|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
13.10.2012 8:41:30   
Mya_81 RR
Pa, mislim da ćeš naići na podjeljena mišljenja. Ja nisam za tu opciju da se odmah ide doktoru, pogotovo ako nema temperature, mada vjerujem da će neke od forumašica napisati da bi tako malo bebu odvele kod doktora jer znaju u tim slučajevima prepisati antibiotik da slučajno se nešto ne proširi na pluća kad je u pitanju šlajm.

Ako se redovno čisti i ako poduzimaš sve ono što možeš u tom trenutku onda ne vidim razloga zašto ne bi sve bilo ok i prošlo samo od sebe ako je prehlada u pitanju.

Možeš narezati luk pa navečer staviti u krevetac da beba lakše diše dok spava.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 1076
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
13.10.2012 9:03:27   
palachinken
Ja bih tako malu bebu odvela da poslušaju pluća.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1077
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.10.2012 17:44:38   
Provincijalka
Pozdrav brižnim mamama i malim nosićima,
samo jedno brzinsko pitanje, koliko kosta Nosi aspirator i gdje ga kupujete, pretpostavljam u apotekama ili...?
Ili neki drugi aspirator, nemam iskustva koji je dobar.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1078
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
14.10.2012 18:26:01   
škorpija
ne znam na koji aspirator misliš, ja sam kupila ariana baby vac, koštao je oko 40 KM u u apoteci sarajevo na pofalićima

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Provincijalka)
Neposredna veza do poruke: 1079
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
15.10.2012 10:24:08   
mimiE

IZVORNA PORUKA: Provincijalka

Pozdrav brižnim mamama i malim nosićima,
samo jedno brzinsko pitanje, koliko kosta Nosi aspirator i gdje ga kupujete, pretpostavljam u apotekama ili...?
Ili neki drugi aspirator, nemam iskustva koji je dobar.



Provincijalka ne znam gdje živiš,a ja sam (u martu ove godine) Nosi aspirator kupila u Eurofarm apoteci na Markalama,cijena je bila 34km..mislim da je bilo i u njihovoj apoteci u Merkatoru..u Apotekama Sarajevo ih tada nije bilo..

_____________________________

12.12. Nejla

(odgovor članu Provincijalka)
Neposredna veza do poruke: 1080
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.11.2012 20:41:34   
mostarka82
pozdrav svima , evo i kod nas je došla prehlada. beba ima 7 mjeseci i kaslje 3 sedmice i primjetila sam da jako hropti kada mu dajem da jede kasikom. tih dana kada je prehlada pocela i kada sam cula hroptanje imao je redovan pregled kod svoje pedijatrice prije vakcine i ja sam joj rekla ona je preslusala i kaze da je sve cisto i da ga ne dovodim ako ne bude imao temp. on Bogu hvala temp. nije dobio ali i dalje je jako puno kasljao sve ga je kasalj davio umirala sam od straha i odvela sam ga u druge doktorice jer jedno jutro na jastuku sam primjetila neki iscjedak vjerovatno je on malo sekreta izbacio povratio. i da druga pedijatica dala mi je bisolex ali ni od njega nije bilo koristi dijete je bilo jako nervozno budio se po noci inace to ne radi od 2 mjeseca zivota spava cjelu noc u komadu. jos zubica nema pa mozda se i to sastalo i nakon trece sedmice kaslja odvela sam ga privatno u pedijatra nisam imala izbora on je odmah propisao antibotik sirup i pio ga je 5 dana. cim je prvi popio odmah je lakse disaoi manje kasljao dok je bio antibotik bio je super ali evo treci dan od prestanka njemu se vrati kasalj gori nego sto je imao i jos teze dise nego prije. idemo u jos jednu besanu noc pa cu ujutro u DZ  i recu doktorici da nema temp. ali da nam pomogne ne mogu ga gledati kako se pati on ne moze izbaciti iz sebe sekret malen je jos ja vidim da mi dijete nije dobro probala sam i sa sljez korijenom nece da ga pije pa mu dajem malo tople kamilice a ne dojim ga . i ja i m smo imali bronhitis samo su mi sva tri pedijatra rekla da vodim racuna jer je nasljedan da je vrlo moguce da i on dobije. sta da radim ? jel ikome od vas ovako dugo trajao kasalj i tesko disanje ? lupkam i po ledijima ali nikako da nista izađe . user posted image

(odgovor članu mimiE)
Neposredna veza do poruke: 1081
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.11.2012 21:50:07   
R&T@
mostarka, nemam iskustva s tim...
Nadam se da nije bronhitis...
Sretno na pregledu i vjerujem da ces pronaci nacin da bebicu oslobodis tog slajma i kaslja...user posted image

Javi sta su ti rekli...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mostarka82)
Neposredna veza do poruke: 1082
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
8.11.2012 21:59:46   
Malenaoduvijek
ja bih otisla kod dr i trazils da gs preslusa i da razmotri inhalacije da mu ukljuci jer se sekret treba razrijediti da bi izasso

A kakav mu je kasalj,luk ne smije jos alimozes mu staviti glavicu u sobu ako mu je nosic zavepljen i prospricati fizioloskom i ocistiti ako ima sta
Takodje mu sravi vodu na rafijator da se navlazi zrak

A od kamilice ti nije neka korist,ali sljez mu mozes kapati i u nos i davati pomalo kadikicom.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu mostarka82)
Neposredna veza do poruke: 1083
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 9:51:08   
Dz3ni
Sinoć primjetim da mi bebi curi nosić i da teško diše. Mjerila sam temperaturu, nije je imala. Davala sam joj malo kamilice na flašicu, svidjela joj se. Ovo je naša prva prehlada, a prvo mi je dijete pa ne znam šta da radim, trebam li odmah ići doktoru? Njoj je skoro 7 mjeseci, nije imala nikakvih problema do sad. Da li je moguće da joj je prešlo od mene, pošto meni već 2 dana curi nos i samo to (znam da prehlada nije prelazna, ali kontam da se nije kakav virus pojavio sa ovakvim simptomima). Nema kašlja, samo kihne ponekad.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1084
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 9:57:03   
Skvo RR
prva prehlada, prva beba...sve smo to prosle....
uglavnom ovo je tvoje prvo susretanje, prvi dan uvijek pratis, da imas sta reci pedijatru, ako na kraju odes...greska je iste sekunde otici, jer idemo sa nepotpunom slikom....Kako se radi o nosicu, potrudi se da odrzavas higijenu nosica, jer je to najbitnije kod male bebe, prati turu, jelo tj.nejelo...sve...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 1085
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 10:04:43   
Dz3ni
Doji normalno, čak možda i više malo nego inače hB. A kako da joj očistim nosić? Okreće se i otima od mene kad joj pokušam gazom obrisati nosić samo... Smijem li joj staviti aqua maris kapi? Možda glupa pitanja, ali stvarno ne znam user posted image
Hvala na brzom odgovoru. user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1086
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 10:17:16   
Emica_sa
Ja sam stavljala aqua maris baby ima u apoteci,a sve bebe se otimaju ne daju da ima se dira nosic,barem moji nisu dali,ali ja to na brzinu ukapam oni malo placu nista strasnouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 1087
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 10:25:12   
Dz3ni
Super, imam aqua maris baby, kupila sebi kad sam bila trudna user posted image samo me zanimalo da li je ona premala za to. Znam kako pomogne, zato pitam da joj ukapam, evo mene skoro prošla ova prehlada. user posted image Sad spava lutka moja, čim se probudi ide čišćenje nosića (pokušat ću onim štapićima za uši) pa ću joj staviti kap-dvije.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1088
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 10:25:41   
palachinken
Dz3ni, moj kako raste tako mu je teže očisiti nos. Nekad posmilim da ce mi komšiluk poslati socijalnu službu na vrata, koliko se on samo dere. Sekundu poslije, smijeh.

Uzmi neke od tih kapi, Aquamaris, Nisita, Sterimar i ukapaj u joj u nosić, pa je onda okreni na stomak, da što više izađe. A onda, nakon što je jedno minut djelovalo, uzmi štapić za nos, pa malo razvuci vatu na vrhu i lagano joj očisti sve što ima u nosiću.

Mi smo u toj dobi koristili babyvac, što je također opcija ako se situacija sa slinama pogorša.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1089
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 10:31:57   
Skvo RR
ne tako sa stapicem...mozes je u bacakanju povrijediti..ja to nikada nisam koristila...ukapas aquamaris...dobro ukapaj, nece joj nista biti...imas li nuk pumpicu i onda izvuci slinice vani sa njom..slobodno...

< Poruku je uredio Skvo RR -- 6.12.2012 10:32:37 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 1090
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 10:48:31   
Dz3ni
Evo probudila se, mjerile smo turu - 37,9 user posted image
Ukapala sam joj kapi, ali nažalost nemam pumpicu, pa sam ipak štapićem očistila koliko mi je dozvolila, ali ostalo je još user posted image
Da ja nju ipak vodim doktoru, ova temperatura me baš prepala...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1091
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 10:55:31   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Evo probudila se, mjerile smo turu - 37,9 user posted image
Ukapala sam joj kapi, ali nažalost nemam pumpicu, pa sam ipak štapićem očistila koliko mi je dozvolila, ali ostalo je još user posted image
Da ja nju ipak vodim doktoru, ova temperatura me baš prepala...

To i nije neka visoka temperatura, vjerujem da te prepala jer je prvi put. Ja ispod 38,5 ni ne dajem nikakav sirup, jer je temp znak da imunološki sistem radi i bori se sa virusom, te ga treba pustiti da se izbori.
Prati je, a moguce da je nakon spavanja toplija, sad je malo raskomoti i izmjeri opet za pola sata.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 1092
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 10:59:01   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Evo probudila se, mjerile smo turu - 37,9 user posted image
Ukapala sam joj kapi, ali nažalost nemam pumpicu, pa sam ipak štapićem očistila koliko mi je dozvolila, ali ostalo je još user posted image
Da ja nju ipak vodim doktoru, ova temperatura me baš prepala...

To i nije neka visoka temperatura, vjerujem da te prepala jer je prvi put. Ja ispod 38,5 ni ne dajem nikakav sirup, jer je temp znak da imunološki sistem radi i bori se sa virusom, te ga treba pustiti da se izbori.
Prati je, a moguce da je nakon spavanja toplija, sad je malo raskomoti i izmjeri opet za pola sata.


Hoću. Hvala puno, smirila si me malo. user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1093
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 11:00:20   
palachinken
I jos jedno pitanje, kako mjeriš turu, u guzi ili ispod pazuha?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 1094
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 11:03:11   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: palachinken

I jos jedno pitanje, kako mjeriš turu, u guzi ili ispod pazuha?


u guzi...što?

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1095
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 11:04:59   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Dz3ni


IZVORNA PORUKA: palachinken

I jos jedno pitanje, kako mjeriš turu, u guzi ili ispod pazuha?


u guzi...što?

Zato što temperatura mjerena rektalno se tek iznad 38,2 smatra povišenom. Znači, izmjeriš u guzi, odbiješ nekih 0,5-0,7stepena i imaš realnu djetetovu turu.
Što bi reklo, njenih 37,9 je ustvari sasvim normalna temperatura user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 1096
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 11:07:18   
Dz3ni
A to, pa i jesam tako, samo što sam ja oduzela nekih 0,4-5 pošto je izmjerilo negdje između 38,3-38,4.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1097
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 11:08:39   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

A to, pa i jesam tako, samo što sam ja oduzela nekih 0,4-5 pošto je izmjerilo negdje između 38,3-38,4.

Aha super. Meni je pedijatrica rekla slobodno pola stepena da oduzmem, a neki govore i čitav stepen. U svakom slučaju, kod malene nije, za sad, visoka.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 1098
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 11:18:30   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: Dz3ni

A to, pa i jesam tako, samo što sam ja oduzela nekih 0,4-5 pošto je izmjerilo negdje između 38,3-38,4.

Aha super. Meni je pedijatrica rekla slobodno pola stepena da oduzmem, a neki govore i čitav stepen. U svakom slučaju, kod malene nije, za sad, visoka.


hB nije toliko. Ma žao mi je, sve joj se sastalo...dva zuba joj niču još sad ovo. user posted image Koliko znaju trajati ove prehlade?

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1099
   RE: Prehlada - kasalj, zacepljen nosic
6.12.2012 11:22:15   
palachinken
Bitno vam je da održavate nosić čistim, jer problem nastaje kad se sline krenu spuštati niz grlo, onda krenu kašljati, pa dalje se može iskopmlikovati (ne mora, nije da te prepadam :)
Tako da, čisti nosić, nabavi pumpicu, trebalo bi brzo proći.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *