|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 22:40:40   
DM
user posted image
Hajde-samo da uspije(meni se prije znalo desiti da ostane rijetkauser posted image ) a danas je bila fenomenalna-izvadila na tanjiriće pa stariji dječak podijelio po bližem komšiluku i čestitao ramazan
P.S. Ja u kadaif stavim i grožđice koje sam prethodno natopila u mlijeko(samo paziti da ne odu na dno tepsije-desi se da izgore!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 22:44:55   
Medić*
Ja takodjer volim kadaif, pravim ga kao i Pahuljica samo sto ne istopim maslac vec onako listice maslaca poredam po kadaifu. Osim oraha narendam tahan halvu, nekako mi da poseban miris i ukus.

U halvu stavljam meda.

Od sada dumam sta bi sutra za prvi iftar. Puna sam energije, snage i neke posebne volje. Prozimaju me tako divna osjecanja povodom ovog velikog nam mjeseca Ramazana user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 22:46:31   
mala_sa
Ide OT, al s obzirom da ovdje tema gori, nadam se da ce mi neko znati objasniti:

Na mojoj vaktiji pise: Imsek 03:58 i Fadjr 04:13 - eh do koliko sati se smije sehuriti??? Ja sam u Strasburu tako da mi je vrijeme za sehur skroz drugacije nego u BiH user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 22:48:37   
Anoniman
Ja cu najvjerovatnije za sutrasnji iftar aBd punjene paprike jer sam od mame donijela brdo domacih paprika, pa da iskoristim dok su friske. Bice topa, kadaif, kompot, sezonska salata, imamo svakakvog voca ... ma elhamdulillah.

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 19.7.2012 22:52:06 >

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 22:50:30   
DM
Imsak je vrijeme do kada se smije jesti!
A fedžr je vrijeme sabah namaza

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 22:58:17   
Medić*

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Ide OT, al s obzirom da ovdje tema gori, nadam se da ce mi neko znati objasniti:

Na mojoj vaktiji pise: Imsek 03:58 i Fadjr 04:13 - eh do koliko sati se smije sehuriti??? Ja sam u Strasburu tako da mi je vrijeme za sehur skroz drugacije nego u BiH user posted image


Kod nas je do O3:02, a kod tebe do 03:58 tada zapocinje post user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 23:08:00   
mala_sa
Hvala vam puno; bas sam bila zbunjena user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 23:10:46   
Amam
Selam alejkum...Ramazan mubarek drage moje,molim Ga Uzvisenog da nas post ukabuli,oprosti grijehe,i ucini nas boljim insanima amin.

Ja od juce kontam sta cu za prvi iftar user posted image .

Napravila sam pijesak tortu,i malo halve cisto da zamirise,otvorila prozor nek malo i ulica mirisi.

Sto se tice sehura kod nas su svi isti,mi somune namazemo kremom i caj turski ili kahva uz to,a iftari su mi posebni,kako rece Hate volim da budu raznovrsni i  da ima vise vrsta hrane,ali kako ove godine radim neku nezahvalnu medjusmjenu,ne znam da li cu uspijevati tako.

OT- Ode li Hate na teraviju zbilja??

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 23:14:55   
DM
OT- Ode li Hate na teraviju zbilja??

Ma oni ti se sad zadala po svim mogućim vježbama da ubrza poroduser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 23:17:14   
hatepsut
Amam,isao moj momak,ja nisam mogla nesto sam smorena,mada jos uvijek mogu da ustajem bez problema dok klanjam ili ako sam bas smorena na krevetu samo sedzdu cinim.Djete mi raspalaka jedna komsinica,subhanAllah ,reko moj K. njenom malenom da ne moze da klanja u maici na kojoj su nacrtani neki likovi i ona ga napala i rekla mu da je glupan i seljak user posted image doso ucmiho se placuci,reko sine one su u zabludi ti znas za Boga,namaz i dzamiju i bez Ramazana,muz kasnio s posla tako da ga on odvezo jer nam je dzamija podalje,al K. klanjao samo 8 r. teravije i nazvao da dodje po njega kaze spava mi se user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 23:18:59   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: doublemum

OT- Ode li Hate na teraviju zbilja??

Ma oni ti se sad zadala po svim mogućim vježbama da ubrza poroduser posted image


OT user posted image ,pola dana sam provela na lopti za pilates,al nista jos user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 23:27:06   
Amam
IZVORNA PORUKA: hatepsut

Amam,isao moj momak,ja nisam mogla nesto sam smorena,mada jos uvijek mogu da ustajem bez problema dok klanjam ili ako sam bas smorena na krevetu samo sedzdu cinim.Djete mi raspalaka jedna komsinica,subhanAllah ,reko moj K. njenom malenom da ne moze da klanja u maici na kojoj su nacrtani neki likovi i ona ga napala i rekla mu da je glupan i seljak user posted image doso ucmiho se placuci,reko sine one su u zabludi ti znas za Boga,namaz i dzamiju i bez Ramazana,muz kasnio s posla tako da ga on odvezo jer nam je dzamija podalje,al K. klanjao samo 8 r. teravije i nazvao da dodje po njega kaze spava mi se user posted image


A dusha draga,ma reci mu da takvi insani nisu vrijedni njegovih suza user posted image .

Masallah,bas si aktivna a bebac se ulijenio,hoce on da dobro utvrdi da je Ramazan poceo user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 23:31:36   
mala_sa
Amam samo za tee jedan virtuelni user posted image , nadam se da su djecica dobro, i da se slusate??? (joj opet ja OT) user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 23:36:08   
Amam
IZVORNA PORUKA: mala_sa

Amam samo za tee jedan virtuelni user posted image , nadam se da su djecica dobro, i da se slusate??? (joj opet ja OT) user posted image


user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 23:37:33   
Galicia
Hvala pahuljice. A svima vama zelim ugodne ramazanske dane uz nadu da cete postaviti sto vise slika ovdje.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Sehuri/Iftari
19.7.2012 23:37:41   
zeze
Ramazan mubarek olsun....

Kod mene sehur pileca jetrica, a za iftar sutra cu nesto skontat.

BAs sam jedva cekala, nekako se osjecam posebo i ispunjeno. U zadnjih 4-5 godina sve lijepe stvari mi se desavaju za vrijeme Ramazana. user posted image user posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 0:36:53   
Honey3
Ramazan serif mubarek olsunuser posted image
da vam se i ja pridruzim na ovoj posebno mi dragoj temi...evo cekam sehur,imala sam do kasno nekih obaveza,pa nemam radi cega leciuser posted image
Za sehur ce biti topa,a za iftar jos ne znam,mozda tikvenica kao glavno jelo,i jos svasta nesta za gladne ociuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 7:58:51   
palachinken
Eh, šta će danas biti za iftar? Vidim kod pahulje paprike, kod zahe možda tikvenica, a ostale? Ja još ne znam, čekam inspiraciju user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 9:03:48   
Medić*
Za prvi iftar aBg :

Hurme, masline, domaca krem supa, musaka, salata i puding.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 9:54:31   
Hanady RR
Pa da krenemo...da ideje skupljamo za mjesec nam veliki....

hurme, somuni, limunada.....

begova čorba, bamja sa telećom koljenicom, punjene paprike,
savit ću malo zvrkova sirnice....
sataraš sa pilećim filetima
mladi sir i kajmak
jogurt
salata
kompot od breskve
hurmašice....

eto ga...
pa kako ostaje tako sehur i sutrašnji iftar kombinujemo...ako ostane naravnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 10:04:50   
damma
hanady ti bogme svasta nabroja
kod mene ce biti veceras
burek od sjeckanog mesa
filovane paprike s krompirom
hurmasice
lubenica
dinja
a vidjet cu kakve ce zelje bit mm

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 10:07:33   
Hanady RR
ih svašta...user posted image
kad pogledaš nema konkertno previše...

a ni zahmetli user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 10:16:23   
palachinken
Ja stvarno nemam običaj praviti veliku količinu jela za iftar, pogotovo kad smo nas dvoje sami. Smatram Ramazan mjesecom odricanja i suzdržavanja, tako da se trudim ne pretjerivati sa trpezom.
Večeras ću aBd napraviti pileću supicu, pljeskavice u bešamel sosu, pire krompir i neki lagani voćni kolač.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 10:22:19   
Hanady RR
Mi nismo sami skoro pa nikada...
količine prilagodim jelima i potrebama...
a više različitoga volimo svi na stolu...
džaba navika takva šta li...

sjećam se da sma nekada brojala da 7 različitih jekla imam na stolu...nemam pojma od kuda mi to...
al eto nešto sma se ''držala'' togauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Sehuri/Iftari
20.7.2012 10:25:35   
damma
i ja volim kad je na stolu raznih jela iftarskih, svega pomalo.
nesto bude moja zelja nesto mm pozeli i tako se nakupi. radujemo se iftarima svi, i djeca iscekuju allahume inni leke sumtu...

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *