|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
9.12.2010 9:38:48   
Anoniman
e pa vidis...mogla bih ja njemu kupiti one bobice...ja sam njih obozavalauser posted image ...sto je skopje pravilo

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
9.12.2010 9:43:03   
taurus
dadada možeš mu probati riblje ulje u kapsulama, samo da te napomenem da one više nisu onako male kao što su bile u naše vrijemeuser posted image user posted image user posted image
sada se rade u većim kapsulama koje se ne mogu razgristi već se moraju progutati sa vodom

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2011 9:46:17   
snijeg
Ja kupila "bobice", riblje ulje, proizvođač je Alkaloid Skopje, jesu li to te perlice koje spominjete?
Iako joj je dvije godine, razmišljala sam da joj dajem ove perlice dok je zimskog perioda, ne vidim da joj mogu štetiti ili? 

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2011 10:08:23   
ananas_ze
Pozdrav drage moje
interesuje me do kada ste svojim mališanima davali AD3 kapi?

na faksu nam je prof rekla (pedijatrica po struci) da se do 1god D3 kapi daju svaki dan a naredne 2 samo u zimskom perioduuser posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2011 10:10:13   
Lulu_08
Ja sam L. davala samo prvu godinu, naredne godine uključili vitaminski sirupčić kada je bilo potrebno, a inače samo ishranom.

Sada joj je 3,5 i uključit' ću joj od danas 1+d vitamin kapsulice od Alkaloida, zbog naglog rasta i učestalog sporta, žali se na bolove u nogama i rukama, tzv. bolovi rasta.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2011 10:11:01   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: snijeg

Ja kupila "bobice", riblje ulje, proizvođač je Alkaloid Skopje, jesu li to te perlice koje spominjete?
Iako joj je dvije godine, razmišljala sam da joj dajem ove perlice dok je zimskog perioda, ne vidim da joj mogu štetiti ili? 


To sam ja uzela također a+d vitamin user posted image . Ne mogu štetiti osim ako se pojavi neželjna reakcija tada ukidaš.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2011 10:16:41   
snijeg
Hvala Djana, nadam se da neće. Jel ti daješ jednu ili?

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2011 10:17:56   
Lulu_08
user posted image Tek danas počinjem i davat' ću jednu dnevno!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2011 10:19:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Djana

IZVORNA PORUKA: snijeg

Ja kupila "bobice", riblje ulje, proizvođač je Alkaloid Skopje, jesu li to te perlice koje spominjete?
Iako joj je dvije godine, razmišljala sam da joj dajem ove perlice dok je zimskog perioda, ne vidim da joj mogu štetiti ili? 


To sam ja uzela također a+d vitamin user posted image . Ne mogu štetiti osim ako se pojavi neželjna reakcija tada ukidaš.
uuuuu da vi znate kako ih ja volimuser posted image user posted image user posted image ...moja mama ih je morala sakrivati od meneuser posted image user posted image ...jednom sam pola teglice pojela...znam da ih se jedno vrijeme nije moglo nabaviti...znaci, imaih opet...drago mi je cutiuser posted image

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2011 10:21:33   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Djana

IZVORNA PORUKA: snijeg

Ja kupila "bobice", riblje ulje, proizvođač je Alkaloid Skopje, jesu li to te perlice koje spominjete?
Iako joj je dvije godine, razmišljala sam da joj dajem ove perlice dok je zimskog perioda, ne vidim da joj mogu štetiti ili? 


To sam ja uzela također a+d vitamin user posted image . Ne mogu štetiti osim ako se pojavi neželjna reakcija tada ukidaš.
uuuuu da vi znate kako ih ja volimuser posted image user posted image user posted image ...moja mama ih je morala sakrivati od meneuser posted image user posted image ...jednom sam pola teglice pojela...znam da ih se jedno vrijeme nije moglo nabaviti...znaci, imaih opet...drago mi je cutiuser posted image



Ženo otkad tebe ne sretoh na temama, pa fališ bona heheh...

Elem, ima ima ali nisu više u teglici nego u "foliji" hihhihihi

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2011 10:25:06   
Anoniman
tude sam ja...tudeuser posted image user posted image ...malo manje nego inace, al nije da me nema...sad kad ruzno vrijeme pocne vjerovatno cu vise i na rr bitiuser posted image

neg', znaci...i dalje treba nastaviti s d3 kapima/perlicama...pih...to mi je nocna mora...kapi sam mu jedva davala...mozda ce i on perlice htjeti...hmmm

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2011 10:28:18   
bebacha
koliko para i koliko komada su te perlice,od koje dobi iduuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2011 10:36:55   
Anoniman
Ne znam kako je sad...prije su u teglicama bile...mislim da nikad isti broj nije biouser posted image ...al ih je dolazilo dovojno za mjesec dana...po 2-3 su se pile...ja ih grizla...a ne bi se trebale gristiuser posted image i bile su ha dzaba...al to je za onog vakta...sad su se i oni vjerovatno mordenizovaliuser posted image

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
27.9.2011 11:07:25   
R&T@
Kakvi su ti zubi, dadada?

Mene je mama plasila da ce mi zubi biti crni ako zagrizemuser posted image user posted image user posted image user posted image

Kapi mogu na recept u Sa...
za perlice ne znam...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
11.4.2012 21:09:40   
alisija
cao dragi moji!Da i ja nesto kazem u vezi ove teme!Sto se tice mog Dzene on je roden u oktobru  2010g i do dan danas mu dajem kapi s tim da cu prestati s krajem aprila,znaci pravicemo pauzu sve do septembra kada cemo ponovno poceti sa davanjem pa opet do aprila i sa time se zavrsava upotreba D3 kapi!Ja sam se konsultovala sa dva -tri ljekara i tako su mi potvrdili!Pocetna doza je bilo 5 kapi sada dajem 3 kapi zato sto mi  provodimo dosta vremena vani jeli isla sam na todaga okalim na hladnocu i hvala bogu s time sam uspila tako i kada vidimo i malo sunca mi smo vani!To je  nas zivot i nadam se da ga ispravno zivimo!Sve preko 5 kapi je previse jer i upustvo ti daje tu najvecu dozu s tim da se ta doza moze preci ako kod djeteta ima nekih problema koje ustanovi pedijatar!Toliko od mene i nadam se da ce nekome nase iskustvo pomoci!

                    VELIKI POZDRAV user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
24.9.2012 11:27:16   
TMand
Mozda malo glupo pitanje ali evo postavit cu ga.. zasto se kapi nakon godine dana daju samo u mj. koje imaju slovo R ? ://

(odgovor članu alisija)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
24.9.2012 11:33:21   
smajli80
Zato što su to mjeseci u kojima ima malo sunca.A vitamin D se stavara pod dejstvom sunčevih zraka.
Do godinu je obavezno bez obzira na mjesece zbog bržeg i pravilnijeg zarastanja fontanele.

Poželjno je davati kapi do 2.goduser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
24.9.2012 11:34:20   
canim

IZVORNA PORUKA: TMand

Mozda malo glupo pitanje ali evo postavit cu ga.. zasto se kapi nakon godine dana daju samo u mj. koje imaju slovo R ? ://

Koliko ja znam zbog sunca, jer je u tim mjesecima manje sunca a 15 min na ljetnom suncu je dovoljno da se donaknadi taj vitamin user posted image

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
24.9.2012 11:35:59   
djoisa
zato sto u tim mjesecima ima manje sunca user posted image  koje je kljucno za stvaranje vitamina d..Vitamin D  tijelo proizvodi kad je izloženo sunčevoj svjetlosti..

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
24.9.2012 20:21:00   
Candy
A kako je puni naziv tog ribjeg ulja u foliji od alkaloida? I koja mu je funkcija? Mojoj curici sad ce 3 godine, pa sta mislite da joj to ukljucim, posto mi u zadnje vrijeme jako slabo jede...?

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
13.10.2012 21:07:14   
Halimaa

IZVORNA PORUKA: Candy

A kako je puni naziv tog ribjeg ulja u foliji od alkaloida? I koja mu je funkcija? Mojoj curici sad ce 3 godine, pa sta mislite da joj to ukljucim, posto mi u zadnje vrijeme jako slabo jede...?


I ja isto pitam! Čitala sam i načula za to riblje ulje, ja ga nisam pila kao mala, ali kazu da je i za imunitet dobro...U kakvom je to obliku, kako se daje, i mom je 3 godine.

(odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Do kada djeci davati D3 kapi?
12.11.2016 18:02:51   
Vanne
Dajete li vašoj djeci riblje ulje i ako da,kojeg proizvodjaca? Nestalo nam je d3 kapi pa bi da predjem na riblje ulje i zbog omega 3 ...mala ima 2 godine i 4 mjeseca...pa ako ima neko da nam preporuci proizvod?

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 147
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *