|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
22.7.2010 16:21:17   
Anoniman
Ja svom malenom sam pocela davati od dvije sedmice po 5 kapi, tako nam je dr preporucila sve do godine dana...Mogu se pomijesati sa majcinim mlijekom ili ad mlijekom...Ove nemaju nikakvog ukusa pa mu ja dajem bez  dodatka mlijeka...Fino on to popapa pa mu dam siku i superiska...

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
6.8.2010 8:41:43   
Renny
citam vase postove i sve mi smijesno....... pricate o 3-5-6 kapi...... meni ped. rekla da ja dajem 10 kapi 10 dana pa sljedecih 7 po 15 kapi. nisam jos cula da je itko davao toliko. nije mi rekla cemu to, ali da tako napravim...  pa me zanima vase misljenje na sve to.....
od 15 dana do 3 mj davala sam mu 3 a poslije i 5, sada ima 4,5 mj.

user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
6.8.2010 11:27:41   
salmy
Eh bas me zanima do kada dajemo kapi? ja dajem 4 kapi( dr tako rekla) ali do kada? jel do godinu dana iliuser posted image  i sta ako zaboravim koji dan! na moru nisam nikako davala tako rekla tetauser posted image
mozda i nisu obavezne vise?

(odgovor članu Renny)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
6.8.2010 11:30:07   
teacher75
kazu da treba do godinu dana pa onda vidjeti sta pedijatar kaze. mi u zadnje vrijeme cesto zaboravimo, preskocimo, valjda nece biti neke stete user posted image inace nama u pocetku rekli 3 kapi lana i 3 kapi ja, jer dojim, pa ja tako radim...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
7.8.2010 18:19:33   
miden
pozzz svim mamama i tatama.malecka mi je tu vec 47 dana a d3 kapi nismo nikako davali,a sve zbog pametovanja ljudi da su zabranjena.malecka doji i iznimno je lijepa i jaka,dobro napreduje.jel mogu imat neki problem jer nisam koristio te kapi i jel mi sad kasno da dajem maleckoj.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
7.8.2010 20:08:39   
koka i po
Kapi se počinju davati od 15-og dana rođenja i veoma su važne kao prevencija protiv rahitisa i za normalan razvoj kostiju.Nikada nije kasno početi davati kapi i ja bih ti toplo preporučila da što prije počneš davati iste.Pozdrav.

(odgovor članu miden)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2010 11:00:12   
lirio
Mi smo do prve kontrole kukova davali po 3 kapljice kako nas je savjetovala pedijatrica. Ona navodi da svjetska zdravstvena org. preporučuje 3 kapllice. Medjutim, specijalist ortoped tvrdi da bebice moraju uzimati po 5 kapljica, sto je preporučio i mom keni, bezobzira sto su mu kukici sa 3 mj bili za 5+. niko mi nije rekao do kada da koristimo ad kapi. nisam ni informirana o stetnisti d vit kad se uzme u većim količinama. nešto se ne mogu sjetiti u kojim još namirnicama sem u ribu, nlijeku, maslacu, ulju ima d vitamina? Da, još da kažem da kenanu na moru nisam davala kapi, a i desi mi se da zaboravimo poneki dan. Mislim da ne bi trebalo biti problema.

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2010 11:03:06   
lirio
Mi smo do prve kontrole kukova davali po 3 kapljice kako nas je savjetovala pedijatrica. Ona navodi da svjetska zdravstvena org. preporučuje 3 kapllice. Medjutim, specijalist ortoped tvrdi da bebice moraju uzimati po 5 kapljica, sto je preporučio i mom keni, bezobzira sto su mu kukici sa 3 mj bili za 5+. niko mi nije rekao do kada da koristimo ad kapi. nisam ni informirana o stetnisti d vit kad se uzme u većim količinama. nešto se ne mogu sjetiti u kojim još namirnicama sem u ribu, nlijeku, maslacu, ulju ima d vitamina? Da, još da kažem da kenanu na moru nisam davala kapi, a i desi mi se da zaboravimo poneki dan. Mislim da ne bi trebalo biti problema.

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2010 11:08:35   
miracle
Kad smo bili na vakcini nama je pedijatrica rekla da i dalje dajemo po 5 kapi ,moj dječak ima 14 mjeseci(pitala je je li prohodao samostalno,još nije pa kaže neka kosti još ojačaju). 

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2010 13:43:30   
teacher75
ja cesto zaboravim lani dati kapi, nadam se da nije neka stetauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2010 13:46:17   
Visnja RR
lana je velika cura....user posted image nije frka ako zaboravis... ali sad bi opet mogla pokusati malo cesce jer idu mjeseci sa slovm R...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2010 14:11:04   
dzeni_nl
mi smo od 8 dana poceli sa vitaminom D i K. receno nam je da se K daje 3 kapi do 3 mjeseca, a D 10 kapi do 4 godine. nisu nam rekli da u nekim mjesecim treba prekidati, ni smanjivati dozu. a ja uopste ne trebam da uzimam, to ovdje nije kao kod nas.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2010 14:23:26   
aazra
Nama su i na trudnickim vjezbicama govorili da u ljetnim mjesecima (koja nemaju r u nazivu ) dakle - maj, juni, juli, avgust nije potrebno djetetu davati D kapi. E sada ja sam Bilalu davala do aprila prestala kada je imao godinu i po i sada kako dolazi zima planiram opet ali nisam sigurna. Nekako sam se odvikla da ih dajem djetetu posebno sto uvijek vodim racuna da ne preskoci dozu zeljezauser posted image

_____________________________








(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
24.11.2010 22:02:26   
rose
mi aBd za 4 dana pocinjemo s ovim kapima...meni receno 3 kapi bebi 3 meni user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
24.11.2010 22:04:14   
anidla
ali stvarno do kada se daju ad kapi? miih sad na preskok dajemo user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
25.11.2010 12:40:16   
rose
ja procitah sinoc na nekom forumu da se daju redovno do prvog rodjendana a poslije u mjesecima koji imaju slovo r u nazivu...do negdje druge godine, posebno u zimskom periodu kada nema puno sunca

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
9.12.2010 9:08:33   
Anoniman
Eh da vas pitam....meni pedijatrica nista nije rekla za D3...nije ih ni spomenula...i hajde ja kontam ona zaboravila...kupim ja...a u medjuvremenu odemo mi i kod ortopeda...da vidimo za ikserice...tek ni on ne spomenu D3user posted image ...aj em konfjuzd

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
9.12.2010 9:11:22   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: dadada

Eh da vas pitam....meni pedijatrica nista nije rekla za D3...nije ih ni spomenula...i hajde ja kontam ona zaboravila...kupim ja...a u medjuvremenu odemo mi i kod ortopeda...da vidimo za ikserice...tek ni on ne spomenu D3user posted image ...aj em konfjuzd


samo ti njemu daji D3, meni je pedijatrica davno rekla do 3 godine u kapima

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
9.12.2010 9:16:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: dadada

Eh da vas pitam....meni pedijatrica nista nije rekla za D3...nije ih ni spomenula...i hajde ja kontam ona zaboravila...kupim ja...a u medjuvremenu odemo mi i kod ortopeda...da vidimo za ikserice...tek ni on ne spomenu D3user posted image ...aj em konfjuzd


samo ti njemu daji D3, meni je pedijatrica davno rekla do 3 godine u kapima
a jel ih stavljas u nesto ili mu ih onako dajes....na kasikicu

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
9.12.2010 9:17:11   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dadada

Eh da vas pitam....meni pedijatrica nista nije rekla za D3...nije ih ni spomenula...i hajde ja kontam ona zaboravila...kupim ja...a u medjuvremenu odemo mi i kod ortopeda...da vidimo za ikserice...tek ni on ne spomenu D3user posted image ...aj em konfjuzd

slažem se sa majom...
daji i dalje....
pogotovo u ovim mjesceima kada sunce je slabije D# kapi i njihov unos za djecu koja se razvijaju su važne.
Ja svoj djeci do godinu i pol u kapima dajem a onda ima perlice uključim.
sada te perlice i jedna i druga uzimaju, iako hanadi ima 4 i pol godine nema porblema da se uzimaju samo joj mogu biti od koristi.user posted image
Moja farah također jede perliceuser posted image
al je uz njih jako Nar zavoljela...podsjeća je na ''cuvenu bobicu''user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
9.12.2010 9:17:39   
teacher75
nama pedijatar rekao da se uzimaju sve dok ne krene u skolu na jesen i zimu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
9.12.2010 9:22:52   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: dadada

Eh da vas pitam....meni pedijatrica nista nije rekla za D3...nije ih ni spomenula...i hajde ja kontam ona zaboravila...kupim ja...a u medjuvremenu odemo mi i kod ortopeda...da vidimo za ikserice...tek ni on ne spomenu D3user posted image ...aj em konfjuzd


samo ti njemu daji D3, meni je pedijatrica davno rekla do 3 godine u kapima
a jel ih stavljas u nesto ili mu ih onako dajes....na kasikicu



davala sam na kasikicu i nije bilo problema, ali od prosle zime sam ja nabavila neko riblje ulje, kao najbolji proivod u svijetu i od tada sam mu prestala davati jer ih ima u tom ulju, a ulje je gadno, ja nema sanse da bi ga popila, ali njemu razmutim u mrvicu domaceg soka pa popije

E DA BITNA STVAR KOD D3 KAPI, ONE SE DAJU U MJESECIMA KOJE U SEBI IMAJU SLOVO R, znaci pocevs od septembra zaljucno sa aprilom
naravno osim kod djece do 1 godine gdje idu citavu godinu

< Poruku je uredio maja78 RR -- 9.12.2010 9:23:39 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
9.12.2010 9:25:50   
taurus
D3 kapi  treba davti do 3. godine
u prvoj godini svaki dan, a poslije ako user posted image  ima raznovrsnu prehranu i boravi na suncu, dovoljno je samo u mjesecima koji imaju slovo R
u svakom slučaju nema straha od predoziranja jer je u pitanju vodena otopina koje se ne taloži u organizmu, što nije slučaj sa uljanim AD kapima koje treba oprezno dozirati
ja sam svom R davala do 2. rođendana D3 kapi, a nakon toga smo u zimskim mjesecima koristili riblje ulje, koje iskreno ima grozna ukus i miris, ali sam uspijevala da ga natheram
sada kada je veći i kada ga ne mogu prevariti (a još uvijek ne zna da guta kapsule ribljeg ulja) koristimo multivitaminske sirupe koji sadrže riblje ulje
jedno vrijeme je to bio medexov omega sirup, koji i nije nekog okusa, a od kad se pojavio pikovit omega sirup zadovoljni smo i ja i R user posted image user posted image user posted image
uzima ga bez problema jer ima ukus breskve a riblje ulje se uopšte ne osjetiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
9.12.2010 9:35:25   
maja78 RR
e ovo mu ulje dajem

user posted image

i imaju ubjedljivo najbolju reklamu, djete vristi nece, a natpis ide: nije bas najlakse dati, ali je najzdravije

< Poruku je uredio maja78 RR -- 9.12.2010 9:43:07 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
9.12.2010 9:37:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: dadada

Eh da vas pitam....meni pedijatrica nista nije rekla za D3...nije ih ni spomenula...i hajde ja kontam ona zaboravila...kupim ja...a u medjuvremenu odemo mi i kod ortopeda...da vidimo za ikserice...tek ni on ne spomenu D3user posted image ...aj em konfjuzd


samo ti njemu daji D3, meni je pedijatrica davno rekla do 3 godine u kapima
a jel ih stavljas u nesto ili mu ih onako dajes....na kasikicu



davala sam na kasikicu i nije bilo problema, ali od prosle zime sam ja nabavila neko riblje ulje, kao najbolji proivod u svijetu i od tada sam mu prestala davati jer ih ima u tom ulju, a ulje je gadno, ja nema sanse da bi ga popila, ali njemu razmutim u mrvicu domaceg soka pa popije

E DA BITNA STVAR KOD D3 KAPI, ONE SE DAJU U MJESECIMA KOJE U SEBI IMAJU SLOVO R, znaci pocevs od septembra zaljucno sa aprilom
naravno osim kod djece do 1 godine gdje idu citavu godinu
hvala majci

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *