surup od lovora ismedeg secera? Ima 17 mjeseci? I koliko da joj dam otprilike, kasikicu, dvije?

naravno da smijes dati taj sirup... ja sam svojoj davala ujutru i navece po jednu kasikicu a imala je isto tako negdje 16-17 mjeseci.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 1151
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
17.3.2013 9:43:49   
mist
Gucci hvala puno, rasteretila sam se, valjda je to u pitanju i kod nas.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1152
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
18.3.2013 15:29:06   
Gucci

IZVORNA PORUKA: mist

Gucci hvala puno, rasteretila sam se, valjda je to u pitanju i kod nas.


Ma nema na cemu user posted image

(odgovor članu mist)
Neposredna veza do poruke: 1153
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
5.4.2013 17:23:10   
ajla86
slinimo,kaasljucamo.....uzela sam prospan sirup jel iko to davo bebama od 6 mj

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 1154
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
30.4.2013 15:30:45   
Lalali
Moja bebara kaslje danima, bili kod dr-a i bili tri dana na inhalacijama bez rezultata. U nosicu nema nista, stavljali smo kapi i aspiratorom cistili ali nema nista, nema temperaturu, grlo i pluca ok, ne odbija jelo ali ne prestaje kasljat. Ponovo smo otisle doktoru i ova kaze mozda je alergija, mozdauser posted image dala nam je neke kapi kao protiv alergije ali mi se bas ne daju onako, jer kako rekoh ona kaze mozda.
Zrak u sobi je ok, uvijek ima vode blizu nje, pokusali smo sa sljezom ali nema pomaka. Zna li neko jos neki "lijek"

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 1155
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
30.4.2013 15:39:57   
hanabanana
Rekla bih da je alergija. Baš kao i ljekar.
Ne znam kolika je beba, a ljekar nisam pa ne bih znala reći ni terapiju.
Ja svojoj dam flonidan kad je uhvati taka " nedefisani " kašalj.

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 1156
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
1.5.2013 10:31:11   
Lalali
sedmi mjesec je bebari, probat cemo sa ovim kapima pa cemo vidjeti za 7 dana.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 1157
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
23.5.2013 22:17:40   
mamin_djecak
moj djecak kaslje i slini ima skoro mjesec dana, vodila ga doktoru i hB nema nema nikakve upale grla, pluca cista, radili bris i to je ok ali on nikako ne prestaje kasljati, i to bas kasalj sa slajmom.. pio je sirup 7 dana ali nista, samo mozda malo ubaziilo ali ne i prestalo.. ima li neko savjet sta da radim? ne znam ima li veze sto mu zubici nicu i to odjednom sve cetiri petice! temperature nema hB, pomislila sam i da nije neka alegija..

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 1158
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
23.5.2013 22:25:49   
R&T@
Koliko je djecaku?
Je li kaslje cijeli dan ili samo kad lezi?

Malo me zbuni sto si rekla da je kasalj zreo...
Mozda ne zna izbaciti slajm...

Jesi li pokusala sa cajem od luka?
(Ima na temi recept)
On bi mu pomogao da izbaci slajm...

I nos mora biti cist...
Da pokusas sa ukapljavaljem caja od sljeza ili otopine?


Mojoj cetverogodisnjakinji se isto desava, ali je kod nje suhi kasalj i sirup za alergiju pomaze...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 1159
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
23.5.2013 22:34:26   
mamin_djecak
13 mu je mjesec, ma problem i jeste sto ne zna da izbaci slajm, u ovih 15tak dana je 3 puta povratio i onda mu bude lakse, ali nikako da skroz prodje... nosic cistimo redovno onim aspiratorom i dobili smo od doktorice kapi za nos koje se antibiotske, koristili 7 dana i nista.. nije sad bas nista, njemu je puno lakse i od sirupa i od kapi.. i da, kaslje uglavnom kada lezi... caj od luka nismo probali.. sad cu da potrazim recept

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 1160
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
25.5.2013 10:59:01   
Mya_81 RR
Mozes mu na prsa mazati svinjsku mast s obzirom da nema temp. A dobro je stavljati i u hranu guscju mast. Mi je stavljamo u supu kad god je uspijemo nabaviti. Za mazanje nije bitno kakva je, za konzumiranje je ipak bitno da je provjereno dobra.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 1161
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
26.5.2013 12:45:21   
mamin_djecak
evo napravila sam sirup od luka u petak i vec mu je puno bolje hB. koliko dugo smije piti ovaj sirup i koliko puta dnevno. ja mu dajem stalno, bez pravila, svaki cas po kasikicu/dvije...svinjsku mast sam isto probala, mazala par noci i bilo mu je malkice bolje i onda nam se kasalj opet vratio. a gdje ima kupiti mast od guske?

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1162
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
31.5.2013 9:17:16   
Mya_81 RR
Probaj negdje na pijaci naci kod nekoga. Nije to neki standardni proizvod da se kupuje u prodavnicama, ali svakako kod teta na pijaci se raspitaj ili nedgej drugo pa mozda naletis, mada jeste tesko, ali nije nemoguce doci do toga. Za mazanje je dobra i svinjska. Mozes nastaviti i s njom, jer je dobra za slajm da se ne nakuplja u slucaju kaslja. A za sirup ne vjerujem da ima neko ogranicenje da se pije, jer ipak je to zdrava namirnica.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 1163
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
31.5.2013 17:42:56   
Alannah
Od kojeg mjeseca moze guscija mast?Ima li neko pravilo?.Inace,sam je vidjala kod teta na pijaci koje prodaju sir i kajmak.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1164
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
3.6.2013 9:56:28   
Apotekarka
Ja sam malo zabrinuta sinoc se maloj nosic zacepio i dosta kise,malo sam joj ja cistila bilo joj lakse,medjutim jutros opet cak je i kihanjem dosta slinica izlazilo bijele boje,garnt od brsta preslo a ne mozes mu dokazati da joj ne prilazi...Kontam joj ukljuciti aqua mris ima li potrebe da je vodim dr sta mislite..Ona fino spava,jedino malo manje jede umjesto 130 popije 100 ml
Marija cestitamo 6 mjeseci
Eto da izvedoh dijete svi bi rekli od vjetra a ona makla nigdje nije
Bebici je 50 dana

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 1165
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
3.6.2013 10:01:02   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Ja sam malo zabrinuta sinoc se maloj nosic zacepio i dosta kise,malo sam joj ja cistila bilo joj lakse,medjutim jutros opet cak je i kihanjem dosta slinica izlazilo bijele boje,garnt od brsta preslo a ne mozes mu dokazati da joj ne prilazi...Kontam joj ukljuciti aqua mris ima li potrebe da je vodim dr sta mislite..Ona fino spava,jedino malo manje jede umjesto 130 popije 100 ml
Marija cestitamo 6 mjeseci
Eto da izvedoh dijete svi bi rekli od vjetra a ona makla nigdje nije
Bebici je 50 dana

ja bi odvela, to je bas mala beba.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 1166
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
3.6.2013 10:05:25   
Lady26
Apotekarka ne bih aqua maris, malena je...
Radije suince moje malo kapi...
Ali odvedi je dr....
user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1167
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
3.6.2013 10:06:09   
tinkivinki
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Ja sam malo zabrinuta sinoc se maloj nosic zacepio i dosta kise,malo sam joj ja cistila bilo joj lakse,medjutim jutros opet cak je i kihanjem dosta slinica izlazilo bijele boje,garnt od brsta preslo a ne mozes mu dokazati da joj ne prilazi...Kontam joj ukljuciti aqua mris ima li potrebe da je vodim dr sta mislite..Ona fino spava,jedino malo manje jede umjesto 130 popije 100 ml
Marija cestitamo 6 mjeseci
Eto da izvedoh dijete svi bi rekli od vjetra a ona makla nigdje nije
Bebici je 50 dana

nemoj njim čistiti nos,samo fiziološkim rastvorom,tako je meni rekla pedijatrica,jer sam i ja aqua maris bebi od mjesec koristila.može sterimar,on je kao na bazi morske vode,ali fiziološki.i nama je od starije seke tad prešlo.odvedi ti nju da dr ipak posluša

< Poruku je uredio tinkivinki -- 3.6.2013 10:11:41 >

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 1168
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
3.6.2013 10:32:00   
Apotekarka
aqua maris baby kapi su to ne sprej evo sad spava kako izbacila dosta iz nosa nije joj toliko zacepljen,a kihala je otkako se rodila jucer malo vise...
Kod nas pedijatar dolazi samo cetvrtkom kontala sam ako joj do tad ne bide dobro odvesti cu je a ako primjetim pogorsanje odvest cu je privatno
A ne cujem da joj ropti u plucima vise joj se culo kad je tek izasla iz rodilista.,...nije ni vruca....

< Poruku je uredio Apotekarka -- 3.6.2013 10:33:55 >


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 1169
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
14.9.2013 8:12:36   
Alannah
Mame,sta bi prirodno preporucile bbebi od gotovo 12 mjeseci za prehladicu.curi nam nosic,od kako idemo u vrtic,sad je vec zeleni sekret,ali ostalo je sve u redu,veseo,igra se,ima apetit.Malcice kasljuca,ali mozda je i od fizioloske,ali nos je pun slinica.Kakav je taj sirup od luka,kako da ga napravim? Kako se koristi guscija mast ili svinjska,da li se samo maze ili ima koristi i ako se recimo popije sa cajem ili nesto tako?

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 1170
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
7.5.2014 15:37:31   
irmaMama
Drage mame, sta bih mogla dati sinu od 4 mjeseca da mu pomognem da odcepi nosic? Smijem li dati caja od sljeza u nos. Pomalo kasljuca, nema temperaturu. Doktorica je rekla da koristim sunce moje malo kapi i da cistim, al cini mi se da slabo ide... Ima li neko iskustva s ovim?

_____________________________

Sunce mog zivota :)) 14.01.2014 12:53 mamin cetverokilas :))

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 1171
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
7.5.2014 18:35:59   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: irmaMama

Drage mame, sta bih mogla dati sinu od 4 mjeseca da mu pomognem da odcepi nosic? Smijem li dati caja od sljeza u nos. Pomalo kasljuca, nema temperaturu. Doktorica je rekla da koristim sunce moje malo kapi i da cistim, al cini mi se da slabo ide... Ima li neko iskustva s ovim?



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 1172
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
7.5.2014 18:36:04   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: irmaMama

Drage mame, sta bih mogla dati sinu od 4 mjeseca da mu pomognem da odcepi nosic? Smijem li dati caja od sljeza u nos. Pomalo kasljuca, nema temperaturu. Doktorica je rekla da koristim sunce moje malo kapi i da cistim, al cini mi se da slabo ide... Ima li neko iskustva s ovim?



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 1173
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
7.5.2014 19:01:06   
Merylin
ja svojoj bebi dajem šljez, pedijatrica jje rekla da za tako malu bebu idu 2 korijena šljeza u šoljicu, preliješ mlakom prokuhalom vodom i ostaviš samo pola sata, ne duže. Nama pomažeuser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1174
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic kod be...
8.5.2014 20:35:01   
Alannah
Mi smo u tom periodu koristili( doduse i danas) fiziolosku.Sunce moje malo je takodje fizioloska,ali pise na upustvu samo 2 kapi.Meni su svi pedijatri rekli da mogu vise puta dnevno koristiti fiziolosku.Bebu na bok,uspricas u jednu nosnicu,pa na drugi bok,pa u drugu i neka bude malo na stomaku da to iscuri.Takodje kamilicu skuhaj,pa stavi serpu blizu glavice ili bebu nagni na sigurnu udaljenost da udise.Najvise mi uvijek pomogne kada pored glavice stavim narezan crveni luk,ogulis glavicu,prepolovis i stavis pored.Ja drzim i preko noci,a etericna ulja iz luka olaksavaju disanje i prociste nosic.Podigni malo i dusek,onu stranu gdje je glava,postavi dvije knjige ispod,da nije previsoko,.

< Poruku je uredio Alannah -- 8.5.2014 20:36:47 >

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 46 [47] 48   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 46 [47] 48   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *