|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Predskolski uzrast
9.9.2011 22:43:28   
Hanady RR
Eh ovakoooooooo

Moja starija cura trebala je krenuti u vrtić...međutim radi nalza koji su pokazali nameiju i prisustvo bakterije ešerihije coli nana je sva sretna što će nstaviti čuvati svoju bebu narednih 2-3 mjeseca. No bez obzira na to krenuli smo u grupu predškolskog odgoja u džrvanom vrtiću ''Višnjik''.

Dana se bila na svome prvom dvosatnom odvajanju od nas , prvi put je otišla među nepoznatu djecu i pred učitejljicu koju ne zna...
Mama je plakala naravno a nemama pojma zašto sma plakala...vajd asam s eprepala tog njenog odrastanja...
i činjenice d anarden godine u ovo doba moje dijete kreće u prvi razred...
Naprosto nekako nisma spremna za to...tako da sam super kosntala...ovo predškolsko i nije loša stavruser posted image kako priprema djecu za obaveze koje im dolaze tako bogami i roditelje tačnije mameuser posted image

Danas je nacrta scoj prvi crtež u vrtiću....
pa je potpisla aisti svojim imenom...
pa odrecitovala pjesmicu...
pa dala podatke o sebi, sve do rođenja, imena i prezimena i gdje živi i broja telefona potpuno tačnouser posted image
pa je onda nahvalila smau sebe kako ide u hor princes krofne...pa je pjevala ostaloj djeci....

eto toliko sma čula ispod prozora a nd ame muž odveo u nepoznatom pravcu jer mi s erazmazala šminkauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Predskolski uzrast
9.9.2011 22:53:00   
mama_debeljuca
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

:-)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Predskolski uzrast
9.9.2011 22:54:55   
muaaa
Draga Hanady,sjetih se sebe prije tacno 8 godina,isto razmisljanje,iste suze isti osjecaji,potpuno sve.Ja jednostavno nisam spremna bila na to.Ma nebih bila spremna nikada da nije sila prilika,nismo ni svjesni kako su male glavice pametne i sposobne za taj poduhvat sve dok se ne uzmu u kostac s njim.I svaki dan je sve vece iznenadjenje kako meni bilo tako ce i tebi biti i svakoj od nas.Nasa djeca rastu i neka hvala Bogu pa su nam zdravo i docekamo da ih ispracamo i docekujemo.A obaveze koje ce imati i imaju mi smo uvjek tu za njih i uvjek cemo biti.Nabaci osmjeh na lice i budi ponosnauser posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Predskolski uzrast
9.9.2011 23:02:22   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image

Kako sma se ja bila prepala...user posted image

a kad sam došla po nju ide prva u voziću sa ostalom djecom vodi ih učiteljica ( jako prijatna i ljubazna moram to reći što me raduje) i kaže ...mama 3 curice i jedna dječak su plakali al ja nisma'' rekoh ''super'', pna nastavlja...lijepo sma rekla toj djevojčici nemoj plakati sad će tvoji roditelji doći po tebe''...čovječe koja rečenica...ona nekoga tješi...a najveća utjeha trebala je meni...
doduše neću dušu griješiti...suprug je sinoć krišom fotako nju kako spava sa ruksakomuser posted image i malo mu oke zasjenile...danas je bio hrabar...al nije izašao iz auta i prakirao se na donju cestu a mogao je komotno pred vrtićuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Predskolski uzrast
10.12.2011 11:56:02   
R&T@
Pronasla sam u jednom prirucniku spisak pitanja/zadataka koja se mogu koristi za govornu igru s djetetom predskolskog uzrasta, pa da podijelim s vama...

Sto sve moze biti plave boje?
Koje je voce crvene boje?
Sto se sve nalazi u kupaonici?
Koje zivotinje imaju dvije noge?
Kako izgleda krava?
Sta sve u ovoj prostoriji pocinje na glas s?
Nabroji tri zivotinje koje pocinju na glas m?
Sto sve mozemo kupiti u prodavnici na glas k?
Sto je sve potrebno lijecniku u njegovom radu?
Koje zivotinje zive u sumi?
Kako bismo jednim imenom nazvali psa, macku i hrcka?
Sto dolazi iza cetvrtka?
Sto je prije ljeta?
Koji glas se najvise cuje u rijecima: stol, lisica, nos, sidro, usta?
Lutka je igracka - koje jos igracke poznajes?
Kakav moze biti stol?
Sto mozemo raditi olovkom?
Suprotnosti (veliko-malo, visoko-nisko, crno-bijelo...)
Kad dolazis u vrtic?
Kad idemo spavati?
Kako se zove zene/covjek koji poducavaju djecu u skoli?
Stavi makaze ispred/iza olovke!
Pokazi crni krug unutar bijelog kvadrata!
Odi u drugu sobu i sa trece police donesi zutu knjigu!
Reci recenicu na drugi nacin!
Prepricaj pricu!
Sastavi pricu prema slici!
Sastavi pricu iz vlastitog iskustva!
Pronadji rimu (kruh-majmun-duh)!
Dotakni lijevom rukom desno uho!
Zatvori oci i reci koje vukove cujes!
Govori glasno-tiho, visoko-nisko, brzo-sporo...


Nama je nesto uspjelo, nesto ne...neki odgovori su bili bas user posted image , drugi user posted image ...




_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Predskolski uzrast
10.12.2011 19:23:31   
Hanady RR
evo i mi se testirasmo pred spavanjeuser posted image

Iskreno neki su me odgovori frapurali jer sma kontala nema šanse da ona to zna...
al bilo je i ludila i smjeha...jer mama naravno da su slični duh i kruh -čuj reko kako to...kaže to ti je mama ko nana i bananauser posted image

Samo kod ''hajre'' u prodavnici ne nađosmo ništa sa slovom K pa smo išli u konzum jer je on sa Kuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Predskolski uzrast
10.12.2011 19:42:50   
bambi7
Joj zene sto se ismijasmo.L je nesto znala a nesto dobidus fulila.
Najjace je bilo ovo sta dolazi posle cetvrtka? Kaze L, dolazi nana!user posted image user posted image
Ili koje zivotinje zive u sumi? Kaze dinosaurusi!
I definitivno je moram odvesti negdje da vidi uzivo kravu malo poblizeuser posted image


_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Predskolski uzrast
10.12.2011 22:38:40   
Anoniman
mi imamo u januaru upis za skolu akobogda , skola nam je perkoputa

ja sva odusevljena ne mmogu da verujem da je toliko vremena proslo , a kad nam je pismo stiglo kod kuce uf suze radosnica je bilo user posted image



(odgovor članu bambi7)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Predskolski uzrast
28.12.2011 10:31:29   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: triputmama

mi imamo u januaru upis za skolu akobogda , skola nam je perkoputa

ja sva odusevljena ne mmogu da verujem da je toliko vremena proslo , a kad nam je pismo stiglo kod kuce uf suze radosnica je bilo user posted image





Kako upis u januaru?
Pismo od koga?


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Predskolski uzrast
28.12.2011 16:33:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: triputmama

mi imamo u januaru upis za skolu akobogda , skola nam je perkoputa

ja sva odusevljena ne mmogu da verujem da je toliko vremena proslo , a kad nam je pismo stiglo kod kuce uf suze radosnica je bilo user posted image





Kako upis u januaru?
Pismo od koga?

Triputmama je ''vani'' negdje...cini mi se Bec, tako da ovo se ne odnosi na nasuser posted image


< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 28.12.2011 16:37:57 >

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Predskolski uzrast
28.12.2011 17:55:29   
Hanady RR
a što se odnosi na nas...
nedavno čitam sistematski u februaru počinju za školuuser posted image
zar tako ranouser posted image

i što nakon toga...jel čekamo javni poziv za upis pa vodimo dijete u apriluuser posted image

dajte kažite koliko još vakta imamo da su nam bebe našeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Predskolski uzrast
9.3.2012 21:07:22   
Hanady RR
Moja cura večeras u predškolskom pravila četitku za 8.mart...
i rekla učiteljici da joj nije jasno zašto danas prave čestitku za praznik koji je bio juče...
ona je čestitke napravila i podjelila kome treba..ona bi radije učila nešto korisnije

suprug došao po nju a učiteljica mu kaže...
odbijala da uradi zadatak...on se umalo rasplakao

najavila nam roditeljski naredne sedmice...
baš jedva čekam... poslat ću mm...nejmu ako šta kaže na hanadi negativno on će pred narodom počet plakatuser posted image

Inčae bih iskoristila da mamama predložim da ako im djeca ne uzimaju časopis kolibrić u vrtiću omoguće dotavu na kućnu adresu...
ja imam broj računa i broj telefona žene koja to obavlja...
predobar je...
mi smo krenule sa početkom ove godine i zaista ima divan sistem da dijete uči osnovne stavri i da se zabavi...
moja ga cura naprosto jedva čeka i sa posebnom pažnjom ispunjava i čuva svakiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Predskolski uzrast
9.3.2012 21:12:12   
R&T@
user posted image  za Hanadi...
Ta uciteljica dobro okasnilauser posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Predskolski uzrast
4.8.2012 18:34:58   
bambi7
e ovako, moja curica treba u predskolsko, opstina NG. posto na skoli u kojoj ce pohadjati nema jos nista izbaceno juce cujem da se trebaju sva djeca prijaviti u vrticu na Mojmilu, pa ce onda biti izbacen spisak ko ce gdje biti rasporedjen. Jel neko zna nesto o tome?

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Predskolski uzrast
7.8.2012 12:44:07   
amanullah
ja sam na ilidzi, upis pocinje od 15, moja druga cura ide u predskolsko inshAllah

http://i48.tinypic.com/24wa548.jpg

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Predskolski uzrast
7.8.2012 12:45:16   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: amanullah

ja sam na ilidzi, upis pocinje od 15, moja druga cura ide u predskolsko inshAllah

http://i48.tinypic.com/24wa548.jpg


user posted image user posted image cvijeće drago


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Predskolski uzrast
7.8.2012 12:48:06   
amanullah

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: amanullah

ja sam na ilidzi, upis pocinje od 15, moja druga cura ide u predskolsko inshAllah

http://i48.tinypic.com/24wa548.jpg


user posted image user posted image cvijeće drago



u ovom parku tetka zilha sa svojom djecicom cesto boravi..

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Predskolski uzrast
7.8.2012 13:03:09   
veeseelaa
e jeste, mogu mislit Zilhe kad se klupe uhvati user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Predskolski uzrast
7.8.2012 13:05:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: amanullah

ja sam na ilidzi, upis pocinje od 15, moja druga cura ide u predskolsko inshAllah

http://i48.tinypic.com/24wa548.jpg


draga jedna u školu, druga u predškolko...mašallahuser posted image user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Predskolski uzrast
7.8.2012 13:14:00   
treće
da upis je bio u tom vrtiću, tamo se opredjeliš gdje u NG želiš da ide u predškolsko,
ne znam je li to sad drugi upisni rok?
IZVORNA PORUKA: bambi7

e ovako, moja curica treba u predskolsko, opstina NG. posto na skoli u kojoj ce pohadjati nema jos nista izbaceno juce cujem da se trebaju sva djeca prijaviti u vrticu na Mojmilu, pa ce onda biti izbacen spisak ko ce gdje biti rasporedjen. Jel neko zna nesto o tome?


(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Predskolski uzrast
7.8.2012 13:20:51   
bambi7

IZVORNA PORUKA: treće

da upis je bio u tom vrtiću, tamo se opredjeliš gdje u NG želiš da ide u predškolsko,
ne znam je li to sad drugi upisni rok?
IZVORNA PORUKA: bambi7

e ovako, moja curica treba u predskolsko, opstina NG. posto na skoli u kojoj ce pohadjati nema jos nista izbaceno juce cujem da se trebaju sva djeca prijaviti u vrticu na Mojmilu, pa ce onda biti izbacen spisak ko ce gdje biti rasporedjen. Jel neko zna nesto o tome?



Zar je bio prvi? Boze mili, pa ja isla u junu da se informisem u skolu u kojoj ce pohadjati predskolsko meni niko nista ne rece, samo da u avgustu ce biti obavjest. Posto obavjesti nema, ovu info sam dobila od jednog roditelja, a koliko sam upoznata(a jesamuser posted image )uglavnom roditelji nasih vrsnjaka nisu upuceni i svi cekaju da nesto na skoli izbace.
Odoh ujutru da to promuhabetim!

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Predskolski uzrast
7.8.2012 13:29:27   
Hanady RR
na stranici ministarstav ima javni poziv...
od 1.8 do 15.8 je podnošenje prijava za obavezno predškoslko obrazovanje


''Realiziranje obaveznog predškolskog programa za djecu u godini pred polazak u školu

Kao što Vam je poznato, Zakonom o predškolskom odgoju i obrazovanju u Kantonu Sarajevo je propisano uvođenje Obaveznog predškolskog programa za djecu u godini pred polazak u školu.

Obveznici predškolskog odgoja i obrazovanja u školskoj 2012/2013. godini su djeca koja 1. septembra 2012. godine imaju navršenih pet (5) godina života.

Uz prijavu za pohađanje Obaveznog programa predškolskog odgoja i obrazovanja za dijete - obveznika predškolskog odgoja i obrazovanja roditelji su obavezni dostaviti i sljedeću dokumentaciju:

a) Kopiju prijavnice prebivališta i kopiju lične/osobne karte jednog roditelja ili staratelja,

b) Izvod iz matične knjige rođenih za dijete (original ili ovjerena kopija) i

c) Ljekarsko uvjerenje za boravak djeteta u vrtiću.



Prijavu za pohađanje Obaveznog predškolskog programa roditelji mogu preuzeti na lokacijama koje su predviđene za prijavljivanje djece, a to su: 1. vrtić „Dječiji grad“, ul. Olimpijska bb; 2. vrtić „Šenoina“, ul. Šenoina, br. 28 Sarajevo.




Prijavu i prateću dokumentaciju podnosi roditelj ili staratelj djeteta lično, na naznačene adrese, u periodu od 01.08.2012. godine do 15.08.2012. godine, u terminu od 08,30 do 15,30 sati.''


evo link
http://portal.monks.ba/start/Default.aspx?tabid=188
možete skinuti komletan javni poziv...
u čijem prilogu imate tabelu svih vrtića i svih osnivnih škola u kojima se provodi porgram


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Predskolski uzrast
7.8.2012 13:31:47   
R&T@
bambi7, ti upisujes dijete u predskolsko, ne u skolu?

Za to je sad upisni rok do petnaestog, ali ne mozes zakasniti...

Upis u redovnu devetogodisnju skolu je bio u apriluuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Predskolski uzrast
7.8.2012 13:35:12   
bambi7
Haj dobro je onda imam jos fore... Hvala curee!

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Predskolski uzrast
7.8.2012 13:45:08   
amanullah
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: amanullah

ja sam na ilidzi, upis pocinje od 15, moja druga cura ide u predskolsko inshAllah

http://i48.tinypic.com/24wa548.jpg


draga jedna u školu, druga u predškolko...mašallahuser posted image user posted image




bit ce mi pravo veselo user posted image ma samo da mi je uklopiti smjene s starijom a za Minatallah cu lahko ..

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *