|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hodalica
16.3.2009 21:34:09   
nina20
To je jos dobro,mali od moje prijateljice star koliko i moja mala,stariji 8 dana,i ona njega stavila u hodaljku s 4 mjeseca a dijete jos ne moze drzat glavu kako treba

(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: hodalica
16.3.2009 21:39:44   
Mirna.akt
E Boze sacuvaj da i tako nesto cujem, uvijek kazem da sam svasta cula u svom zivotu, ali ovo.. Pa neke mame stvarno ne razmisljaju svojim mozgom, cuj tako nesto uraditi, to je van svake pameti..
Neznam stvarno sta je ona mislila kad je to uradila, pa zar nemoze po nekoj logici skontati da dijete treba prvo da nauci sjediti i kretati se, pa eto da ga nakon toga stavi u hodalicu, kad vec to zeli.. Cudo to nije uradila cim ga je rodila..
Nista, ti eto hvala Bogu imas i internet, pa se mozes i informisati o dosta stvari koje te cekaju sa tvojom kcerkom, nek ti je ziva i zdrava, samo polako, trebas znati da su to samo djeca, neznaju nista i mi smo tu da budemo strpljive i da ih naucimo. Da je lako, nije, to ce svaka majka reci, ali samo treba polako i razumno.. user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mirna.akt -- 16.3.2009 21:41:23 >


_____________________________

Melina 30.04.2006.
Elma 25.07.2007.

(odgovor članu nina20)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: hodalica
16.3.2009 21:41:34   
Anoniman
Potpuno se slažem sa Višnjom RR svi smo mi bili u hodalici,mi smo Asji kupili chicco hodalicu i stavila sam djete i nije se patilo ni zapinjalo. Sad čitam ove postove i fakat žene pretjerujete ne ljutite se.

(odgovor članu nina20)
  Neposredna veza do poruke: 153
   RE: hodalica
16.3.2009 21:45:26   
nina20
Sve se vremenom nauci,meni je ovo prva beba,prije poroda sam mislila da je necu znati ni drzati,ali roditelj je roditelj,sve dodje vremenom.Samo treba polako i uzivati u svakom trenutku dok su mali

(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: hodalica
16.3.2009 21:49:04   
Mirna.akt
IZVORNA PORUKA: Okarica

Nisam imala namjeru da  kupujem hodalicu, niti da je koristim, ali dobili smo je na poklon. Još uvijek ne znam da li ću je koristiti, možda samo da probam kako to izgleda i to vrlo malo, naravno, nikako prije nego što Iris napuni 9 mjeseci.



Naravno, kad vec imas hodalicu, vidi kako to fercera, ali sto manje. Eto sama ces znati kako i sta dalje.. Ja licno sam bjezala od hodalica, hehe..
Vjeruj da sve to brzo dodje i prodje, i vjeruj da mi je bilo super kad su se moje ucile hodati, eto starija Melina je puzala samo dva tri puta i pocela se dizati i prohodala, a Elma je vise puzala, pa se i Melina pozelila puzanja, pa su isle kroz kucu tamo vamo i bas je bilo zanimljivo i brzo je i Elma prohodala.. user posted image

_____________________________

Melina 30.04.2006.
Elma 25.07.2007.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: hodalica
16.3.2009 21:51:44   
Mirna.akt
Znam, isti je osjecaj bio i kod mene, ali mama mi je dala snagu, samo mi je rekla cim se porodim da cu znati sta i kako sa svojim djetetom, a sa drugom kcerkom mi je bilo jos lakse. Sve to dodje samo po sebi. user posted image

_____________________________

Melina 30.04.2006.
Elma 25.07.2007.

(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: hodalica
16.3.2009 21:51:47   
mivica
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

kad bi dubak ili hodalica bili toliko stetni pa ulicom bi samo sepavci hodali...jer smo svi odrasli s tim user posted image ...ne pretjerujte zene ... user posted image

user posted image


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: hodalica
16.3.2009 21:52:30   
Golubica
IZVORNA PORUKA: nina20

To je jos dobro,mali od moje prijateljice star koliko i moja mala,stariji 8 dana,i ona njega stavila u hodaljku s 4 mjeseca a dijete jos ne moze drzat glavu kako treba


I moja je jetrva to radila. Beba se nakupila povreda masu, od opekotina pa nadalje. A ona rahat sjedi i serije gleda.


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu nina20)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: hodalica
16.3.2009 21:54:13   
Mirna.akt
Ja nisam i savrseno hodam.. user posted image    I koga god znam kaze da mu roditelji nisu ni imali para u to vrijeme da bacaju na hodalicu ili dubak..
Ali hvala Bogu, svi imamo pravo na svoje misljenje.

_____________________________

Melina 30.04.2006.
Elma 25.07.2007.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: hodalica
16.3.2009 21:56:55   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Mirna.akt

IZVORNA PORUKA: Okarica

Nisam imala namjeru da  kupujem hodalicu, niti da je koristim, ali dobili smo je na poklon. Još uvijek ne znam da li ću je koristiti, možda samo da probam kako to izgleda i to vrlo malo, naravno, nikako prije nego što Iris napuni 9 mjeseci.



Naravno, kad vec imas hodalicu, vidi kako to fercera, ali sto manje. Eto sama ces znati kako i sta dalje.. Ja licno sam bjezala od hodalica, hehe..
Vjeruj da sve to brzo dodje i prodje, i vjeruj da mi je bilo super kad su se moje ucile hodati, eto starija Melina je puzala samo dva tri puta i pocela se dizati i prohodala, a Elma je vise puzala, pa se i Melina pozelila puzanja, pa su isle kroz kucu tamo vamo i bas je bilo zanimljivo i brzo je i Elma prohodala.. user posted image


Meni je tako divno gledati je kako raste i kako svaki dan nešto novo nauči, tako da čisto sumnjam da ću hodalicu puno koristiti. Tebi ženo svaka čast za dva poroda u dvije godine. Pozdrav!

< Poruku je uredio Okarica -- 16.3.2009 21:57:18 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: hodalica
16.3.2009 21:58:53   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Golubica

IZVORNA PORUKA: nina20

To je jos dobro,mali od moje prijateljice star koliko i moja mala,stariji 8 dana,i ona njega stavila u hodaljku s 4 mjeseca a dijete jos ne moze drzat glavu kako treba


I moja je jetrva to radila. Beba se nakupila povreda masu, od opekotina pa nadalje. A ona rahat sjedi i serije gleda.



Užas! Jadna dječica!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: hodalica
16.3.2009 22:03:42   
Mirna.akt
Naravno draga uzivaj u svom djetetu koliko god mozes, bice uspona i padova kao i opcenito u zivotu, ali samo je bitno da si tu uz svoje dijete i da znas sta je dobro za nju. Haj nece joj nista biti od hodalice u umjerenoj kolicini, ali uzivaj u svakom trenutku.. Kad malo poraste, sve ide brzim tokom i treba sve pofatati, bar meni s moje dvije princeze, ali uspijem sve, ko masina sam, hehe.. user posted image
Hvala hvala, nije bilo lako, ali je zato sve divno nakon oba poroda i kad ih vidim zajedno, znam da se sve isplatilo.. user posted image
Pozdrav i tebi.. user posted image

_____________________________

Melina 30.04.2006.
Elma 25.07.2007.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: hodalica
16.3.2009 22:12:28   
Visnja RR
ja opet moram malo user posted image
naravno da nisam za to da se beba od 4 m stavlja u hodalicu... moja Asja je sa 8 m kad je vec pocela da se lagano dize...
i naravno kad se vec odlucite za hodalicu, ne predugo... ja sam Asju oko 10 do 15 min nekoliko puta u toku dana... njoj je to bio dogadjaj... uzivala je... ali vec nakon mjesec dana nije htjela... sad nema sanse da hoce hodalicu ... stavim je samo kad moram da pi pi jer mi je u njoj najsigurnija...
Sa hodalicom ako se odlucite ne treba pretjerivati i nista se sigurno ruzno nece desiti... i ne skroz male bebice ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: hodalica
16.3.2009 22:48:23   
aazra
I mi smo hodalicu dobili na poklon ali ne pada mi napamet da ga u to stavljam dok se ne pocne sam oslanjati na noge, a to je s otprilike 8 mjeseci, a i tada sto manje!

S obzirom da sam sama s bebom preko dana, nabavili smo sobnu ljuljacku i meni je to super alternativa za hodalicu. Naravno ni u tome ne valja puno, ali dok je nismo nabavili nisam mogla ni sudje oprati, sad njega stavim u to on se ljuljuska o gleda u mene i ja malo odmorim ruke:)) cak sam uspjela popiti i kafuuser posted image

< Poruku je uredio aazra -- 16.3.2009 22:49:46 >


_____________________________








(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: hodalica
16.3.2009 23:01:08   
nita
Možda je nekome pretjerivanje ako se zauzme kategoričan stav. Meni je dovoljno mišljenje većine (ako ne i svih) ljekara ortopeda o hodalicama, a posebno nakon što mi je opasnost objasnio ljekar koji je radio u evropskim bolnicama kao ortoped. Nakon toga ne dajem sebi za pravo da eksperimentišem na svom djetetu. To što su žene prije stavljale djecu u dubak (hodalice su relativno novijeg datuma) nije mi nikakav argument da je to u redu, posebno što se zna da danas ljudi (prvenstveno žene) imaju puno više problema sa kukovima nego ranije. Posljedice poremećaja razvoja kukova za sobom povlače za čitav niz mogućih poremećaja koji se odnose i na pomijeranje unutrašnjih organa. Osim toga, ako 5 % populacije ima navedene probleme zbog ranog stavljanja u dubak/hodalicu sasvim je dovoljno da se izbjegava upotreba ovih "pomagala".

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: hodalica
17.3.2009 7:47:13   
Hannah
Nema veze koje je marke hodalica, sve je to isto. Imam i ja hodalicu, stoji na balkonu user posted image .
Ma dosta ljudi misle da im dijete neće prohodati ako ga ne stavljaju na noge, u hodalicu i ne vodaju ga za ruke da ko fole hoda. Činjenica je da dijete samo sve odradi. Meni je super kad majke koje stalno svoju djecu stavljaju u hodalicu i da sjedi na kraju kažu: ma ne moraju djeca puzati, i tako danas vrlo malo djece stvarno puže, ne zato što je tako trebalo, nego zato što mu nije data prilika. Spontano preskoči puzanje oko 5% djece.
I nije mi još jasno kako je hodalica sigurna. U Kanadi je zabranjena upravo jer djeca padaju iz nje i dosta ih se hospitalizira radi toga. Dijete je sigurno jedino u krevetiću ili vrtiću (fizijatri zabranjuju i vrtić, ali to je već druga priča).


(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: hodalica
17.3.2009 7:59:07   
bebbe RR
Ja sa prvom kcerkom nisam koristila hodalicu, jer je prohodala par dana nakon sto smo je kupili, bilo joj je 8,5 mjeseci, pa nije htjela u nju. Sada, s Emom, mislim da je necu koristiti iako smo je dobili. Moj je moto da je odgovornost svakog roditelja uciniti sve sto moze da mu djete raste u psihicki i fizicki zdravu osobu, te ako postoji i mali rizik da joj naskodim, necu ga preuzeti. Mada, razumijem da mnoge majke imaju razlog za koristenje i ne osudjujem. Nisu li djeca jednako sigurna i u vrticu?! Toliko koliko mami treba da ode do kupatila, ili da nesto obavi?!  

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: hodalica
17.3.2009 8:25:37   
lubi
ja isto nisam za hodalicu,moja beba je imala povredu ruke prilikom poroda i moja fizijajatrica mi je ispricala par stvari na koje sam se zgrozila,beba je sada hb i nemislim je stavljati u hodalicu isto tako nisam ni prvu bebu stavljala,mislim da je najbolje pustiti da ide sve svojim tokom bez sile,ali svak ima svoje mislim da sva danasnja pomagala kojih ima u izobilju nisu dobra za nase bebare,pozdrav.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: hodalica
17.3.2009 10:13:13   
mamin sin
IZVORNA PORUKA: Mirna.akt

P.S.

Njen sin sad ima dvije godine i ravna stopala.



Ravna stopala su nasljedna stvar, a bebama se svodovi formiraju tek sa tri godine...user posted image

(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: hodalica
17.3.2009 11:33:24   
juni
Ne namjeravam Emila stavljati u hodalicu, meni je bas simpaticno kad vidim da dijete puze user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: hodalica
17.3.2009 12:07:03   
Mirna.akt
IZVORNA PORUKA: mamin sin

IZVORNA PORUKA: Mirna.akt

P.S.

Njen sin sad ima dvije godine i ravna stopala.



Ravna stopala su nasljedna stvar, a bebama se svodovi formiraju tek sa tri godine...user posted image



Da, a cijeli svijet je glup, i Kanada pa cak Amerika, koja isto tako zeli da zabrani upotrebu hodalica, zbog sve cescih nepravilnosti u razvojima djece, pogotovo u danasnje vrijeme, i zbog sve cescih nesreca koje djeca dozive bas u tim hodalicama.
I dok dijete ''hoda'' u hodalici, ono se ustvari odguruje prsticima, a ne cijelim stopalom.. I nogice se krive, a o kukovima da ne govorim.
Moja greska, ravna stopala su nasljedna stvar, ali sta je s kukovima i krivim nogicama, padovima i ostalim nezgodama?
Tko voli nek izvoli.

Ja sam svoju djecu pustila da prirodno prohodaju, i citav zivot cu gledati da sto vise stvari ide prirodnim tokom.Cak sam izbjegavala i kolica, jest da je trebalo po tri sata da se prosetamo u park na Ilidzi i nazad kuci, ali je to bilo prelijepih tri sata dnevno, svaki dan.. user posted image  
A pogotovo mi ne pada na pamet da kupim onaj fol bicikl il sta je vec, pa fol mama ili mm gura dijete a ono sjedi isto kao i kod kuce.


_____________________________

Melina 30.04.2006.
Elma 25.07.2007.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: hodalica
17.3.2009 12:17:08   
D_K
ne iznenadjuje me sto u Americi ima jako puno povreda i prevrtanja iz hodalice ili iz kolica.. pa odmah zamislim one njihove glupe amerikance koji dijete stave u hodu i ojha citav dan i bez nadzora.. dok oni gledaju njihove glupe talk-show-ove i blebecu na telefon po 2 sata naravno da ce se djetetu nesto ruzno desiti.. ima i kod nas takvih ali mnogo manje..
ovo pisem jer sam podavno gledala onu emisiju 911 i zena je stavila dvoje male djece da se kupaju u punoj kadi vode a ona je na telefon prisjela (na sprat ispod) i naravno da su se djeca zamalo podavila.. uspjeli su ih reanimirati ali Bog samo zna kakve ce imati posljedice..tako isto oni i hodalice 'koriste'..

(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: hodalica
17.3.2009 12:23:42   
Amrino
Slazem se Mirna.akt s tobom u potpunosti!
MM je sportista i ima skolu sporta za djecu (od 4- 13 godina)...i nevjerovatno je kako su danas djeca motoricki nerazvijena i slaba...
Dodju mu djeca sa 7-8 godina koja bukvalno ne znaju da trce. (kada kazem trce- mislim na pravilno trcanje a ne na bilo kakvo trcanje).
Prije su djeca provodila 90 % vise vremena na polju nego sada...Trcala su, igrala se ganje....danas krenu u obdaniste s par mjeseci- gdje sjede i gledaju tv, krenu u skolu sa pet...ia kod kuce sjede za kopmjuterom i igraju igrice...Svaki dan izmisljaju sve vise gluposti poput hodalice (guralice koje si spomenula...) tako da ako se tako nastavi- nece biti potrebe da ljudi uopste hodaju...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: hodalica
17.3.2009 12:25:24   
demented
Joj nije mi jasno kako neko ko je pročitao ovoliko stvari o štetnosti hodalice i kako nije dobra za naše bebače može i pomisliti da je koristi. Kad i nebi bilo tako, poslije stvari koje sam čula, kad se radi o mojoj curi ne pada mi na pamet da dokazujem suprotno i eksperimentišem.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: hodalica
17.3.2009 22:36:36   
Visnja RR
meni samo nije jasno kako se hodalica moze prevrnuti???
u americkim i kanadskim kucama koje imaju hiljadu nivoa da ...ali u nasim stanovima gdje je sve ravno nema sanse... kod mene cak ni pragova nema...
i kakve veze ima hodalica s puzanjem... Asja puze i ne mogu je stici a bila je u hodalici... penje se hoce sama da hoda i radi to lagano uz krevet... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *