|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hodalica
11.3.2009 16:18:11   
adannn
Dragi Bože,možda nije u pitanju hodalica a ako jeste neznam šta bih rekla...Moja je već sada počela da hoda sama a hodalicu je koristila od šestog do desetog mjeseca i hB sve je ok...Mislim da se sve treba koristiti umjereno pa i hodalica... 

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: hodalica
11.3.2009 16:22:43   
Emina*
I ja sam mislila, mozda je nesto drugo...
Mada je to njoj normalno  user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: hodalica
11.3.2009 16:27:09   
adannn
Jesi li joj preporučila da se posavjetuje sa ljekarom,mada je teško to objasniti nekome ako ne želi da razumije i misli da je sve ok.....Žao mi je samo djece čiji su roditelji nerazumni i kada se vidi da nešto nije uredu,oni zanemaruju..I meni su govorili NE hodalica ali ja sam svjesno svoje dijete povremeno stavljala u nju nisam ni u čemu pretjerivala......

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: hodalica
11.3.2009 16:31:27   
Emina*
Ja sam pokusala da joj kazem, ali na kraju sam skontala da su zakljucili da ja "pametujem" i da se pravim da sve znam... 
Rekla sam necu vise...  Ali svojim ocima vidi da nesto nije u redu, i nista ne poduzima...  U redu, ima beba koje ne puzu, ali zato se, ne znam, dizu uz namjestaj, sjede, nesto pokusavaju da urade...
I meni je zao djecice, i to bas zbog nemarnih roditelja...


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: hodalica
11.3.2009 16:31:43   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: tea lana

upravo tako a l mi nije jasno kako sebi neko moze uzeti za pravo da napada nekog drugog zato sto koristi ili ti ne koristi hodalicu



Slazem s e stobom u potpunosti!

Ja je nisam nikada koristila, ali bavila sam se mislju da je kupim! I nisam bas 100 % sigurna da to, sto pedijatri kazu za razne deformitete, napravi bas stavljanje djeteta u hodalicu. Mislim da tu ima i mnogo bitnijih i vaznijih faktora!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: hodalica
11.3.2009 16:37:39   
mamina cura
Ma svako ima pravo na svoje misljenje, i na kraju to je vase dijete i vasa odgovornost. I iskustvo ide sa godinama, uceci se na greskama. Puno mi je stvari bilo zao sto smo radili na Timuru i pokusavam to popraviti sa Henom. Da imam i trece dijete sigurno bi bilo jos boljeuser posted image  
Ne treba previse pametovati jer ce svi kasnije uraditi kako su naumili. Nije bitno ni sta kazu pedijatri jer su mame uvijek pametnije.
Samo nemojte da vam poslije bude zao. To vam govorim iz svog iskustva. Ja sam inace protiv svih pomagala koje se mogu izbjeci, mi cak ne koristimo ni cucle. Da mogu djecu vozati biciklom rado bi to radila ali sam na brdu pa ne mogu - htjela sam reci da ne bih ni auto koristila kolika sam ludacauser posted image  Zna se sta je zdravo i u kakvom svijetu zivimo.
A mama hB i dalje ima i svaka ce uraditi kako njoj pase. user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: hodalica
11.3.2009 16:46:35   
andji
IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

IZVORNA PORUKA: tea lana

upravo tako a l mi nije jasno kako sebi neko moze uzeti za pravo da napada nekog drugog zato sto koristi ili ti ne koristi hodalicu



Slazem s e stobom u potpunosti!

Ja je nisam nikada koristila, ali bavila sam se mislju da je kupim! I nisam bas 100 % sigurna da to, sto pedijatri kazu za razne deformitete, napravi bas stavljanje djeteta u hodalicu. Mislim da tu ima i mnogo bitnijih i vaznijih faktora!


Draga Elma i Tea Lana,moj Sergej je pravi primjer za ovo što ste rekle......dijete je sve normalno 'odradilo' kad je u kom periodu trebalo,a bio je u hodaljci 5 mjeseci....onako umjereno,mada sam ja njega puštala i da gmiže po podu...mislim da je sve individualno,i neke stvari koje nemaju utjecaja na jedno dijete,na drugo  imaju i te kako!!!

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: hodalica
11.3.2009 16:53:33   
Anoniman
a vidite, mene je mama stavljala u hodaljku kad sam bila beba, i nemam nikakvih deformiteta ni posljedica, ali ja eto svoju ne namjeravam stavljati, jer možda imam više vremena da se bavim njome, nikud mi se ne žuri, nemam neku potrebu da mi dijete glumi hodanje, nego mislim da ima vremena za sve, ja ću joj pomoći da se uspravi ako vidim da se napreže ili pada, a hodaće čitav život i imaće vremena da troši nogice.

< Poruku je uredio Shee -- 11.3.2009 16:54:24 >

(odgovor članu andji)
  Neposredna veza do poruke: 108
   RE: hodalica
11.3.2009 16:57:00   
D_K
ja sam svoje stavljala u hodalicu od nekih 6 mjeseci. Merjema je prohodala sa 13 mjeseci a prije toga je bila propuzala a Esma je sa 10 mjeseci prohodala a sad se vec i lijepo ucvrstila i hoda samostalno. nije naucila da puze iako je mi stavljamo da se igra na pod. hodalicu koristi samo da je gura po stanu a u nju nece nema sanse..a i da sam htjela ni jedna ni druga nije htjela biti dugo u njoj - taman koliko je meni potrebno da nabrzaka nesto zavrsim ona dize ruke da je uzmem.. u svakom slucaju hoda mi je bila od pomoci a koliko vidim nije nijednoj naskodilo to sto sam ih stavljala u nju.
e sad sve je individualno - mislim da se ne smije ni u cemu pretjerivati a ako bi imala trece dijete ja bi opet koristila hodalicu..

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: hodalica
11.3.2009 17:06:12   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Shee

a vidite, mene je mama stavljala u hodaljku kad sam bila beba, i nemam nikakvih deformiteta ni posljedica, ali ja eto svoju ne namjeravam stavljati, jer možda imam više vremena da se bavim njome, nikud mi se ne žuri, nemam neku potrebu da mi dijete glumi hodanje, nego mislim da ima vremena za sve, ja ću joj pomoći da se uspravi ako vidim da se napreže ili pada, a hodaće čitav život i imaće vremena da troši nogice.


i sad mi ispadosmo po tebi majke koje nemamo vremena za svoju dijecu poput tvoje majke.I koje stavljaju djecu u hodalicu da bi digle sve cetri u zrak.Nekima od nas je i tip pet minuta bilo dragocijeno da malo odmore ledja jer nam niko po cijeli dan nije pomagao oko bebica.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: hodalica
11.3.2009 17:12:59   
Visnja RR
zenice moje drage nema potreba za tenzije ...ljubim vas user posted image
Asji hodalica sad sluzi da je gura dok puze...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: hodalica
11.3.2009 17:24:13   
žana o8
I ja Žanu stavim u hodalicu, ali je skroz podignem na najviši nivo, tako da stopalima ne dodiruje pod. Smatram da motorički razvoj djeteta teče sam od sebe onda kada treba da se desi. Po mom laičkom ,ali logičnom mišljenju hodalica ne može naškoditi ukoliko se koristi umjereno.Pa neće dijete vazdan u njoj biti , nego samo da se mama malo odmori. I naravno da mislim da se i mame trebaju odmoriti user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: hodalica
11.3.2009 17:43:11   
Visnja RR
i otici da pi pi user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: hodalica
11.3.2009 17:44:47   
adannn
user posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: hodalica
11.3.2009 17:48:15   
D_K
ja sam svoje morala i tada sa sobom da vodim - stavim je u hodu i povezem je da je zabavljam, makar da me sa vrata gleda jer ako me nema na vidiku odmah dreka.. znam da je grozno ali tako je bilo..

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: hodalica
11.3.2009 17:48:49   
idana_85
Meni je svejedno bio Rijad u hodalici ili ne, kad se gleda s tog aspekta da se malo odmori, nas je u kuci puno i stalno se neko s njim igra, ali sam ga probala stavljati. prvi put je samo bacio usta na drske. Kasnije vec uziva...sad ga stavim po 15ak min. Sam gleda u nju i govori m m m . Kako se obraduje kad ga stavim, valjda mu je drugacija prespektiva gledanja, a i zanjimljiva je. Cak se i sam krece u njoj, ali u stranu i nazad. Pitala sam pedijatra i kaze da dijete moze sjediti onda kad je sposobno lezati potrbuske,prevrtati se idrzati samo glavu,a Rijad to moze jos od rodjenja...Eto mi ga tek od kako je napunio pet mjeseci pustamo pomalo, ne bas sto hocemo,vec sto ga ne mozemo zadrzati....Isto tako sam pitala za hodalicu. pedijatri ne preporucuju,ali se navodno beba treba pomal ostavljati da se oslanja na nogice i stekne osjecaj pod nogama. tako ja hodalicu stavim nanajnizi nivo da on prsticima malo dohvati ili mu savijem deku ispod i stavim i on se tako oslanja svojim nogicama.....

Na svakom je izbor. mislim da ne treba bezveze panicariti zbog hodalice, pa 90% nas je bilo u njoj i sta nam fali....


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: hodalica
11.3.2009 17:49:28   
žana o8
user posted image user posted image user posted image  i mene moja viri dok sam na wc-u user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: hodalica
11.3.2009 17:50:41   
beni29
IZVORNA PORUKA: žana o8

user posted image user posted image user posted image  i mene moja viri dok sam na wc-u user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Uh sto mi ovo zvuci poznato......user posted image user posted image

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: hodalica
11.3.2009 18:12:36   
tea lana
.
ja sam svoje morala i tada sa sobom da vodim - stavim je u hodu i povezem je da je zabavljam, makar da me sa vrata gleda jer ako me nema na vidiku odmah dreka.. znam da je grozno ali tako je bilo..


Indenticna situacija i sad malo malo eto je da vidi gdje sam.

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: hodalica
11.3.2009 18:24:30   
new mama
Pozz svima,ja imam bebicu od sest mjeseci i kad sam je na nosila da snima kukove dr.je rekao da ne koristimo ni hodalicu ni dubak tako da ja sada ne znam sta da radim,da li koristiti hodalicu ili ne.....

Ako neko moze da mi da neki savjet vezano za ovo....Hvala unaprijed......

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: hodalica
11.3.2009 18:30:55   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: new mama

Pozz svima,ja imam bebicu od sest mjeseci i kad sam je na nosila da snima kukove dr.je rekao da ne koristimo ni hodalicu ni dubak tako da ja sada ne znam sta da radim,da li koristiti hodalicu ili ne.....

Ako neko moze da mi da neki savjet vezano za ovo....Hvala unaprijed......



Ja stvarno ne kontam tvoje pitanje....
Savjet si koliko vidim dobila, kao i preporuku.
Šta bi htjela više?

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: hodalica
11.3.2009 18:34:40   
ElmaB
Draga moja, misljenja su razlicita. U posljednjih nekoliko godina pedijatri ih ne preporucuju, mada se one jos uvijek koriste. To mora biti licno tvoja odluka! Cut ces razlicita misljenja i razlicite savjete, pa je najbolje da sama odlucis!

Pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: hodalica
11.3.2009 18:36:32   
adannn
New mama prije svega,dobrodošla na ovaj naš forum....E ovako sve je do tebe,da li ti želiš ili ne?Samo bih te ja savjetovala ako se odlučiš na korištenje da to bude umjereno i kad vidiš da je beba spremna,a ako se ne odlučiš opet je to tvoja odluka...Da se ne ponavljamo svako dijete je individualno i da li će nekome štetiti ili ne,to mi ne znamo

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: hodalica
11.3.2009 18:40:15   
andji
IZVORNA PORUKA: adannn

New mama prije svega,dobrodošla na ovaj naš forum....E ovako sve je do tebe,da li ti želiš ili ne?Samo bih te ja savjetovala ako se odlučiš na korištenje da to bude umjereno i kad vidiš da je beba spremna,a ako se ne odlučiš opet je to tvoja odluka...Da se ne ponavljamo svako dijete je individualno i da li će nekome štetiti ili ne,to mi ne znamo

Ja bih potpisala adannn,i još jednom ti poželjela dobrodošlicu na naš forum,vrati se malo i par strana unazad pa pročitaj mišljenja i iskustva pojedinaca,a naravno na tebi je zadnjoj da odlučiš,sretno


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: hodalica
11.3.2009 18:47:01   
Amrino
Pedijatri nisu dovoljno strucni da daju takve savjete. Treba se obratiti Ortopedu- a koliko vidim new mama- tebi je ortoped rekao NE.
I meni je ortoped velikim slovima napisao ZABRANJENO KORISTENJE HODALICE I OSTALIH POMAGALA I SPONTANO POSJEDAVANJE I PRHOHODAVANJE. Mada sam ja i prije toga odlucila da je necu koristiti...ovaj papir mi je samo bio cool sto sam ga pokazivala svima koji bi se nestio poceli petljati. user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *